Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθολου βρεγμενη πανα...


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Εχω ενα μωρακι 4 μηνων το οποιο μεχρι χτες ειχε αρκετες βρεγμενες πανες και κανενα θεμα...Χτες το βραδυ πρωτη φορα η πανα του ηταν σχεδον αθικτη!!! Να σας πω οτι 2 μερες τωρα κοιμαται 8ωρο σερι χωρις να θηλαζει ενω μεχρι προχτες εκανε ενα νυχτερινο ξυπνημα..

Θα μιλησω και με τον παιδιατρο αργοτερα αλλα λετε να ναι απο τη ζεστη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω ενα μωρακι 4 μηνων το οποιο μεχρι χτες ειχε αρκετες βρεγμενες πανες και κανενα θεμα...Χτες το βραδυ πρωτη φορα η πανα του ηταν σχεδον αθικτη!!! Να σας πω οτι 2 μερες τωρα κοιμαται 8ωρο σερι χωρις να θηλαζει ενω μεχρι προχτες εκανε ενα νυχτερινο ξυπνημα..

Θα μιλησω και με τον παιδιατρο αργοτερα αλλα λετε να ναι απο τη ζεστη;

Καλημέρα!!! Το ίδιο θέμα αντιμετωπίζω και εγώ τις τελευταίες δυο ημέρες... Δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα με τον παιδίατρο γιατί ήθελα να παρακολουθήσω και την υπόλοιπη μέρα τις πάνες του ώστε να του δώσω πιο ολοκληρωμένη εικόνα. Εμένα δεν κοιμάται σερί. Ξυπνάει δύο τρεις φορές στην νύχτα αλλά δεν πίνει γάλα όπως πριν, ίσως θέλει το στήθος για παρηγοριά γιατί μετά από πέντε λεπτά τον παίρνει ο ύπνος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω ενα μωρακι 4 μηνων το οποιο μεχρι χτες ειχε αρκετες βρεγμενες πανες και κανενα θεμα...Χτες το βραδυ πρωτη φορα η πανα του ηταν σχεδον αθικτη!!! Να σας πω οτι 2 μερες τωρα κοιμαται 8ωρο σερι χωρις να θηλαζει ενω μεχρι προχτες εκανε ενα νυχτερινο ξυπνημα..

Θα μιλησω και με τον παιδιατρο αργοτερα αλλα λετε να ναι απο τη ζεστη;

Καλημέρα κορίτσι! Μόλις διάβασα το μήνυμα θυμήθηκα ότι κι εμένα μου είχε συμβεί. Σίγουρα καλό είναι να πάρεις τον γιατρό σου. Θεωρώ ότι πρέπει να ρωτάμε οτιδήποτε μας απασχολεί για το καλό του παιδιού μας και το δικό μας φυσικά. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι κάτι. Το πρωί λογικά θα την βρέξει κανονικά την πάνα του. Μπορεί να έχει ανάγκη από περισσότερα υγρά. Η φίλη μου ενώ το θήλαζε αποκλειστικά το μωρό χρειαζόταν υγρά κι έτσι του έδινε νερό από βρέφος. 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mayland , @Ευάγγελοςτ ευχαριστω για τις απαντησεις...Την υπολοιπη μερα λερωνει κανονικα τις πανες του.. @Mayland θελω να το παρακολουθησω κι εγω άλλη μια νυχτα να δω πως θα παει..Η αληθεια είναι ότι η ζεστη είναι ανυποφορη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

@Mayland , @Ευάγγελοςτ ευχαριστω για τις απαντησεις...Την υπολοιπη μερα λερωνει κανονικα τις πανες του.. @Mayland θελω να το παρακολουθησω κι εγω άλλη μια νυχτα να δω πως θα παει..Η αληθεια είναι ότι η ζεστη είναι ανυποφορη ...

Η ζέστη όντως είναι ανυπόφορη... Σκέψου Ιούλιο Αύγουστο τι έχει να γίνει.. κατά την διάρκεια του θηλασμού ιδρώνει πααααρα πολύ! Τα μαλλιά του είναι λες κ έχει λουστεί κ σίγουρα του αλλάζω το ζιπουνακι που είναι μούσκεμα... Κ μένα την υπόλοιπη μέρα μου λερώνει κανονικά πάνες αλλά δεν μου φαίνονται τόσο βαριές όπως πρίν. Μπορεί να είναι ιδέα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ πέρυσι το καλοκαίρι που ήταν ο μικρός μου ίδια ηλικία σχεδόν με τα δικά σας....εμένα  πάρα του ότι πάντα ξυπναγε για γάλα από μία έως δύο φορές τότε υπήρχαν πρωινά που η πανα του ήταν καθαρή....ο γιατρός μου είχε πει να μην ανησυχώ είναι από τη ζέστη....δεν θα συμβαίνει βέβαια όλο το καλοκαίρι αλλά όταν πραγματικά έχει πολύ ζέστη!!!αν την υπόλοιπη μέρα είναι εντάξει τότε δεν έχετε να κάνετε τιποτα...ίσως να τα ντύσετε πιο ελαφριά ή να βάλετε έστω για λίγο το κλιματιστικό να δροσίσει το δωμάτιο... Ο δικός μου γενικά ίδρωνε και ακόμα δηλαδη ιδρώνει πάρα πολύ με το παραμικρό .

Η αλήθεια είναι πως μου είχε πει αν θέλω να του δίνω λίγο νεράκι αλλά έως 30ml νομίζω....εγώ δεν του έδωσα ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Η ζέστη όντως είναι ανυπόφορη... Σκέψου Ιούλιο Αύγουστο τι έχει να γίνει.. κατά την διάρκεια του θηλασμού ιδρώνει πααααρα πολύ! Τα μαλλιά του είναι λες κ έχει λουστεί κ σίγουρα του αλλάζω το ζιπουνακι που είναι μούσκεμα... Κ μένα την υπόλοιπη μέρα μου λερώνει κανονικά πάνες αλλά δεν μου φαίνονται τόσο βαριές όπως πρίν. Μπορεί να είναι ιδέα μου...

Ακριβως το ιδιο κι εμενα!!! Μουσκεμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maritina89 είπε:

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ πέρυσι το καλοκαίρι που ήταν ο μικρός μου ίδια ηλικία σχεδόν με τα δικά σας....εμένα  πάρα του ότι πάντα ξυπναγε για γάλα από μία έως δύο φορές τότε υπήρχαν πρωινά που η πανα του ήταν καθαρή....ο γιατρός μου είχε πει να μην ανησυχώ είναι από τη ζέστη....δεν θα συμβαίνει βέβαια όλο το καλοκαίρι αλλά όταν πραγματικά έχει πολύ ζέστη!!!αν την υπόλοιπη μέρα είναι εντάξει τότε δεν έχετε να κάνετε τιποτα...ίσως να τα ντύσετε πιο ελαφριά ή να βάλετε έστω για λίγο το κλιματιστικό να δροσίσει το δωμάτιο... Ο δικός μου γενικά ίδρωνε και ακόμα δηλαδη ιδρώνει πάρα πολύ με το παραμικρό .

Η αλήθεια είναι πως μου είχε πει αν θέλω να του δίνω λίγο νεράκι αλλά έως 30ml νομίζω....εγώ δεν του έδωσα ομως.

Εχεις δικιο! Κι εγω τον εχω μονο με την πανα αλλα λεω αν ξεκιναμε ετσι απο μεσα Μαιου τι εχει να γινει κατακαλοκαιρο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Εχεις δικιο! Κι εγω τον εχω μονο με την πανα αλλα λεω αν ξεκιναμε ετσι απο μεσα Μαιου τι εχει να γινει κατακαλοκαιρο!! 

Είναι λίγο περίεργα φέτος ξεκίνησαν νωρίς οι ζέστες....εμένα είχε πιάσει Ιούλιος όταν έβλεπα καθαρή πάνα...μην ανησυχείς προσπάθησε όσο μπορείς να είναι δροσερά...Νομίζω πως το μητρικό γάλα βοηθάει στην ενυδάτωση του κ καλύπτει τις ανάγκες του σε νερό.

Άλλωστε αν τώρα είναι 4μηνων σημαίνει πως από Ιούλιο θα ξεκινήσετε σιγά σιγά στερεές άρα κ νεράκι φαντάζομαι....όποτε θα του προσφέρεις συχνά νερό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οντως εκει βασιζομαι κι εγω!! Τον εχω στα δροσερα του αλλα εχει πλακα γιατι οταν θηλαζει και ακουμπαει πανω μου καιμε κι οι δυο μετα!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...