Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια τον Δεκέμβριο 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μασα είπε:

Μια χαρά αφού δεν τον ανησυχει!! !! Εμεις ξεκινήσαμε ήδη από αυτό το μήνα να πηγαίνω κάθε 2 εβδομάδες, μπαίνουμε σε τελική ευθεία και τα μωράκια μας πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!! Στις 9/9 η μπέμπα μου ηταν 1250!!! 

Εμενα από τις 2/9 που πήγα τελευταια φορά, με έβαλε στις 29/9. Είμαι στην 29 κ 4τωρα κ περιμενα να μου πει να παω μετα από 2 εβδομαδες...κ απογοητευτηκα λιγακι! Πόσων εβδομαδων είσαι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η St33 είπε:

Εμενα από τις 2/9 που πήγα τελευταια φορά, με έβαλε στις 29/9. Είμαι στην 29 κ 4τωρα κ περιμενα να μου πει να παω μετα από 2 εβδομαδες...κ απογοητευτηκα λιγακι! Πόσων εβδομαδων είσαι εσύ?

Μετράω βάση περιόδου και όχι υπέρηχου και με βγάζει 28 εβδ ακριβως, απο την επόμενη λογικά θα σου πει κάθε 2 εβδομάδες, ίσως επειδή έχω συσπάσεις να με έβαλε από τώρα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Μετράω βάση περιόδου και όχι υπέρηχου και με βγάζει 28 εβδ ακριβως, απο την επόμενη λογικά θα σου πει κάθε 2 εβδομάδες, ίσως επειδή έχω συσπάσεις να με έβαλε από τώρα 🙄

Ναι ισως γ αυτό στο ειπε..αλλα νομιζω σιγα σιγα θα μας το πει...κ εγω μπερδεύτηκα πριν ειμαι 28 κ 4 οχι 29 🤒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η St33 είπε:

Ναι ισως γ αυτό στο ειπε..αλλα νομιζω σιγα σιγα θα μας το πει...κ εγω μπερδεύτηκα πριν ειμαι 28 κ 4 οχι 29 🤒

Έχεις ξεκινήσει ετοιμασίες; εγώ όχι ακόμα, αγχώνομαι νομίζω σε ένα μήνα λέω να πάω 32 εβδ και θα ξεκινήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Έχεις ξεκινήσει ετοιμασίες; εγώ όχι ακόμα, αγχώνομαι νομίζω σε ένα μήνα λέω να πάω 32 εβδ και θα ξεκινήσω

Κ εγω αγχωνομαι παρα πολυ, νομίζω αν τα έχω στην ντουλάπα κ τα βλέπω θα αγχωνομαι ακομα πιο πολυ. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να ψωνίσω πολλά, οποτε θα βγω σε αδεια, κ λεω μεσα οκτωβρη με αρχές Νοεμβρίου να τα κάνω. Τώρα θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Κ εγω αγχωνομαι παρα πολυ, νομίζω αν τα έχω στην ντουλάπα κ τα βλέπω θα αγχωνομαι ακομα πιο πολυ. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να ψωνίσω πολλά, οποτε θα βγω σε αδεια, κ λεω μεσα οκτωβρη με αρχές Νοεμβρίου να τα κάνω. Τώρα θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς 

Ναι και εγώ μέσα οκτωβρη θα ξεκινήσω, 8 Νοέμβρη μπαίνω στο μήνα μου πιστεύω καλά είναι και εσύ κσπου εκεί δεν είσαι λογικά; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Ναι και εγώ μέσα οκτωβρη θα ξεκινήσω, 8 Νοέμβρη μπαίνω στο μήνα μου πιστεύω καλά είναι και εσύ κσπου εκεί δεν είσαι λογικά; 

 

Ναι 4/12 εχω Πητ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Πώς τα πάτε;;; Έχει αρχίσει να βαραίνει καμία άλλη (όχι από κιλά, από κούραση) ή να νιωθω άσχημα;;; :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Πώς τα πάτε;;; Έχει αρχίσει να βαραίνει καμία άλλη (όχι από κιλά, από κούραση) ή να νιωθω άσχημα;;; :P

 

Καλησπέρα, απο κιλά και εγώ είμαι μια χαρά, δε κουράζομαι καθόλου μιας και είμαι μόνιμα στο κρεββάτι  αλλά έχω τρομερή υπνηλία, δε μπορώ να κρατηθώ ξύπνια για κανένα λόγο!! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Πώς τα πάτε;;; Έχει αρχίσει να βαραίνει καμία άλλη (όχι από κιλά, από κούραση) ή να νιωθω άσχημα;;; :P

 

Κ εγω εχω αρχίσει να βαραίνω αρκετά...οχι από κιλα. Μια εξάντληση τη νιωθω...ευτυχώς σταματάω δουλειά από Δευτέρα κ θα χαλαρώσω λιγο. Το μωράκι μεγαλώνει πολύ γρήγορα είναι 1650 κ όσο πάει θα βαραίνουμε ακόμα πιο πολύ αλλά χαλάλι τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ειχα σημερα ραντεβού στον γιατρό και με ανησύχησε λιγο. Ειμαι 31+4 και ο μικρός βγαινει 2 κιλά. Μου ειπε πως φαινεται να ειναι μεγάλο παιδί. Και πραγματικα δε θελω καισαρική με τιποτα...😳 Βέβαια μου ειπε πως ειναι νωρίς και μπορει να μη συνεχίσει να αναπτύσσεται με τον ιδιο ρυθμό.. δεν ξερω βρε κορίτσια, αγχώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ την ερχόμενη εβδομάδα έχω doppler και ανυπομονώ!! Είμαι 30κ5 και έχω βαρύνει αρκετά. Εσείς από κιλά πώς πάτε; Πόσα έχετε βάλει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 19/10/2020 at 10:36 ΠΜ, ο/η Niki29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ την ερχόμενη εβδομάδα έχω doppler και ανυπομονώ!! Είμαι 30κ5 και έχω βαρύνει αρκετά. Εσείς από κιλά πώς πάτε; Πόσα έχετε βάλει;

Το έκανες το doppler; Πώς πήγε; Εμείς το κάναμε τη περασμένη Δευτέρα και ευτυχώς όλα καλά! Στα 11 κιλά είμαι εγώ προς το παρόν. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Το έκανες το doppler; Πώς πήγε; Εμείς το κάναμε τη περασμένη Δευτέρα και ευτυχώς όλα καλά! Στα 11 κιλά είμαι εγώ προς το παρόν. Εσυ;

Το έκανα ναι, όλα καλά!! Εγώ είμαι στα 10. Καλά είμαστε;; Νόμιζα ότι έχω βάλει πολλά..γιατί έχουμε ακόμα καιρό και τα 12 πλησιάζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια! Το μωράκι μου δεν περίμενε να έρθει ο Δεκέμβριος. Γεννησα χθες το ξημέρωμα 30/11 ενα υπέροχο μωράκι. Πολυ γρήγορα κ εύκολα! Κατάλαβα πως όσο πιο χαλαρά το πάρουμε ετσι θα γίνει. Μεγάλη ευλογία αυτό που ζούμε...σας εύχομαι με το καλό σε όλες.. γερά κ καλότυχα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2020 at 12:26 ΠΜ, ο/η St33 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Το μωράκι μου δεν περίμενε να έρθει ο Δεκέμβριος. Γεννησα χθες το ξημέρωμα 30/11 ενα υπέροχο μωράκι. Πολυ γρήγορα κ εύκολα! Κατάλαβα πως όσο πιο χαλαρά το πάρουμε ετσι θα γίνει. Μεγάλη ευλογία αυτό που ζούμε...σας εύχομαι με το καλό σε όλες.. γερά κ καλότυχα μωράκια!

Να σου ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι!!! Φυσιολογικά γεννησες; πόσα κιλά είναι; ήταν όντως τόσο εύκολο;; εγώ ακόμα περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολυ κ εσένα με το καλό εύχομαι! (Αν δν έχεις γεννήσει μέχρι τώρα ☺) 3600 ηταν κ ολα πήγαν πολυ καλα. Όντως εύκολα κ γρήγορα! Εύχομαι σε όλες να έχετε την ίδια εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου

το δικό μου μωράκι είχε βολευτεί κ δεν ήθελε να βγει κ τελικά το «βγάλαμε» στις 2/12, έναν πασά 3,5 κιλά!τωρα, το παλεύουμε εδω κ μια βδομάδα με τον θηλασμό! Κ λίγα λόγια για το το έρχεται ώστε να μην αγχωθεί καμία νέα μανούλα: Το τι έρχεται μετά την εγκυμοσύνη είναι πραγματικά πρωτόγνωρο κ δεν περιγράφεται (ας μας τα έχουν πει οι φίλες μας!), μόνο βιώνεται! Η αγάπη δεν έρχεται μαγικά, δεν ειναι κάποιο φίλτρο! η ευθύνη γι αυτό το πλασματάκι είναι που έρχεται αυτόματα!η αγάπη κ το δέσιμο χτίζονται! Αφουγκραστείτε τα συναισθήματα σας κ μιλήστε γι αυτά, αγκαλιάστε τα -όλα, θετικά κ αρνητικά-, γιατί το θαυματακι σας είναι εκεί κ χρειάζεται δυνατή τη μαμά του!ευχομαι οι σύζυγοι σας να είναι δίπλα σας σε όλα όπως ο δικός μου!(αν μπορούσε να το θηλάσει θα το μοιραζόμασταν κ αυτό!!!!!)

καλη υπομονή σε όλες κ σύντομα να κρατάτε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά σας κ να έχετε τις πιο όμορφες γιορτές!! Καλά κ ασφαλή Χριστούγεννα σε όλες! Το αληθινό θαύμα των Χριστουγέννων φέτος συντελείται στην κοιλιτσα σας! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 9/12/2020 at 4:41 ΜΜ, ο/η St33 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κ εσένα με το καλό εύχομαι! (Αν δν έχεις γεννήσει μέχρι τώρα ☺) 3600 ηταν κ ολα πήγαν πολυ καλα. Όντως εύκολα κ γρήγορα! Εύχομαι σε όλες να έχετε την ίδια εμπειρία!

Καλησπέρα εγώ γέννησα 6 Δεκεμβρίου το κοριτσάκι μου 3 κιλά, γέννησα αρκετά γρήγορα  μέσα σε 4 ώρες την είχα στην αγκαλιά μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...