Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονακια και εκκρισεις


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι στην 10η εβδομαδα και 6 ημέρες. Από χτες έχω αρκετά πονακια χαμηλα στην κοιλια μου. Γενικά από την αρχή της εγκυμοσυνης έχω πονακια. Χτες και σήμερα όμως μου φαίνονται λίγο πιο έντονα, ίσως είναι και ο φόβος μου που το εντείνει. Σήμερα επίσης είδα στο σκούπισμα πολύ κιτρινα ουρα και κάποιους περίεργους χρωματισμούς ανάμεσα τους. Σαν να πάει να κατέβει αίμα, καφέ δεν ξέρω. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ και το απόγευμα θα πάω για υπέρηχο. Φοβαμαι πολύ κορίτσια το έχει πάθει καμία κοπέλα και να πήγε καλά? Έχω αρκετές αποτυχίες και είναι η μοναδική εγκυμοσυνη που έχει προχωρήσει τόσο. Σαν να μου φαίνεται ότι με τσιμπάει και λίγο η μέση μου. Ειδικά όταν κάθομαι στην ίδια θέση πολύ ώρα με πονάει αρκετά η μέση. Μετά ηρεμεί πάλι. Πείτε μου κορίτσια γιατί κοντεύω να τρελαθώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι στην 10η εβδομαδα και 6 ημέρες. Από χτες έχω αρκετά πονακια χαμηλα στην κοιλια μου. Γενικά από την αρχή της εγκυμοσυνης έχω πονακια. Χτες και σήμερα όμως μου φαίνονται λίγο πιο έντονα, ίσως είναι και ο φόβος μου που το εντείνει. Σήμερα επίσης είδα στο σκούπισμα πολύ κιτρινα ουρα και κάποιους περίεργους χρωματισμούς ανάμεσα τους. Σαν να πάει να κατέβει αίμα, καφέ δεν ξέρω. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ και το απόγευμα θα πάω για υπέρηχο. Φοβαμαι πολύ κορίτσια το έχει πάθει καμία κοπέλα και να πήγε καλά? Έχω αρκετές αποτυχίες και είναι η μοναδική εγκυμοσυνη που έχει προχωρήσει τόσο. Σαν να μου φαίνεται ότι με τσιμπάει και λίγο η μέση μου. Ειδικά όταν κάθομαι στην ίδια θέση πολύ ώρα με πονάει αρκετά η μέση. Μετά ηρεμεί πάλι. Πείτε μου κορίτσια γιατί κοντεύω να τρελαθώ... 

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Σου εύχομαι μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Νομίζω είναι πολύ φυσιολογικό να έχεις πονάκια στη μήτρα επειδή μεγαλώνει συνεχως... Φυσικά πόνοι που αντέχονται... Τώρα αν είναι έντονοι πολύ, ξαφνικοι μπορεί να πρέπει να σε δει κ ο γιατρός σου που έτσι κ αλλιώς σε λίγη ώρα θα πας! Μήπως κουράστηκες λίγο παραπάνω αυτές τις μέρες;; μήπως δεν ήπιες αρκετά υγρά κ απλά ήταν πιο πυκνά τα ούρα σου; όπως κ να έχει το καφέ δεν είναι επικίνδυνο ακόμη και να δεις ωστόσο φυσικά αυτός που πρέπει να το κρίνει είναι ο γιατρός σου.. Αυχενική πότε κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Σου εύχομαι μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Νομίζω είναι πολύ φυσιολογικό να έχεις πονάκια στη μήτρα επειδή μεγαλώνει συνεχως... Φυσικά πόνοι που αντέχονται... Τώρα αν είναι έντονοι πολύ, ξαφνικοι μπορεί να πρέπει να σε δει κ ο γιατρός σου που έτσι κ αλλιώς σε λίγη ώρα θα πας! Μήπως κουράστηκες λίγο παραπάνω αυτές τις μέρες;; μήπως δεν ήπιες αρκετά υγρά κ απλά ήταν πιο πυκνά τα ούρα σου; όπως κ να έχει το καφέ δεν είναι επικίνδυνο ακόμη και να δεις ωστόσο φυσικά αυτός που πρέπει να το κρίνει είναι ο γιατρός σου.. Αυχενική πότε κάνεις; 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όλα καλά στο γιατρό. Έχει μεγαλώσει το μωρο. Η αλήθεια είναι ότι δεν πίνω σχεδόν καθόλου νερο.πρεπει όμως το ξέρω και από αύριο θα το κάνω. Οι πονοι που έχω αντεχονται Αλλά είναι συννεχομενοι κάποιες φορές όπως σήμερα. Από το πρωί μέχρι το βράδυ με την ίδια ένταση. Την Αυχενική θα την κάνω 3 Ιουλίου, την άλλη Παρασκευή. Και τη 13η εβδομαδα θα κάνω περιδεση τραχηλου. Επειδή έχω κάνει πολλές αποξεσεις ο γιατρός φοβάται μην γίνει τίποτα κατά τον 5ο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όλα καλά στο γιατρό. Έχει μεγαλώσει το μωρο. Η αλήθεια είναι ότι δεν πίνω σχεδόν καθόλου νερο.πρεπει όμως το ξέρω και από αύριο θα το κάνω. Οι πονοι που έχω αντεχονται Αλλά είναι συννεχομενοι κάποιες φορές όπως σήμερα. Από το πρωί μέχρι το βράδυ με την ίδια ένταση. Την Αυχενική θα την κάνω 3 Ιουλίου, την άλλη Παρασκευή. Και τη 13η εβδομαδα θα κάνω περιδεση τραχηλου. Επειδή έχω κάνει πολλές αποξεσεις ο γιατρός φοβάται μην γίνει τίποτα κατά τον 5ο μήνα. 

Άρα όλα καλά κορίτσι μου!!! Μπράβο!!! Με το καλό να γίνει κ η αυχενική και εννοείται να κάνεις περιδεση!!! Να πίνεις νερό όσο μπορείς... Κ γενικά υγρά.. Ξέρω ότι αναγουλιαζουν το ζω καθημερινά αλλά κ εγώ προσπαθώ να το παλεύω... Αααχ είναι που μεγαλωνει πολύ το μικράκι σου!!! Όλα καλά θα πάνε!!πέρασες την πολύ δύσκολη φάση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Άρα όλα καλά κορίτσι μου!!! Μπράβο!!! Με το καλό να γίνει κ η αυχενική και εννοείται να κάνεις περιδεση!!! Να πίνεις νερό όσο μπορείς... Κ γενικά υγρά.. Ξέρω ότι αναγουλιαζουν το ζω καθημερινά αλλά κ εγώ προσπαθώ να το παλεύω... Αααχ είναι που μεγαλωνει πολύ το μικράκι σου!!! Όλα καλά θα πάνε!!πέρασες την πολύ δύσκολη φάση! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε σένα και σε όλες μας!!! Θα ξεκινήσω από αύριο να πίνω. Σε ποια βδομάδα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε σένα και σε όλες μας!!! Θα ξεκινήσω από αύριο να πίνω. Σε ποια βδομάδα είσαι? 

9η....και για μένα αυτή η φάση είναι η χειρότερη... Περιμένω απλά να ρθει η αυχενική και να ησυχάσω.... Είχα κ εγώ σε μεγάλη εβδομάδα μια παλινδρομη και τρέμει η ψυχή μ... Σε νιώθω... Αλλά αυτή δε θα είναι τέτοια φορά... Θα το δεις! Θα πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα 3 παλλινδρομες, μια εξωμητριο και 1 βιοχημική. Μακάρι να μας πάει καλά...θα μας πάει!!!! Το πιστεύω βαθιά μέσα μου ότι θα πάει καλά. Μετά έρχεται ο φόβος και οι σκέψεις και άντε πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Εγώ είχα 3 παλλινδρομες, μια εξωμητριο και 1 βιοχημική. Μακάρι να μας πάει καλά...θα μας πάει!!!! Το πιστεύω βαθιά μέσα μου ότι θα πάει καλά. Μετά έρχεται ο φόβος και οι σκέψεις και άντε πάλι...

Πω πω πέρασες πολλά.... Το ξέρω κορίτσι μου κ είναι φυσιολογικό ... Εδώ σκεφτονται χειρότερα άτομα που δεν τους έτυχε ποτέ κάτι άσχημο και δεν έχουν πραγματικά λόγο να φοβούνται... Μη νιώθεις άσχημα γιαυτο... Είναι λογικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καθένας έχει τα δικά του μωρέ..τι να που με..  εμένα με παρακολουθεί και ψυχίατρος γιατί αλλιώς θα ήμουν στα δέντρα. Και με τη βοήθεια του μπορώ κάπως και το ισορροπω. Πότε θα κάνεις την Αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Ο καθένας έχει τα δικά του μωρέ..τι να που με..  εμένα με παρακολουθεί και ψυχίατρος γιατί αλλιώς θα ήμουν στα δέντρα. Και με τη βοήθεια του μπορώ κάπως και το ισορροπω. Πότε θα κάνεις την Αυχενική?

Γύρω στις 20 του Ιουλίου υπολογίζω... Δεν έκλεισα ακόμη.. Στο επόμενο ραντεβού θα μάθω γτ θα  μ κάνει ο ίδιος που με παρακολουθεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα την κάνω στο μητέρα. Θα μου την κάνει μια γυναίκα. Και δεν ξέρω τι να περιμένω και καταλαβαίνεις το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Εγώ θα την κάνω στο μητέρα. Θα μου την κάνει μια γυναίκα. Και δεν ξέρω τι να περιμένω και καταλαβαίνεις το άγχος.

Ολα καλα θα είναι! Το πιστεύω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...