Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη σπερματέγχυση


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

@elephant Καταλαβα, να σου πω την αλήθεια μου εγώ δεν περιμενα να υπάρξει βελτίωση με την επέμβαση δηλαδή το ειχα σίγουρο ότι δεν προκειται ελα όμως που συνέβη. Όπως επίσης έχω διαβάσει για περιπτωσεις με λιγότερα σπερματοζωάρια που έπιασαν φυσιολογικά. Αυτό που έχω καταλάβει και μας είπε και ο γιατρός του αντρα μου είναι ότι η φυση ειναι απρόβλεπτη! Αλλά το θέμα είναι περιμενεις και οποτε έρθει? Εγώ παντως έχω κλείσει ραντεβου την πεμπτη με γιατρό να μας πει τι μπορουμε να κανουμε με αυτό το σπερμα και βλέπουμε. Αν μπορώ να κάνω σπερματεγχυση θα κάνω. 

Α επίσης να σου πω ότι μαζί με τις βιταμίνες έπαιρνε και βασιλικο πολτο. 

Τώρα θα ξανά παρει παλι. Εγώ πιστευα και αυτά βοήθησαν πολυ και σίγουρα η διατροφή παιζει ρόλο. 

Στο να περιμένεις..εκεί υπάρχει το θέμα. Είναι τόσα πολλά που παίζουν ρόλο και ποτέ δεν ξέρεις.Καλα θα κάνεις και θα πας, θα ξέρετε όλες τις παραμέτρους και θα αποφασίσετε. Αν υπάρχει η σπερματέγχυση σαν επιλογή και εγώ θα την επέλεγα, εννοείται. Εύχομαι να σας έρθει γρήγορα και ανώδυνα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

Στο να περιμένεις..εκεί υπάρχει το θέμα. Είναι τόσα πολλά που παίζουν ρόλο και ποτέ δεν ξέρεις.Καλα θα κάνεις και θα πας, θα ξέρετε όλες τις παραμέτρους και θα αποφασίσετε. Αν υπάρχει η σπερματέγχυση σαν επιλογή και εγώ θα την επέλεγα, εννοείται. Εύχομαι να σας έρθει γρήγορα και ανώδυνα :)

@elephant σε ευχαριστώ πολυ🙂 μακάρι να μπορεί να γίνει και να πετυχει. Εχω περασει κ γω την φάση σου της απογοητευσης και μπορώ να σε καταλάβω. Εγώ θα έλεγα να κάνετε το σπερμοδιαγραμμα τώρα μην περιμενετε άλλο για να δείτε και σεις τι επιλογές έχετε.  Ευχομαι από καρδιάς γρήγορα με ένα μωράκι. Ότι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις. 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexouli σου εύχομαι πολύ πολύ καλή τύχη και θα περιμένω να μου πεις τα νεοτερα! Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και όντως μπορεί να σε ενοχλήσω πάλι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

@Alexouli σου εύχομαι πολύ πολύ καλή τύχη και θα περιμένω να μου πεις τα νεοτερα! Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και όντως μπορεί να σε ενοχλήσω πάλι ;)

@elephant Ελευθερα για αυτό είμαστε εδώ να στηρίζουμε ή μια την άλλη. Θα επανέλθω με νεότερα. 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 1/6/2020 at 11:08 ΜΜ, ο/η Alexouli είπε:

@elephant Ελευθερα για αυτό είμαστε εδώ να στηρίζουμε ή μια την άλλη. Θα επανέλθω με νεότερα. 🙂

@elephant Κορίτσι μου τι κάνεις πως είσαι? Έχεις κανένα νέο τι γίνεται? Εγώ αυριο θα παρω να κλείσω ραντεβού για να περασω από Επιτροπή για τα φάρμακα για Ωοθηλακιορηξια για να προχωρησουμε με σπέρματεγχυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

@elephant Κορίτσι μου τι κάνεις πως είσαι? Έχεις κανένα νέο τι γίνεται? Εγώ αυριο θα παρω να κλείσω ραντεβού για να περασω από Επιτροπή για τα φάρμακα για Ωοθηλακιορηξια για να προχωρησουμε με σπέρματεγχυση. 

Το προχωρήσατε και καλά κάνατε. Δεν ήξερα ότι χρειάζεται επιτροπή και για σπερματέγχυση, είναι άλλη από της εξωσωματικής? Εννοώ δεν έχει μεγάλη αναμονή? Εμείς τίποτα και αυτό το μήνα.. χθες πήρα τα αποτελέσματα που έκανα εγώ από ορμονολογικες και ήταν η ΑΜΗ στα κατώτερα φυσιολογικά και με αγχωσε και αυτό. Σε λίγες μέρες θα γίνει κ νέο σπερμοδιαγραμμα να δούμε που είμαστε και πως συνεχίζουμε. Πόσο καιρό μετά την επιτροπή θα την κάνεις? Ο γιατρός σου ,το πρότεινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Το προχωρήσατε και καλά κάνατε. Δεν ήξερα ότι χρειάζεται επιτροπή και για σπερματέγχυση, είναι άλλη από της εξωσωματικής? Εννοώ δεν έχει μεγάλη αναμονή? Εμείς τίποτα και αυτό το μήνα.. χθες πήρα τα αποτελέσματα που έκανα εγώ από ορμονολογικες και ήταν η ΑΜΗ στα κατώτερα φυσιολογικά και με αγχωσε και αυτό. Σε λίγες μέρες θα γίνει κ νέο σπερμοδιαγραμμα να δούμε που είμαστε και πως συνεχίζουμε. Πόσο καιρό μετά την επιτροπή θα την κάνεις? Ο γιατρός σου ,το πρότεινε?

@elephant τι σου είπε για την ΑΜΗ ο γιατρός? Την Επιτροπή πρεπει να την περασω για τα φάρμακα για να δημιουργήσουν πιο πολλα ωάρια για να έχουμε πιο πολλες πιθανοτητες. Κάτι ενέσεις είναι χωρίς ΕΟΠΥΥ κοστίζουν γυρω στα 500 ευρώ. Θα παρω αύριο να δω τι θα μου πουν. Ο γιατρός που πηγα κ με είδε μας είπε ότι μπορουμε να παμε για σπέρματεγχυση βάση σπερμοδιαγραμματος και βλέπουμε. Δεν ξέρω ποσο καιρο μετά γίνεται θα μας εξηγήσουν λογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

@elephant τι σου είπε για την ΑΜΗ ο γιατρός? Την Επιτροπή πρεπει να την περασω για τα φάρμακα για να δημιουργήσουν πιο πολλα ωάρια για να έχουμε πιο πολλες πιθανοτητες. Κάτι ενέσεις είναι χωρίς ΕΟΠΥΥ κοστίζουν γυρω στα 500 ευρώ. Θα παρω αύριο να δω τι θα μου πουν. Ο γιατρός που πηγα κ με είδε μας είπε ότι μπορουμε να παμε για σπέρματεγχυση βάση σπερμοδιαγραμματος και βλέπουμε. Δεν ξέρω ποσο καιρο μετά γίνεται θα μας εξηγήσουν λογικά. 

Σήμερα περίμενα την ενδοκρινολόγο να με πάρει αλλά δεν πήρε και έτσι έχω μείνει ακόμα με το άγχος. Μια χαρά τότε, άντε να τελειώνεις με την επιτροπή και από εκεί να ξεκινήσει το όμορφο ταξίδι σου σύντομα♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Σήμερα περίμενα την ενδοκρινολόγο να με πάρει αλλά δεν πήρε και έτσι έχω μείνει ακόμα με το άγχος. Μια χαρά τότε, άντε να τελειώνεις με την επιτροπή και από εκεί να ξεκινήσει το όμορφο ταξίδι σου σύντομα♥️

@elephant ας την επαιρνες εσυ εγω δεν θα μπορουσα να μενω με το άγχος. Και γενικότερα αγχώνομαι παραα πολυ! ελπίζω να καταφέρουμε κάτι. 😊 να μου πεις τι θα σου πει για την ΑΜΗ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

@Alexouli θα σε έχω στο μυαλό μου, να με ενημερώνεις.θα χαρώ πολύ να μάθω ότι όλα πάνε καλά :)

@elephantσε ευχαριστώ κορίτσι μου. Θα επανέλθω ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

@elephantσε ευχαριστώ κορίτσι μου. Θα επανέλθω ☺

22 Ιουνίου περνάω Επιτροπή!! Δεν θα παω εγώ τα χαρτιά θα τα στείλω  λόγω κορονοιου. Μέχρι τις 17 πρεπει να τα στείλω και τώρα είμαι μέσα στο τρέξιμο και το άγχος να είναι σωστά 😯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

22 Ιουνίου περνάω Επιτροπή!! Δεν θα παω εγώ τα χαρτιά θα τα στείλω  λόγω κορονοιου. Μέχρι τις 17 πρεπει να τα στείλω και τώρα είμαι μέσα στο τρέξιμο και το άγχος να είναι σωστά 😯

Τι αγωγή θα σου δώσει? Εγώ τρεις σπερματεγχυσεις έκανα κ όλα τα πλήρωσα κανονικά. Ειδικά στην τελευταία 7 ενέσεις αλτερμον για διέγερση πηρα γύρω στα 35 ευρώ τη μια βγήκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Τι αγωγή θα σου δώσει? Εγώ τρεις σπερματεγχυσεις έκανα κ όλα τα πλήρωσα κανονικά. Ειδικά στην τελευταία 7 ενέσεις αλτερμον για διέγερση πηρα γύρω στα 35 ευρώ τη μια βγήκε. 

Γιατί? δεν περασες από Επιτροπή? Δεν ξέρω τι θα μου δωσει δεν έχω ιδέα είναι η πρωτη μου φορά. Και δεν έγινε κάτι με τις σπερματεγχυσεις εν τέλει? Ο γιατρός μου είπε ότι χωρίς Επιτροπή βγαίνει γυρω στο 500αρικο τα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Γιατί? δεν περασες από Επιτροπή? Δεν ξέρω τι θα μου δωσει δεν έχω ιδέα είναι η πρωτη μου φορά. Και δεν έγινε κάτι με τις σπερματεγχυσεις εν τέλει? Ο γιατρός μου είπε ότι χωρίς Επιτροπή βγαίνει γυρω στο 500αρικο τα φάρμακα

Θα σου πω σε 12 μέρες αν έγινε κάτι τελικά. Οι πρώτες δύο προσπάθειες ήταν με χάπια κλομιφαινη που ήταν πολύ φτηνά. Οι ενέσεις στην τρίτη προσπάθεια ετσουξαν λίγο χρηματικά. Αλλά όχι δεν μου έκανε καμία νύξη για επιτροπή! Μάλιστα μου είπε ότι δεν γράφονται αυτές. Τα υπόλοιπα μου τα έγραψε ενέσεις πριν κ χάπια μετά. Πες μου όταν δεις τι θα σου γράψει τελικά κ τι έγινε με την επιτροπή! Κ φυσικά καλή καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Θα σου πω σε 12 μέρες αν έγινε κάτι τελικά. Οι πρώτες δύο προσπάθειες ήταν με χάπια κλομιφαινη που ήταν πολύ φτηνά. Οι ενέσεις στην τρίτη προσπάθεια ετσουξαν λίγο χρηματικά. Αλλά όχι δεν μου έκανε καμία νύξη για επιτροπή! Μάλιστα μου είπε ότι δεν γράφονται αυτές. Τα υπόλοιπα μου τα έγραψε ενέσεις πριν κ χάπια μετά. Πες μου όταν δεις τι θα σου γράψει τελικά κ τι έγινε με την επιτροπή! Κ φυσικά καλή καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου και ευχομαι από καρδιάς να έχεις το αποτέλεσμα που ποθεις!! Αν θυμάμαι καλά μου είπε για ενέσεις. Δεν το συγκράτησα καλά όμως γιατί ήταν πολλες οι πληροφοριες. Θα σου πω όμως τι θα γίνει να ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@Kikip @elephant καλημερα κορίτσια τι κανετε? Πως ειστε? Εγώ σήμερα θα παω στη Επιτροπή να παρω την έγκριση και μετά στον γιατρό να μου γράψει τα φάρμακα. ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου όμορφο! Ολα με το καλό εύχομαι!! Από ότι κατάλαβα, γιατί τώρα είδα τα μηνύματα μέσα σε δύο μέρες βγήκε η απόφαση της επιτροπής.Τελεια!! Μόνο ευχάριστα τώρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όμορφο! Ολα με το καλό εύχομαι!! Από ότι κατάλαβα, γιατί τώρα είδα τα μηνύματα μέσα σε δύο μέρες βγήκε η απόφαση της επιτροπής.Τελεια!! Μόνο ευχάριστα τώρα :)

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου. Μακάρι από το στόμα σου και στου Θεου το αφτί. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

@Kikip @elephant καλημερα κορίτσια τι κανετε? Πως ειστε? Εγώ σήμερα θα παω στη Επιτροπή να παρω την έγκριση και μετά στον γιατρό να μου γράψει τα φάρμακα. ☺

Εγω δεν είμαι καλά.....χθες η τιμή της χοριακης ήταν αρνητική οπότε άλλη μια απογοήτευση που αυτή τη φορά μου έκατσε πιο βαριά από τις άλλες..... περιμενω να αδιαθετησω για να πάω στη γιατρό να μας πει τι θα γίνει παρακάτω. Σε παρακαλώ alexouli τι χαρτιά σου ζήτησε η επιτροπή? Μακάρι να έχεις καλύτερη τύχη εσύ από μένα! Έτσι για να δω πως υπάρχει ελπίδα ακόμη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Εγω δεν είμαι καλά.....χθες η τιμή της χοριακης ήταν αρνητική οπότε άλλη μια απογοήτευση που αυτή τη φορά μου έκατσε πιο βαριά από τις άλλες..... περιμενω να αδιαθετησω για να πάω στη γιατρό να μας πει τι θα γίνει παρακάτω. Σε παρακαλώ alexouli τι χαρτιά σου ζήτησε η επιτροπή? Μακάρι να έχεις καλύτερη τύχη εσύ από μένα! Έτσι για να δω πως υπάρχει ελπίδα ακόμη.....

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου!! Θα έρθει η ώρα σου και εσένα. Τα χαρτιά πουμου ζήτησαν εμένα ήταν για σπερματεγχυση. Για εξωσωματικη είναι λίγο διαφορετικά. Για ποια περιπτωση ενδιαφέρεσαι? Αν και στο ίντερνετ να κάνεις μια αναζήτηση θα τα βρεις. Θα σου πω κ γω όμως ότι θες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου!! Θα έρθει η ώρα σου και εσένα. Τα χαρτιά πουμου ζήτησαν εμένα ήταν για σπερματεγχυση. Για εξωσωματικη είναι λίγο διαφορετικά. Για ποια περιπτωση ενδιαφέρεσαι? Αν και στο ίντερνετ να κάνεις μια αναζήτηση θα τα βρεις. Θα σου πω κ γω όμως ότι θες. 

Αχ δεν ξέρω τι θα κάνω από δω και πέρα..... σκέφτομαι να παραιτηθώ από την άλλη λέω το θέλουμε τόσο πολύ σκέφτομαι να πάω για εξωσωματική μετά λιγοψυχω είναι και τέτοια η δουλειά μου (είμαι δασκάλα για άτομα με ειδικές ανάγκες) που βλέπω τόσες ψυχουλες με δυσκολιες κ οι οικογένειες τους να κουβαλανε σταυρό.....σας μαυρίζω κι εσάς τη ψυχή....συγνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexouli στα ίδια είμαστε εμείς, προγραμματίζει το σπερμοδιαγραμμα να το δει ο ουρολογος και να μας πει τη γνώμη του. Μέχρι εκεί και βλέπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Αχ δεν ξέρω τι θα κάνω από δω και πέρα..... σκέφτομαι να παραιτηθώ από την άλλη λέω το θέλουμε τόσο πολύ σκέφτομαι να πάω για εξωσωματική μετά λιγοψυχω είναι και τέτοια η δουλειά μου (είμαι δασκάλα για άτομα με ειδικές ανάγκες) που βλέπω τόσες ψυχουλες με δυσκολιες κ οι οικογένειες τους να κουβαλανε σταυρό.....σας μαυρίζω κι εσάς τη ψυχή....συγνώμη 

Δυσκολος ο ρόλος σου απαιτεί μεγάλα αποθέματα ψυχικά. Χρειάζεσαι δυναμη όμως και κουράγιο για τον εαυτό σου τώρα. Τα παιδια αυτά έχουν μανουλες που τα νοιάζονται. Συνέχισε για να έχεις και εσυ ένα παιδακι να νοιαστεις 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elephant είπε:

@Alexouli στα ίδια είμαστε εμείς, προγραμματίζει το σπερμοδιαγραμμα να το δει ο ουρολογος και να μας πει τη γνώμη του. Μέχρι εκεί και βλέπουμε

Ωραία κατάλαβα. Αντε να δουμε τι θα πει για να προχωρησετε και εσείς αναλόγως. Ευχομαι γρήγορα τα καλυτερα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...