Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Μόλις τώρα γύρισα από τον γιατρό και βρήκε ένα ινομυωμα...δεν μου είπε το μέγεθος του αλλά εμένα μου φάνηκε αρκετά μεγάλο και είναι πάνω από το μωράκι μου...να ανησυχώ? Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?? Είμαι 24+3 εβδομάδων.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, να μην ανησυχείς καθόλου. Εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα 8, το μεγαλύτερο σε εκατοστά ήταν 7,5 και το μικρότερο 4.  Παρόλο που πέρασα δύσκολα λόγω αποκόλλησης κατάφερα και γέννησα και φυσιολογικά. Να μην κουράζεσαι πολύ θα σου έλεγα εγω και να ακούς τον γιατρό σου. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Ότι χρειαστείς μου λες.

Επίσης να σου πω πως η μικρούλα μου στο τέλος της εγκυμοσύνης το ένα το χτυπούσε με το ποπουδακι της, το είδαμε στο Doppler

Καλησπερα 

στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα δυο εξωτερικά οινωμοιωματα 

μεγαλωσαν αρκετα κ παρόλο αυτο γεννησα φυσιολογηκα

μετα αρχισαν να παίρνουν πίσω και στην δευτερη εγκυμοσυνη μου 1 χρόνο μετα την πρωτη δλδ ανακάλυψα οτι είχαν παθει ασβέστωση δλδ πάγωσαν και έμειναν μικρα και δεν θα ξανα μεγαλωσουν :)

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Ευχαριστώ για την απάντηση κ συγχαρητήρια!!!Αισιόδοξο το μήνυμα σου, ευχαριστώ! Για το σπέρμα που με ρωτας νομίζω μόνο αυτό με τον κατακερματισμο δεν κάναμε αλλά δεν είμαι κ σίγουρη. Πάντως αν όντως δεν το κάναμε δε μου το πρότεινε ακόμα κανένας από τους δύο γιατρούς που έχω συζητήσει για το θέμα. 
    • Εγω σκέφτομαι γύρω στον Οκτώβριο.. Μιας που γεννάμε χειμώνα φαντάζομαι ακόμα θα υπάρχουν μόνο καλοκαιρινά στα μαγαζιά.. Οσο για τα έπιπλα κούνιες και λοιπά θα ήθελα να τα πάρω απο τωρα κι εγώ αλλα θα μετακομίσουμε πριν έρθει το νινί μας γιατί είμαστε σε σπίτι με ενα υπνοδωμάτιο τώρα οπότε κι αυτά προς το τέλος θα τα πάρουμε.. Παρόλα αυτά ήδη χαζεύω στο ίντερνετ.. Να εχω μια ιδέα τι υπάρχει στην αγορά και τι παίζει απο τιμές φυσικά..  Χαίρομαι που το ανέφερες όμως. Θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με το δωμάτιο.. Σκέφτομαι να το φτιάξουμε σύμφωνα με το μοντεσσοριανο συστημα και να παρω απευθείας κρεβάτι και όχι κούνια. Τι λέτε εσείς; 
    • Οταν λες σπερμα τι εννοεις;εχει κανει σπερμοδιαγραμμα,καλλιεργεια και κατακερματισμο σπερματος Df1?τα νκ δε τα δεχονται,δεν θεωρω οτι πρεπει να τα δωσεις ουτε εσυ σημασια, ειχα κανει και εγω και ειχα υψηλά ,αλλα προσφατα πετυχε η εξωσωματικη μου..βιταμινες παιρνεις εστω D .Μια αποτυχημενη σπερματεγχυση δε θεωρειτε τραγικο γεγονος οταν τα ποσοστα ειναι σχετικα χαμηλα.
    • Καλησπέρα σε όλους!Θα ήθελα τη συμβουλη των συμπασχουσων! Είμαι 29,προσπαθω 1μιση έτος για παιδάκι με εξετάσεις πολύ καλές(ορμονικές, σπέρμα, σαλπιγγογραφια, υπέρηχος, παπ),αλλα δεν έχω πιάσει ούτε μια φορά. Έχω μια πρόσφατη αποτυχημένη σπερματεγχυση. Ωοθυλακια αναπτύσσονται κανονικά κ γίνεται ωορρηξια κανονικά. Ο γυναικολογος μου επιμένει ότι απλά θέλει υπομονή. Εγώ κ ο σύζυγος σκεφτόμαστε άμα περάσουν 2 έτη να κάνουμε εξωσωματική όμως πρόσφατα διάβασα για τα natural killers κ μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά μου. Σκέφτομαι να κάνω την εξέταση αίματος, όμως είναι ακριβή και θέλω να διασταυρώσω το εξής σε πρώτη φάση:ισχύει ότι με αυξημένα natural killers έχεις συχνά αποβολές κ σπάνια αναφέρονται περιστατικά στειρότητας; Γιατί εγώ δεν έχω καμία αποβολή κ διάβασα ότι με natural killers έχεις αποβολές. Λέτε να μη βιαστώ να κάνω την εξέταση ακόμα; 
    • Για την αμεσότητα δεν το συζητω πολύ καλά έκανες! Στο λαϊκό ενώ γράφει το παραπεμπτικο ότι είναι για το 50%στο λαϊκό κάνουν το 90% των μεταλλάξεων! Όταν πήρα να κλείσω τη ρώτησα και μου το επιβεβαίωσε! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...