Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σου το εύχομαι κι εγώ κορίτσι μου φέτος μαζί με τα γενέθλιά σου να περιμένεις και το μωράκι σου 😃 Πότε έχεις γενέθλια αν επιτρέπεται; Γιατί κι εγώ έχω τέλη Σεπτέμβρη 😊 αλλά θα κλείσω τα 30 φέτος 😋

29 κορίτσι μου :) ζυγούλα :) 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Θα προσπαθήσεις όμως τον Ιούλιο! Έτσι δεν είναι; Άρα μπορεί όντως να είναι ο μήνας σου και να το πιάσεις το σπορακι σου!😊

Ναι κορίτσι μου ισχύει αυτό! Το εύχομαι ολόψυχα :) 🤞

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έχω καραφλιασει λίγο αλλά η χοριακη μου βγήκε 0,1.

Δε ξέρω τι γίνεται μάλλον θα έχω λογικά κάποιο πρόβλημα. Θα πάρω το γιατρό μου να μου πει τι να κάνω αργότερα. 

Αυτή τη στιγμή είμαι λίγο περίεργα κ πραγματικά δεν το περίμενα. 

Κρίμα βρε κορίτσι μου 😕 Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω, μίλα με τον γιατρό σου, μήπως είναι κάποια κύστη.. και τον επόμενο μήνα γέμισε ενέργεια και δύναμη για προσπάθειες :) 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@banesaki16 έχω θρομβοφιλια έπαιρνα σαλοσπιρ από την θετική χοριακή. Και όταν βλέπαμε ότι ήταν ενδομητριο θα άρχισα ενεσακια.

@Ioann89 και μένα μου φάνηκε περίεργο. Αλλά μαλλον θα είχαν πολύ καλό υπέρηχο. Λάθος 3 φορές να έκαναν;; πολύ δύσκολο.

@Ευάγγελοςτ πραγματικά ανακουφίστηκα που δεν ήταν εξωμήτριο.. Αλλά ήταν περίεργο που μου έδειξε και μου είπε να το εδώ είναι.. Ελεγα από μέσα μου μακάρι να γινόταν κάτι και να το ακούσω.

@Άντρεα δεν έδειξε καν ότι κάτι αναβοσβήνει.. Και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 6 +1. 

Υπάρχει η πιθανότητα να έγινε καθυστερημένη σύλληψη κοριτσάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Ναι και εγώ το είχα πιστέψει. Σήμερα είμαι στην έβδομη ημέρα. Ισως περιμένω λίγες μέρες να δω πότε θα έρθει η περίοδος και θα πάρω τηλ το γιατρό αν δω ότι δεν έρχεται να πάω να με δει. Αν ήταν βιοχημικη δε θα έπρεπε να έχει ένα νούμερο πχ 4 η 6 το 0.1 μου κάνει ότι δεν εγινε ποτέ σύλληψη. 

 

Ναι μπορεί και να μην είναι και τίποτα, απλά να έτυχε. Μόνο που έτυχε πρώτη φορά τόσες μέρες. Δεν πειράζει. 

Ίσως να ακούγεται εγωιστικό λίγο και μάλλον είναι επειδή αυτή τη στιγμή με έπιασε η απαισιοδοξία μου αλλά βαρέθηκα να προσπαθώ. Νόμιζα ότι το δεύτερο παιδί θα ερχόταν λίγο πιο εύκολα από το πρώτο κ απογοητευομαι λίγο. 

Μου έτυχε και κάτι με μια φίλη. Τη συναντάω προχθές και της λέω ότι έχω καθυστέρηση. Επειδή ο γιατρός που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη είναι στο δημόσιο κ περιζήτητος της είπα ότι βρήκα ραντεβού κ το έκλεισα από τώρα να υπάρχει κ το πολύ πολύ το ακυρώνω. Μου λέει πως το κλείνεις γιατί έχω μια ξαδέρφη που έμεινε μετά απόεγαλη ταλαιπωρία έγκυος και ήθελα να της προτείνω το γιατρό σου. Της εξηγώ πως λειτουργεί το σύστημα στο νοσοκομείο. Πως το έκανα εγώ κ έκλεισα κ αν δεν το χρειαστώ θα το ακυρώσω. Μου λέει ωραία αν δεν το χρειαστείς θα το κλείσουμε εμείς. Δε ξέρω εκείνη τη στιγμή μου χτύπησε άσχημα η ελαφρότητα που το είπε. Αυτή έπιασε στο φτερό και δεν καταλαβαίνει πως είναι να προσπαθείς μήνα μήνα... Το είπα κ αυτό κ ανακουφιστηκα λιγακι

Αα κ μου λέει μετά από κάποια ώρα α πάντως εύκολα πιάνετε ε. Της απαντάω 1.5 χρονος και μια αποβολή για το πρωτο και μετά άλλη μια αποβολή δεν το λες εύκολα.. 

Εγω θα σου έλεγα γενικά να μη λες σε κάνεναν τίποτα.. Πολλοί λόγοι είναι αυτοί που χαίρονται οντως με τη χαρά σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

29 κορίτσι μου :) ζυγούλα :) 

Ναι κορίτσι μου ισχύει αυτό! Το εύχομαι ολόψυχα :) 🤞

Κρίμα βρε κορίτσι μου 😕 Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω, μίλα με τον γιατρό σου, μήπως είναι κάποια κύστη.. και τον επόμενο μήνα γέμισε ενέργεια και δύναμη για προσπάθειες :) 

Υπάρχει η πιθανότητα να έγινε καθυστερημένη σύλληψη κοριτσάκι μου;

Δε μου ανέφεραν κάτι τέτοιο δυστυχώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Ίσως να ακούγεται εγωιστικό λίγο και μάλλον είναι επειδή αυτή τη στιγμή με έπιασε η απαισιοδοξία μου αλλά βαρέθηκα να προσπαθώ. Νόμιζα ότι το δεύτερο παιδί θα ερχόταν λίγο πιο εύκολα από το πρώτο κ απογοητευομαι λίγο. 

Μου έτυχε και κάτι με μια φίλη. Τη συναντάω προχθές και της λέω ότι έχω καθυστέρηση. Επειδή ο γιατρός που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη είναι στο δημόσιο κ περιζήτητος της είπα ότι βρήκα ραντεβού κ το έκλεισα από τώρα να υπάρχει κ το πολύ πολύ το ακυρώνω. Μου λέει πως το κλείνεις γιατί έχω μια ξαδέρφη που έμεινε μετά απόεγαλη ταλαιπωρία έγκυος και ήθελα να της προτείνω το γιατρό σου. Της εξηγώ πως λειτουργεί το σύστημα στο νοσοκομείο. Πως το έκανα εγώ κ έκλεισα κ αν δεν το χρειαστώ θα το ακυρώσω. Μου λέει ωραία αν δεν το χρειαστείς θα το κλείσουμε εμείς. Δε ξέρω εκείνη τη στιγμή μου χτύπησε άσχημα η ελαφρότητα που το είπε. Αυτή έπιασε στο φτερό και δεν καταλαβαίνει πως είναι να προσπαθείς μήνα μήνα... Το είπα κ αυτό κ ανακουφιστηκα λιγακι

Αα κ μου λέει μετά από κάποια ώρα α πάντως εύκολα πιάνετε ε. Της απαντάω 1.5 χρονος και μια αποβολή για το πρωτο και μετά άλλη μια αποβολή δεν το λες εύκολα.. 

Δεν είναι εγωιστικό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ξέρεις πόσες φορές σκέφτηκα το ίδιο πράγμα! Να τα παρατήσω δηλαδή! Μετά όμως το ξανασκέφτομαι και λέω όχι! Δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω! Γιατί δηλαδή να τα παρατήσω; Αν δεν κυνηγήσω εγώ τα όνειρα μου ποιος θα το κάνει; Ο γείτονας; 

Μην δίνεις σημασία καθόλου σε τέτοια κορίτσι μου. Εξάλλου πολλές φορές είναι δύσκολο να διακρίνεις αν είναι από αφέλεια ή από κακία. Όπως επίσης είναι σχεδόν αδύνατον να σε καταλάβει κάποιος που δεν έχει βιώσει το ίδιο.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσάκια μου πήγε 22.00 η ώρα και επειδή τώρα θα κάτσω να ξεκουραστώ κλείνω αυτό το θεματάκι και αυτό το μήνα με πολλή χαρά για όλα τα θετικά τεστάκια, ευγνωμοσύνη που ο Θεός έστειλε ένα μωράκι στην αγκαλιά μιας από εμάς και πείσμα για το όνειρο το δικό μου και όλων εσάς που προσπαθούμε τόσο πολύ για το θαυματάκι!  Δε θα το βάλουμε κάτω. Κι εγώ 2 χρόνια προσπαθώ κι όμως κάθε μήνα είμαι αισιόδοξη, με τα πάνω μου και τα κάτω μου! @Άντρεα μου όπως είπε και η φίλη μας η σύλληψη θα γίνει τον Ιούλιο οπότε βάλε όλη σου τη θετική σκέψη και ενέργεια για τον επόμενο μήνα. Κι εγώ 7/7 δεν περιμένω όπως λέτε αλλά αν έχει γίνει και για μένα κάτι καλό θα έχει γίνει τον Ιούνη. Αλλά δεν πειράζει. Τώρα είναι καλοκαιράκι, η πιο ξέγνοιαστη εποχή, η εποχή των κοκτέιλ, του ήλιου, του παιχνιδιού. Ότι και να γίνει χαλαρώστε, περάστε όμορφα με τους αγαπημένους σας και πιο στοχευμένα ξανά από Σεπτέμβρη. Το αξίζουμε όλες! Φιλάκια κοριτσάκια μου! Θα τα πούμε το πρωί στο καινούριο μας θεματάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας καληνύχτισω κι εγώ κοριτσάκια μου σε αυτό το θεματάκι και θα σας βρω αύριο στο καινούριο που εύχομαι να είναι ακόμα ποιο τυχερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Evie2 χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κορίτσι μου 🌺🌺 με το καλό να υποδεχτεις το ομορφότερο δώρο 💕💕 πόσο ωραία τα 29 χρόνια...οπότε με ρωτάνε τόσο θέλω να λέω κ ευτυχώς φαίνομαι κ πιο μικρή..χαχα!!,

@Clairy. Καλή δύναμη... δύσκολο αυτό που περνάς... ελπίζω να λήξει ανώδυνα!! περιμένουμε νέα σου!!

@Kostef λυπάμαι για τη χοριακη..είχα πιστέψει κ εγώ σε σένα!!δεν πειράζει, πάμε για τον επόμενο μήνα.. μπορεί κ να είχες βιοχημική γιατί κ εγώ τον περασμένο μήνα που είχα αν δεν έκανα νωρίς το τεστ δε θα το καταλάβαινα!! μπορεί να είναι κ του κύκλου τα καμώματα.. είναι απολύτως λογικό να αισθάνεσαι περίεργα πολλές φορές.. μόνο κάποιος που το περνάει μπορεί να το καταλάβει!!

Άντε κορίτσια καλό μήνα να έχουμε 🌺🌺 με πολλά θετικά τεστακια!!! ωραίος μήνας ο Ιούλιος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχαχ αχχ τι τραβάνε κι αυτοί με μας που έμπλεξαν 😆😆 αλλά τους αρέσει καταβάθος 🤣😄 κ είσαι κ 29 κ εσύ σαν κ μένα αν θυμάμαι καλά;; Ζυγός είμαι το καλύτερο ζώδιο χαχαχ 😄💁‍♀️ εσύ τι ζώδιο είσαι;;

Το καλύτερο όντως :)εγώ κριαρακι έκλεισα τον Απρίλη τα 30 :) αχχχ

 

@Kostef μου πολύ στεναχωρήθηκα μην δίνεις σημασία στους κακεντρέχεις ανθρώπους δεν υπάρχει διακριτικότητα και τακτ στις μέρες μας..μην τα παρατάς όλα θα πάνε καλά και θα έρθει και το δεύτερο με δυσκολίες αλλά θα έρθει..

@Ελενακι12ου δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα γι'αυτό σου ξαναευχομαι καλότυχο και γερό το μωράκι σου η κοριτσαρα μας η πρώτη.. ανυπομονώ να έρθω στη θέση σου κι εγώ :) ❤️

@Clairy. Κορίτσι μου να κάνεις οπωσδήποτε κι άλλες χοριακες να σιγουρέψεις ότι πέφτει..εγώ στη θέση σου μετά από τις δύο συνεχόμενες ατυχίες θα έπαιρνα τη γνώμη και κάποιου άλλου γιατρού..μην απογοητευεσαι συνεχισε να παλεύεις και όλα θα πάνε καλά στο τέλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ούτε ο γιατρος μου έδωσε ούτε ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο στο Ρέα απλά μου είπαν ότι περιμένουμε να πέσει. Απλά ο γιατρός μου μου είπε πριν προχωρήσουμε σε αποξεση (αν χρειαστεί) να κάνω κανα δύο χοριακες μην έχω κάποια αμφιβολία εγώ. 

Κλαίρη μου με τόσο χαμηλή χοριακή Γιατί να κάνεις απόξεση; Απορώ κιόλας πως είδε κάτι στον υπέρηχο... θα το αφήσεις μόνο του και αν είναι να πέσει θα σου έρθει περίοδος Εγώ με χοριακή 1.500 και απόξεση δεν μου έκανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κλαίρη μου με τόσο χαμηλή χοριακή Γιατί να κάνεις απόξεση; Απορώ κιόλας πως είδε κάτι στον υπέρηχο... θα το αφήσεις μόνο του και αν είναι να πέσει θα σου έρθει περίοδος Εγώ με χοριακή 1.500 και απόξεση δεν μου έκανε...

Δεν θα πάω για αποξεση αμέσως μόνο αν δεν το αποβάλει ο οργανισμός. Πιστεύω ότι φάνηκε γτ το έκανα σε υπέρηχο που κάνουν το dobler 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή συζήτηση αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει χαμηλή ΑΜΗ ....εμένα μου είπε η γυναικολόγος μου πως για την ηλικία μου (25) είναι κάπως χαμηλή (1,22) και να προσπαθήσουμε εντατικά Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο και αν δεν...να πάω από Σεπτέμβρη να δούμε τι θα κάνουμε!τελευταία φορά μου ήρθε 6/6..εχω κύκλο 28ημερων...και σήμερα βρίσκομαι στην 27η μέρα του κύκλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Marypv είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή συζήτηση αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει χαμηλή ΑΜΗ ....εμένα μου είπε η γυναικολόγος μου πως για την ηλικία μου (25) είναι κάπως χαμηλή (1,22) και να προσπαθήσουμε εντατικά Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο και αν δεν...να πάω από Σεπτέμβρη να δούμε τι θα κάνουμε!τελευταία φορά μου ήρθε 6/6..εχω κύκλο 28ημερων...και σήμερα βρίσκομαι στην 27η μέρα του κύκλου...

Κοριτσάκι μου καλημέρα. έχουμε ανοίξει καινούριο θεματάκι Ιουλίου! Μπες να γράψεις εκεί! Την εξέταση την έκανες σε μαιευτήριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για της όμορφες ευχές σας αγάπες μου ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας.... Δεν έχω κ πολύ χρόνο γιαυτό και δεν μπαίνω ακόμα να προσαρμοστω με 2 παιδιά στο σπίτι αλλά σημασία έχει ότι είναι γερά.... Μου αρρώστησε κ ο μεγάλος μου αλλά ευτυχώς ήταν για πολύ λίγο κ έπρεπε να κρατάω απόσταση από την μικρή..... Μπορώ να πω πως ο γιος μου αγαπάει πολύ την μικρούλα μας την χαϊδεύει την αγκαλιάζει την ταΐζει με βοηθάει να την κάνω μπάνιο να την αλλάξω είμαι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια μου πραγματικά εύχομαι όλες σας να το ζήσετε πολύ γρήγορα 😍😍😍😍😍😍😍εάν είναι εύκολο κ θέλετε βάλτε με στο καινούργιο σας θέματακι σας συγνώμη αν δεν μπαίνω πολύ συχνά αλλά υπόσχομαι με κάθε ευκαιρία θα μπαίνω ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 3/7/2020 at 9:43 ΠΜ, ο/η A&O είπε:

Κοριτσάκι μου καλημέρα. έχουμε ανοίξει καινούριο θεματάκι Ιουλίου! Μπες να γράψεις εκεί! Την εξέταση την έκανες σε μαιευτήριο? 

Καλημέρα!!!!είχα καιρό να μπω να δω τα μηνύματα!!!!την εξέταση την έκανα σε μικροβιολογικο εργαστήριο εκτός νοσοκομείου!!σήμερα μίλησα με την γυναικολόγο μου και μου είπε να κάνουμε εναν υπέρηχο τον επόμενο μήνα διότι γεννάει η γυναίκα και δεν βρίσκεται στην επαρχία!!!επίσης μου έδωσε και συμπλήρωμα διατροφής το pregnacare conception (before)...μου είπε ότι θα βοηθήσει...ωστόσο να προσπαθήσουμε και αυτό τον μήνα μέχρι να με δει !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...