Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη σπερματέγχυση


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσι... και εγώ την ίδια γραμμή ακολουθώ με εσάς ...εχουμε κανει τις εξετάσεις και είναι όλες καλές προσπαθούμε εδω και 2 χρόνια αλλά δεν λέει να έρθει..εγώ 30 ο άντρας μου 31...την Παρασκευή πάμε για σπερματεγχυση... Έχω την αγωνία και τον φόβο για άλλη μια απογοήτευση...ειναι καμία κοπέλα να μας δώσει κουράγιο ότι θα πετύχει με την πρώτη 🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Olly είπε:

Καλησπέρα κορίτσι... και εγώ την ίδια γραμμή ακολουθώ με εσάς ...εχουμε κανει τις εξετάσεις και είναι όλες καλές προσπαθούμε εδω και 2 χρόνια αλλά δεν λέει να έρθει..εγώ 30 ο άντρας μου 31...την Παρασκευή πάμε για σπερματεγχυση... Έχω την αγωνία και τον φόβο για άλλη μια απογοήτευση...ειναι καμία κοπέλα να μας δώσει κουράγιο ότι θα πετύχει με την πρώτη 🙃🙃

Φυσικά και έχει συμβεί και από την πρώτη φορά!!! Δεν είναι τίποτα η διαδικασία!!! Η αναμονή μετά μέχρι την χοριακη είναι λίγο ψυχοφθόρα!!! Όλα θα πάνε τέλεια κ θα γίνεις εσύ το παράδειγμα για άλλα κορίτσια!!! Σε φυσικό κύκλο θα την κάνεις? Πόσα ωοθυλάκια σου βρήκε??? Πολύ καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια @Kikip @elephant @kaounmar @Olly  @Xrisa127τα νέα μου. Πήγα χθες στον γιατρό μου έγραψε τις ενέσεις το menopur, μου έκανε και έναν Υπέρηχο και πληρωσα και 70 ευρώ πολλα δεν είναι ρε συ?? Τεσπα παιρνω τηλ στο φαρμακείο να δω αν υπάρχουν τα φάρμακα μου λέει πρεπει να τα παραγγειλουν και μάλλον θα έρθουν τρίτη. Εγώ είναι να αδιαθετησω σε 6 μέρες αλλά αν έρθει νωρίτερα τι θα κάνω? Πάλι και εδώ με την ψυχή στο στόμα!   Ξέρετε αν πρεπει να τα παρω και τα υπολοιπα φάρμακα απο τωρα? Εσείς τι κάνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια @Kikip @elephant @kaounmar @Olly  @Xrisa127τα νέα μου. Πήγα χθες στον γιατρό μου έγραψε τις ενέσεις το menopur, μου έκανε και έναν Υπέρηχο και πληρωσα και 70 ευρώ πολλα δεν είναι ρε συ?? Τεσπα παιρνω τηλ στο φαρμακείο να δω αν υπάρχουν τα φάρμακα μου λέει πρεπει να τα παραγγειλουν και μάλλον θα έρθουν τρίτη. Εγώ είναι να αδιαθετησω σε 6 μέρες αλλά αν έρθει νωρίτερα τι θα κάνω? Πάλι και εδώ με την ψυχή στο στόμα!   Ξέρετε αν πρεπει να τα παρω και τα υπολοιπα φάρμακα απο τωρα? Εσείς τι κάνετε? 

Καλημέρα κορίτσι, πέρασες επιτροπή έτσι δεν είναι; Σε ποιο φαρμακείο πήρες τηλ; Αν είσαι από επιτροπή τα φάρμακα τα παίρνεις από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και όχι από ιδιωτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, πέρασες επιτροπή έτσι δεν είναι; Σε ποιο φαρμακείο πήρες τηλ; Αν είσαι από επιτροπή τα φάρμακα τα παίρνεις από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και όχι από ιδιωτικόσ

Σωστή παρατήρηση αυτή. Γιατί κι αυτοί θα τα έχουν σε απόθεμα? Τι σου έγραψε να πάρεις? Έλα μην αγχώνεσαι πιο γρήγορα θα έρθουν τα φάρμακα. Εγώ περιμενω να αδιαθετησω κ δε λέει να έρθει όλες αυτές οι ορμόνες μου έχουν ταράξει τον κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Σωστή παρατήρηση αυτή. Γιατί κι αυτοί θα τα έχουν σε απόθεμα? Τι σου έγραψε να πάρεις? Έλα μην αγχώνεσαι πιο γρήγορα θα έρθουν τα φάρμακα. Εγώ περιμενω να αδιαθετησω κ δε λέει να έρθει όλες αυτές οι ορμόνες μου έχουν ταράξει τον κύκλο! 

Θεσσαλονίκη πάντως όταν πήγα για τις ενέσεις υπήρχαν όλες σε απόθεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! @Kikip κορίτσια πηρα στο φαρμακείο ΕΟΠΥΥ εδώ που μενω αλλά δεν τα έχουν. Μετά πηρα στη Λάρισα και εκεί τα έχουν και περιμενα το αντίθετο. Γαμωτο  και χτες ήμουν εκεί. 😞 μετά μίλησα με την κουριερ μήπως πανε να τα πάρουν αλλά δεν έχω μαζί μου την απόφαση που θέλουν πρεπει να κάνω και εξουσιοδότηση και Κλάφτα. Αναγκαστικά  θα περιμενω να μου τα φέρουν εδώ και ο θεος βοηθός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια @Kikip @elephant @kaounmar @Olly  @Xrisa127τα νέα μου. Πήγα χθες στον γιατρό μου έγραψε τις ενέσεις το menopur, μου έκανε και έναν Υπέρηχο και πληρωσα και 70 ευρώ πολλα δεν είναι ρε συ?? Τεσπα παιρνω τηλ στο φαρμακείο να δω αν υπάρχουν τα φάρμακα μου λέει πρεπει να τα παραγγειλουν και μάλλον θα έρθουν τρίτη. Εγώ είναι να αδιαθετησω σε 6 μέρες αλλά αν έρθει νωρίτερα τι θα κάνω? Πάλι και εδώ με την ψυχή στο στόμα!   Ξέρετε αν πρεπει να τα παρω και τα υπολοιπα φάρμακα απο τωρα? Εσείς τι κάνετε? 

Καλησπέρα,και εγώ ξέρω από το φαρμακείο του Εοπυυ θα τα πάρω.Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά.Η εξουσιοδότηση γίνεται ηλεκτρονικά πια,δε χρειάζεται να πας κάπου όποτε μπορείς να την κανεις εύκολα και η κούριερ σε μια μέρα θα σου έχει φέρει τα φάρμακα.👍🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα,και εγώ ξέρω από το φαρμακείο του Εοπυυ θα τα πάρω.Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά.Η εξουσιοδότηση γίνεται ηλεκτρονικά πια,δε χρειάζεται να πας κάπου όποτε μπορείς να την κανεις εύκολα και η κούριερ σε μια μέρα θα σου έχει φέρει τα φάρμακα.👍🏼

Τώρα το αφησα ας έρθουν οποτε είναι θα τα παρω από δω λογικά τρίτη. Θα παρω και ένα τηλ μπας και έρθουν Δευτέρα και βλέπουμε τι να κάνω .μηπως ξέρεις πρεπει τώρα να παρω και τα υπολοιπα φάρμακα ή πιο μετά? 

😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Τώρα το αφησα ας έρθουν οποτε είναι θα τα παρω από δω λογικά τρίτη. Θα παρω και ένα τηλ μπας και έρθουν Δευτέρα και βλέπουμε τι να κάνω .μηπως ξέρεις πρεπει τώρα να παρω και τα υπολοιπα φάρμακα ή πιο μετά? 

😌

Αν αν πόλεις τα φάρμακα για την δεύτερη προσπάθεια νομίζω πως δε χρειάζεται να τα πάρεις τώρα γιατί η απόφαση ισχύει για 1 χρόνο.Τωρα θα πάρεις αυτά που χρειάζεσαι για τη διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Τώρα το αφησα ας έρθουν οποτε είναι θα τα παρω από δω λογικά τρίτη. Θα παρω και ένα τηλ μπας και έρθουν Δευτέρα και βλέπουμε τι να κάνω .μηπως ξέρεις πρεπει τώρα να παρω και τα υπολοιπα φάρμακα ή πιο μετά? 

😌

Ποια υπόλοιπα? Την οβιτρελ κ προγεστερόνη για μετά? Κ δεν τα παραγγέλνεις όλα με τη μία μην αγχώνεσαι πάλι? Μενοπουρ για πόσες μέρες θα πάρεις? Δεν τις έχω δοκιμάσει αυτές.....κι εγώ αδιαθετησα κ αύριο θα πάω από τη γιατρό να δω τι προτείνει για τη συνέχεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Ποια υπόλοιπα? Την οβιτρελ κ προγεστερόνη για μετά? Κ δεν τα παραγγέλνεις όλα με τη μία μην αγχώνεσαι πάλι? Μενοπουρ για πόσες μέρες θα πάρεις? Δεν τις έχω δοκιμάσει αυτές.....κι εγώ αδιαθετησα κ αύριο θα πάω από τη γιατρό να δω τι προτείνει για τη συνέχεια.....

Καλημερα κορίτσι μου. Τα υπόλοιπα μπορώ να τα παρω από οποιοδήποτε φαρμακείο ελπίζω να μην δυσκολευτω. Λέω να τα παρω όταν ξεκινήσω τις ενέσεις. Είπε να τις κάνω για 7 μέρες και να παω να με δει 75 ml κάθε μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Τα υπόλοιπα μπορώ να τα παρω από οποιοδήποτε φαρμακείο ελπίζω να μην δυσκολευτω. Λέω να τα παρω όταν ξεκινήσω τις ενέσεις. Είπε να τις κάνω για 7 μέρες και να παω να με δει 75 ml κάθε μέρα. 

Καλή αρχή και καλό κουράγιο!!! Ναι θέλει συχνή παρακολούθηση! Υπομονή δεν είναι εύκολη διαδικασία ούτε αυτη. Εμένα μου είπε τώρα για εξωσωματική.....και έχω παγώσει λίγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Καλή αρχή και καλό κουράγιο!!! Ναι θέλει συχνή παρακολούθηση! Υπομονή δεν είναι εύκολη διαδικασία ούτε αυτη. Εμένα μου είπε τώρα για εξωσωματική.....και έχω παγώσει λίγο.....

Οχι μην παγωνεις είναι παρομοια διαδικασία και έχει και γυρω στις 46% πιθανοτητες για εγκυμοσυνη την ώρα που φυσιολογικά οι πιθανοτητες είναι γυρω στα 25  % . Εγώ προτεινω να προχωρήσεις και όταν θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά θα τα έχεις ξεχάσει όλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

Καλή αρχή και καλό κουράγιο!!! Ναι θέλει συχνή παρακολούθηση! Υπομονή δεν είναι εύκολη διαδικασία ούτε αυτη. Εμένα μου είπε τώρα για εξωσωματική.....και έχω παγώσει λίγο.....

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι. Αν θες την άποψη μου είναι πιο σίγουρη μέθοδος. Εγώ πήρα σε 2 κύκλους κλομιφαίνη και θα κάναμε σπερματέγχυση και τις 2 φορές από λάθος του γιατρού δεν προχωρήσαμε. Άλλαξα γιατρό, κάναμε εξωσωματική τελικά και τώρα είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα σε δίδυμα με την 1η προσπάθεια. Είναι πιο εύκολη σαν διαδικασία απ ότι φανταζόμουν και γω. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι. Αν θες την άποψη μου είναι πιο σίγουρη μέθοδος. Εγώ πήρα σε 2 κύκλους κλομιφαίνη και θα κάναμε σπερματέγχυση και τις 2 φορές από λάθος του γιατρού δεν προχωρήσαμε. Άλλαξα γιατρό, κάναμε εξωσωματική τελικά και τώρα είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα σε δίδυμα με την 1η προσπάθεια. Είναι πιο εύκολη σαν διαδικασία απ ότι φανταζόμουν και γω. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!!

Ευχαριστώ! Είναι μέχρι να μπω στον χορό κ να πάρω φόρα! Μόλις με ενημερώσει η γιατρός ξεκινάω να μαζεύω χαρτιά κ πάμε δυναμικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Ευχαριστώ! Είναι μέχρι να μπω στον χορό κ να πάρω φόρα! Μόλις με ενημερώσει η γιατρός ξεκινάω να μαζεύω χαρτιά κ πάμε δυναμικά! 

Καλή αρχή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εγώ έχω νέα. Τελικά πηγα και τα πηρα μόνη μου τα φάρμακα από το φαρμακείο του Βόλου οπότε τώρα περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινήσω. Πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μόνο να μου πει πως τις κάνω αυτές τις ενέσεις και τι ποσοτητα απαιτείται. Μήπως ξέρει καμια σας ? Menopur 600 μου έχει δώσει. Πείτε μου και τα νέα σας τι κανετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εγώ έχω νέα. Τελικά πηγα και τα πηρα μόνη μου τα φάρμακα από το φαρμακείο του Βόλου οπότε τώρα περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινήσω. Πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μόνο να μου πει πως τις κάνω αυτές τις ενέσεις και τι ποσοτητα απαιτείται. Μήπως ξέρει καμια σας ? Menopur 600 μου έχει δώσει. Πείτε μου και τα νέα σας τι κανετε? 

Τις πλήρωσες κανονικά? Κ το χαρτί της επιτροπής? Αυτές δεν τις έχω κάνει αλλά αν είναι στην κοιλίτσα σαν τις άλλες πχ οβιτρελ και αλτερμον δεν είναι τίποτα ψυχραιμία θέλει μόνο! Μπορείς να τις πάρεις κ μετά να τις πληρώσεις στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ??? Εγώ έκλεισα ραντεβού για επιτροπή εξωσωματικής για 10/9 αλλά μου φαίνεται πολύ μακρινό. Δεν μπορώ να περιμένω ως τοτε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Τις πλήρωσες κανονικά? Κ το χαρτί της επιτροπής? Αυτές δεν τις έχω κάνει αλλά αν είναι στην κοιλίτσα σαν τις άλλες πχ οβιτρελ και αλτερμον δεν είναι τίποτα ψυχραιμία θέλει μόνο! Μπορείς να τις πάρεις κ μετά να τις πληρώσεις στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ??? Εγώ έκλεισα ραντεβού για επιτροπή εξωσωματικής για 10/9 αλλά μου φαίνεται πολύ μακρινό. Δεν μπορώ να περιμένω ως τοτε.....

Οχι δεν τις πληρωσα. Με την συνταγή από την Επιτροπή τις πηρα απλώς δεν τις έβρισκα στο φαρμακείο στην πολη που μενω οπότε πηγα και τις πηρα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στον Βόλο. Γιατί θα αδιαθετησω αυριο μεθαυριο και πρεπει να τις έχω για να ξεκινήσω. Δεν μπορουσα να περιμένω ποτε θα τις έφερναν. Γιατί ρε γαμωτο σου έκλεισαν τόσο μακριά? Αθήνα θα περασεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 8:37 ΜΜ, ο/η Olly είπε:

Καλησπέρα κορίτσι... και εγώ την ίδια γραμμή ακολουθώ με εσάς ...εχουμε κανει τις εξετάσεις και είναι όλες καλές προσπαθούμε εδω και 2 χρόνια αλλά δεν λέει να έρθει..εγώ 30 ο άντρας μου 31...την Παρασκευή πάμε για σπερματεγχυση... Έχω την αγωνία και τον φόβο για άλλη μια απογοήτευση...ειναι καμία κοπέλα να μας δώσει κουράγιο ότι θα πετύχει με την πρώτη 🙃🙃

Olly τι νέα έχεις??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Πάντως από όσο ξέρω αυτές που πηρα εγώ κοστίζουν γυρω στα 500 ευρώ χωρίς Επιτροπή. 

Θεσσαλονίκη επιτροπή. Έχω σήμερα ραντεβού με τη γιατρό να δω τι θα μας πει. Η ενεσουλα σου είναι με μικρή βελονιτσα? Δε φαντάζεσαι μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε εμείς οι γυναίκες. Κ τις ενέσεις μας μαθαίνουμε να τις κάνουμε μόνες κ όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

@Alexouli Kαλη αρχή και καλή δύναμη! Εδώ θα είμαστε, να μας λες πως πας

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου μακάρι να πανε ολα καλα. Το ευχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...