Μετάβαση σε περιεχόμενο

4 μήνες προσπάθειας


Natft

Recommended Posts

Γεια σας ! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες ανησυχίες μου... εγώ 25 εκείνος 31... προσπαθούμε εδώ και 4 μήνες για ένα μωράκι  αλλά εκείνο δεν έρχεται... στα 21 μου διέκοψα μια εγκυμοσύνη μου. Τώρα, προσπαθώ... πολύ για αυτό.. δύσκολο όμως. Αρχίζω να σκέφτομαι διαφορά πράγματα. Ο γυναικολόγος μου μου έχει πει πως όλα πάνε μια χαρά, εννοώ μετά την διακοπή της κύησης που έκανα τότε. Τώρα όμως τι μπορεί να συμβαίνει ; Να γίνεται κάτι εσκεμμένα αλλά να μην μπορεί να πραγματοποιηθεί αυτή μας η επιθυμία. Έχω στεναχωρεθεί πολύ και νιώθω ότι συμβαίνει μόνο σε εμάς αυτό! Εσάς ; Σας ήρθε εύκολα το μωράκι σας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natft είπε:

Γεια σας ! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες ανησυχίες μου... εγώ 25 εκείνος 31... προσπαθούμε εδώ και 4 μήνες για ένα μωράκι  αλλά εκείνο δεν έρχεται... στα 21 μου διέκοψα μια εγκυμοσύνη μου. Τώρα, προσπαθώ... πολύ για αυτό.. δύσκολο όμως. Αρχίζω να σκέφτομαι διαφορά πράγματα. Ο γυναικολόγος μου μου έχει πει πως όλα πάνε μια χαρά, εννοώ μετά την διακοπή της κύησης που έκανα τότε. Τώρα όμως τι μπορεί να συμβαίνει ; Να γίνεται κάτι εσκεμμένα αλλά να μην μπορεί να πραγματοποιηθεί αυτή μας η επιθυμία. Έχω στεναχωρεθεί πολύ και νιώθω ότι συμβαίνει μόνο σε εμάς αυτό! Εσάς ; Σας ήρθε εύκολα το μωράκι σας ; 

Καλημέρα κορίτσι Μου!! Γενικά 4 μήνες είναι πολύ λίγος καιρός για να αρχίσει να απογοητεύσε! Συνήθος μετά το χρόνο πρέπει να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων! Ακόμα και το άγχος είναι παράγοντας που μπορεί να αργεί να έρθει το μωράκι!! Εύχομαι να σου έρθει σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Natft είπε:

Γεια σας ! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες ανησυχίες μου... εγώ 25 εκείνος 31... προσπαθούμε εδώ και 4 μήνες για ένα μωράκι  αλλά εκείνο δεν έρχεται... στα 21 μου διέκοψα μια εγκυμοσύνη μου. Τώρα, προσπαθώ... πολύ για αυτό.. δύσκολο όμως. Αρχίζω να σκέφτομαι διαφορά πράγματα. Ο γυναικολόγος μου μου έχει πει πως όλα πάνε μια χαρά, εννοώ μετά την διακοπή της κύησης που έκανα τότε. Τώρα όμως τι μπορεί να συμβαίνει ; Να γίνεται κάτι εσκεμμένα αλλά να μην μπορεί να πραγματοποιηθεί αυτή μας η επιθυμία. Έχω στεναχωρεθεί πολύ και νιώθω ότι συμβαίνει μόνο σε εμάς αυτό! Εσάς ; Σας ήρθε εύκολα το μωράκι σας ; 

Καλημερα κοριτσι μου! Εγω προσπαθω 2 μηνες! 4 μηνες γενικα δεν ειναι πολυς καιρος..μην αγχωνεσαι! Εμεις βεβαια μαλλον εχουμε καποιο θεμα στο σπερμα το οποιο ψαχνουμε! Επειδη ειστε και οι 2 μικροι, εγω (επειδη ειμαι γενικα αγχωδης) θα πηγαινα στην ενδοκρινολογο μου και θα εκανα ορμονικες εξετασεις κ εγω κ ο αντρας μου! Ουτως η αλλως αυτες πρεπει να γινονται. Σκεψου εμεις ετσι ανακαλυψαμε το θεμα του αντρα μου πολυ πριν ξεκινησουμε τις προσπαθειες..τα καναμε κ εμεις παλι αυτα..κ εχουμε κανει κ σπερμοδιαγραμμα κ περιμενουμε..συγγνωμη για την αδιακρισια..στα 21 σου ειχες μεινει με τον ιδιο αντρα εγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι Μου!! Γενικά 4 μήνες είναι πολύ λίγος καιρός για να αρχίσει να απογοητεύσε! Συνήθος μετά το χρόνο πρέπει να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων! Ακόμα και το άγχος είναι παράγοντας που μπορεί να αργεί να έρθει το μωράκι!! Εύχομαι να σου έρθει σύντομα!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Να είσαι καλά και εύχομαι αν έχεις παιδάκι να σου ζήσει ! Αν πάλι ακόμα όχι, με το καλό να έρθει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εγω προσπαθω 2 μηνες! 4 μηνες γενικα δεν ειναι πολυς καιρος..μην αγχωνεσαι! Εμεις βεβαια μαλλον εχουμε καποιο θεμα στο σπερμα το οποιο ψαχνουμε! Επειδη ειστε και οι 2 μικροι, εγω (επειδη ειμαι γενικα αγχωδης) θα πηγαινα στην ενδοκρινολογο μου και θα εκανα ορμονικες εξετασεις κ εγω κ ο αντρας μου! Ουτως η αλλως αυτες πρεπει να γινονται. Σκεψου εμεις ετσι ανακαλυψαμε το θεμα του αντρα μου πολυ πριν ξεκινησουμε τις προσπαθειες..τα καναμε κ εμεις παλι αυτα..κ εχουμε κανει κ σπερμοδιαγραμμα κ περιμενουμε..συγγνωμη για την αδιακρισια..στα 21 σου ειχες μεινει με τον ιδιο αντρα εγκυος;

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Όχι δεν είχα μείνει με τον ιδιο σύντροφο! Απλώς υποψιάζομαι ότι ίσως υπάρχει κάποιο προβληματάκι ή κολληματακι να το πω πιο όμορφα ! Όχι όμως από την δίκη μου πλευρά... άραγε πως να του το πω ; Ότι ίσως θα πρέπει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις και οι 2... δεν θέλω να τον στεναχωρήσω ούτε να νομίζει πως τον κατανομαζω προβληματικό... είναι λεπτό το θέμα θέλει ιδιαίτερο χειρισμό γιατί όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ιδιο... και σίγουρα υπάρχουν αντιδράσεις πολλές ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Natft είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Όχι δεν είχα μείνει με τον ιδιο σύντροφο! Απλώς υποψιάζομαι ότι ίσως υπάρχει κάποιο προβληματάκι ή κολληματακι να το πω πιο όμορφα ! Όχι όμως από την δίκη μου πλευρά... άραγε πως να του το πω ; Ότι ίσως θα πρέπει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις και οι 2... δεν θέλω να τον στεναχωρήσω ούτε να νομίζει πως τον κατανομαζω προβληματικό... είναι λεπτό το θέμα θέλει ιδιαίτερο χειρισμό γιατί όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ιδιο... και σίγουρα υπάρχουν αντιδράσεις πολλές ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου..είναι πολύ νωρίς κατά τη γνώμη μου να ψαχτειτε..μπορείς να βάλεις ένα χρονικό όριο του τύπου στο εξάμηνο η στο οχταμηνο να το πεις και στον σύντροφό σου ότι δηλαδή αν δεν τα χουμε καταφέρει σε 8μηνες θα με ηρεμούσε να κάναμε τις βασικές εξετάσεις..εγώ αυτό είχα κάνει είχα πει στο οχταμηνο θα κάνω όλες τις προγεννητικες εξετάσεις και αν χρειαστεί και σπερμοδιαγραμμα..τελικά ήρθε τον τέταρτο μήνα που προσπαθούσαμε..το άγχος δεν βοηθάει καθόλου προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι όλη μέρα γέμισε τη μέρα σου με ευχάριστα πράγματα συνέχισε τη ζωή σου κανονικά και θα έρθει..η μόνη συμβουλή που δίνω πάντα είναι αυτή όχι άγχος και κάτι για τον άντρα να αποφεύγει τα καυτά μπάνια μέχρι να γίνει το πολυπόθητο..γενικά να αποφεύγει να ανεβάζει θερμοκρασία στην επίμαχη περιοχή..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Natft είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Όχι δεν είχα μείνει με τον ιδιο σύντροφο! Απλώς υποψιάζομαι ότι ίσως υπάρχει κάποιο προβληματάκι ή κολληματακι να το πω πιο όμορφα ! Όχι όμως από την δίκη μου πλευρά... άραγε πως να του το πω ; Ότι ίσως θα πρέπει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις και οι 2... δεν θέλω να τον στεναχωρήσω ούτε να νομίζει πως τον κατανομαζω προβληματικό... είναι λεπτό το θέμα θέλει ιδιαίτερο χειρισμό γιατί όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ιδιο... και σίγουρα υπάρχουν αντιδράσεις πολλές ! 

4μηνες δεν είναι πολύ μην αγχώνεσαι!! Μην συγκρίνεις την πρώτη σου εγκυμοσύνη ( που ίσως υποθέτω έπιασες πανευκολα) με αυτές σου τις προσπάθειες τώρα... απλά τότε μπορεί να έτυχε!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι εσύ είσαι υγιής, θα προσπαθήσεις κ άλλο χωρίς άγχος μέχρι το 6μηνο και μετά θα πεις στον σύντροφό σου να πάτε για εξετάσεις, δεν θα του έρθει απότομο σίγουρα από μέσα του θα το σκέφτεται και εκείνος κάνε εσύ το πρώτο βήμα χωρίς να τον φέρεις σε δύσκολη θέση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Natft είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Να είσαι καλά και εύχομαι αν έχεις παιδάκι να σου ζήσει ! Αν πάλι ακόμα όχι, με το καλό να έρθει !!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου έχω πια δύο παιδάκια!! Το ένα ηρθειγο αργά για αυτό και καταλαβαίνω το άγχος σου !! 2 χρόνια μετά!!! Αν θες μπορείς να κάνεις εξετάσεις για να χαλαρώσεις αν αυτό φυσικά σε χαλαρώνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...