Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα..σήμερα έμαθα ότι κύηση δεν προχωρησε .τον Ιανουάριο πάλι είχα κάνει διακοπή στον τρίτο μήνα γιατί στην αυχενική είδαμε ότι είχε κάποιο θέμα το μωράκι μας..τρεις μήνες μετά ααοφασισαμε να δώσουμε μια ευκαιρία,με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα ρθει ,εξάλλου πόσες φορές πια να σου χτυπήσει η γκαντεμια την πόρτα??κ ήρθε κ το θετικό τεστ με την πρώτη προσπάθεια κ πήγα κ έξι εφτά βδομάδων είδαμε κ το έμβρυο ακούσαμε κ καρδιά..κ σήμερα ξαναπήγα ...κ δεν είδαμε σχεδόν τίποτα..είχε παλινδρομήσει...να πω ότι έχω ήδη ένα παιδάκι..αχ κορίτσια ,γιατί? Γιατί στα καπάκια μέσα σ ένα εξάμηνο ξανά απόξεση ξανά όλα..πίστευα αλήθεια αυτή τη φορά θα πήγαιναν καλά...

Δεν θέλω κάτι να ρωτήσω ήθελα απλά να το πω κάπου..δεν το είχα ανακοινώσει πουθενά γιατί φοβόμουν από την προηγου φορά κ είχα.πει μετά την αυχενικη θα το πω.. οπότε δεν έχω να το μοιραστώ με καποιον...πονάει η καρδιά μου που δεν τα κατάφερα πάλι..που το πρώτο μου παιδί θα μείνει μόνο του όπως πάει...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 58 λεπτά, ο/η Jiji είπε:

Καλησπέρα..σήμερα έμαθα ότι κύηση δεν προχωρησε .τον Ιανουάριο πάλι είχα κάνει διακοπή στον τρίτο μήνα γιατί στην αυχενική είδαμε ότι είχε κάποιο θέμα το μωράκι μας..τρεις μήνες μετά ααοφασισαμε να δώσουμε μια ευκαιρία,με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα ρθει ,εξάλλου πόσες φορές πια να σου χτυπήσει η γκαντεμια την πόρτα??κ ήρθε κ το θετικό τεστ με την πρώτη προσπάθεια κ πήγα κ έξι εφτά βδομάδων είδαμε κ το έμβρυο ακούσαμε κ καρδιά..κ σήμερα ξαναπήγα ...κ δεν είδαμε σχεδόν τίποτα..είχε παλινδρομήσει...να πω ότι έχω ήδη ένα παιδάκι..αχ κορίτσια ,γιατί? Γιατί στα καπάκια μέσα σ ένα εξάμηνο ξανά απόξεση ξανά όλα..πίστευα αλήθεια αυτή τη φορά θα πήγαιναν καλά...

Δεν θέλω κάτι να ρωτήσω ήθελα απλά να το πω κάπου..δεν το είχα ανακοινώσει πουθενά γιατί φοβόμουν από την προηγου φορά κ είχα.πει μετά την αυχενικη θα το πω.. οπότε δεν έχω να το μοιραστώ με καποιον...πονάει η καρδιά μου που δεν τα κατάφερα πάλι..που το πρώτο μου παιδί θα μείνει μόνο του όπως πάει...

Πω πω λυπάμαι τόσο πολύ που το έζησες ξανά... Ποσών εβδομάδων ήσουν τώρα κορίτσι μου;μήπως να κάνεις εξετάσεις να δεις τι συνέβη;

στις πριν 9 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Πω πω λυπάμαι τόσο πολύ που το έζησες ξανά... Ποσών εβδομάδων ήσουν τώρα κορίτσι μου;μήπως να κάνεις εξετάσεις να δεις τι συνέβη

Βάση περιόδου 10 βδομάδων.την πρώτη φορά πήγα 6-7 βδομάδων είδαμε έμβρυο όλα καλά ήταν 7,6 χιλιοστά..σημερα ήταν 4.8 ..παλμοί δεν υπήρχαν...ίσως κάνουμε καρυότυπο ζεύγους..ακόμα είμαι θυμωμένη κ στεναχωρημένη κ δεν μπορώ ν σκεφτώ την επόμενη κίνηση..σ ευχαριστω που απαντησες...

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jiji είπε:

Πρεπει να κανεις εξετασεις αμεσα ..2 φορες; Τοσο τυχαιο;κανατε καρυοτυπο;;; Κατι παιζει Ή σακχαρο ή θρομβοφιλια;;; Πολυ λυπαμαι...

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jiji είπε:

Βάση περιόδου 10 βδομάδων.την πρώτη φορά πήγα 6-7 βδομάδων είδαμε έμβρυο όλα καλά ήταν 7,6 χιλιοστά..σημερα ήταν 4.8 ..παλμοί δεν υπήρχαν...ίσως κάνουμε καρυότυπο ζεύγους..ακόμα είμαι θυμωμένη κ στεναχωρημένη κ δεν μπορώ ν σκεφτώ την επόμενη κίνηση..σ ευχαριστω που απαντησες...

Θρομβοφιλια κορίτσι μ.... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Πρεπει να κανεις εξετασεις αμεσα ..2 φορες; Τοσο τυχαιο;κανατε καρυοτυπο;;; Κατι παιζει Ή σακχαρο ή θρομβοφιλια;;; Πολυ λυπαμαι...

Τίποτα δεν κάναμε.σημερσ το μαθα αύριο κάνω αποξεση.δεν ήταν ίδιες περιπτώσεις οι δύο φορες.δεν ήταν κααθεξιν αποβολές.ηνορωτη εξελίσσονταν κανονικά ζούσε τι έμβρυο αλλά είχε μια χρωμοσωμικη ανωμαλία που μετά από τροφοβλάστη που κάναμε αποδείχτηκε ότι δημιουργήθηκε γιατί δύο σπερματοζωάρια κατάφεραν κ γονιμοποίησαν το ίδιο ωάριο.δεν ήταν κληρονομούμενο καθαρά τυχαίο γεγονός.αυτα ήταν τα αποτελέσματα.αυτη τη φορά είχα παλινδρόμηση.δε ξέρω τι μπορεί να φταίει κ αν φταίει κάτι η ημοθν η τυχερή της χρονιάς.δε ξέρω αν θα κάνω εξετάσεις..εξαρτάται από το αν θα ξαναπροσπαθήσω για εγκυμοσύνη

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Θρομβοφιλια κορίτσι μ.... 

Αν ήταν δύο ίδιες περιπτώσεις μπορεί κ να ταν αυτό..αλλά δεν το θεωρούν οι γιατροί πιθανό.η προηγούμενη προχωρούσε κανονικά μέχρι τη διακοπή που κάναμε εμείς.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jiji είπε:

Τίποτα δεν κάναμε.σημερσ το μαθα αύριο κάνω αποξεση.δεν ήταν ίδιες περιπτώσεις οι δύο φορες.δεν ήταν κααθεξιν αποβολές.ηνορωτη εξελίσσονταν κανονικά ζούσε τι έμβρυο αλλά είχε μια χρωμοσωμικη ανωμαλία που μετά από τροφοβλάστη που κάναμε αποδείχτηκε ότι δημιουργήθηκε γιατί δύο σπερματοζωάρια κατάφεραν κ γονιμοποίησαν το ίδιο ωάριο.δεν ήταν κληρονομούμενο καθαρά τυχαίο γεγονός.αυτα ήταν τα αποτελέσματα.αυτη τη φορά είχα παλινδρόμηση.δε ξέρω τι μπορεί να φταίει κ αν φταίει κάτι η ημοθν η τυχερή της χρονιάς.δε ξέρω αν θα κάνω εξετάσεις..εξαρτάται από το αν θα ξαναπροσπαθήσω για εγκυμοσύνη

Κανε εξετασεις κοπελα μου να εισαι σιγουρη δεν ειναι κακό.και θα ξαναπροσπαθησεις μετα..

στις πριν 9 ώρες, ο/η Jiji είπε:

Αν ήταν δύο ίδιες περιπτώσεις μπορεί κ να ταν αυτό..αλλά δεν το θεωρούν οι γιατροί πιθανό.η προηγούμενη προχωρούσε κανονικά μέχρι τη διακοπή που κάναμε εμείς.

Μακάρι να ήταν τυχαίο γεγονός και η επόμενη φορά να είναι τελειομηνη! Ψαξτο όμως... Τπτ δεν είναι απίθανο! 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Jiji είπε:

Καλημέρα λυπάμαι πολύ για τη απώλεια σου. Να ξανακάνεις εξετάσεις και θα σε συμβουλέψω να μην τα παρατήσεις όλα για κάποιο λόγο γίνονται και να μην το βάλεις κάτω να αφήσεις λίγο διάστημα να περάσει και να ξαναπροσπαθήσεις, και εγώ είχα μια αποβολή την πρώτη φορά ¨τυχαίο" όπως  λένε οι γιατροί και τώρα έχω 2 αγγελούδια. Υπομονή και θα έρθει το πολυπόθητο θαυματάκι σου.

Ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας...οι γιατροί εφόσον έχω ήδη ένα παιδάκι θεωρούν πάντα ότι πιο πιθανό το τυχαίο ..θα ηρεμήσω θα το αφήσω κ αν ξανά νιώσω έτοιμη να το ξανακάνω θα συμβουλευτώ τ γυναικολόγο μου πρώτα..να ΣτΕ καλά...

Κοριτσι μου σε νιωθω....Σιγουρα ειναι δυσκολο να μην σε παρει απο κατω...Παρε τον χρονο που χρειαζεται να ηρεμισεις..Απο την στιγμη που εχεις ηδη ενα παιδακι,γιατρος δεν ειμαι,αλλα θα μπορουσε να ειναι και τυχαιο..Σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις το επομενο παιδακι σου οποτε το θελησεις  χωρις δυσαρεστα..

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Κοριτσι μου σε νιωθω....Σιγουρα ειναι δυσκολο να μην σε παρει απο κατω...Παρε τον χρονο που χρειαζεται να ηρεμισεις..Απο την στιγμη που εχεις ηδη ενα παιδακι,γιατρος δεν ειμαι,αλλα θα μπορουσε να ειναι και τυχαιο..Σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις το επομενο παιδακι σου οποτε το θελησεις  χωρις δυσαρεστα..

Σ ευχαριστω πολύ !🧡

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Κορίτσια μου 2915 γεννήθηκε η μπέμπα 50εκατοστα έπιασε κατευθείαν και θηλάζω από την αρχή...  Περιττό να σας πω πως όταν σπασαν τα νερά ο γιατρός νόμιζε ότι τον κάνω πλάκα... Τόσο νωρίς για πρώτο παιδί δεν το περίμενε.. Τελικά και πόνους γεννας φυσιολογικής είχα αφού έφτασα με συσπάσεις κάθε 5 Λεπτα και χειρουργείο έφαγα με ολική νάρκωση... Είμαι σχετικά καλά σήμερα, περπάτησα, θα φάω και όλας σε λίγο.. Όλα καλά..  @athinaa βγηκατε; 
    • Τελικά είναι ωραία όλα αυτά! Νιώθεις ότι κάνεις κάτι δημιουργικό! Αφού το πρώτο πράγμα που κοιτάω όταν βγαίνω στο μπαλκόνι είναι η πιπεριά μου! Βέβαια υποσυνείδητα τα βλέπω και σαν καμπανάκι όλα αυτά ότι περνάνε τα χρόνια!🤐 Τρώω φαγητά που δεν έτρωγα! Σκέφτομαι πράγματα που δεν σκεφτόμουν! Κάνω πράγματα που δεν έκανα! Τώρα το μόνο που μένει είναι να δω καμιά άσπρη τρίχα!🥴 Μήπως πρέπει να αρχίζω να το παίρνω απόφαση σιγά σιγά;😄😆
    • Η αλήθεια είναι πως μπορεί να καταστρέψουν αρκετά από τα έπιπλα του σπιτιού, ειδικά αφού είναι αγόρια.. 🙈Το εχω στο μυαλό μου πως μπορεί να μην επιβιώσει η κούνια αλλά βλέποντας και κάνοντας.. Μ´αρεσει η ιδέα να είναι ελεύθερο να μπουσουλήσει αλλά νιώθω ανασφάλεια να το κάνει κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα ενώ κοιμόμαστε και να κόβει βόλτες χωρίς να το καταλάβουμε γιατί εμείς έχουμε και ζωάκια μέσα στο σπίτι..
    • Κι εγω για τους πρώτους μήνες αυτό σκέφτομαι να παρω ενα λίκνο και φωλιτσα να το εχουμε στο δωμάτιο μας. Αλλά στο δικό του δωμάτιο έλεγα εξαρχής να βάλουμε ενα τέτοιο κρεβατάκι που ειναι σαν σπιτάκι. Θα ειναι λιγο δύσκολο για εμάς που θα πρέπει να σκύβουμε τόσο για να το βαλουμε για ύπνο αλλα μου αρέσει η ιδέα να μπορεί απο την αρχή που θα αρχίσει να μπουσουλαει να ειναι ανεξάρτητο και να μπορεί να ανέβει και να κατέβει μόνο του. Θα έχουμε πιστεύω λιγότερα κλάματα έτσι. Κι εγω στην αρχή κοιτούσα τις κούνιες αυτές που γίνονται κρεβατάκι αργότερα αλλα ξέρεις τι με προβλημάτισε; δεν πιστεύω πως μια κούνια θα αντέξει τόσο καιρό ώστε να τη χρησιμοποιήσουμε αργότερα σαν κρεβατάκι. Θα χοροπηδάνε εκει μέσα. Θα δαγκώνουν το ξύλο.. 😂 😂 😂 
    • Καλημερα κοριτσια έχω νέα. Τελικά ξεκίνησα τις ενέσεις από χθες. Αν δεν ανοίξει η μονάδα στο πανεπιστημιακο θα την κάνω στο Ιασω αναγκαστικά. Τι να κάνουμε ελπίζω να είναι μια φορά και τυχερή. 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...