Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν θέλω να ανακοινώσω την εγκυμοσύνη μου!!


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!! Είμαι στον 4μηνα της εγκυμοσύνης μου. Εκτός από τους γονείς μας εγώ και ο άντρας μου κ εγώ τον εργοδότη μου δεν έχουμε πει σε κανέναν άλλον το ευχάριστο γεγονός και επειδή μένουμε και σε άλλη πόλη από τους γνωστούς μας δεν το έχει μάθει και κάνεις.!! Σήμερα Πέρασε η κουμπάρα μου από την δουλειά (της έχω βαφτησει τον γιο)  για να μου φέρει να δω το παιδί και μου έκανε έκπληξη και με είδε έχω φουσκοσει κιόλας γτ είμαι αρκετά αδύνατη και φαίνεται .. Και μου λέει με άσχημο τρόπο καλά δεν το είπες σε μένα..... Και αλλ διαφορά.! Ήρθα σε πολύ δύσκολη θέση και ένιωσα άσχημα και της είπα ότι δεν μου βγαίνει να το λέω και δεν θέλω κιόλας να το πω..και τέλος πάντων άλλαξα συζήτηση.. Μόνο εγώ το έχω πάθει αυτο Η εγώ συμπεριφερομαι παράλογα.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Momytobe είπε:

Καλησπέρα μανούλες!! Είμαι στον 4μηνα της εγκυμοσύνης μου. Εκτός από τους γονείς μας εγώ και ο άντρας μου κ εγώ τον εργοδότη μου δεν έχουμε πει σε κανέναν άλλον το ευχάριστο γεγονός και επειδή μένουμε και σε άλλη πόλη από τους γνωστούς μας δεν το έχει μάθει και κάνεις.!! Σήμερα Πέρασε η κουμπάρα μου από την δουλειά (της έχω βαφτησει τον γιο)  για να μου φέρει να δω το παιδί και μου έκανε έκπληξη και με είδε έχω φουσκοσει κιόλας γτ είμαι αρκετά αδύνατη και φαίνεται .. Και μου λέει με άσχημο τρόπο καλά δεν το είπες σε μένα..... Και αλλ διαφορά.! Ήρθα σε πολύ δύσκολη θέση και ένιωσα άσχημα και της είπα ότι δεν μου βγαίνει να το λέω και δεν θέλω κιόλας να το πω..και τέλος πάντων άλλαξα συζήτηση.. Μόνο εγώ το έχω πάθει αυτο Η εγώ συμπεριφερομαι παράλογα.!! 

Καλησπέρα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ δεν σε βρίσκω καθόλου παράλογη. Είμαι κ Εγω στον τέταρτο μήνα κ δεν θέλω καθόλου να λέω ότι είμαι έγκυος Ούτε να το δείχνω, γιατί κ εγώ είμαι αδύνατη κ φαίνεται. Το είπαμε στους γονείς αφού έκανα την αυχενική, αλλά κ πάλι ήμουν διστακτική, είχα μια παλινδρομη και τώρα φοβάμαι πολύ. Δυστυχώς όμως κάποιοι μολις το έμαθαν το ανακοίνωσαν στον δικό τους περίγυρο. Καταλαβαίνω την χαρά τους αλλά έρχομαι σε δύσκολη θέση κάθε φορά που το αναφέρουν, πιο πολύ Επειδή φοβάμαι. Εννοείται πως χαίρομαι για την εγκυμοσύνη  μου αλλά θα προτιμούσα κάποια πράγματα να τα ανακοινώσω Εγω κ όταν είμαι έτοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς να έχω μείνει ακόμα έγκυος να σου πω ότι είναι ένα πολύ προσωπικό ζήτημα και μπορείς να φερθείς όπως εσύ αισθάνεσαι και αποφασίζεις. Στην 1η εγκυμοσύνη της συννυφάδας μου, ο άντρας μου το γνώριζε από 2,5 μηνών (του το είχε πει εμπιστευτικά ο αδερφός του) και εγώ το έμαθα με τους υπόλοιπους στους 4,5 μήνες. Και δεν με πείραξε καθόλου γιατί είναι κάτι εντελώς προσωπικό. Ακόμα και να θες να το ανακοινώσεις σε κάποιους ή και σε όλους όταν γεννήσεις, κι αυτό δικαίωμα σου είναι! Κοινώς, είναι δική σου και μόνο απόφαση. Με ό,τι νιώθεις εσύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα και γω μια παλινδρομη πιο πριν και είναι και αυτός πάλι ένας λόγο που δεν θέλω να το πω απλά ένιωσα άσχημα γιατί και αυτή μαμά είναι και ακόμα νιώθω άσχημα και δεν ξέρω γιατί.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Momytobe είπε:

Είχα και γω μια παλινδρομη πιο πριν και είναι και αυτός πάλι ένας λόγο που δεν θέλω να το πω απλά ένιωσα άσχημα γιατί και αυτή μαμά είναι και ακόμα νιώθω άσχημα και δεν ξέρω γιατί.!! 

Και εγώ άσχημα νιώθω ωρες ωρες κ με κάνουν να νιώθω λες κ δεν χαίρομαι που είμαι έγκυος. Είναι καθαρά προσωπικό θέμα κ κανένας δεν πρέπει να μας κάνει να αισθάνομαστε ετσι. Εγώ ήθελα να περάσει όσο το δυνατόν περισσότερο διάστημα για να το ανακοινωσω αλλα ο άντρας μου επέμενε κ ετσι το είπαμε στην αυχενικη. Πλέον Δεν λέω τίποτα καποια στιγμή θα φανεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν δεν με είχε δει δεν θα της το είχα πει έτσι Κ αλλιώς.. Το άλλο θέμα είναι ότι θα το πει σε άλλους και τις το τονισα να μην το πει..! Αλλά την ξέρω.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Momytobe είπε:

Εάν δεν με είχε δει δεν θα της το είχα πει έτσι Κ αλλιώς.. Το άλλο θέμα είναι ότι θα το πει σε άλλους και τις το τονισα να μην το πει..! Αλλά την ξέρω.!! 

Κορίτσι μου μην ασχολείσαι με αυτά τα πράγματα και να μην νιώθεις άσχημα εκνευρίζομαι πολύ με τον κόσμο ρε παιδί μου δεν καταλαβαίνουν ότι η ψυχολογία μιας εγκύου είναι εύθραυστη και οι ορμόνες κάνουν πάρτυ πρέπει να απολογουμαστε κι από πάνω?? Κι εγώ είχα μια αποβολή και μάλιστα αφού ειχε μάθει όλη η πόλη που μένω ότι είμαι έγκυος με αποτέλεσμα ακόμα και δύο μήνες μετά την αποβολή να με ρωτάνε πώς πάει η εγκυμοσύνη μου.. εννοείται ότι τώρα που είμαι έγκυος το είπα στους κοντινούς συγγενείς στην αυχενική και όλοι οι υπόλοιποι το μάθαν όταν με είδαν τυχαία στον έβδομο με την κοιλιά τουρλα..είναι δικαίωμα σου τα πάντα στην εγκυμοσύνη από την πιο ασήμαντη λεπτομέρεια και μην αφήνεις κανέναν να σου χαλάσει αυτή τη μαγική περίοδο..έχουμε ήδη τα άγχη και τις ανησυχίες μας..είναι πολύ εγωιστικό από τους γύρω μας να γκρινιάζουν για βλακείες..πάρε μια ανάσα και άρχισε να γράφεις κόσμο και σε όποιον αρέσει..εσύ κάνε ότι μπορείς για να είσαι ήρεμη και χαλαρή..<3 ( συγχυστηκα λίγο παραπάνω γιατί έχω ακούσει κι εγώ πολλές βλακείες 😋😋😋)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιο πολύ με στενοχωρισε το γεγονός ότι και η ίδια είναι μανουλα και τα έχει περάσει αυτά αν μου το έλεγε κάποιος άλλος πιστεύω ότι δεν θα με πείραζε τόσο.. Σκέφτομαι να την πάρω τηλέφωνο να της πω ότι με στενοχωρισε και δεν μου άρεσε ο τρόπος της γτ αλλιώς θα συνεχίσω να το σκέφτομαι.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσι μου με το καλό να έρθει το μωράκι σου...να μην νιώθεις καμία τύψη για κανέναν δική σου είναι η ζωή ότι θέλεις θα αποκαλύψεις και ότι δεν θέλεις δεν θα το λες ούτε εγώ ήθελα και είχα πει να φανταστείς η γειτόνισσα μου 7 μηνών με ρώτησε είσαι έγκυοςςςς τότε με κατάλαβε ήμουν από τις τυχερές αδύνατη αλλά όχι μεγάλη κοιλια...τώρα αν νιώθεις εσύ καλά με το να την πάρεις τηλέφωνο πάρτη αλλά δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι και να εκνευρίζεσαι στη κατάσταση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου να στε καλά χαίρομαι που και άλλες μανούλες κ μη σκέφτονται του ίδια και δεν είμαι η μόνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Momytobe είπε:

Καλησπέρα μανούλες!! Είμαι στον 4μηνα της εγκυμοσύνης μου. Εκτός από τους γονείς μας εγώ και ο άντρας μου κ εγώ τον εργοδότη μου δεν έχουμε πει σε κανέναν άλλον το ευχάριστο γεγονός και επειδή μένουμε και σε άλλη πόλη από τους γνωστούς μας δεν το έχει μάθει και κάνεις.!! Σήμερα Πέρασε η κουμπάρα μου από την δουλειά (της έχω βαφτησει τον γιο)  για να μου φέρει να δω το παιδί και μου έκανε έκπληξη και με είδε έχω φουσκοσει κιόλας γτ είμαι αρκετά αδύνατη και φαίνεται .. Και μου λέει με άσχημο τρόπο καλά δεν το είπες σε μένα..... Και αλλ διαφορά.! Ήρθα σε πολύ δύσκολη θέση και ένιωσα άσχημα και της είπα ότι δεν μου βγαίνει να το λέω και δεν θέλω κιόλας να το πω..και τέλος πάντων άλλαξα συζήτηση.. Μόνο εγώ το έχω πάθει αυτο Η εγώ συμπεριφερομαι παράλογα.!! 

Θα σου πω και εγώ την δική μου γνώμη... Από την στιγμή που το είπες σε 5 ανθρώπους που αγαπάς και σέβεσαι και η κοπέλα ένιωσε άσχημα γιατί κατάλαβε ότι δεν είναι μέσα σε αυτά τα άτομα... Είμαι σίγουρη ότι στεναχωρεθηκε που την άφησες από έξω και φυσικά είναι επιλογή σου να αφήσεις έξω από την ζωή σου όσους δεν θέλεις και να μην μιλάς σε κανέναν... Αλλά οι φίλοι δεν είναι μόνο για τις στεναχωριες αλλά και για τις χαρές... Ούτε τους έχουμε επιλεκτικα κοντά μας οπότε γουστάρουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Θα σου πω και εγώ την δική μου γνώμη... Από την στιγμή που το είπες σε 5 ανθρώπους που αγαπάς και σέβεσαι και η κοπέλα ένιωσε άσχημα γιατί κατάλαβε ότι δεν είναι μέσα σε αυτά τα άτομα... Είμαι σίγουρη ότι στεναχωρεθηκε που την άφησες από έξω και φυσικά είναι επιλογή σου να αφήσεις έξω από την ζωή σου όσους δεν θέλεις και να μην μιλάς σε κανέναν... Αλλά οι φίλοι δεν είναι μόνο για τις στεναχωριες αλλά και για τις χαρές... Ούτε τους έχουμε επιλεκτικα κοντά μας οπότε γουστάρουμε... 

Καλημέρα, έχεις ένα δίκιο σε αυτό αλλα το θέμα αλλάζει όταν εχεις βιώσει μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κ ο κοσμος, ακόμα κ οι πιο κοντινοί σου φίλοι δεν έχουν δείξει διακριτικότητα.  Δεν Έχει να κάνει αν αγαπάς τους φίλους ή αν τους νοιάζεσαι απλα στην περίπτωση αυτή το θέμα εγκυμοσύνη γίνεται λίγο πιο ευαίσθητο και πιο προσωπικό. Μακάρι να είχαμε την άγνοια κινδύνου κ να το ανακοινώσαμε σε όλους μόλις κάναμε το τεστ. Δυστυχώς όμως για κάποιες από εμάς δεν είναι έτσι. Εγώ τουλάχιστον έτσι νιώθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η St33 είπε:

Καλημέρα, έχεις ένα δίκιο σε αυτό αλλα το θέμα αλλάζει όταν εχεις βιώσει μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κ ο κοσμος, ακόμα κ οι πιο κοντινοί σου φίλοι δεν έχουν δείξει διακριτικότητα.  Δεν Έχει να κάνει αν αγαπάς τους φίλους ή αν τους νοιάζεσαι απλα στην περίπτωση αυτή το θέμα εγκυμοσύνη γίνεται λίγο πιο ευαίσθητο και πιο προσωπικό. Μακάρι να είχαμε την άγνοια κινδύνου κ να το ανακοινώσαμε σε όλους μόλις κάναμε το τεστ. Δυστυχώς όμως για κάποιες από εμάς δεν είναι έτσι. Εγώ τουλάχιστον έτσι νιώθω.

Αν σου φέρθηκε άσχημα όταν είχες αποβολη τότε δεν είναι φίλη σου οπότε δεν χρειάζεται να ασχολησε καν... Αν όμως η συγκεκριμένη κοπέλα σε στήριξε και εσυ τις φέρθηκες έτσι τότε έχει το δίκαιομα και η κοπέλα να προσβληθεί και να νιώσει ότι την απομακρύνεις.... Και εγώ τα έχω περάσει... Δεν μιλάω από έξω.... 

Το κακό είναι ότι δεν της το είπες και πάλι... Μόνη της το κατάλαβε... Αλλιώς θα ήταν 4 μηνών να της πεις είμαι έγκυος και αλλιώς να το καταλάβει μόνη... Και να μην το συζητήσεις καν...

Στοξανα λέω έχεις δίκαιο και εσυ αφού δεν γουστάρεις να τησ το πεις και να την βγάλεις έξω από αυτό αλλά έχει και αυτή που κατάλαβε ότι την απομακρύνεις... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου είναι δικαίωμα σου... Η ψυχούλα σου ξέρει τι περνάς και ο Θεός... Θα το πεις όταν νιώσεις εσύ καλά... Και εγώ ακόμη δεν έχω πει σε πολλά άτομα.. Και να σ πω την αλήθεια κάποιοι θα ήθελα να το μάθουν κ στα βαφτίσια αν γίνεται! Χαχαχα επειδή είμαι κ εγώ αδύνατη φαίνεται πολύ το πρήξιμο αν και είμαι στον 2ο...εκανα εξωσωματική και τα φάρμακα καταλαβαίνεις... Έχω βιώσει επίσης την αποβολή στο τέλος του 3ου ... Όλοι από τότε με κοιτούσαν στην κοιλιά κ δεν τολμούσα να βάλω ένα κιλό οπότε καταλαβαίνεις... Κάθε φορά μαχαιριά..τωρα φοράω φαρδιά ρούχα για να μην κάθονται στην κοιλίτσα ώστε να ξεγελασω όσο παραπάνω γίνεται... Επίσης υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που είτε από αφέλεια είτε από (κακό) κουτσομπολιο λένε παντού τα νέα σου... Δε χρειάζεται να νιώθεις άσχημα για την κουμπάρα σου.. Αυτή πρέπει να κάτσει να σκεφτεί τι λάθος έκανε κ δεν το έμαθε... Με το καλό να κάνεις κ τη Β επιπέδου και να κυκλοφορείς με τουρλωμε η την κοιλίτσα γεμάτη χαρά και περηφάνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και με το καλό το μωράκι σου. 

Όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου, οι γονείς μου το έμαθαν την ενδέκατη εβδομάδα αναγκαστικά λόγω αποκόλλησης. Σκόπευα να τους το πω μετά την αυχενική. Οι υπόλοιποι άρχισαν να το μαθαίνουν από τον 5ο μήνα, κάποιοι το έμαθαν τον 6ο, κάποιοι το έμαθαν στον 8ο και κάποιοι όταν είχα ήδη γεννήσει. Ο λόγος είναι ότι είχα κι εγώ στο παρελθόν μια παλίνδρομη κύηση, η οποία έφτασε λίγο πριν την αυχενική. Κανείς δεν μου είπε γιατί δεν μας το είπες νωρίτερα, γιατί ήξεραν ότι είχα παλίνδρομη. Ακόμη και η κουμπάρα μου η πιο κολλητή παρόλο που το είχε καταλάβει από το 2ο μήνα γιατί η κοιλιά μου πέταγε, ενώ κανονικά είναι πλάκα, και της το αρνιόμουν, όταν τελικά το παραδέχθηκα στον 5ο μήνα, δεν μου είπε κάτι. 

Εάν η φίλη σου γνώριζε ότι είχες την παλίνδρομη, θα έπρεπε να καταλάβει το λόγο που το έκρυψες. Στην τελική, είναι απόλυτο δικαίωμά σου να το πεις όποτε και σε όποιον θες εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαστε τόσο κοντά αυτό είναι το θέμα μου εάν δεν την πάρω εγώ τηλέφωνο για να δω τη κάνει το βαφτηστιρι μου αυτή δεν θα με πάρει εάν δεν πάω να δω το παιδί αυτή δεν θα το φέρει το θέμα έχει φτάσει εκεί γτ όντως με έχει κάνει αυτή να συμπεριφερομαι έτσι. Όταν ήμουν έγκυος το πρώτο της το είχα πει ήταν και από τους πρώτους μετά τους γονείς μας.. Η αλήθεια.. Ότι κάνεις δεν με στήριξε απλά δεν μου ξανά μίλησαν για αυτό το θέμα και το πέρασα μόνη μου με τον άντρα μου.. Και θυμάμαι η μόνη κουβέντα που μου είπε εντάξει μωρέ και τη έγινε θα κάνεις άλλο...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Momytobe είπε:

Δεν είμαστε τόσο κοντά αυτό είναι το θέμα μου εάν δεν την πάρω εγώ τηλέφωνο για να δω τη κάνει το βαφτηστιρι μου αυτή δεν θα με πάρει εάν δεν πάω να δω το παιδί αυτή δεν θα το φέρει το θέμα έχει φτάσει εκεί γτ όντως με έχει κάνει αυτή να συμπεριφερομαι έτσι. Όταν ήμουν έγκυος το πρώτο της το είχα πει ήταν και από τους πρώτους μετά τους γονείς μας.. Η αλήθεια.. Ότι κάνεις δεν με στήριξε απλά δεν μου ξανά μίλησαν για αυτό το θέμα και το πέρασα μόνη μου με τον άντρα μου.. Και θυμάμαι η μόνη κουβέντα που μου είπε εντάξει μωρέ και τη έγινε θα κάνεις άλλο...!! 

Δε χρειάζεται να δινεις εξηγήσεις σε κανέναν κοριτσάκι μου... Κακό στον εαυτό σου κάνεις και στο παιδάκι σου που στενοχωριεσαι γιαυτη τη χαζομάρα! Κοίτα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και άσε τους άλλους να κουρευονται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Momytobe είπε:

Δεν είμαστε τόσο κοντά αυτό είναι το θέμα μου εάν δεν την πάρω εγώ τηλέφωνο για να δω τη κάνει το βαφτηστιρι μου αυτή δεν θα με πάρει εάν δεν πάω να δω το παιδί αυτή δεν θα το φέρει το θέμα έχει φτάσει εκεί γτ όντως με έχει κάνει αυτή να συμπεριφερομαι έτσι. Όταν ήμουν έγκυος το πρώτο της το είχα πει ήταν και από τους πρώτους μετά τους γονείς μας.. Η αλήθεια.. Ότι κάνεις δεν με στήριξε απλά δεν μου ξανά μίλησαν για αυτό το θέμα και το πέρασα μόνη μου με τον άντρα μου.. Και θυμάμαι η μόνη κουβέντα που μου είπε εντάξει μωρέ και τη έγινε θα κάνεις άλλο...!! 

Αγαπημένη μου δεν αξίζει να ασχολεισαι καν σε όποιον αρέσει ο τρόπος σου..τώρα θα γίνεις μανούλα έχεις πολύ σημαντικότερα πράγματα να σκεφτείς από τις παραξενιές και τις ιδιοτροπίες του καθένα..εξοργίζομαι με ατάκες τέτοιου τύπου "θα κάνεις άλλο" καλύτερα να μην πεις τίποτα απολύτως παρά τέτοιες αηδιες..μην ασχοληθείς καθόλου είναι η γνώμη μου γιατί και να την πάρεις τηλ και να την πεις ότι σε στεναχώρησε έτσι όπως μου την περιγράφεις νομίζω θα περάσει στην αντεπίθεση καιδεν θα βγάλεις καμιά άκρη..ηρέμησε και να σκέφτεσαι ότι δεν χρωστάς εξηγήσεις γι'αυτό το θέμα σε κανέναν όπως είπε και μια κοπέλα παρά πάνω είναι πολύ προσωπικό ζήτημα η εγκυμοσύνη και όσοι είναι πραγματικά δικοί μας άνθρωποι θα καταλάβουν και δεν θα το δουν εγωιστικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δικαιωμα σου να το μοιραστεις η να μην το μοιραστεις! Μη νιωθεις καθολου ενοχες! 

Ευχομαι ολα τα καλα σε σενα και το μωρακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω την αλήθεια σήμερα μου πέρασε και νιώθω χαζή που στεναχωρηθηκα αυτή θα έπρεπε να νιώθει άσχημα που με έφερε σε δύσκολη θέση και ο μπαμπάς μου το ίδιο πράγμα μου είπε ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία θα είναι που θα μου πει γιατί δεν μας το είπες.. Γτ όντως δεν έχω σκοπό να το λέω εκτός και αν με δουν και το καταλάβουν...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα!!! Είναι φυσιολογικό που δεν ήθελες να το ανακοινώσεις!

Η φύση ξέρει τι κάνει... Δεν είναι τυχαίο που στους πρώτους μήνες δεν φαίνεται η εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...