Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βαλίτσα μαιευτηριου


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα 

Έχει γεννήσει κάποια στο ιασω να μου πει τι θα χρειαστώ για τη βαλίτσα μαιευτηριου; έχω ακούσει ότι το κάθε Μαιευτηριο ζητάει διαφορετικά πραγματα

Ευχαριστω

Swiss❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα 

Έχει γεννήσει κάποια στο ιασω να μου πει τι θα χρειαστώ για τη βαλίτσα μαιευτηριου; έχω ακούσει ότι το κάθε Μαιευτηριο ζητάει διαφορετικά πραγματα

Ευχαριστω

Swiss❤️

Σίγουρα στη σελίδα στο ιασω έχει λίστα με όσα χρειάζονται! Διαφορετικά να ζητήσεις να σου προωθήσουν με mail. Με το καλό να το δεχτείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα 

Έχει γεννήσει κάποια στο ιασω να μου πει τι θα χρειαστώ για τη βαλίτσα μαιευτηριου; έχω ακούσει ότι το κάθε Μαιευτηριο ζητάει διαφορετικά πραγματα

Ευχαριστω

Swiss❤️

Εγώ δεν έχω γεννήσει στο Ιασω αλλά έχω κάνει χειρουργείο καισαρικής.. Λοιπόν εμένα μου έδωσαν σερβιέτες λοχίας της sany lady εσώρουχα μιας χρήσης που είναι σαν γάζα το ύφασμα τους δείγματα και από σαμπουάν μαλακτική αφρόλουτρο και σαπούνι και πετσέτες... Τώρα δεν ξέρω αν στην γέννα δίνουν κάτι άλλο... Πάντως ότι και να σου δώσουν φρόντισε ή να τα χρησιμοποιήσεις ή να τα πάρεις φεύγοντας γιατί έτσι κι αλλιώς θα τα πληρώσεις και μάλιστα Χρύσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2020 at 11:35 ΠΜ, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα 

Έχει γεννήσει κάποια στο ιασω να μου πει τι θα χρειαστώ για τη βαλίτσα μαιευτηριου; έχω ακούσει ότι το κάθε Μαιευτηριο ζητάει διαφορετικά πραγματα

Ευχαριστω

Swiss❤️

Καλησπέρα κ με το καλό,

Εγώ γέννησα Ρέα αλλά νομίζω πως στα ιδιωτικά ισχύουν τα ίδια.... Σχεδόν όλα στα προσφέρουν...εγώ ουσιαστικά χρειαστηκα πιτζάμες-νυχτικο δικές μου, αν θηλάσεις κρέμα για θηλές, επιθέματα στήθους ή και κοχύλια σε περίπτωση τραυματισμού των θηλών, μια ρόμπα ανάλογη της εποχής για να βγεις να περπατήσεις, κ όλα τα είδη περιποίησης σου (κρέμες , οδοντόβουρτσα κλπ).

Σου προσφέρουν σερβίετες αλλά καλού κακού πάρε κ ένα πακετακι δικό σου(μεγάλες) έτσι κ αλλιώς θα το χρειαστείς μετά...επίσης σου δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης (τα μεγάλα με το δυχτακι) αλλά πάρε κ δικά σου εννοείται...κ πετσέτες σου δίνουν αν δεν θες να πάρεις δικές σου κ καθαριστικό ευαίσθητης περιοχής.  Για το μωρό μόνο ρούχα εξόδου θα χρειαστείς κ πανάκια για γουλιες κ πάνες αγκαλιάς. Ακόμα.κ αν δεν θηλάσεις ή θελήσεις να δώσεις ξένο σου φέρνουν εκεί έτοιμα  μπιμπερο με γάλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maritina89 είπε:

Καλησπέρα κ με το καλό,

Εγώ γέννησα Ρέα αλλά νομίζω πως στα ιδιωτικά ισχύουν τα ίδια.... Σχεδόν όλα στα προσφέρουν...εγώ ουσιαστικά χρειαστηκα πιτζάμες-νυχτικο δικές μου, αν θηλάσεις κρέμα για θηλές, επιθέματα στήθους ή και κοχύλια σε περίπτωση τραυματισμού των θηλών, μια ρόμπα ανάλογη της εποχής για να βγεις να περπατήσεις, κ όλα τα είδη περιποίησης σου (κρέμες , οδοντόβουρτσα κλπ).

Σου προσφέρουν σερβίετες αλλά καλού κακού πάρε κ ένα πακετακι δικό σου(μεγάλες) έτσι κ αλλιώς θα το χρειαστείς μετά...επίσης σου δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης (τα μεγάλα με το δυχτακι) αλλά πάρε κ δικά σου εννοείται...κ πετσέτες σου δίνουν αν δεν θες να πάρεις δικές σου κ καθαριστικό ευαίσθητης περιοχής.  Για το μωρό μόνο ρούχα εξόδου θα χρειαστείς κ πανάκια για γουλιες κ πάνες αγκαλιάς. Ακόμα.κ αν δεν θηλάσεις ή θελήσεις να δώσεις ξένο σου φέρνουν εκεί έτοιμα  μπιμπερο με γάλα...

Ευχαριστώ πολύ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...