Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! ΉθελΑ να ρωτήσω αν κάποια ξέρει το κόστος τις αυχενικης διαφάνειας σε δημόσιο νοσοκομείο (Θεσσαλονικη) σε μη ανασφάλιστους αλλά με ΑΜΚΑ σας παρακαλώ αν ξέρει καμία να μου απαντήσει?..τώρα με τον κορονοιο είναι και πολύ δύσκολα αλλά είπαν ότι τον επόμενο μήνα θα έχουν ανοίξει τα ραντεβού αν μπορέσω και κλείσω να ξέρω τουλάχιστον τις τιμές...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 7 ώρες, ο/η Εκατερινα είπε:

Γεια σας κορίτσια! ΉθελΑ να ρωτήσω αν κάποια ξέρει το κόστος τις αυχενικης διαφάνειας σε δημόσιο νοσοκομείο (Θεσσαλονικη) σε μη ανασφάλιστους αλλά με ΑΜΚΑ σας παρακαλώ αν ξέρει καμία να μου απαντήσει?..τώρα με τον κορονοιο είναι και πολύ δύσκολα αλλά είπαν ότι τον επόμενο μήνα θα έχουν ανοίξει τα ραντεβού αν μπορέσω και κλείσω να ξέρω τουλάχιστον τις τιμές...

Σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί να πληρώσεις; αν δεν έχεις  ασφάλεια νομίζω μπορείς να βγάλεις απόρων και να κάνεις εξετάσεις κανονικά... Ραντεβού εγώ δεν πρόλαβα βέβαια στο ιπποκρατειο παρόλο που πήγα πολύ νωρίς νομίζω ότι από την πρώτη εβδομάδα πρέπει να κλείσεις ραντεβού για να προλάβεις.. 

Αλλά να μην πληρώσεις στο δημόσιο.... Δεν υπάρχει λόγος... 

Σημερα έμαθα ότι υπάρχει και γιατρός που παίρνει 1500ε για να σε ξεγεννήσει σε νοσοκομείο... Δλδ αυτός δεν πληρώνεται από το κράτος; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί να πληρώσεις; αν δεν έχεις  ασφάλεια νομίζω μπορείς να βγάλεις απόρων και να κάνεις εξετάσεις κανονικά... Ραντεβού εγώ δεν πρόλαβα βέβαια στο ιπποκρατειο παρόλο που πήγα πολύ νωρίς νομίζω ότι από την πρώτη εβδομάδα πρέπει να κλείσεις ραντεβού για να προλάβεις.. 

Αλλά να μην πληρώσεις στο δημόσιο.... Δεν υπάρχει λόγος... 

Σημερα έμαθα ότι υπάρχει και γιατρός που παίρνει 1500ε για να σε ξεγεννήσει σε νοσοκομείο... Δλδ αυτός δεν πληρώνεται από το κράτος; 

Δηλαδή δεν πληρώνεις ευτυχώς.!...ενοεις ότι πρέπει να κλείσεις ραντεβού από τον πρώτο μήνα εγκυμοσύνης αν σε κατάλαβα καλά...? Αν είναι έτσι σκούρα τα πράγματα εγώ είμαι ήδη στη 12 εβδομάδα και ξέρω ότι μέχρι την 14 εβ. γίνεται ο σιγκεκριμενος υπέρηχος δεν πιστεύω να καταφέρω τίποτα ειδικά στην κατάσταση που είναι τώρα τα νοσοκομεία.. Κάπου οικονομικά που να γίνεται ο υπέρηχος ξέρεις μήπως ?

στις πριν 12 ώρες, ο/η Εκατερινα είπε:

Δηλαδή δεν πληρώνεις ευτυχώς.!...ενοεις ότι πρέπει να κλείσεις ραντεβού από τον πρώτο μήνα εγκυμοσύνης αν σε κατάλαβα καλά...? Αν είναι έτσι σκούρα τα πράγματα εγώ είμαι ήδη στη 12 εβδομάδα και ξέρω ότι μέχρι την 14 εβ. γίνεται ο σιγκεκριμενος υπέρηχος δεν πιστεύω να καταφέρω τίποτα ειδικά στην κατάσταση που είναι τώρα τα νοσοκομεία.. Κάπου οικονομικά που να γίνεται ο υπέρηχος ξέρεις μήπως ?

Ναι πρέπει πολύ νωρίς να κλείσεις ραντεβού αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις για να κλείσεις τον Β επιπέδου που θα κάνεις πιο μετά από τώρα για να προλάβεις... 

Δεν γνωρίζω εγώ τον εκσνα ιδιωτικά και κόστισε 150 αν θυμάμαι καλά 

Αν είσαι ανασφάλιστη αρχικά βρες τρόπο να ασφαλιστέις θα γλυτώσεις από πολλά... 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Καλημέρα και σιδερένια σε όλη σου τη ζωή από εδώ και μπρος.Μραβο για τη σκέψη σου ! Μακάρι να βρισκόταν κι εμάς ένας να μας το πει οταν έπρεπε.Γνωρισα σε μια ωοληψια κοπέλα που το έκανε αυτό σε φυσικό κύκλο( έδινε μόνο το ωάριο του μήνα) .Δε δικαιουσαι επιτροπή ( το ξέρω με σιγουριά αυτό ) .Επίσης και εμβρια να πεις να κάνεις να ξέρεις ότι ζητώντας τα χειρουργεία σου μπορεί οι γυναικολόγοι να κρίνουν ότι δεν πρέπει να πάρεις ορμόνες λόγω του ιστορικού σου( στην κοπέλα αυτό είχαν πει) .Υπάρχουν λύσεις ωστόσο.Ενα βρίσκεις δωρεάν τα φάρμακα από εδώ η αλλά φορουμς από κοπέλες που περισσεύουν.( Ρώτα πόσες μονάδες θέλει ο γιατρός) δυονπερνας επιτροπή για εμβρια( να ξέρεις εάν έχεις σύντροφο ότι τα εμβρια έχουν άλλη δυναμική από τα ωάρια .Τα κατεψυγμένα ψάρια δεν είναι σαν τα εμβρια) .Επίσης η εξωσωματική γίνεται και δημόσια( επειδή είδα ότι έγραψες για κόστος).Όπως και να ζει από την καρδιά μου μέσα καλή επιτυχια
    • υπαρχουν κ χειρροτερα.Εμενα ειναι 5,5 μηνων και ξυπανει 3-4 φορες.Επισης εδω και 2,5 μηνες κανει πολυ ανησυχο υπνο και φοβαμαι μηπως παιζει καμια αλλεργια.Κανω αποχη απο γαλακτ/κα ,σογια και μοσχαρι κ ευχομαι να δουμε διαφορα!
    • Πιστεύω πως είναι πολύ καλό για ανυσηχητικό! Ενώ ανά ml έχει χαμηλό αριθμό, φαίνεται πως υπάρχει μεγάλος όγκος σπέρματος με αριθμό εντός φυσιολογικών ορίων όπως πολύ σωστά επισημαίνει στο σχόλιό του ο γιατρός. Πιστεύω στην κινητικότητα χαλάει λιγάκι και ελαφρώς στη μορφολογία. Γνώμη μου, κοιτάξτε πάλι το ενδεχόμενο κιρσοκήλης, είναι τα πρώτα τα οποία επιρεάζει.. Απορώ γιατί ο προϊγούμενος γιατρός σας απέκλεισε κατευθείαν το ενδεχόμενο φυσιολογικής σύλληψης, (βέβαια συμπέρασμα δε βγαίνει μόνο από ένα σπερμοδιάγραμμα, μπορεί το προϊγούμενο να ήτανε στα χειρότερά του).   Επισκεφθείται κάποιον καλό άνθρωπο-γιατρό που να ασχολείται με θέματα ανδρικής υπογονιμότητας και θα σας κατευθείνει αναλόγως. Πιστεύω πως και μόνο με ειδικές βιταμίνες τόνωσης του σπέρματος θα δείτε ικανοποιητική διαφορά. Αν σας τις προτείνει, πάρτε τες κατευθείαν για minimum 3-6 μήνες.
    • Καλησπερα!εχω ενα μωρακι 5 μηνων.εχουμε θεμα με τον βραδινο υπνο.ξυπναγαμε καθε τρεις ωρες σχεδον για φαγητο.ενω τον τελευταιο μηνα ειχε βελτιωθει αυτο και ξυπναγαμε μονο μια φορα τα μεσανυχτα την Τριτη του εκανα εμβολιο και ανεβασε πυρετο απο εκεινη την μερα ξυπναμε παλι καθε τρεις ωρες παρολο που η δραση του εμβολιου εχει φυγει τωρα.του ακολουθω μικτη διατροφη.δν ξερω τι να κανω γτ νοιωθω κακη μανα με εχει κουρααει τοσο πολυ το θεμα υπνος που με πιανουν τα νευρα μου
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Αφου γνωριζεις θα σου πω οτι μας μαλωσε πολυ! Λεει δεν εχετε καμια δουλεια να πατε σε ουρολογο. Θα πατε λεει σε γυναικολογο! Ο αντρας μου δεν εχει ουρολογικο προβλημα! Αυτο ειναι το σπερμα του κ θα συνεχισει τις βιταμινες μηπως βελτιωθει κ αλλο γτ τις παιρνει μονο 2 μηνες! Βεβαια εχουμε κανει κ ορμονολογικες κ περιμενουμε! Λεει: ποιος γιατρος του ειπε οτι δεν θα συλλαβει ποτε φυσιολογικα να του κανω εγω μηνυση! Μας ειπε οτι απ την στιγμη που εγω δεν εχω καποιο θεμα, προσπαθουμε φυσιολογικα κ στοχευμενα, απλα καλο ειναι να βαλουμε ενα οριο πχ 1 χρονο. Μας ειπε να μην παμε σε πολλους γιατρους γτ αυτοι το μονο που κανουν ειναι να σε τρελαινουν κ να σε βαζουν σε διαδικασιες που ουτε καν χρειαζεται.. τωρα εγω τι να πω; Ο,τι ξερεις, ξερω.. αυτα ειπε, αυτα λεω 1 σπερματοζωαριο χρειαζεται ειπε κ για εκεινον οι 2 μηνες που προσπαθουμε ειναι μηδεν! Δεν του λεει τιποτα! Ναι ειναι μετριο το σπερμα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι χαλια κ δεν αποκλειεται τιποτα..ναι μπορει να μας παρει περισσοτερο χρονο, αλλα θα γινει..αυτα.. Α! Επισης ειπε κοριτσια το εξης: απ την στιγμη που το σπερμα του αντρα μου δεν εχει τελεια βιωσιμοτητα, προτεινει τις γονιμες μερες (1 μερα πριν και 2 μετα) καθημερινες επαφες κ οχι μερα παρα μερα!    τι να πω..δεν ξερω..και κυριως ειπε: Προς Θεου! Οχι αγχος! Κανει κακο! Θα ερθει! Κ αν δεν ερθει θα το βοηθησουμε εμεις να ερθει.. ελπιζω να σταθουμε τυχεροι.. @Ευάγγελοςτ
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...