Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

Κορίτσια κ ο δικός μου κύκλος τρελάθηκε αυτόν το μήνα!!! ήρθε σήμερα η ακατανομαστη 🙃🙃 με βάση το τεστ ωορρηξίας την περίμενα το Σάββατο.. ίσως φταίει κ η αποβολή..τι να πω.. πάμε από την αρχή πάλι 💪💪

Όσο για το σπέρμα που λέτε όλοι το ίδιο αντιδρούν.. ο δικός μου την πρώτη φορά με έδιωξε από το σπίτι για να κάνει τη δουλειά κ θύμωσα πολύ!!στην προκειμένη περίπτωση εγώ έχω το θέμα γιατί δεν μου αρέσει η όλη διαδικασία αλλά είναι αναγκαίο κακό!! ευτυχώς δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα εκεί αλλά με τόσες υποβοηθουμενες μεθόδους που ακολουθήσαμε έγινε αρκετές φορές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 ώρες, ο/η elephant είπε:

Δεν ξέρω, πιθανόν ναι αλλά έχω ακούσει τα χαμηλά ποσοστά επιτυχίας και δεν ξέρω αν και αυτή είναι μια διαδικασία απλά για να μπεις πιο βατά στην εξωσωματική

Κοίτα είναι σχετικά όλα.. σίγουρα δεν έχει υψηλά ποσοστά επιτυχίας αλλά ας πούμε σε μένα λειτούργησε με την πρώτη αλλά δεν προχώρησε..ξέρω κ άλλες κοπέλες που έπιασαν μ'αυτη τη μέθοδο κ η μια μάλιστα έκανε κ 2 παιδιά..είχαν κ αυτοί θέμα με το σπέρμα κ μόλις το εμπλούτισαν λίγο λειτούργησε!!θα μπορούσες να δοκιμάσεις 1-2 φορές κ παράλληλα κάνεις κ τα χαρτιά για την επιτροπή.. προσπαθείτε κ μόνοι σας..κάπου θα το τσακωσετε..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Φιστίκια βραζιλίας τον ταισα κ εγώ τον καλό μου χάχα. Καλά είμαστε από σπέρμα αλλά ποτέ δε ξέρεις, όλα αυτά καλό κάνουν άλλωστε! 

Χαχαχαχα και πολύ καλά έκανες!!!Καλό κάνουνε οπως είπες άλλωστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου σημερα πηγα στον γυναικολογο !!! Εκανε τεστ παπ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου .. υπερηχο ηταν ολα καλα ..μιλησαμε ολα καλα !!! Ειδαμε πως εχω πολυκιστικες και μου εργαψε Sinopol ... μου ειπε πως ειμαι στην 12η μερα του κυκλου μου και πως σε λιγες μερες εχω ωορρηξια !!! 
Εχω αγχθωει η αληθεια ειναι κοριτσια μου για τις πολυκιστικες ... τωρα 6 μηνες που προσπαθουμε μπορει να ευθεινεται κ αυτο !!! 
ειπε ο γιατρος πως θα φτιαξει ο κυκλος μου με αυτα που μου εγραψε !!! Βεβαια με το που ερθει η περιοδος θα κανω και ορμονικες εξετασεις !!!! Μακαρι να πανε ολα καλα !!! 🙏🏻
να καταφερω να γινω μανουλα !!!!

ξεχασα να πω πως ο γιατρος μου εκανε και κολποσκοπηση !!! Ηταν ολα καλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου σημερα πηγα στον γυναικολογο !!! Εκανε τεστ παπ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου .. υπερηχο ηταν ολα καλα ..μιλησαμε ολα καλα !!! Ειδαμε πως εχω πολυκιστικες και μου εργαψε Sinopol ... μου ειπε πως ειμαι στην 12η μερα του κυκλου μου και πως σε λιγες μερες εχω ωορρηξια !!! 
Εχω αγχθωει η αληθεια ειναι κοριτσια μου για τις πολυκιστικες ... τωρα 6 μηνες που προσπαθουμε μπορει να ευθεινεται κ αυτο !!! 
ειπε ο γιατρος πως θα φτιαξει ο κυκλος μου με αυτα που μου εγραψε !!! Βεβαια με το που ερθει η περιοδος θα κανω και ορμονικες εξετασεις !!!! Μακαρι να πανε ολα καλα !!! 🙏🏻
να καταφερω να γινω μανουλα !!!!

Ολα καλα θα πανε να το θυμάσαι, όλα αυτά είναι βήματα εμπρός! 

Εγώ θα πάω την άλλη Πέμπτη σε μια εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ολα καλα θα πανε να το θυμάσαι, όλα αυτά είναι βήματα εμπρός! 

Εγώ θα πάω την άλλη Πέμπτη σε μια εβδομάδα! 

Μακαρι να πανε ολα καλα !!! 
ολα καλα να ειναι και σε σενα κοριτσι μου !!! Να κοντευουμε ολο κι πιο κοντα στον στοχο μας !!!! Τωρα θα δουμε τα αποτελεσματα την αλλη εβδομαδα απο το τεστ παπ κ την καλλιεργεια !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κοίτα είναι σχετικά όλα.. σίγουρα δεν έχει υψηλά ποσοστά επιτυχίας αλλά ας πούμε σε μένα λειτούργησε με την πρώτη αλλά δεν προχώρησε..ξέρω κ άλλες κοπέλες που έπιασαν μ'αυτη τη μέθοδο κ η μια μάλιστα έκανε κ 2 παιδιά..είχαν κ αυτοί θέμα με το σπέρμα κ μόλις το εμπλούτισαν λίγο λειτούργησε!!θα μπορούσες να δοκιμάσεις 1-2 φορές κ παράλληλα κάνεις κ τα χαρτιά για την επιτροπή.. προσπαθείτε κ μόνοι σας..κάπου θα το τσακωσετε..!!

Την προσπάθεια δεν την αφήνουμε, εννοειται.ειδικα ο άντρας μου είναι πολύ αισιόδοξος από τη φύση του κ το έχει σιγουρακι 😝. Εγώ πάλι το άκρως αντίθετο, με όσα διαβάζω θεωρώ απίθανη μια σύλληψη. Σίγουρα αν μου προτείνει ο γιατρός σπερματέγχυση θα το δοκιμάσω. Θα δούμε.. σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και σου εύχομαι σύντομα με ένα η και δύο μωράκια στην κοιλιά σου!!!Είμαι σίγουρη ότι αν κάνει μια καλή διατροφή ο σύζυγός με φρούτα πολλά και λαχανικά και πολύ νερό και να παρει βιταμίνες στο 6μηνο θα μπορούσατε ανετα να έχετε εγκυμοσύνη,το πιστεύω!Εμείς πάντως από τότε που έτρωγε πολλά φρούτα,βασιλικό πολτό,βιταμίνες,νερό και λαχανικά είδαμε αρκετή διαφορά στο σπέρμα.. Επίσης,δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο,αλλά εκτως από τις βιταμίνες που έπαιρνε ο άντρας μου ταυτόχρονα έπαιρνε και χωρια  βιταμίνη Ε,D,B complex και τις επαιρνα και εγώ αυτές. 1 μήνα τα πήραμε και έμεινα έγκυος.σε συνδυασμό με το γυμναστήριο που ξεκίνησα.ισως και να ήτανε σύμπτωση,αλλά πιστεύω ότι βοήθησε όλο αυτό πολύ.γενικα να ξέρεις ότι το σπέρμα το βοηθάει πολύ ότι έχει ψευδάργυρο,βιταμίνη Ε  Q10 βιταμίνη Α και σελήνιο.εγω επαιρνα και τα φυστίκια Βραζιλίας,είναι πολύ καλά.σορρυ για το σεντόνι..έχω πάρει μάστερ σε ότι αφορά το σπέρμα.το είχα ψάξει παααααραααα πολύ.επισης αργότερα θα ήτανε καλο να κάνετε και μια κατάτμηση DNA του σπέρματος.γιατι επηρεάζεται από την κιρσοκηλη..δεν είναι κάτι,με βιταμίνες πέφτει σε περίπτωση που είναι ανεβασμένο..ο,τι χρειαστείς,με Ρωτάς.με χαρά θα βοηθησω😊

Τι να πω..δεν έχω λόγια για τα τόσα πράγματα που βρήκες χρόνο να μου πεις. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Βιταμίνες παίρνει τις profertil περίπου 6 μήνες.πιθανον να χρειαστεί και κάποιες έξτρα μάλλον ε? Για κατάτμηση το έχω διαβάσει αλλά δεν μου έχουν πει κ οι ουρολόγοι τίποτα και λέω άσε μη τον τρελάνω τον άντρα μου 😛. Περιμένω σε δύο βδομάδες να πάω στη γυναικολόγο μου που την εμπιστεύομαι να ακούσω τη γνώμη της. Θα της πω να γράψει καμία βιταμίνη και σε εμένα . Σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου σημερα πηγα στον γυναικολογο !!! Εκανε τεστ παπ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου .. υπερηχο ηταν ολα καλα ..μιλησαμε ολα καλα !!! Ειδαμε πως εχω πολυκιστικες και μου εργαψε Sinopol ... μου ειπε πως ειμαι στην 12η μερα του κυκλου μου και πως σε λιγες μερες εχω ωορρηξια !!! 
Εχω αγχθωει η αληθεια ειναι κοριτσια μου για τις πολυκιστικες ... τωρα 6 μηνες που προσπαθουμε μπορει να ευθεινεται κ αυτο !!! 
ειπε ο γιατρος πως θα φτιαξει ο κυκλος μου με αυτα που μου εγραψε !!! Βεβαια με το που ερθει η περιοδος θα κανω και ορμονικες εξετασεις !!!! Μακαρι να πανε ολα καλα !!! 🙏🏻
να καταφερω να γινω μανουλα !!!!

ξεχασα να πω πως ο γιατρος μου εκανε και κολποσκοπηση !!! Ηταν ολα καλα !!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου στο Παπ και την καλλιέργεια! Κολποσκόπηση όμως γιατί σου έκανε;

Φυσικά και θα καταφέρεις να γίνεις μανούλα! Κι εμείς θα είμαστε εδώ να πανηγυρίσουμε το θετικό τεστακι που θα μας στείλεις φωτογραφία!😘💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου σημερα πηγα στον γυναικολογο !!! Εκανε τεστ παπ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου .. υπερηχο ηταν ολα καλα ..μιλησαμε ολα καλα !!! Ειδαμε πως εχω πολυκιστικες και μου εργαψε Sinopol ... μου ειπε πως ειμαι στην 12η μερα του κυκλου μου και πως σε λιγες μερες εχω ωορρηξια !!! 
Εχω αγχθωει η αληθεια ειναι κοριτσια μου για τις πολυκιστικες ... τωρα 6 μηνες που προσπαθουμε μπορει να ευθεινεται κ αυτο !!! 
ειπε ο γιατρος πως θα φτιαξει ο κυκλος μου με αυτα που μου εγραψε !!! Βεβαια με το που ερθει η περιοδος θα κανω και ορμονικες εξετασεις !!!! Μακαρι να πανε ολα καλα !!! 🙏🏻
να καταφερω να γινω μανουλα !!!!

ξεχασα να πω πως ο γιατρος μου εκανε και κολποσκοπηση !!! Ηταν ολα καλα !!!

Κορίτσι καλησπέρα!

Εγώ είμαι μικρή και όλα μου ήρθαν χωρίς προσπάθεια  οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι περνάτε εσείς οι γυναίκες που προσπαθείτε να κάνετε παιδί!

Έστειλα κυρίως για να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και ότι στην τελική θα κάνεις παιδάκια. Σου στέλνω όλες τις ευχές μου και σου εύχομαι να δεις γρήγορα ένα θετικό τεστακι και με χαρά να το μοιραστείς μαζί μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου στο Παπ και την καλλιέργεια! Κολποσκόπηση όμως γιατί σου έκανε;

Φυσικά και θα καταφέρεις να γίνεις μανούλα! Κι εμείς θα είμαστε εδώ να πανηγυρίσουμε το θετικό τεστακι που θα μας στείλεις φωτογραφία!😘💗

 

Κολποσκοπηση εκανε γιατι ειχα περσινο τεστ παπ με ηπια φλεγμονη και  δεν μ εδωσαν καποια αγωγη... και ειχα ανησυχησει η αληθεια ειναι  !!! Τοτε ημουνα σε αλλο γιατρο !!! Και αλλαξα γιατρο τωρα κ τα εκανε ολα ... υπερηχο κολπικο... τεστ παπ ... καλλιεργειες.. κολποσκοπηση ολα !! Αυτο που ηθελα να ρωτησω μπορει να υπαρχει κατι στο τεστ παπ που να μη εδειξε η κολποσκοπηση???

επισης δεν εχω κανει το εμβολιο του τραχηλου ισως γιαυτο να την εκανε προληπτικα :) 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσι καλησπέρα!

Εγώ είμαι μικρή και όλα μου ήρθαν χωρίς προσπάθεια  οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι περνάτε εσείς οι γυναίκες που προσπαθείτε να κάνετε παιδί!

Έστειλα κυρίως για να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και ότι στην τελική θα κάνεις παιδάκια. Σου στέλνω όλες τις ευχές μου και σου εύχομαι να δεις γρήγορα ένα θετικό τεστακι και με χαρά να το μοιραστείς μαζί μας !

Και εγω μικρη ειμαι κοριτσι μου 23 ειμαι!!!  Απλα θελω να κοιταχτω να ξερω πως ολα ειναι καλα και να ειμαι ηρεμη !!! Βρηκα καο θυροειδη που ειναι ρυθμισμενος και τωρα κ πολυκιστικες !!! ευχομαι να πανε ολα καλα !!! 😊μερικες φορες καλυτερα να κοιταζομαστε παρα να το αφηνουμε !!! 
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια κοριτσι μου μακαρι να τα καταφερουμε ολες μας που το θελουμε τοσο πολυ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Και εγω μικρη ειμαι κοριτσι μου 23 ειμαι!!!  Απλα θελω να κοιταχτω να ξερω πως ολα ειναι καλα και να ειμαι ηρεμη !!! Βρηκα καο θυροειδη που ειναι ρυθμισμενος και τωρα κ πολυκιστικες !!! ευχομαι να πανε ολα καλα !!! 😊μερικες φορες καλυτερα να κοιταζομαστε παρα να το αφηνουμε !!! 
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια κοριτσι μου μακαρι να τα καταφερουμε ολες μας που το θελουμε τοσο πολυ !!! 

Παρακαλώ!

Εγώ είμαι 18 και αν όλα πάνε καλά θα είμαι μανούλα σε δύο αγοράκια τον Οκτώβριο!

Σου εύχομαι και πάλι τα καλύτερα !

Η μαμά μου είχε θέμα  με πολυκιστηκες  αλλά δεν υπήρξε πρόβλημα στις εγκυμοσύνες της έκανε 2 παιδιά!

Καλύτερα που το κοίταξες και είσαι στον δρόμο να γίνεις μανούλα  !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Παρακαλώ!

Εγώ είμαι 18 και αν όλα πάνε καλά θα είμαι μανούλα σε δύο αγοράκια τον Οκτώβριο!

Σου εύχομαι και πάλι τα καλύτερα !

Η μαμά μου είχε θέμα  με πολυκιστηκες  αλλά δεν υπήρξε πρόβλημα στις εγκυμοσύνες της έκανε 2 παιδιά!

Καλύτερα που το κοίταξες και είσαι στον δρόμο να γίνεις μανούλα  !

Τι Υπεροχα νεα ειναι αυτα κοριτσι μου Συγχαρητηρια. !!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα !!! Θετικη σκεψη πανω απ ολα !!! 
🙏🏻🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η elephant είπε:

Τι να πω..δεν έχω λόγια για τα τόσα πράγματα που βρήκες χρόνο να μου πεις. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Βιταμίνες παίρνει τις profertil περίπου 6 μήνες.πιθανον να χρειαστεί και κάποιες έξτρα μάλλον ε? Για κατάτμηση το έχω διαβάσει αλλά δεν μου έχουν πει κ οι ουρολόγοι τίποτα και λέω άσε μη τον τρελάνω τον άντρα μου 😛. Περιμένω σε δύο βδομάδες να πάω στη γυναικολόγο μου που την εμπιστεύομαι να ακούσω τη γνώμη της. Θα της πω να γράψει καμία βιταμίνη και σε εμένα . Σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️

Όλα καλά θα πάνε,μην αγχώνεσαι..θα έρθει το σπορακι είναι καθ'οδόν 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Clairy. Τι κάνεις κοπέλα μου, σε σκεφτόμουν. Αν είχες καμία εξέλιξη είτε ανέλπιστα θετικά νέα είτε να τελειώνεις από όλο αυτό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Clairy. Τι κάνεις κοπέλα μου, σε σκεφτόμουν. Αν είχες καμία εξέλιξη είτε ανέλπιστα θετικά νέα είτε να τελειώνεις από όλο αυτό.

 

Αχ κ εγώ την σκεφτόμουν.. ελπίζω να έχει ανέλπιστα καλά νέα!!

@misofeggaro εσύ πως είσαι;;

Σε άλλα νέα κορίτσια θα χάσω το μπάνιο του Σαββάτου κ έχει τόση ζέστη!! ελπίζω ο Αύγουστος να είναι πιο τυχερός για όλες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Clairy. Τι κάνεις κοπέλα μου, σε σκεφτόμουν. Αν είχες καμία εξέλιξη είτε ανέλπιστα θετικά νέα είτε να τελειώνεις από όλο αυτό.

 

Κορίτσια.. Διαβάζω κάθε μέρα τα νέα σας ...δεν είχα προλάβει να γράψω. Ευχάριστο νέο δεν έχω όχι.. Απλά συνεχίζει το αίμα πιο αυξημένο και δυνατούς πόνους περιόδου. Ελπιζω αυτό να σημαίνει ότι δε θα χρειαστεί αποξεση... Οταν τελειώσει το αιματακι θα πάω για χοριακή να δω αν έχει πεσει και μετά πάλι για υπέρηχο. Αν κυλήσουν όλα έτσι θα κλείσω ραντεβού και έναν άλλο αιματολογο να πάρω μια δεύτερη γνώμη. Αυτά από εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Διαβάζω κάθε μέρα...δεν είχα προλάβει να γράψω. Ευχαριστώ νέο δεν έχω όχι.. Απλά συνεχίζει το αίμα πιο αυξημένο και δυνατούς πόνους περιόδου. Ελπιζω αυτό να σημαίνει ότι δε θα χρειαστεί αποξεση... Οταν τελειώσει το αιματακι θα πάω για χοριακή να δω αν έχει πεσει και μετά πάλι για υπέρηχο. Αν κυλήσουν όλα έτσι θα κλείσω ραντεβού και έναν άλλο αιματολογο να πάρω μια δεύτερη γνώμη. Αυτά από εμένα.. 

Υπομονή κορίτσι μου, λογικά θα κρατήσει μερικές μέρες το αίμα. Εγώ ήμουν στην 6 εβδομάδα και κράτησε σύνολο 9 μέρες περίπου. Οι τελευταίες βέβαια με ελάχιστη ροή. Χαπάκια σου έδωσε να βοηθήσει τη κατάσταση?  Εγώ πήγα στο νοσοκομείο να με δουν τη τειτη μέρα που είχα αιμα κ ζητησα να μου δώσουν. Μου έδωσε τα cytotec ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Υπομονή κορίτσι μου, λογικά θα κρατήσει μερικές μέρες το αίμα. Εγώ ήμουν στην 6 εβδομάδα και κράτησε σύνολο 9 μέρες περίπου. Οι τελευταίες βέβαια με ελάχιστη ροή. Χαπάκια σου έδωσε να βοηθήσει τη κατάσταση?  Εγώ πήγα στο νοσοκομείο να με δουν τη τειτη μέρα που είχα αιμα κ ζητησα να μου δώσουν. Μου έδωσε τα cytotec ο γιατρός. 

Να σου πω την αλήθεια δεν τον έχω πάρει ξανά από την Δευτέρα. Είχα σκοπό να τον πάρω την Τετάρτη γτ δεν είχα καλή ροή και καθόλου πόνους και λέω εντάξει αυτό ήταν πάω για αποξεση.. Όμως από το βράδυ της Τετάρτης ξεκίνησαν πόνοι περιόδου και κανονική ροή αίματος. Το μόνο που μου έχει δώσει είναι αντιβίωση από την προηγούμενη εβδομάδα και τελειώνει αύριο. Αυτό το φάρμακο σε τι βοηθάει; 

Εντωμεταξύ λέω στο σύντροφο μου.. Αυτόν τον μήνα δε θέλω να προσπαθήσω. Μου λέει ότι θες εσύ.. Και πάλι μέσα μου λέω ότι θέλω.. 😋😘 

Εσυ ξεκίνησες πάλι άμεσα μετά την αποβολή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν τον έχω πάρει ξανά από την Δευτέρα. Είχα σκοπό να τον πάρω την Τετάρτη γτ δεν είχα καλή ροή και καθόλου πόνους και λέω εντάξει αυτό ήταν πάω για αποξεση.. Όμως από το βράδυ της Τετάρτης ξεκίνησαν πόνοι περιόδου και κανονική ροή αίματος. Το μόνο που μου έχει δώσει είναι αντιβίωση από την προηγούμενη εβδομάδα και τελειώνει αύριο. Αυτό το φάρμακο σε τι βοηθάει; 

Εντωμεταξύ λέω στο σύντροφο μου.. Αυτόν τον μήνα δε θέλω να προσπαθήσω. Μου λέει ότι θες εσύ.. Και πάλι μέσα μου λέω ότι θέλω.. 😋😘 

Εσυ ξεκίνησες πάλι άμεσα μετά την αποβολή; 

Αυτά είναι χάπια που κάνουν συσπάσεις στη μήτρα. Τα δίνουν σε περιπτώσεις που γίνεται η αποβολή σε μικρή εβδομάδα. Και στις δύο αποβολές μου μου είχαν δώσει. Και εμένα ο ιδιώτης δεν μου είχε δώσει πήγα μετά στο νοσοκομείο να πάρω δεύτερη γνώμη για το πως εξελίσσεται κ τα ζήτησα. 

Εμένα μου είχαν πει από το νοσοκομείο να αφήσω 2 μήνες. Τον πρώτο μήνα το τηρησα ευλαβικά, τον δεύτερο είχαμε ένα ατυχηματακι αλλα με την καθυστέρηση που είχα έχασα εντελώς την ωορρηξια μου. Τώρα λογικά θα επανέλθω δυναμικά στις προσπάθειες!!!! 

Βασικά αφού δε στο απαγορεύει ο γιατρός μπορείς να κάνεις όπως νιώσεις εκείνη τη στιγμή μετά που θα τελειώσει όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Αυτά είναι χάπια που κάνουν συσπάσεις στη μήτρα. Τα δίνουν σε περιπτώσεις που γίνεται η αποβολή σε μικρή εβδομάδα. Και στις δύο αποβολές μου μου είχαν δώσει. Και εμένα ο ιδιώτης δεν μου είχε δώσει πήγα μετά στο νοσοκομείο να πάρω δεύτερη γνώμη για το πως εξελίσσεται κ τα ζήτησα. 

Εμένα μου είχαν πει από το νοσοκομείο να αφήσω 2 μήνες. Τον πρώτο μήνα το τηρησα ευλαβικά, τον δεύτερο είχαμε ένα ατυχηματακι αλλα με την καθυστέρηση που είχα έχασα εντελώς την ωορρηξια μου. Τώρα λογικά θα επανέλθω δυναμικά στις προσπάθειες!!!! 

Βασικά αφού δε στο απαγορεύει ο γιατρός μπορείς να κάνεις όπως νιώσεις εκείνη τη στιγμή μετά που θα τελειώσει όλο αυτό. 

Από την μία δεν κρατιέμαι από την άλλη θέλω και μια παύση. Θέλω να έχω τελειώσει και με τον αιματολόγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ο γιατρος μου εγραψε κολπικη κρεμα θα την ξεκινησω σημερα... απο δευτερα θα παμε διακοπες θα μπορω να κανω μπανιο??? Ξεχασα να ρωτησω τ γιατρο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Κοριτσια μου ο γιατρος μου εγραψε κολπικη κρεμα θα την ξεκινησω σημερα... απο δευτερα θα παμε διακοπες θα μπορω να κανω μπανιο??? Ξεχασα να ρωτησω τ γιατρο :) 

Πάρε τηλ να τον ρωτήσεις καλύτερα. Χωρίς να είμαι σίγουρη δεν πιστεύω να έχεις θέμα λογικά την κρέμα θα την βάζεις το βράδυ πριν ξαπλωσεις. Αν πας για μπάνιο απόγευμα δεν πιστεύω να επηρεάζει. 

Βγήκαν οι εξετάσεις σου και σου έδωσε αγωγή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...