Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοιμάται μπρούμυτα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... κλεινουμε 5 μηνών σημερα και η μικρή εδώ και 3 μέρες γυρνάει και κοιμάται μπρούμυτα... σε αυτή την ηλικία την αφήνω, είναι οκ; ή την γυρνάω ( οοοταν την βλέπω) ; ειναι ακομα επικίνδυνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamafot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... κλεινουμε 5 μηνών σημερα και η μικρή εδώ και 3 μέρες γυρνάει και κοιμάται μπρούμυτα... σε αυτή την ηλικία την αφήνω, είναι οκ; ή την γυρνάω ( οοοταν την βλέπω) ; ειναι ακομα επικίνδυνο;

Απιστευτο το οτι απο προχτες αντιμετωπιζω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο κι ειναι κι ο δικος μου στην ιδια ηλικια κι ειχα επισης την ιδια απορια! Τον εχω στο κρεβατι και εδω και 2 μερες καποιες φορες γυριζει απο μονος του...Απο οτι βλεπω ομως εχει το κεφαλι στο πλαι και δειχνει να τον βολευει..Τον ξαναγυρναω μεν αλλα δεν μπορεις να εισαι 24ωρες απο πανω αυπνη να παακολουθεις...Υποθετω οτι η φυση εχει προβλεψει και αν νιωσει καποια δυσφορια θα ξαναγυρισει απο μονος του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Ήμουν ακριβώς στην ίδια φάση πριν 4 μήνες (τότε 5.5 μηνών ο μικρός) ξύπνησα το πρωί και τον βλέπω μπρούμυτα , έπαθα εγκεφαλικό . Ο κύριος άρχιζε να γυρίζει μόνος του και μάλιστα αν τον επανέφερα ανάσκελα χαλούσε ο ύπνος του. Μόλις είδα ότι ενώ κοιμήθηκε μπρούμυτα μετά από λίγο γύρισε πλαγιά και ανάσκελα τότε ηρέμησα ότι μπορεί να γυρίσει αν το θέλει .Οπότε είπα αστο το παιδί. Μετά από μια εβδομάδα άυπνη το πήρα απόφαση και μάλιστα από τότε μόνο μπρούμυτα τον παίρνει ο ύπνος. Να έχετε μεν το νου σας αλλά μην τρελαίνεστε. Ειδικά μόλις ξεκινήσουν να κάνουν κωλοτούμπες στη κούνια όπως εμένα πλέον εκεί να δείτε άγχος μη χτυπήσει 😂😂😂😂 να σας ζήσουν 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!και εμενα απο 5,5 μηνων γυριζει μπρουμητα.ειχα μιλησει με τον παιδιατρο και μου ειχε πει οτι συνηθως μετα τον εκτο δν μας πειραζει.προσπαθησε να τον γυρισεις μαλακα καθ αν δν γυρισει δν πειραζει.μαλιστα τον ειχα ρωτησει γτ αγχωνομουν επδ το στομαχακι του ειναι γεματο οταν μου το κανει αυτο καιμου ειχε πει οτι δν υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά κ εμένα εκεί στον 5ο μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν μας πειράζει πια κ να μην τον ενοχλώ...Εμένα μάλιστα τότε δεν μπορούσε να γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα κ γκρινιαζε τον γυρνούσα κ συνέχιζε τον ύπνο του😋 Μέσα σε μερικές μέρες με λίγη εξάσκηση κ από εμένα το έμαθε κ από τότε γυρνούσε κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Αν θυμάμαι καλά κ εμένα εκεί στον 5ο μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν μας πειράζει πια κ να μην τον ενοχλώ...Εμένα μάλιστα τότε δεν μπορούσε να γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα κ γκρινιαζε τον γυρνούσα κ συνέχιζε τον ύπνο του😋 Μέσα σε μερικές μέρες με λίγη εξάσκηση κ από εμένα το έμαθε κ από τότε γυρνούσε κανονικά.

Και μενα το ιδιο!!αλλα μου ειπε ο παιδιατρος οτι το δυσκολο ειναι να γυρισει απο ανασκελα μπρουμητα και αφου κανει το δυσκολο να μην με αγχωνει,θα μαθει συντομα και το ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Απιστευτο το οτι απο προχτες αντιμετωπιζω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο κι ειναι κι ο δικος μου στην ιδια ηλικια κι ειχα επισης την ιδια απορια! Τον εχω στο κρεβατι και εδω και 2 μερες καποιες φορες γυριζει απο μονος του...Απο οτι βλεπω ομως εχει το κεφαλι στο πλαι και δειχνει να τον βολευει..Τον ξαναγυρναω μεν αλλα δεν μπορεις να εισαι 24ωρες απο πανω αυπνη να παακολουθεις...Υποθετω οτι η φυση εχει προβλεψει και αν νιωσει καποια δυσφορια θα ξαναγυρισει απο μονος του...

Κι εγώ την είδα οτι βολεύεται έτσι μπρούμυτα οπότε δεν την έχω γυρίσει. Βέβαια γυρνάει μόνη της αλλά και πάλι λέω μήπως υπάρχει πρόβλημα οπότε είπα να ρωτήσω.  Γενικά σου κοιμαται το βράδυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η melita29 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Ήμουν ακριβώς στην ίδια φάση πριν 4 μήνες (τότε 5.5 μηνών ο μικρός) ξύπνησα το πρωί και τον βλέπω μπρούμυτα , έπαθα εγκεφαλικό . Ο κύριος άρχιζε να γυρίζει μόνος του και μάλιστα αν τον επανέφερα ανάσκελα χαλούσε ο ύπνος του. Μόλις είδα ότι ενώ κοιμήθηκε μπρούμυτα μετά από λίγο γύρισε πλαγιά και ανάσκελα τότε ηρέμησα ότι μπορεί να γυρίσει αν το θέλει .Οπότε είπα αστο το παιδί. Μετά από μια εβδομάδα άυπνη το πήρα απόφαση και μάλιστα από τότε μόνο μπρούμυτα τον παίρνει ο ύπνος. Να έχετε μεν το νου σας αλλά μην τρελαίνεστε. Ειδικά μόλις ξεκινήσουν να κάνουν κωλοτούμπες στη κούνια όπως εμένα πλέον εκεί να δείτε άγχος μη χτυπήσει 😂😂😂😂 να σας ζήσουν 💚

Τι εννοείς κωλοτούμπες; 😮 Χριστέ μου, δεν ήξερα ότι θα κάνει κι τέτοια. 🤣 
Η αλήθεια είναι ότι γυρνάει γενικότερα, μπρούμυτα, ανάσκελα, πλάι, με τα πόδια πάνω ξανά μπρούμυτα και πάει λέγοντας.. Υπάρχει πιθανότητα να την βλέπω αρκετή ώρα ενώ κοιμάται να στριφογυρίζει σε όλο το κρεβάτι, τι να πω.. Δεν βολεύται και προσπαθεί να βολευτεί; Γενικά το βράδυ κάνει έναν ανήσυχο ύπνο αλλά επειδή κάνουμε συγκοίμηση δεν πολύ καταλαβαίνω. Ευχαριστούμε, κι σενα🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!και εμενα απο 5,5 μηνων γυριζει μπρουμητα.ειχα μιλησει με τον παιδιατρο και μου ειχε πει οτι συνηθως μετα τον εκτο δν μας πειραζει.προσπαθησε να τον γυρισεις μαλακα καθ αν δν γυρισει δν πειραζει.μαλιστα τον ειχα ρωτησει γτ αγχωνομουν επδ το στομαχακι του ειναι γεματο οταν μου το κανει αυτο καιμου ειχε πει οτι δν υπαρχει προβλημα.

Άμα προσπαθήσω να την γυρίσω θα ξυπνήσει χαχα😂 οπότε την αφήνω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα κορίτσια θα δουν πολλά τα ματάκια σας εμένα η μπουμπού είναι 21 μηνών και ένα μεσημέρι την είδα να κοιμάται με το πόδι πάνω το όπως το βάζουμε εμείς οι κυρίες και καθομαστε😂😂...σε αυτή την ηλικία ας κοιμούνται μπρούμυτα αλλά να έχει τι κεφάλι στο πλάι για είναι η μυτούλα άνετη για ανασουλα ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...