Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συγκαμα μωρου;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!έχω μια μικρούλα ενός έτους που είχε κοκκινίσει στη βουβωνικη χώρα και μετά εμφάνισε ασπρακια σαν ξηροδερμια στο σημείο.ο άντρας μου έλεγε πως είναι από την κρέμα διότι της έβαζα αρκετή εφόσον είδα ότι έχει ερεθισμό, εγώ του έλεγα ότι είναι επειδή όταν την αλλάζει δεν βάζει αρκετή κρέμα!Ο γιατρός που του το είχα στείλει φωτο μου είχε πει πως δεν είναι κάτι και όταν το είδε από κοντά μου είπε πως είναι υπολείμματα από την κρέμα....μετά το μπάνιο όμως αυτά δε φεύγουν...σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και αν δε δω βελτίωση θα του το πω πάλι.. Δεν ξέρω τι να κάνω να της περάσει...δοκίμασα ενυδατική κάπως βοήθησε αλλά δεν έφυγε....έχει κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mariasmommy είπε:

Καλησπέρα σας!έχω μια μικρούλα ενός έτους που είχε κοκκινίσει στη βουβωνικη χώρα και μετά εμφάνισε ασπρακια σαν ξηροδερμια στο σημείο.ο άντρας μου έλεγε πως είναι από την κρέμα διότι της έβαζα αρκετή εφόσον είδα ότι έχει ερεθισμό, εγώ του έλεγα ότι είναι επειδή όταν την αλλάζει δεν βάζει αρκετή κρέμα!Ο γιατρός που του το είχα στείλει φωτο μου είχε πει πως δεν είναι κάτι και όταν το είδε από κοντά μου είπε πως είναι υπολείμματα από την κρέμα....μετά το μπάνιο όμως αυτά δε φεύγουν...σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και αν δε δω βελτίωση θα του το πω πάλι.. Δεν ξέρω τι να κάνω να της περάσει...δοκίμασα ενυδατική κάπως βοήθησε αλλά δεν έφυγε....έχει κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία;

Νομιζω οτι πρεπει να σταματησεις την κρεμα και να την αφηνεια πολυ ωρα καιχωρις πανα.εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει να μην βαζω τπτ στο δερματακι του γιου μου και οντωςσπανια του βαζω.δες και ο παιδιατρος τι θα σου πει και καντο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν χρειάζονταν να έβαζες κάθε φορά κρέμα σε κάθε πάνα αν δεν ήταν κόκκινη εγώ μόνο όταν αρχίζει να κοκκινίζει της βάζω ...ποια κρέμα χρησιμοποιεις για το συγκαμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Νομιζω οτι πρεπει να σταματησεις την κρεμα και να την αφηνεια πολυ ωρα καιχωρις πανα.εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει να μην βαζω τπτ στο δερματακι του γιου μου και οντωςσπανια του βαζω.δες και ο παιδιατρος τι θα σου πει και καντο

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!έχω ελαττώσει την κρέμα και ήδη βελτιώθηκε από την πρώτη μέρα!!Η αλήθεια είναι ότι μου είχε πει όταν είναι στεγνή να μη της βάζω κρέμα...

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η M@mmy είπε:

δεν χρειάζονταν να έβαζες κάθε φορά κρέμα σε κάθε πάνα αν δεν ήταν κόκκινη εγώ μόνο όταν αρχίζει να κοκκινίζει της βάζω ...ποια κρέμα χρησιμοποιεις για το συγκαμα;

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!Εγώ της έβαζα συνέχεια σε κάθε αλλαγή αλλά Όπως είπα και πιο πάνω έχω δει βελτίωση με τη μείωση της κρέμας!Της έβαζα της  frezyderm Και τώρα septona...Μόνο όταν κοκκινίζει της βάζω sudocrem...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλά κάνεις κορίτσι μου δεν χρειάζεται σε κάθε αλλαγή αν δεν είναι κόκκινη έτσι έκανα και γω έβαζα συνεχεια στην αρχή και πιο πολύ κοκκίνιζε το παιδί συνεχεια με κρέμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ ευαισθητο το δερματακι τους και βαζοντας συνεχεια κρεμες δν το αφηνεις να αναπνευσει.μην αγχωνεσε παντως,θα ηρεμησει.και εμενα μεχρι τριων μηνων εβγαζε ευκολα σπιθουρακια στο προσωπο και εφευγαν μονα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...