Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτη προσπαθεια με clomiphene


marina202

Recommended Posts

Γεια σας μελλοντικες μανουλες,ειμαι καινουργια στο φορουμ παρακολουθησα ολα οσα γραφετε και ειμαι χαρουμενη που σας βρηκα!μετα απο 6 μηνες προσπαθειων ο γιατρος μου προτεινε να κανω 2 μηνες προσπαθεια με clomiphene και αν δεν τα καταφερω να μπω σε διαδικασια εξωσωματικης λογω της ηλικιας μου..Αυριο ειναι η δευτερη μερα της περιοδου μου και θα παιρνω μεχρι 6 μερα 2 χαπια την ημερα πρωι-βραδυ.Παιρνει καποια κοπελα τωρα clomiphene η' εχετε ακουσει αν εχει αποτελεσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marina202 είπε:

Γεια σας μελλοντικες μανουλες,ειμαι καινουργια στο φορουμ παρακολουθησα ολα οσα γραφετε και ειμαι χαρουμενη που σας βρηκα!μετα απο 6 μηνες προσπαθειων ο γιατρος μου προτεινε να κανω 2 μηνες προσπαθεια με clomiphene και αν δεν τα καταφερω να μπω σε διαδικασια εξωσωματικης λογω της ηλικιας μου..Αυριο ειναι η δευτερη μερα της περιοδου μου και θα παιρνω μεχρι 6 μερα 2 χαπια την ημερα πρωι-βραδυ.Παιρνει καποια κοπελα τωρα clomiphene η' εχετε ακουσει αν εχει αποτελεσματα?

Γειά σου κορίτσι καλή επιτυχία. Γιατί σου πρότεινε κλομιφαινη? Κ επίσης θα έχεις έλεγχο με υπερήχους? Εγώ έμεινα έγκυος την πρώτη φορά που πήρα... 💙 Κ τώρα έχω ένα μπεμπουλη επτά μηνών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marina202 είπε:

Γεια σας μελλοντικες μανουλες,ειμαι καινουργια στο φορουμ παρακολουθησα ολα οσα γραφετε και ειμαι χαρουμενη που σας βρηκα!μετα απο 6 μηνες προσπαθειων ο γιατρος μου προτεινε να κανω 2 μηνες προσπαθεια με clomiphene και αν δεν τα καταφερω να μπω σε διαδικασια εξωσωματικης λογω της ηλικιας μου..Αυριο ειναι η δευτερη μερα της περιοδου μου και θα παιρνω μεχρι 6 μερα 2 χαπια την ημερα πρωι-βραδυ.Παιρνει καποια κοπελα τωρα clomiphene η' εχετε ακουσει αν εχει αποτελεσματα?

Κλομιφαινη πήρα εγώ πριν την δεύτερη σπερματεγχυση. Με τα χάπια αυτά ανέπτυξα 4 ωοθυλάκια. Δυστυχώς χωρίς επιτυχία....Στην τρίτη προσπάθεια πήρα ενέσεις αλτερμον πάλι για τον ίδιο λόγο κ ανέπτυξα ένα ωοθηλακιο....κ ελπίζω να μη σου πω σε δέκα μέρες δυστυχώς χωρίς επιτυχία.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η marina202 είπε:

Γεια σας μελλοντικες μανουλες,ειμαι καινουργια στο φορουμ παρακολουθησα ολα οσα γραφετε και ειμαι χαρουμενη που σας βρηκα!μετα απο 6 μηνες προσπαθειων ο γιατρος μου προτεινε να κανω 2 μηνες προσπαθεια με clomiphene και αν δεν τα καταφερω να μπω σε διαδικασια εξωσωματικης λογω της ηλικιας μου..Αυριο ειναι η δευτερη μερα της περιοδου μου και θα παιρνω μεχρι 6 μερα 2 χαπια την ημερα πρωι-βραδυ.Παιρνει καποια κοπελα τωρα clomiphene η' εχετε ακουσει αν εχει αποτελεσματα?

Καλησπέρα,εγώ πήρα clomiphene για 4 μήνες και τους τελευταίος δυο έκανα και την ovitrelle γιατί έκανα σπερματέγχυση.Δυστυχως δεν έμεινα έγκυος και τώρα πάω για εξωσωματική.Ειμαι όμως 40 χρόνων και ήξερα ότι δεν είχα πολλές ελπίδες είπα όμως να το δοκιμάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα,εγώ πήρα clomiphene για 4 μήνες και τους τελευταίος δυο έκανα και την ovitrelle γιατί έκανα σπερματέγχυση.Δυστυχως δεν έμεινα έγκυος και τώρα πάω για εξωσωματική.Ειμαι όμως 40 χρόνων και ήξερα ότι δεν είχα πολλές ελπίδες είπα όμως να το δοκιμάσω.

Καλή επιτυχία κ ηθικό ακμαίο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Καλή επιτυχία κ ηθικό ακμαίο!!! 

Ευχαριστώ πολύ!!😊Ειμαι πολύ αισιόδοξη γιατί δεν έχουμε κάποιο σοβαρό θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια ειμαι ανω 40 και νομιζω οτι ο γιατρος μου προτεινε clomiphene σαν τελευταια λυση πριν εξωσωματικη,ειμαι και λιγο αγχωδης απο μονη μου ,τι να πω μαλον μου τα παει βημα βημα.αυτο καταλαβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marina202 είπε:

οπως διαβαζω ομως δεν εχει και πολυ επιτυχια η clomiphene..

 

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες,κυρίως με την κλομιφαινη τι θα κάνεις? Παρακολούθηση για φυσική σύλληψη,σπερματεγχυση?

Αυτό που προσπαθεί να κάνει ο γιατρός σου είναι να σιγουρέψει ότι θα έχεις ωορρηξία εκείνο το μήνα και να σου πει τις τάδε μέρες προσπαθείς και πιθανόν να έχεις και πάνω από ένα ωοθυλάκιο ώστε να αυξήσεις πιθανότητες.

Είναι μια ενίσχυση στη φυσική σου προσπάθεια.Το αν θα πετύχει η όχι είναι θέμα πολλών παραγόντων, κυρίως και τύχης μπορώ να πω.Επισης προϋποθέτει ότι έχεις αποκλείσει όλους τους άλλους παράγοντες που ίσως καθυστερούν τη σύλληψη.

Αν μου επιτρέπεις λόγω της ηλικίας σου ο γιατρός σου συνιστά δύο φορές μόνο ώστε να μη χάσεις χρόνο.Το αποτέλεσμα δεν μπορείς να το προεξοφλήσει.Αρκετες κοπέλες χωρίς θέματα έχουν πετύχει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...