Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη σπερματέγχυση


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Εγώ σήμερα από το πρωί έχω καφέ. Ε φαντάζομαι αυριο θα αδιαθετησω. Θα παω να κάνω και την Χοριακη για επιβεβαίωση πιο πολυ. 

Κορίτσι μου γλυκό, δεν ξέρω τι να σου πω.. καταλαβαίνω ότι το ένστικτο σου μπορεί να καταλαβαίνει παραπάνω. Ότι και αν είναι το αποτέλεσμα μη το βάζεις κάτω, ουσιαστικά πρόβλημα δεν έχετε, το πιο πιθανό είναι να έρθει το μωράκι φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Εγώ σήμερα από το πρωί έχω καφέ. Ε φαντάζομαι αυριο θα αδιαθετησω. Θα παω να κάνω και την Χοριακη για επιβεβαίωση πιο πολυ. 

Όσο δεν έχεις αίμα κοπέλα μου υπάρχουν ελπίδες. Το καφέ μπορεί να σημαίνει εμφύτευση. Εγώ είχα στο σκούπισμα και 2 μέρες μετά πήρα θετική χοριακη. Αλλά και στην εγκυμοσύνη μου έχω καφέ. Σου εύχομαι να είναι αιματακι εμφύτευσης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όσο δεν έχεις αίμα κοπέλα μου υπάρχουν ελπίδες. Το καφέ μπορεί να σημαίνει εμφύτευση. Εγώ είχα στο σκούπισμα και 2 μέρες μετά πήρα θετική χοριακη. Αλλά και στην εγκυμοσύνη μου έχω καφέ. Σου εύχομαι να είναι αιματακι εμφύτευσης!! 

Εμένα δεν είναι μόνο στο σκουπισμα και στο εσώρουχο. Για αυτό δεν έχω κ ελπίδες. Σε ευχαριστώ πολυ παρολα αυτα να σαι καλά 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όσο δεν έχεις αίμα κοπέλα μου υπάρχουν ελπίδες. Το καφέ μπορεί να σημαίνει εμφύτευση. Εγώ είχα στο σκούπισμα και 2 μέρες μετά πήρα θετική χοριακη. Αλλά και στην εγκυμοσύνη μου έχω καφέ. Σου εύχομαι να είναι αιματακι εμφύτευσης!! 

@Alexouli, να είδες?? Μη προδικάζεις τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσι μου γλυκό, δεν ξέρω τι να σου πω.. καταλαβαίνω ότι το ένστικτο σου μπορεί να καταλαβαίνει παραπάνω. Ότι και αν είναι το αποτέλεσμα μη το βάζεις κάτω, ουσιαστικά πρόβλημα δεν έχετε, το πιο πιθανό είναι να έρθει το μωράκι φυσιολογικά 

Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί???? Ήταν 3 ωαρια τόσα σπερματοζωάρια ουτε ενα δεν βρέθηκε????  Στραβά είναι??? 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εμένα δεν είναι μόνο στο σκουπισμα και στο εσώρουχο. Για αυτό δεν έχω κ ελπίδες. Σε ευχαριστώ πολυ παρολα αυτα να σαι καλά 🙂

Κορίτσι μου και στο εσώρουχο είχα και κανονικότατο αίμα και σερβιετες έβαλα και είμαι στη 13η εβδομάδα κύησης τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου και στο εσώρουχο είχα και κανονικότατο αίμα και σερβιετες έβαλα και είμαι στη 13η εβδομάδα κύησης τώρα. 

Ευχομαι όλα να σου πανε καλα . Μακάρι τι να πω.Σε όλες μας να πανε. Σε ευχαριστώ παρα πολυ όλες σας ευχαριστω για την υποστήριξη 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ευχομαι όλα να σου πανε καλα . Μακάρι τι να πω.Σε όλες μας να πανε. Σε ευχαριστώ παρα πολυ όλες σας ευχαριστω για την υποστήριξη 🙂

Δόξα το Θεό έχει 2-3 μέρες που δεν έχω τίποτα. Από την αρχή έχω μια αποκόλληση η οποία δεν έχει επωλουθεί πλήρως. Γι αυτό σου λέω ποτε δεν ξέρεις. Εύχομαι να είναι θετικό το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δόξα το Θεό έχει 2-3 μέρες που δεν έχω τίποτα. Από την αρχή έχω μια αποκόλληση η οποία δεν έχει επωλουθεί πλήρως. Γι αυτό σου λέω ποτε δεν ξέρεις. Εύχομαι να είναι θετικό το αποτέλεσμα.

Μακάρι παναγια μου όλες μας να κρατησουμε συντομα αγκαλιά τα παιδακι μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί???? Ήταν 3 ωαρια τόσα σπερματοζωάρια ουτε ενα δεν βρέθηκε????  Στραβά είναι??? 🤨

Αυτα τα αναπάντητα γιατί μας βασανίζουν όλες. Έλα μη το βάζεις κάτω και μη ψάχνεις απαντήσεις για όλα. Κοίτα μπροστά και ψάξε το επόμενο βήμα. Εμένα αυτό μου έδωσε κουράγιο και στις τρεις αποτυχημένες σπερματεγχυσεις. Την ίδια μέρα που αδιαθετουσα έλεγα στον γιατρό ωραία τώρα πως προχωράμε! Γιατί αυτό είναι το θέμα να μην βαλτωνουμε και μένουμε στάσιμοι από τη θλίψη μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Αυτα τα αναπάντητα γιατί μας βασανίζουν όλες. Έλα μη το βάζεις κάτω και μη ψάχνεις απαντήσεις για όλα. Κοίτα μπροστά και ψάξε το επόμενο βήμα. Εμένα αυτό μου έδωσε κουράγιο και στις τρεις αποτυχημένες σπερματεγχυσεις. Την ίδια μέρα που αδιαθετουσα έλεγα στον γιατρό ωραία τώρα πως προχωράμε! Γιατί αυτό είναι το θέμα να μην βαλτωνουμε και μένουμε στάσιμοι από τη θλίψη μας! 

Πολυ καλα τα λες. Τώρα εμένα με βλέπω από Σεπτέμβριο. Αν αδιαθετησω τώρα δεν προλαβαινω να ξεκινήσω καινουργια γιατί θα φυγω για διακοπές μετά όταν γυρίσω κάποια στιγμή φαντάζομαι και ο γιατρός θα κλείσει οπότε μάλλον Σεπτέμβριο με κόβω 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως ξερει κάποια κοπέλα ποτε σταματούν οι επιδράσεις της προγεστερονης? Έχω βαρεθεί να είναι το στήθος μου πρησμενο τζάμπα. Σήμερα την ένεση δεν θα την κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Μήπως ξερει κάποια κοπέλα ποτε σταματούν οι επιδράσεις της προγεστερονης? Έχω βαρεθεί να είναι το στήθος μου πρησμενο τζάμπα. Σήμερα την ένεση δεν θα την κάνω. 

Λογικά μόλις τα σταματήσεις όλα τα φάρμακα θα υποχωρήσουν και τα συμπτώματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Λογικά μόλις τα σταματήσεις όλα τα φάρμακα θα υποχωρήσουν και τα συμπτώματα. 

Αντε να δουμε 😔 παντως πριν που πηγα τουαλετα δεν είχα καφέ στο σκουπισμα. Φοβάμαι να παω τουαλέτα τι έχω παθει. Αυριο το πρωι θα δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

Αντε να δουμε 😔 παντως πριν που πηγα τουαλετα δεν είχα καφέ στο σκουπισμα. Φοβάμαι να παω τουαλέτα τι έχω παθει. Αυριο το πρωι θα δείξει. 

Αυτό το σκούπισμα έχει γίνει εφιάλτης άσε! Ας μη χάσουμε τις ελπίδες μας! Αν δεν δεις αύριο τίποτα πάνε για χοριακη! Ποτέ δεν ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kikip είπε:

Αυτό το σκούπισμα έχει γίνει εφιάλτης άσε! Ας μη χάσουμε τις ελπίδες μας! Αν δεν δεις αύριο τίποτα πάνε για χοριακη! Ποτέ δεν ξέρεις! 

Χαχαχα ε ρε τι τραβάμε. Θα παω όπως κ να χει και αναλόγως μετά να δω τι θα μου πει κ ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Μήπως ξερει κάποια κοπέλα ποτε σταματούν οι επιδράσεις της προγεστερονης? Έχω βαρεθεί να είναι το στήθος μου πρησμενο τζάμπα. Σήμερα την ένεση δεν θα την κάνω. 

Καλημέρα κορίτσι, ελπίζω να έκανες την ένεση σου κανονικά εχθές. Δεν σταματάμε τα φάρμακα για κανένα λόγο αν δε μας το πει ο γιατρός!! Υπάρχει περίπτωση να ήταν αιματακι εμφύτευσης και η προγεστερονη είναι η ορμόνη που υποστηρίζει την κύηση!! Καλά αποτελέσματα σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, ελπίζω να έκανες την ένεση σου κανονικά εχθές. Δεν σταματάμε τα φάρμακα για κανένα λόγο αν δε μας το πει ο γιατρός!! Υπάρχει περίπτωση να ήταν αιματακι εμφύτευσης και η προγεστερονη είναι η ορμόνη που υποστηρίζει την κύηση!! Καλά αποτελέσματα σήμερα 

Καλημερα κοπέλα μου. Οχι δεν την έκανα τελικά. Πήγα σήμερα για την εξέταση κατά τις 10 κιση θα είναι έτοιμη θα μου την στείλουν με mail. Σε ευχαριστώ πολυ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κοπέλα μου. Οχι δεν την έκανα τελικά. Πήγα σήμερα για την εξέταση κατά τις 10 κιση θα είναι έτοιμη θα μου την στείλουν με mail. Σε ευχαριστώ πολυ 🙏

Που τα βρίσκετε αυτά τα μικροβιολογικά που σας τα βγάζουν τόσο γρήγορα απορώ! Όπου έχω ρωτήσει όλοι το θέλουν το 6ωρο τους. @Alexouli να σε εκπλήξει ευχάριστα το αποτέλεσμα!!! Αγωνιούμε μαζί σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Που τα βρίσκετε αυτά τα μικροβιολογικά που σας τα βγάζουν τόσο γρήγορα απορώ! Όπου έχω ρωτήσει όλοι το θέλουν το 6ωρο τους. @Alexouli να σε εκπλήξει ευχάριστα το αποτέλεσμα!!! Αγωνιούμε μαζί σου! 

Χαχαχαχ 6ωρο??? Πολυ ρε συ. Και στο ίντερνετ που κοίταξα λέει ότι σε ένα τρίωρο βαριά είναι έτοιμη. Μακάρι να γίνει το θαυμα! Ευχαριστώ πολυ κορίτσια.  Εσυ κορίτσι μου τώρα σε τι φάση είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Που τα βρίσκετε αυτά τα μικροβιολογικά που σας τα βγάζουν τόσο γρήγορα απορώ! Όπου έχω ρωτήσει όλοι το θέλουν το 6ωρο τους. @Alexouli να σε εκπλήξει ευχάριστα το αποτέλεσμα!!! Αγωνιούμε μαζί σου! 

Εμένα μου το έβγαλαν στη 1 ώρα. Κάνεις γκάλοπ στα μικροβιολογικά στη γειτονιά σου. Τα μεγάλα τα βγάζουν αργά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμένα μου το έβγαλαν στη 1 ώρα. Κάνεις γκάλοπ στα μικροβιολογικά στη γειτονιά σου. Τα μεγάλα τα βγάζουν αργά. 

Μα δεν καταλαβαίνουν την αγωνία μας απαράδεκτοι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elephant είπε:

@Alexouli περίμενω τα νέα σου!!

Ε σε λιγάκι θα το έχω και γραπτώς το μηδενικό μου. Πριν λίγο είδα το πρωτο αιματακι στο σκουπισμα . Δεν ήταν το τυχερό μου αυτή την φορά. Την επόμενη 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Πως είμαστε σήμερα;;; @Elkμου περιμένουμε τα νέα σου απο τη Β' επιπέδου!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ είμαι να σκάσω!!! Μάλλον δεν έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα καθώς δε βρήκα θετικό τεστακι, 19η μέρα του κύκλου σήμερα κ μου τελείωσαν τα τεστ.. Παρήγγειλα προχθές αλλά δεν ήρθαν ακόμα. Έχουμε καμμία που περιμένουμε για τεστακι;;;; Να δούμε κανένα ευχάριστο;;
    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...