Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Σε νιώθω απόλυτα....κι εγώ τα ίδια συναισθήματα βιώνουν μετά την εμβρυομεταφορά..... Προσεύχομαι αν μου το στείλει ο Θεός να έρθει για να μείνει.... Γιατί δυστυχώς τρεις φορές ήταν παλίνδρομη και βιοχημική... Εύχομαι αυτή τη φορά αυτό ακριβώς σε εσένα να έρθει για να μεινει να είναι δυνατό και γερό!! Ότι καλύτερο!

και σε σενα ενα υγιες μωρακι!!!!!!!! να χαμογελασουν λιγακι τα χειλακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όπου και να πάτε να περάσετε όμορφα...αυτές οι όμορφες φωτογραφίες που είχες ανεβάσει την άλλη φορά από τα βουνά Σε ποιο μέρος ήταν;

Οι πρώτες ήταν από το ρέμα ουρλια και οι δεύτερες από την Αγιά κόρη. Στον Όλυμπο και τα δύο. Υπάρχουν τόσο όμορφα μέρη για εξερεύνηση! Είχα και πάρα πολλά χρόνια να πάω εκεί και είχα ξεχάσει πόσο όμορφα ήταν! Εξάλλου όταν είσαι μικρός πιο πολύ περιμένεις πότε θα φας το γλυκάκι που πήρε η μαμά μαζί παρά ενδιαφέρεσαι για το τοπίο γύρω σου!😆

Κι όσο γράφω τόσο συνειδητοποιώ ότι αλλάζω με τα χρόνια! 😩 "Τα πάντα ρει" εκτός βέβαια από την αγάπη μου για το φαγητό!😁😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Καλο τριημερο σε οσες καθονται την Δευτερα! 

@Ευάγγελοςτ ευτυχως κοριτσι μου βρηκατε το προβλημα και θα λυθει αμεσα! Απολαυσε το καλοκαιρακι και τις επαφες με τον αντρουλη σου και θα σου ερθει συντομα!!! Καλη επιτυχια!!!

@Love13 Αν εχετε κανει ολες τις εξετασεις και ειναι ολα οκ, τοτε μην εχετε αγχος και θα ερθει! 

@Άντρεα κοριτσι μου εσυ πως εισαι? αδιαθετησες? 

 

Σας χαιρετώ κορίτσια μου!! Ναίιιιι επιτελουυςς! Πριν λίγο αδιαθετησα😃😃😁😁😁 είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη!! Ανυπομονώ να αρχίσουμε προσπάθειες και πάλι! 

Την 11η μέρα του κύκλου μου θα κάνω κολπική καλλιέργεια για να δούμε αν υπάρχει ακόμη κάποια μόλυνση και χρειάζεται να παρουμε αντιβίωση. Οπότε ίσως δεν προλάβουν να βγουν τα αποτελέσματα και χάσουμε αυτό τον μήνα! Μακάρι όμως να μην υπάρχει τίποτα και ας τον χάσουμε!

 Έχει κάνει κάποιο κορίτσι κολπική καλλιέργεια? Πώς είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια μου!! Ναίιιιι επιτελουυςς! Πριν λίγο αδιαθετησα😃😃😁😁😁 είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη!! Ανυπομονώ να αρχίσουμε προσπάθειες και πάλι! 

Την 11η μέρα του κύκλου μου θα κάνω κολπική καλλιέργεια για να δούμε αν υπάρχει ακόμη κάποια μόλυνση και χρειάζεται να παρουμε αντιβίωση. Οπότε ίσως δεν προλάβουν να βγουν τα αποτελέσματα και χάσουμε αυτό τον μήνα! Μακάρι όμως να μην υπάρχει τίποτα και ας τον χάσουμε!

 Έχει κάνει κάποιο κορίτσι κολπική καλλιέργεια? Πώς είναι?

Καλησπέρα Κορίτσια.. Εύχομαι να χαλαρώσετε αυτό το σκ.. 

Αν έχεις πλήρη καλλιέργεια δηλαδή με μυκοπλασμα χλαμύδα και αερόβια σου βάζουν κολποδιαστολεα και σου παίρνουν μερικά δείγματα από τράχηλο και κόλπο με κάτι που είναι σαν μπατονετα.. Αν έχεις μόνο αερόβια συνήθως δεν βάζουν κολποδιαστολεα.. Δεν πονάει σαν το τεστ ΠΑΠ είναι πάνω κάτω.. 3 μερες κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα το πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια μου!! Ναίιιιι επιτελουυςς! Πριν λίγο αδιαθετησα😃😃😁😁😁 είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη!! Ανυπομονώ να αρχίσουμε προσπάθειες και πάλι! 

Την 11η μέρα του κύκλου μου θα κάνω κολπική καλλιέργεια για να δούμε αν υπάρχει ακόμη κάποια μόλυνση και χρειάζεται να παρουμε αντιβίωση. Οπότε ίσως δεν προλάβουν να βγουν τα αποτελέσματα και χάσουμε αυτό τον μήνα! Μακάρι όμως να μην υπάρχει τίποτα και ας τον χάσουμε!

 Έχει κάνει κάποιο κορίτσι κολπική καλλιέργεια? Πώς είναι?

Τέλεια! Να ξεκινήσεις και πάλι προσπάθειες!😃 Δεν είναι τίποτα η καλλιέργεια. Θα σου πάρει κολπικό υγρό με κάτι μεγάλες μπατονετες για να δει αν υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα μικρόβια. Κατά κάποιο τρόπο μοιάζει με το τεστ Παπ.

Νομίζω ότι σε 3 ημέρες τα είχα πάρει τα αποτελέσματα! 

Άρα 11+3=14! ( Μα τι μυαλό έχω;Με τρομάζει αυτή η εξυπνάδα μου!😆)

Ακριβώς μας βγαίνει! 😄 Θα το πιάσουμε με την μια το σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια.. Εύχομαι να χαλαρώσετε αυτό το σκ.. 

Αν έχεις πλήρη καλλιέργεια δηλαδή με μυκοπλασμα χλαμύδα και αερόβια σου βάζουν κολποδιαστολεα και σου παίρνουν μερικά δείγματα από τράχηλο και κόλπο με κάτι που είναι σαν μπατονετα.. Αν έχεις μόνο αερόβια συνήθως δεν βάζουν κολποδιαστολεα.. Δεν πονάει σαν το τεστ ΠΑΠ είναι πάνω κάτω.. 3 μερες κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα το πολύ.. 

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τέλεια! Να ξεκινήσεις και πάλι προσπάθειες!😃 Δεν είναι τίποτα η καλλιέργεια. Θα σου πάρει κολπικό υγρό με κάτι μεγάλες μπατονετες για να δει αν υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα μικρόβια. Κατά κάποιο τρόπο μοιάζει με το τεστ Παπ.

Νομίζω ότι σε 3 ημέρες τα είχα πάρει τα αποτελέσματα! 

Άρα 11+3=14! ( Μα τι μυαλό έχω;Με τρομάζει αυτή η εξυπνάδα μου!😆)

Ακριβώς μας βγαίνει! 😄 Θα το πιάσουμε με την μια το σπορακι!

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντησεις!! Θα κάνουμε πλήρη ναι! Μακάρι να είναι όλα καθαρά και ας έρθει και επόμενο μήνα ας μην ερθει με την πρώτη!😊

Θα πάει την επόμενη εβδομάδα και ο σύζυγος μου για σπερμοδιάγραμμα να δούμε πόσο τον βοήθησαν οι βιταμίνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια μου!! Ναίιιιι επιτελουυςς! Πριν λίγο αδιαθετησα😃😃😁😁😁 είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη!! Ανυπομονώ να αρχίσουμε προσπάθειες και πάλι! 

Την 11η μέρα του κύκλου μου θα κάνω κολπική καλλιέργεια για να δούμε αν υπάρχει ακόμη κάποια μόλυνση και χρειάζεται να παρουμε αντιβίωση. Οπότε ίσως δεν προλάβουν να βγουν τα αποτελέσματα και χάσουμε αυτό τον μήνα! Μακάρι όμως να μην υπάρχει τίποτα και ας τον χάσουμε!

 Έχει κάνει κάποιο κορίτσι κολπική καλλιέργεια? Πώς είναι?

Kοριτσι, δεν είναι τίποτα, είναι σαν το τεστ παπ η όλη διαδικασία... Θα το κάνεις κ θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!ευχομαι να ειστε ολες καλα!ειχα δυσκολη εβδομαδα με πολυ δουλεια και κουραστηκα παρα πολυ!!!ευτυχως αυριο δεν δουλευω οποτε θα ξεκουραστω!!Λοιπον να σας πω οτι με τις βιταμινες που μας εδωσε η γιατρος καταφεραμε να εχουμε κουραγια κ να εχουμε επαφες κ μεσοβδομαδα που αλλη φορα δεν ειχαμε δυναμεις λογω των δουλειων!Ας ελπισουμε να βοηθησουν κ σε αλλα επιπεδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντησεις!! Θα κάνουμε πλήρη ναι! Μακάρι να είναι όλα καθαρά και ας έρθει και επόμενο μήνα ας μην ερθει με την πρώτη!😊

Θα πάει την επόμενη εβδομάδα και ο σύζυγος μου για σπερμοδιάγραμμα να δούμε πόσο τον βοήθησαν οι βιταμίνες!

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σας!!! Η καλλιέργεια είναι σαν το τεστ παπ, δεν είναι κάτι. Αντε άντε σύντομα με θετικό τεστακι γιατί έχεις κ εσυ ταλαιπωρηθει! Σου στέλνω θετική ενέργεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σας!!! Η καλλιέργεια είναι σαν το τεστ παπ, δεν είναι κάτι. Αντε άντε σύντομα με θετικό τεστακι γιατί έχεις κ εσυ ταλαιπωρηθει! Σου στέλνω θετική ενέργεια!!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσι μου! Η αλήθεια 3.5 χρόνια τώρα ταλαιπωρηθηκαμε πολύ! Εύχομαι η νέα χρονια να με βρει με γεματη κοιλίτσα 😇🙏🙏🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!🥰

Πώς είστε κορίτσια μου; Τι έχετε σχεδιάσει για σήμερα; Εμείς ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει που θα πάμε. Μάλλον θα μπούμε στο αμάξι μας και όπου μας βγάλει! Καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα!🥰

Πώς είστε κορίτσια μου; Τι έχετε σχεδιάσει για σήμερα; Εμείς ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει που θα πάμε. Μάλλον θα μπούμε στο αμάξι μας και όπου μας βγάλει! Καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε!😘

καλημερα!!!εμεις φαγαμε κ μετα θα παμε για καφεδακι!!Να περασετε ομορφα😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

@Clairy. σε τι φάση είσαι τώρα κορίτσι μου

Έχουμε ελεύθερες επαφές και αυτόν τον μήνα αφού είχαμε το οκ από τον γιατρό.. Παράλληλα έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια που ναι μεν έχω αλλά μάλλον την γλυτώνω με ένα σαλοσπιρ, οπότε αυτόν τον μήνα αν κάτσει θα είμαι πιο έτοιμη. Δεν περιμένω στις 16 του μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια , να ρωτήσω κάτι? Όταν αδιαθετουμε μετά το μεσημέρι σαν πρώτη μέρα του κύκλου μετράμε την επόμενη?

Ναι κορίτσι μου, την επόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι κορίτσι μου, την επόμενη. 

Αλήθεια?? Πρώτη φορα το ακούω αυτό!! Μου φαινεται λογικό αν αδιαθετησω αργα το βραδυ, αλλά αν γίνει απόγευμα πριν τις 6-7 μου φαίνεται λίγο παραλογο! Το άκουσαν κ άλλες κοπέλες από τον γιατρό τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια την μετράω ανα 24ωρο. Αν για παράδειγμα μου έρθει στις 8 το απόγευμα θεωρώ ότι μέχρι την επόμενη ημέρα στις 7 είμαι στην πρώτη ημέρα κτλ. Δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά εμένα μου βγαίνει έτσι. Όταν όμως με ρωτάει ο γιατρός ή κάποιος άλλος πότε είχα τελευταία φορά περίοδο θεωρώ πάντα ως πρώτη ημέρα αυτήν που μου είχε έρθει κανονικό αίμα. Είτε ήταν 9 το πρωί είτε 9 το βράδυ.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δυο φωτογραφίες από την σημερινή μας εξόρμηση στον Άγιο Διονύσιο!

Κορίτσια μπορεί να φαίνεται περίεργο αλλά όλες αυτές οι εκδρομές νιώθω ότι αναθερμάνουν την σχέση μου με τον άντρα μου! Όχι ότι περνούσαμε κρίση αλλά αυτή η ρουτίνα είναι απίστευτη!!! Όλο το χειμώνα τα ίδια και τα ίδια! Τώρα νιώθω ότι ξεκινάω την εβδομάδα με άλλον αέρα. Αν αρχίσουμε και τα μπάνια! Θα πετάω!

IMG_20200607_134647.jpg

IMG_20200607_143844.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2020 at 8:42 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου καλό Σκ να εχουμε και καλό τριήμερο σε όσες δεν δουλεύουν τη Δευτέρα. @A&O Χρόνια πολλά κοριτσαρα μου πολύχρονη και σύντομα με ένα μωρό στην κοιλίτσα 

Αχ κορίτσι μου που το θυμόσουν? Σε 1000ευχαριστώ! Πέρασα πολύ όμορφα χθες και δεν πρόλαβα να μπω να διαβάσω τα νέα σας! Ευχαριστώ για την ευχούλα σου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσι μου! Η αλήθεια 3.5 χρόνια τώρα ταλαιπωρηθηκαμε πολύ! Εύχομαι η νέα χρονια να με βρει με γεματη κοιλίτσα 😇🙏🙏🤰🤰

Και εγώ στο ευχομαι ολόψυχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Αχ κορίτσι μου που το θυμόσουν? Σε 1000ευχαριστώ! Πέρασα πολύ όμορφα χθες και δεν πρόλαβα να μπω να διαβάσω τα νέα σας! Ευχαριστώ για την ευχούλα σου 🙏

Χρόνια σου πολλα!!! Σου ευχομαι βράδυ επόμενα γενέθλια σου να τα περασεις με το μωράκι σου! 🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Και δυο φωτογραφίες από την σημερινή μας εξόρμηση στον Άγιο Διονύσιο!

Κορίτσια μπορεί να φαίνεται περίεργο αλλά όλες αυτές οι εκδρομές νιώθω ότι αναθερμάνουν την σχέση μου με τον άντρα μου! Όχι ότι περνούσαμε κρίση αλλά αυτή η ρουτίνα είναι απίστευτη!!! Όλο το χειμώνα τα ίδια και τα ίδια! Τώρα νιώθω ότι ξεκινάω την εβδομάδα με άλλον αέρα. Αν αρχίσουμε και τα μπάνια! Θα πετάω!

IMG_20200607_134647.jpg

IMG_20200607_143844.jpg

Τι ωραίες εικόνες! Μπράβο κορίτσι μου! Έτσι να περνατε όμορφα με τον αντρούλης σου! Να ξεφευγετε όσο μπορείτε από την ρουτίνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Αχ κορίτσι μου που το θυμόσουν? Σε 1000ευχαριστώ! Πέρασα πολύ όμορφα χθες και δεν πρόλαβα να μπω να διαβάσω τα νέα σας! Ευχαριστώ για την ευχούλα σου 🙏

Χρόνια πολλά κι από εμένα κορίτσι μου! Υγεία πάνω από όλα και ότι επιθυμείς! Πάντα να περνάς ωραία! Να χαίρεσαι κάθε λεπτό της ζωής σου γιατί τελικά αυτό είναι που μας μένει! Οι όμορφες στιγμές!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...