Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια τον Δεκέμβριο 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα, εγώ έκανα εχθές τη Β επιπέδου και εμένα όλα καλά μου είπε 476 γραμ η μικρή, αυτό όμως που με προβλημάτισε είναι ότι μου είπε ότι είναι λίγο μικρότερη αλλά μέσα στο μέσο όρο, ενώ ο γυναικολόγος μου τη βγάζει 3 μέρες μεγαλύτερη, σε βάρος νομίζω είναι καλή και μου είπε ότι φαίνεται ψηλή, να αγχωθω;; θα πάω τις εξετάσεις στο γυναικολόγο μου να μου πει και αυτός 

Αλήθεια δε νομίζω πως χρειάζεται άγχος! Σημασία εχει πως σου βγήκε καλή η εξέταση και έχεις ενα γερό μωράκι. μου θυμίζεις σε ποια βδομάδα εισαι;  Να πας τις εξετάσεις σου στο γιατρό σου και μόνο αυτόν να ακούσεις κατά τη γνώμη μου!! Όταν έχεις νέα ενημέρωσέ μας.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Αλήθεια δε νομίζω πως χρειάζεται άγχος! Σημασία εχει πως σου βγήκε καλή η εξέταση και έχεις ενα γερό μωράκι. μου θυμίζεις σε ποια βδομάδα εισαι;  Να πας τις εξετάσεις σου στο γιατρό σου και μόνο αυτόν να ακούσεις κατά τη γνώμη μου!! Όταν έχεις νέα ενημέρωσέ μας.. ❤️

Είμαι 22+3, τα είδε ο γιατρός μου και μου είπε ότι είναι μια χαρά η εξέταση, βέβαια εγώ σκέφτομαι να την επαναλάβω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Είμαι 22+3, τα είδε ο γιατρός μου και μου είπε ότι είναι μια χαρά η εξέταση, βέβαια εγώ σκέφτομαι να την επαναλάβω!!! 

Αν είναι να ησυχάσεις κάντο γιατί η ψυχολογία είναι το Α και το Ω, σε μία έγκυο. Δεν αξίζει να αγχώνεσαι! Παρόλα αυτά είμαι σίγουρη πως ο γιατρός στα λέει σωστά και είναι όλα μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Αν είναι να ησυχάσεις κάντο γιατί η ψυχολογία είναι το Α και το Ω, σε μία έγκυο. Δεν αξίζει να αγχώνεσαι! Παρόλα αυτά είμαι σίγουρη πως ο γιατρός στα λέει σωστά και είναι όλα μια χαρά!!

Καλησπέρα, έκλεισα ήδη!!! Ο γυναικολόγος μου είπε να πάω αν νιώθω καλά με αυτό , δε πειράζει θα πάω να το τσεκάρω, εκ των υστέρων έμαθα ότι αυτός που πήγα ψιλοκανει λάθος μέτρησης, μου έβγαζε ότι έχει μικρύνει ο τράχηλος και μόλις το είδε ο γιατρός μου μου είπε να πάω να με μετρήσει, τελικά ήταν. Λάθος η μέτρηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2020 at 5:18 ΜΜ, ο/η AnnaS. είπε:

Αχ ποσο χαίρομαι.. Όντως ήταν μπέρδεμα να μιλάμε ολες μαζί και κάπως χαθήκαμε.. εμείς έχουμε πητ 22 Δεκεμβρίου.. Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας;; έχετε ακόμα συμπτώματα;; εγω ευτυχώς δεν είχα ούτε εμετούς ούτε τίποτα μέχρι στιγμής.. Τις τελευταίες 3 εβδομάδες που ξεκίνησα το σίδηρο όμως δεν μπορω να φάω κανονικά.. Μου βρωμάνε ολα.. Με το ζόρι τρώω.. Ειναι φυσιολογικό;; εχει τύχει σε καμία αλλη κατι τέτοιο;; 

Με το καλό!! Κ εμείς 22/12 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Για πείτε τα νέα σας; κάναμε όλες τη Β επιπέδου;; εγώ την έκανα και δεύτερη φορά καθαρά για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους, όχι ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα, όλα καλά λοιπόν και συνεχίζουμε!! Μου έβγαλε τη μπέμπα μου 604 γραμμάρια και γύρω στα 28 εκατοστά ύψος, άνοιγε το στοματάκι της και έπαιζε με τη γλώσσα της!!! Ήταν τέλειο!!! Όλα καλά να μας πάνε κορίτσια υγιή, φυσιολογικά και τελειομηνα μωράκια να έχουμε όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Για πείτε τα νέα σας; κάναμε όλες τη Β επιπέδου;; εγώ την έκανα και δεύτερη φορά καθαρά για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους, όχι ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα, όλα καλά λοιπόν και συνεχίζουμε!! Μου έβγαλε τη μπέμπα μου 604 γραμμάρια και γύρω στα 28 εκατοστά ύψος, άνοιγε το στοματάκι της και έπαιζε με τη γλώσσα της!!! Ήταν τέλειο!!! Όλα καλά να μας πάνε κορίτσια υγιή, φυσιολογικά και τελειομηνα μωράκια να έχουμε όλες!!! 

Τι ωραία.. Πρεπει να ειναι υπέροχο συναίσθημα να βλεπεις τη φατσουλα του.. Ανυπομονώ να το δω κι εγώ.. Την Δευτέρα έχουμε το επόμενο προγραμματισμένο ραντεβού μας αλλά δεν μας έχει πει ακόμα ημερομηνία για τη β επιπέδου.. 

Ναι κι εμείς εκεί γύρω στον Οκτώβριο λέμε να ξεκινήσουμε τα ψώνια.. Θα αλλάξουμε και σπιτι οπότε κρατιέμαι και δεν εχω παρει ακόμα τίποτα.. Ένα αρκουδάκι κι ένα λαγουδάκι που μας έφερε ο μπαμπάκας.. ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μεις από ψώνια τίποτα κορίτσια! Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι τώρα τον Αύγουστο έχει ακόμη εκπτώσεις.. μόνο κάτι καλτσακια-κουδούνιστρες με ζωάκια πήρα που τα είχα βάλει στο ματι καιρο τώρα κ υπέκυψα!!για πείτε,μπάνια στη θάλασσα κάνετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AnnaS. είπε:

Τι ωραία.. Πρεπει να ειναι υπέροχο συναίσθημα να βλεπεις τη φατσουλα του.. Ανυπομονώ να το δω κι εγώ.. Την Δευτέρα έχουμε το επόμενο προγραμματισμένο ραντεβού μας αλλά δεν μας έχει πει ακόμα ημερομηνία για τη β επιπέδου.. 

Ναι κι εμείς εκεί γύρω στον Οκτώβριο λέμε να ξεκινήσουμε τα ψώνια.. Θα αλλάξουμε και σπιτι οπότε κρατιέμαι και δεν εχω παρει ακόμα τίποτα.. Ένα αρκουδάκι κι ένα λαγουδάκι που μας έφερε ο μπαμπάκας.. ❤️ ❤️ ❤️ 

Κάθε φορά που το βλέπεις και κι ανει κάτι καινούργιο είναι μαγικό, σου φεύγει και το άγχος γνωρίζοντας ότι όλα πάνε κακά, βέβαια δεν έχει και τεράστια διαφορά από τον κλασσικό υπέρηχο. Δεν έχετε κλείσει ακομα την εξέταση του το έχεις πει του γιατρού σου; πόσο εβδομάδων είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Κάθε φορά που το βλέπεις και κι ανει κάτι καινούργιο είναι μαγικό, σου φεύγει και το άγχος γνωρίζοντας ότι όλα πάνε κακά, βέβαια δεν έχει και τεράστια διαφορά από τον κλασσικό υπέρηχο. Δεν έχετε κλείσει ακομα την εξέταση του το έχεις πει του γιατρού σου; πόσο εβδομάδων είσαι; 

Όχι δεν έχουμε κλείσει ακόμα.. Τη Δευτέρα θα μας πει πότε πρέπει να τη κάνουμε.. 21και3 είμαστε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Όχι δεν έχουμε κλείσει ακόμα.. Τη Δευτέρα θα μας πει πότε πρέπει να τη κάνουμε.. 21και3 είμαστε.. 

Αντε με το καλό!!! , αγοράκι έχει ή κοριτσάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Επίσης ετοιμασίες ποτέ λέτε να ξεκινήσετε; εγώ λέω αρχές Οκτώβρη σιγά σιγά

Εγώ έχω πάρει μερικά πράγματα, γιατί έχει όντως εκπτώσεις και λόγω διακοπών είχα ελεύθερο χρόνο για ψάξιμο! 

Η ενδοεπικοινωνια και το καρότσι είναι που με αγχώνουν και δεν ξέρω τι πρέπει να προτιμήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Αντε με το καλό!!! , αγοράκι έχει ή κοριτσάκι; 

❤️❤️Μάλλον αγοράκι.. Δεν το έχουμε πετύχει ακόμα σε καλή θέση για να το δούμε καθαρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Niki29 είπε:

Εγώ έχω πάρει μερικά πράγματα, γιατί έχει όντως εκπτώσεις και λόγω διακοπών είχα ελεύθερο χρόνο για ψάξιμο! 

Η ενδοεπικοινωνια και το καρότσι είναι που με αγχώνουν και δεν ξέρω τι πρέπει να προτιμήσουμε.

Δεν έχω ιδεα δεν έχω πάρει τίποτα γιατί έχω την αδερφή μου που έχει να μου δώσει κουνθα καρότσι αλλά και προίκα μωρού, νομίζω όμως οτι ένα βασικό είναι να είναι ελαφρύ για να μη σε δυσκολεύει να το ανοίγεις και να το κλείνεις ενώ θα έχεις το μωρό αγκαλιά. Κουνια έχει μια πολύ απλή και οικονομική - και να αγόραζα κάτι τέτοιο θα κοίταγα και εγώ, ότι πιο απλό και οικονομικό - και θα πάρω ένα πολύ καλό στρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

❤️❤️Μάλλον αγοράκι.. Δεν το έχουμε πετύχει ακόμα σε καλή θέση για να το δούμε καθαρά.. 

Και πάλι με το καλό!!! Περιμένω τα νέα σου από το γιατρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2020 at 3:37 ΜΜ, ο/η Μασα είπε:

Δεν έχω ιδεα δεν έχω πάρει τίποτα γιατί έχω την αδερφή μου που έχει να μου δώσει κουνθα καρότσι αλλά και προίκα μωρού, νομίζω όμως οτι ένα βασικό είναι να είναι ελαφρύ για να μη σε δυσκολεύει να το ανοίγεις και να το κλείνεις ενώ θα έχεις το μωρό αγκαλιά. Κουνια έχει μια πολύ απλή και οικονομική - και να αγόραζα κάτι τέτοιο θα κοίταγα και εγώ, ότι πιο απλό και οικονομικό - και θα πάρω ένα πολύ καλό στρωμα

Μια χαρά, είσαι τυχερή!! Ναι, κάτι απλό έχω κ εγώ στο μυαλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Κι εγώ είμαι στο ΡΕΑ για 7/12 :P

 

Ωραία, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki29 είπε:

Ωραία, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις;

Αγοράκι. Είμαστε στην 25η βδομάδα.. Ποιον γιατρό έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2020 at 8:15 ΠΜ, ο/η Niki29 είπε:

Μια χαρά, είσαι τυχερή!! Ναι, κάτι απλό έχω κ εγώ στο μυαλό μου!

Ναι νομίζω δε χρειάζονται υπερβολές κσι από τη στιγμή που έχει η αδερφή μου πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά! Γνωρίζει καμια πως είναι συσπασεις? Τι νιώθεις κ αν ποναει οταν συμβαίνουν? Έχω νιώσει καπως τις τελευταίες μέρες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι το μωρό ή αν είναι συσπάσεις...εχω μπερδευτεί πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...