Μετάβαση σε περιεχόμενο

12η εβδομάδα και εξάντληση;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Διανύω την 12η εβδομάδα κύησης και είμαι ολοένα και πιο εξαντλημένη. Νιώθω τρομερή κούραση που φτάνει σε σημείο εξάντλησης όταν πάω να κάνω ένα απλό πράγμα. Κάνω συχνά εμετούς, δεν μπορώ να φάω όλα τα φαγητά και έχω ναυτία και καούρα μέσα στην ημέρα. Επίσης τις ημέρες που είμαι ιδιαίτερα αδύναμη, με πιάνουν και πονακια χαμηλα στην κοιλιά. Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο; Μπορείτε να ανταποκριθείτε στις καθημερινές σας υποχρεώσεις; 

Ουφ, νόμιζα ότι στην 12 η εβδομάδα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Niki29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Διανύω την 12η εβδομάδα κύησης και είμαι ολοένα και πιο εξαντλημένη. Νιώθω τρομερή κούραση που φτάνει σε σημείο εξάντλησης όταν πάω να κάνω ένα απλό πράγμα. Κάνω συχνά εμετούς, δεν μπορώ να φάω όλα τα φαγητά και έχω ναυτία και καούρα μέσα στην ημέρα. Επίσης τις ημέρες που είμαι ιδιαίτερα αδύναμη, με πιάνουν και πονακια χαμηλα στην κοιλιά. Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο; Μπορείτε να ανταποκριθείτε στις καθημερινές σας υποχρεώσεις; 

Ουφ, νόμιζα ότι στην 12 η εβδομάδα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. 

Κορίτσι μου εύχομαι από δω και πέρα να ειναι πολύ πιο εύκολη η εγκυμοσύνη σου και να την απολαύσεις! Νομίζω πως δεν είναι απαραίτητο να ηρεμησεις αμέσως στις 12...μπορεί δηλ να πάει 13 κ σιγά σιγά να φεύγει.... Μέσα στον 4ο συνήθως φεύγει.. Εύχομαι να ηρεμησεις σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι από δω και πέρα να ειναι πολύ πιο εύκολη η εγκυμοσύνη σου και να την απολαύσεις! Νομίζω πως δεν είναι απαραίτητο να ηρεμησεις αμέσως στις 12...μπορεί δηλ να πάει 13 κ σιγά σιγά να φεύγει.... Μέσα στον 4ο συνήθως φεύγει.. Εύχομαι να ηρεμησεις σύντομα! 

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό εύχομαι... κ εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα συνέχεια ανακατοσουρες ότι κ να έτρωγα προσπαθούσα ν τρωω λίγο ψωμί η φρυγανιά με τυρί να μ έφευγαν!!,έκανα κ εμετούς ζαλιζομουν ειδικά το πρώτο 3μηνο 4μηνο κ φυσικά κ καουρα π την αισθανόμουν κ στον ύπνο κ στο ξύπνιο πάλι καλά η καουρα δεν κράτησε κ πολύ μόνο το πρώτο 3μηνο κ εξάντληση φουλ!! Σε εμένα αυτά ψιλοπερασαν στον 6μηνα αλλά πάντα ανακατεύομουν κ έκανα εμετούς μέχρι μ π γέννησα Όχι βέβαια τόσο συχνά αλλά έκανα!! Ποιες καθημερινές υποχρεώσεις?? Ούτε καν ειδικά το πρώτο 3μηνο 4μηνο  ξαπλά ήμουν γιατί ζαλιζομουν!! Εύχομαι να  σ περάσουν σύντομα!!💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...