Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη σπερματέγχυση


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Θεσσαλονίκη επιτροπή. Έχω σήμερα ραντεβού με τη γιατρό να δω τι θα μας πει. Η ενεσουλα σου είναι με μικρή βελονιτσα? Δε φαντάζεσαι μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε εμείς οι γυναίκες. Κ τις ενέσεις μας μαθαίνουμε να τις κάνουμε μόνες κ όλα!!!

Ναι είναι με μικρή βελονιτσα 😩Ποσο δίκιο έχεις. Εγώ βλέπω τον εαυτό μου και δεν το πιστευω ποσο πολυ έχω κοπιάσει για να φτάσω μέχρι εδώ.. Και ακόμα είμαι μόνο στην αρχή... Όλες μας δίνουμε τον αγώνα μας και μας αξίζει στο τέλος να αποκτήσουμε αυτό που ποθουμε. 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Olly τι νέα έχεις??? 

Καλησπέρα κορίτσι μου Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... ειμαι στην αναμονή στην πιο δύσκολη περίοδο... θα πάω την άλλη Πέμπτη για β χοριακη και ελπίζω για θετικό αποτέλεσμα δεν αντέχω και άλλη απογοήτευση...εσύ πως πας...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 8:48 ΜΜ, ο/η Kikip είπε:

Φυσικά και έχει συμβεί και από την πρώτη φορά!!! Δεν είναι τίποτα η διαδικασία!!! Η αναμονή μετά μέχρι την χοριακη είναι λίγο ψυχοφθόρα!!! Όλα θα πάνε τέλεια κ θα γίνεις εσύ το παράδειγμα για άλλα κορίτσια!!! Σε φυσικό κύκλο θα την κάνεις? Πόσα ωοθυλάκια σου βρήκε??? Πολύ καλή επιτυχία!!! 

Έκανα την θεραπεία με τα φεμαρα για 5 μέρες την 9η ημέρα σικλακουρ ,ενεσουλα για να σπάσουν ,σπερμετανχυση και τώρα προγεστερόνη ,φολικο και σικλακουρ ...ελπίζω να αξίζει ο κόπος 🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Olly είπε:

Έκανα την θεραπεία με τα φεμαρα για 5 μέρες την 9η ημέρα σικλακουρ ,ενεσουλα για να σπάσουν ,σπερμετανχυση και τώρα προγεστερόνη ,φολικο και σικλακουρ ...ελπίζω να αξίζει ο κόπος 🙃🙃

Δύο αυγουλακια είχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Olly είπε:

Δύο αυγουλακια είχα...

Έχεις τίποτα συμπτώματα??? Αχ το ξέρω δεν περνάνε οι μέρες!!! Μακάρι να δεις μια θετική χοριακη κ να μη το πιστεύεις!!! Μακάρι!!! Να πάνε όλα καλά!!! Εγώ στο άγχος κ στις δεύτερες σκέψεις. Η επιτροπή για εξωσωματική είναι για Σεπτέμβρη, αλλά είπαμε στην επόμενη περίοδο του Ιουλίου να πάρω τα φάρμακα από μόνη μου να τα σταξω κανονικά για να μη χάσουμε δυο μήνες έτσι (που λόγω δουλειάς εμένα με βολεύουν πολύ ακόμη κ να μείνω ξάπλα αν χρειαστεί γιατί είμαι δασκάλα). Κ τώρα ψάχνω τις ενέσεις γιατί είναι δύσκολη η παραγγελία τους.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα! Εχω νέα..  Τελικά δεν ξεκινάω αυριο τις ενέσεις. Την σπερματεγχυση θα την κάνω στο πανεπιστημιακο στην Λάρισα αλλά μου είπε ο γιατρός δεν έχει ανοίξει ακόμα η μονάδα. Όποτε πρεπει να περιμενω. Αλλά δεν ξέρω για ποσο. Ουτε ξέρω για ποιο λόγο δεν έχει ανοίξει ακόμα. Θα παρω ενα τηλ αυριο το πρωι να δω μήπως μάθω τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Εχω νέα..  Τελικά δεν ξεκινάω αυριο τις ενέσεις. Την σπερματεγχυση θα την κάνω στο πανεπιστημιακο στην Λάρισα αλλά μου είπε ο γιατρός δεν έχει ανοίξει ακόμα η μονάδα. Όποτε πρεπει να περιμενω. Αλλά δεν ξέρω για ποσο. Ουτε ξέρω για ποιο λόγο δεν έχει ανοίξει ακόμα. Θα παρω ενα τηλ αυριο το πρωι να δω μήπως μάθω τίποτα. 

Μα γιατί??? Μαρεσει που είχες αγχωθει κιόλας με τις ενέσεις μέχρι να τις αγοράσεις!!! Δηλαδή στην επόμενη περίοδο μπορεί να πας??? Κι εγώ τρέχω με τις ενέσεις, δυσκολεύεται λέει το φαρμακείο να τις παραγγείλει επί πληρωμής γιατί όλο το απόθεμα πάει στα φαρμακεία του ΕΟΠΥΥ. Ελπίζω να τις βρούν κ να μου έρθουν σύντομα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Μα γιατί??? Μαρεσει που είχες αγχωθει κιόλας με τις ενέσεις μέχρι να τις αγοράσεις!!! Δηλαδή στην επόμενη περίοδο μπορεί να πας??? Κι εγώ τρέχω με τις ενέσεις, δυσκολεύεται λέει το φαρμακείο να τις παραγγείλει επί πληρωμής γιατί όλο το απόθεμα πάει στα φαρμακεία του ΕΟΠΥΥ. Ελπίζω να τις βρούν κ να μου έρθουν σύντομα.....

Αυτό σκεφτόμουν κ γω το άγχος που περασα για να τις παρω. Έχω στενοχωρηθεί παρα πολυ. Δεν ξέρω ίσως τον επόμενο μήνα αλλά και παλι σίγουρο δεν είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια έχω νέα. Τελικά ξεκίνησα τις ενέσεις από χθες. Αν δεν ανοίξει η μονάδα στο πανεπιστημιακο θα την κάνω στο Ιασω αναγκαστικά. Τι να κάνουμε ελπίζω να είναι μια φορά και τυχερή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα μετά την επέμβαση της κιρσοκήλης. Έχει βελτιωθεί μπορώ να πω αλλά και πάλι είναι χαμηλά. Ο αριθμός από 5 εκατομ. πήγε 20 εκατ. και η κινητικότητα α+β από 14 πήγε 24. Ο ουρολογος που μίλησαμε στο τηλ προτείνει να περιμένουμε λίγο ακόμα. Την άλλη βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με τη γιατρό μου να μου πει τη γνώμη της. Εγώ δεν μπορώ να ξέρω πότε και αν θα καταφέρουμε φυσική σύλληψη και θέλω να κλείσω ραντεβού και σε κέντρο εξωσωματικής. Θα ακούσω μάλλον όλους τους γιατρούς και μετά θα αποφασίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalispera! 
Etoimazomai k egw gia tin prwti spermategxisi k exw arketo agxos..apo ti diki mou plevra ola kala all eixame k emeis thema me to sperma..prospathoumenn1 xrono twra k ilikiaka konda sta oria prin ta 35...thelw na elpizw oti tha paei kala..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα μετά την επέμβαση της κιρσοκήλης. Έχει βελτιωθεί μπορώ να πω αλλά και πάλι είναι χαμηλά. Ο αριθμός από 5 εκατομ. πήγε 20 εκατ. και η κινητικότητα α+β από 14 πήγε 24. Ο ουρολογος που μίλησαμε στο τηλ προτείνει να περιμένουμε λίγο ακόμα. Την άλλη βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με τη γιατρό μου να μου πει τη γνώμη της. Εγώ δεν μπορώ να ξέρω πότε και αν θα καταφέρουμε φυσική σύλληψη και θέλω να κλείσω ραντεβού και σε κέντρο εξωσωματικής. Θα ακούσω μάλλον όλους τους γιατρούς και μετά θα αποφασίσω.

Μπράβο κορίτσι μου θεωρώ ότι είναι πολυ καλα. Εμένα από 3εκ ανα ml πήγε 20εκ μετά την επέμβαση και μας προτειναν σπερματεγχυση. Κοίτα μπας και γλυτώσεις την εξωσωματική στο Ευχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MarThal είπε:

Koritsia kalispera! 
Etoimazomai k egw gia tin prwti spermategxisi k exw arketo agxos..apo ti diki mou plevra ola kala all eixame k emeis thema me to sperma..prospathoumenn1 xrono twra k ilikiaka konda sta oria prin ta 35...thelw na elpizw oti tha paei kala..

Γεια σου κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Που θα την κανεις αν επιτρέπεται? Και εγώ στην ίδια φάση είμαι έχω τώρα 5 μέρες που έχω κάνει ενέσεις τις Menopur και σήμερα θα παω να με δει ο γιατρός να μου πει πως θα προχωρησουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2020 at 11:57 ΠΜ, ο/η Alexouli είπε:

Γεια σου κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Που θα την κανεις αν επιτρέπεται? Και εγώ στην ίδια φάση είμαι έχω τώρα 5 μέρες που έχω κάνει ενέσεις τις Menopur και σήμερα θα παω να με δει ο γιατρός να μου πει πως θα προχωρησουμε. 

Kalimera!efxaristw pou me dexthikate sto group!xthes proxwrisame stin spermategxysi k niwthw polu thetika!meta ti fygokendrisi i poiotita tou spermatos itan polu kalyteri apo oti perimename..egw zw kypro opote tha tin kanw edw..kali epityxia sou efxomai koritsi mou!einai dyskoli i anamoni k olo afto pou pername alla an einai na kratisoume stin aggalia mas ta aggeloudia mas axizei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η MarThal είπε:

Kalimera!efxaristw pou me dexthikate sto group!xthes proxwrisame stin spermategxysi k niwthw polu thetika!meta ti fygokendrisi i poiotita tou spermatos itan polu kalyteri apo oti perimename..egw zw kypro opote tha tin kanw edw..kali epityxia sou efxomai koritsi mou!einai dyskoli i anamoni k olo afto pou pername alla an einai na kratisoume stin aggalia mas ta aggeloudia mas aaxizeiaxi

Καλημερα. Την έκανες κιόλας??? Μπράβο σου χαρά μου ευχομαι ολοψυχα να έχεις τα αναμενόμενα αποτελέσματα!! Εγώ σήμερα θα παω στον γιατρό να με δει παλι και μάλλον Τρίτη - Τετάρτη θα την κάνω κ γω. Εσενα σου έδωσε ενέσεις ή κανεις σε φυσικό κυκλο? Και αν επιτρέπεται για ποιο λόγο προχωρησατε σε σπερματεγχυση? Εμείς είχαμε θέμα με το σπέρμα λόγω κοιρσοκοιλης. Έκανε επέμβαση και έφτιαξε αρκετά μπορώ να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα. Την έκανες κιόλας??? Μπράβο σου χαρά μου ευχομαι ολοψυχα να έχεις τα αναμενόμενα αποτελέσματα!! Εγώ σήμερα θα παω στον γιατρό να με δει παλι και μάλλον Τρίτη - Τετάρτη θα την κάνω κ γω. Εσενα σου έδωσε ενέσεις ή κανεις σε φυσικό κυκλο? Και αν επιτρέπεται για ποιο λόγο προχωρησατε σε σπερματεγχυση? Εμείς είχαμε θέμα με το σπέρμα λόγω κοιρσοκοιλης. Έκανε επέμβαση και έφτιαξε αρκετά μπορώ να πω. 

Koritsi mou eixes kanena neo apo to giatro?se fysiko kyklo kaname opote itan tsak bam i diadikasia!mono tin enesi ovitrelle mou evale o giatros ligo prin tin oorixia. i koinitikotita tou spermatos itan xamili k ypirxan polles anwmales morfes k syggoliseis...fovomastan gia kyrsokili telika den itan afto, oi ypolipes exetaseis itan kales opote eipame na prospathisoume me spermategxysi mipws k piasei..genika to deigma itan kalo meta tin fygokendrisi 4ekat.sperma k 90% kinititkotita opote thelw na eimai thetiki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η MarThal είπε:

Koritsi mou eixes kanena neo apo to giatro?se fysiko kyklo kaname opote itan tsak bam i diadikasia!mono tin enesi ovitrelle mou evale o giatros ligo prin tin oorixia. i koinitikotita tou spermatos itan xamili k ypirxan polles anwmales morfes k syggoliseis...fovomastan gia kyrsokili telika den itan afto, oi ypolipes exetaseis itan kales opote eipame na prospathisoume me spermategxysi mipws k piasei..genika to deigma itan kalo meta tin fygokendrisi 4ekat.sperma k 90% kinititkotita opote thelw na eimai thetiki!

Μακάρι κορίτσι μου σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! Μόλις έφυγα από τον γιατρό μας είπε να την κάνουμε την Δευτέρα 😁.  Μακάρι Παναγία μου... Εγώ και ο άντρας μου σήμερα φάγαμε κ το μηλαρακι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλαντου. Ευχομαι και για τις δυο μας να αποκτήσουμε αυτό που λαχταράμε 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσια. Έχω έρθει για την σπερματεγχυση. Μακάρι όλα να πανε καλα 😁✌✌🤞🤞

Καλη επιτυχία κορίτσι!!! Όλα με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσια. Έχω έρθει για την σπερματεγχυση. Μακάρι όλα να πανε καλα 😁✌✌🤞🤞

Η σκέψη μας μαζί σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Η σκέψη μας μαζί σου!!

Και η σκέψη και η αγωνία!!! Όλα να πάνε καλά και να μας τρελάνεις με την επιτυχία. Ξεκουράσου σήμερα αύριο κ σπρώξε όπως μπορείς τις υπόλοιπες μέρες να περάσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Πως είσαι κορίτσι; ξεκουράσου και θα δεις όλα καλά!!!

Κορίτσι μου ξαπλα είμαι. Δεν πονεσε η διαδικασία καθόλου αλλά με πονεσε πολυ η κυστη μου από τα ουρα. Ήπια 2 λίτρα νερό χωρίς να πάω τουαλέτα και κοντεψα τι να σου πω νόμιζα θα μου σκιστει το μέσα μου. Αυτό με ενοχλεί κάπως. Αλλιώς δεν είχα θέμα. Λίγη κόκκινη βλενα έβγαλα μετά αλλά ήταν λογικό. Στις 27 θα κάνω χοριακη. Μου εδωσε και κάτι ενέσεις προγεστερονης να κάνω από αυριο κάθε μέρα. Αυτά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσι μου ξαπλα είμαι. Δεν πονεσε η διαδικασία καθόλου αλλά με πονεσε πολυ η κυστη μου από τα ουρα. Ήπια 2 λίτρα νερό χωρίς να πάω τουαλέτα και κοντεψα τι να σου πω νόμιζα θα μου σκιστει το μέσα μου. Αυτό με ενοχλεί κάπως. Αλλιώς δεν είχα θέμα. Λίγη κόκκινη βλενα έβγαλα μετά αλλά ήταν λογικό. Στις 27 θα κάνω χοριακη. Μου εδωσε και κάτι ενέσεις προγεστερονης να κάνω από αυριο κάθε μέρα. Αυτά 😁

Ωχ κατάλαβα! Δεν πειράζει ας είναι μόνο αυτή η ταλαιπωρία, εγώ όταν είχα κάνει σπερματέγχυση(3 φορές) υπόθετα πήρα και θυμάμαι στην αρχή δυσκολευόμουν στην τουαλέτα. Εγώ είμαι κουλή περίπτωση, μετά τις σπερμ. έμεινα φυσικά έγκυος και το έχασα από ινωμύωμα γιατί έχω και δίκερη μήτρα, ενώ το σπέρμα έχει χαμηλή κινητικότητα. Τώρα λόγω του αντρκού παράγοντα αφού δεν ήρθε πάλι μόνο του πήγαμε σε εξωσωματική, τι να πω ας είναι ν απετύχει και δεν πειράζει!!! Συγνώμη για το μεγάλο μην. Σε φιλώ και περιμένω τα ευχάριστα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...