Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονοι περιοδου στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. 

Ποσο συνηθισμένοι είναι οι πονοι περιοδου στην εγκυμοσυνη και συγκεκριμένα στο πρώτο τρίμηνο? Έιμαι στην 7η εβδομαδα ( την προηγούμενη βδομάδα ακούσαμε καρδια) και από την αρχή είχα πόνους περιοδου. Σήμερα είναι συννεχομενοι. Ηπιοι μεν αλλά συννεχομενοι. Ο γιατρός δεν ανησυχεί. Αίμα δεν έχω δει Αλλά φοβάμαι με τους πόνους μήπως δω κάποια στιγμή. Έχω 3 παλινδρομες στο παρελθόν.η μια ήταν στην εβδομαδα που ειμςι τώρα. Οι άλλες νωρίτερα. Επίσης έχω ακούσει ότι όταν βρίσκεσαι στις μέρες που κανονικά θα σου ερχόταν περίοδος νιώθεις πόνους. Έχω χάσει και το μέτρημα να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είμαι και στις μέρες αυτές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πονοι περιόδου είναι αρκετά συνηθισμένοι, πάντα μιλάμε για ήπιους πόνους. Τσιμπήματα, τραβήγματα και τέτοια είναι αναμενομενα, σε έντονους πόνους τότε μιλάς με τον γιατρό σου. Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ. Σήμερα εοδα στο σκούπισμα σκούρο καφέ ίσα με τη μύτη μιας καρφίτσας.  Μια φορά το είδα. Οι πονοι μου συνεχίζονται. Ηπιοι Αλλά συνεχίζονται. Αύριο έχω υπέρηχο στο γιατρό. Ο οποίος είπε να μην ανησυχώ. Τι να πει κι αυτός. Πιστεύω ότι δεν είναι καλά το μωράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κορίτσι μου!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Δε νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς. Εγώ είμαι στην 14η βδομάδα και έχω ακόμα κάποιες μέρες πόνους περιόδου. Μάλιστα την τελευταία φορά επέμεινα αρκετά στον γιατρό μου γι αυτό το θέμα και μου είπε ότι οι παλιοί γιατροί που δεν είχαν τόσα διαγνωστικά μέσα έλεγαν " έχεις πόνους περιόδου και πρησμενο στήθος; Τοτε η εγκυμοσύνη σου πάει μια χαρά!"

Χαλάρωσε όσο μπορείς και αύριο συζήτησε με τον γιατρό το ότι σε προβληματίζει τόσο! όσο για την καφέ κηλιδα που είδες, μπορεί να μην είναι τίποτα σοβαρό, ίσως και κάποιο αγγειάκι στον κόλπο σου ανοιξε λιγο.. Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Το στηθος μου νομίζω ότι έχει πέσει λίγο. Βέβαια με ποναρι αρκετά Αλλά Μπορεί να είναι από τα utrogestan. Παίρνω από την αρχή της εγκυμοσυνης. Τι να πω κορίτσια....πως θα το αντέξω άμα γίνει και 4η φορά δεν ξέρω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!! Ναι για την ώρα είμαστε πολύ καλά. 3 ιουλιου θα κάνω την Αυχενική διαφάνεια. Πονακια συνεχίζω να έχω Αλλά έχουν μειωθεί αρκετά. Υπάρχουν πάντως. Το στηθος μια Έτσι μια αλλιώς Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι πόνοι περιοδου που είχατε  έρχονται και φεύγουν ή είναι συνεχομενοι?Εγώ είμαι 17η βδομάδα και εδω και ώρες έχω πόνους περιοδου λες και θα αδιαθετήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη μια μέρα μπορεί να μην έχω, την άλλη μέρα μπορεί να εχω και να είναι συννεχομενοι. Ηπιοι μεν αλλά συννεχομενοι από το πρωί μέχρι το βράδυ. Κι εγώ έτσι τους αισθάνομαι λες και θα αδιαθετησω. Χτες πάλι είχα συννεχομενοι πόνο. Σήμερα είμαι καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά λοιπόν! :) Κάθε φορά περιμενω να ρθει η μέρα που χω ραντεβου με τον γιατρό και να πει οτι όλα είναι οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι δε λες τίποτα...Κι εμένα με ανησυχούν αυτοί οι πονοι. Ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικοί. Και από άλλες κοπέλες που έχω διαβάσει αυτό λένε. Εγώ 3 Ιουλίου έχω την Αυχενική διαφάνεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ειμαι 16η εβδομάδα και χθες το βραδυ για κανά μισάωρο διπλώθηκα από τους πόνους περιόδου σε σημείο που φοβήθηκα ότι κατί θα συμβεί, αλλά πέρασαν και σήμερα είμαι μια χαρά. Έχω σχεδόν καθε μερα τέτοιους πόνους αλλα συνήθως ήπιους. Δεν είναι κάτι, όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Με τον γιατρό σου μίλησες;; αν όχι κάνε του ένα τηλέφωνο. Εγώ στην εβδομάδα που είσαι δεν είχα καθόλου πόνους περιόδου. Είχα λίγους το 1ο τρίμηνο κ άρχισα να ξανά έχω τώρα που είμαι σχεδόν 36 εβδ. Βέβαια κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική.... εύχομαι να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μίλησα γιατι τεταρτη έχω ραντεβού να με δει.Αν δω ποναω περισσότερο ή δεν περνάει θα τον πάρω.Τώρα σε σχέση με το πρωί είμαι καλύτερα ...για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...