Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υστεροσκοπηση


Recommended Posts

Γεια σας!Μετά από προσπάθειες για εγκυμοσύνη 2 χρόνων...Μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνω υστεροσκοπηση γιατί βρήκε ένα πολυποδακι στη μήτρα...Και είναι πιθανό να υπάρχει μια μικρή στένωση τραχήλου όπως φάνηκε από τη σαλπιγγογραφια.Αγχωνομαι αρκετά με τη διαδικασία και κυρίως την νάρκωση. Λογικά στο Ιασω θα την κάνω....πείτε μου σας παρακαλώ πως είναι σα διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!Μετά από προσπάθειες για εγκυμοσύνη 2 χρόνων...Μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνω υστεροσκοπηση γιατί βρήκε ένα πολυποδακι στη μήτρα...Και είναι πιθανό να υπάρχει μια μικρή στένωση τραχήλου όπως φάνηκε από τη σαλπιγγογραφια.Αγχωνομαι αρκετά με τη διαδικασία και κυρίως την νάρκωση. Λογικά στο Ιασω θα την κάνω....πείτε μου σας παρακαλώ πως είναι σα διαδικασία 

Καλημέρα, έκανα υστεροσκοπηση πριν 2 μήνες για ένα πολύποδα. Δεν είναι απολύτως τίποτα!! Ένα τέταρτο υπόθεση.. Η νάρκωση είναι μέθη, εγώ ξύπνησα κατευθείαν και χωρίς θολούρα. Έχω κάνει άλλη μια φορά μέθη για την ωοληψια που εκεί ήμουν σαν μαστουρωμένη μετά για κανα μισάωρο. Μου είπε ο άντρας μου ότι είχα πολύ πλάκα. Γενικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία και ανώδυνη. Την ίδια μέρα είχα πολύ ελαφριά πονάκια και μετά τίποτα. Ελάχιστο αιματακι, καφέ για την ακρίβεια μετά από 2 μέρες αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες...Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα μου κάνει γενική νάρκωση με μασκα...φοβήθηκα γιατί δεν έχω ξανακάνει...Πρέπει τον άλλο μήνα να αποφασίσω να την κάνω 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!Μετά από προσπάθειες για εγκυμοσύνη 2 χρόνων...Μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνω υστεροσκοπηση γιατί βρήκε ένα πολυποδακι στη μήτρα...Και είναι πιθανό να υπάρχει μια μικρή στένωση τραχήλου όπως φάνηκε από τη σαλπιγγογραφια.Αγχωνομαι αρκετά με τη διαδικασία και κυρίως την νάρκωση. Λογικά στο Ιασω θα την κάνω....πείτε μου σας παρακαλώ πως είναι σα διαδικασία 

Δεν είναι απόλυτος τίποτα έχω κάνει 2 φορές με ολική νάρκωση.! Την πρώτη φορά απλά νύσταζα και την δεύτερη φορά ήμουν κομπλέ  (δεν ξέρω αν παίζει ότι την πρώτη φορά που νύσταζα αν ήταν επειδή επερνα πρώτη φορά νάρκωση). Και της δυο φορές που έκανα ήταν για πολύποδα Υπόθεση 30 λεπτών το πολύ επίσης φεύγεις την ίδια μέρα από το νοσοκομείο.! Το μόνο που θα νιώθεις μετά είναι ελαφριά κράμπα.! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου δεν ειναι τπτ. Μη το φοβασαι! Εγω σκεψου οτι πιο πολυ δυσκολη μου φανηκε η σαλπιγγογραφια παρα στην υστεροσκοπηση, ισως γιατι ειχα κ βουλωμενη σαλπιγγα. Εγω εκανα μεθη και μετα νυσταζα οταν ημουν στην ανανηψη και μετα συνηλθα τελειως. Πηγα στο δωματιο, εφαγα (πολυ νοστιμο φαι), ξεκουραστηκα κ εμεινα λιγο μηπως ειχα τπτ ζαλαδες κλπ. κ εφυγα την ιδια μερα. Εγω πηγα για διερευνηση υπογονιμοτητας κ τελικα βρηκαμε διαφραγμα στη μητρα. Δεν ειχα πολυποδες κλπ. Δεν πονεσα μετα καθολου και ειχα αιματακι κ υγρα για καποιες μερες. Εγω το εκανα στο Ρεα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο. Με εβαλαν κ σε δικλινο, αλλα πληρωσα για τρικλινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Κοριτσι μου δεν ειναι τπτ. Μη το φοβασαι! Εγω σκεψου οτι πιο πολυ δυσκολη μου φανηκε η σαλπιγγογραφια παρα στην υστεροσκοπηση, ισως γιατι ειχα κ βουλωμενη σαλπιγγα. Εγω εκανα μεθη και μετα νυσταζα οταν ημουν στην ανανηψη και μετα συνηλθα τελειως. Πηγα στο δωματιο, εφαγα (πολυ νοστιμο φαι), ξεκουραστηκα κ εμεινα λιγο μηπως ειχα τπτ ζαλαδες κλπ. κ εφυγα την ιδια μερα. Εγω πηγα για διερευνηση υπογονιμοτητας κ τελικα βρηκαμε διαφραγμα στη μητρα. Δεν ειχα πολυποδες κλπ. Δεν πονεσα μετα καθολου και ειχα αιματακι κ υγρα για καποιες μερες. Εγω το εκανα στο Ρεα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο. Με εβαλαν κ σε δικλινο, αλλα πληρωσα για τρικλινο. 

Μπορώ να σας στείλω ένα μνμ..; Έχω μια απορία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Κοριτσι μου δεν ειναι τπτ. Μη το φοβασαι! Εγω σκεψου οτι πιο πολυ δυσκολη μου φανηκε η σαλπιγγογραφια παρα στην υστεροσκοπηση, ισως γιατι ειχα κ βουλωμενη σαλπιγγα. Εγω εκανα μεθη και μετα νυσταζα οταν ημουν στην ανανηψη και μετα συνηλθα τελειως. Πηγα στο δωματιο, εφαγα (πολυ νοστιμο φαι), ξεκουραστηκα κ εμεινα λιγο μηπως ειχα τπτ ζαλαδες κλπ. κ εφυγα την ιδια μερα. Εγω πηγα για διερευνηση υπογονιμοτητας κ τελικα βρηκαμε διαφραγμα στη μητρα. Δεν ειχα πολυποδες κλπ. Δεν πονεσα μετα καθολου και ειχα αιματακι κ υγρα για καποιες μερες. Εγω το εκανα στο Ρεα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο. Με εβαλαν κ σε δικλινο, αλλα πληρωσα για τρικλινο. 

Παρακαλώ πόσο σας κόστισε η υστεροσκόπηση στο ΡΕΑ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η casperoula είπε:

Παρακαλώ πόσο σας κόστισε η υστεροσκόπηση στο ΡΕΑ ? 

Γυρω στα 400 κατι ευρω. 430 καπου εκει. Χωρις την αμοιβη του γιατρου μου φυσικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2020 at 3:00 ΠΜ, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!Μετά από προσπάθειες για εγκυμοσύνη 2 χρόνων...Μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνω υστεροσκοπηση γιατί βρήκε ένα πολυποδακι στη μήτρα...Και είναι πιθανό να υπάρχει μια μικρή στένωση τραχήλου όπως φάνηκε από τη σαλπιγγογραφια.Αγχωνομαι αρκετά με τη διαδικασία και κυρίως την νάρκωση. Λογικά στο Ιασω θα την κάνω....πείτε μου σας παρακαλώ πως είναι σα διαδικασία 

Κορίτσι μου έκανα πριν μια βδομάδα υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση μαζι.. και εγω μετα απο προσπαθεια αρκετων χρόνων για παιδάκι! Απο την υστεροσκοπηση δεν ένιωσα ειχα μονο καποιες μερες μετα αιμα τυπου περιοδου, η λαπαροσκοπηση με ζορισε λιγο αλλα ολα καλα! Αφου θα σε ναρκωσει που θα σε ναρκωσει γιατι δεν κάνετε και λαπαροσκοπηση? Στη λαπαροσκοπηση βρηκε ενδομητριωση ενω δεν φαινοταν καθολου στον υπερηχο ουτε ειχα εντονα συμπτωματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα. Θα κάνω υστεροσκοπηση στο Ρέα για αφαίρεση ινομυωματος. Έχω ταμείο ευδαπ. Έχει κάποια αυτό το ταμείο να μάθω καλύπτει η Ευδαπ και τι πληρώνουμε τελικά εμείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...