Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πάρε μαξιλάρι εγκυμοσύνης θα σωθείς!! Τα μεγάλα που γίνονται σαν λουκάνικα. Εγώ ούτε στον καναπέ δεν παω χωρίς αυτό 

Αααα για πες.,,, από που το πήρες ; Βοηθάει ; Τιμή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Έχω και εγώ θέμα με το νηστείας! Είναι ανεβασμένο! Μετά από μια ώρα από το φαγητό είναι οκ! Και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πρέπει να τρώω 🤣🤣🤣αστειεύομαι φυσικά!! Διάβασα πως είναι αυτές οι εβδομάδες που είναι έτσι αλλά περιμένω να μιλήσω και με ενδοκρινολόγο! 

Σήμερα είδαμε το κοριτσάκι μας είμαστε στην 25εβδ κ 700 γρ.ολα καλά αλλά μου είπε ότι μάλλον θα ξεκινήσω ινσουλίνη κ θα κάνουμε πρόκληση τοκετού στην 38 εβδομάδες.. προσπαθώ να το χωνέψω.ελπιζω να στρώση την άλλη εβδομάδα.εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι? μίλησες με ενδοκρινολόγο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Α σοβαρα ε; Καλά που μου το ειπες!!!.ε ναι απο καναπε σε κρεβατι ειμαι ,εχω σκεβρωσει χαχα

Είσαι και εσυ δε απόλυτη ξεκούραση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Σήμερα είδαμε το κοριτσάκι μας είμαστε στην 25εβδ κ 700 γρ.ολα καλά αλλά μου είπε ότι μάλλον θα ξεκινήσω ινσουλίνη κ θα κάνουμε πρόκληση τοκετού στην 38 εβδομάδες.. προσπαθώ να το χωνέψω.ελπιζω να στρώση την άλλη εβδομάδα.εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι? μίλησες με ενδοκρινολόγο??

Όχι . Περίμενα να κάνω και την μεσημεριανή μέτρηση και τα έστειλα μετά! Και δεν μ πήρε. Το πρωί θα με πάρει λογικά! Στα ίδια είναι τα μωρα μας!!!!! 😍😍😍😍 σου είπε ο ενδοκρινολόγος για ινσουλίνη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λογικό κορίτσι μου. 

Κοριτσια περιμενω να δω το «αγγελικη» πολυ μου αρεσει.βασικα ειναι η πρωτη φορα που βλεπω σηριαλ ελληνικό!! Επισης μια φιλη μου ειπε για αυτο εδω στο νετφλιξ αν σας ενδιαφερει Μωρά: Ο Πρώτος Χρόνος της Ζωής. @Ioann89 μιλαμε για πολυ ξάπλα ,τιποτα αλλο δε κανω.. εχω παρει 5 κιλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι . Περίμενα να κάνω και την μεσημεριανή μέτρηση και τα έστειλα μετά! Και δεν μ πήρε. Το πρωί θα με πάρει λογικά! Στα ίδια είναι τα μωρα μας!!!!! 😍😍😍😍 σου είπε ο ενδοκρινολόγος για ινσουλίνη ; 

Ναι μου είπε αν συνεχίσει 4 στις 7 μέρες πάνω από 95 καλό είναι να το προλάβουμε.θα βγει περίπου 3κιλα μου είπε επισης εκτός από το ότι είναι μαζί τα μωράκια μας θα έχει κ το όμορφο όνομα σ.. ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια περιμενω να δω το «αγγελικη» πολυ μου αρεσει.βασικα ειναι η πρωτη φορα που βλεπω σηριαλ ελληνικό!! Επισης μια φιλη μου ειπε για αυτο εδω στο νετφλιξ αν σας ενδιαφερει Μωρά: Ο Πρώτος Χρόνος της Ζωής. @Ioann89 μιλαμε για πολυ ξάπλα ,τιποτα αλλο δε κανω.. εχω παρει 5 κιλά..

Και εγώ μια από τα ίδια!! Και τι το λες το 5 για πολύ;;;; 9 πήρα εγώ !!!  Σοκ επαθα ! Και εμένα μ αρέσει η Αγγελική πολύ!!! Το έχεις δει εσυ αυτό στο νευφλιξ; Είναι ωραιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από τη β επιπέδου. Τα μωράκια είναι μια χαρά!! 500γρ περίπου το καθένα. Ο τράχηλος μου βέβαια κόντυνε πολύ 22 χιλιοστά.. Όποτε ξεκούραση προς το παρόν, κολπική προγεστερονη και θα με δει σε 2 βδομαδες ο γιατρός 

Μπραβο για τα μωρακια σου κοριτσι μου, οσο για τον τραχηλο κατσε οσο μπορεις μη κανεις τπτ για να δεις πως θα εισαι σε 2 βδομαδες που θα ξανα πας!! Πιστευω αν κατσεις θα πανε ολα καλα🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Ναι μου είπε αν συνεχίσει 4 στις 7 μέρες πάνω από 95 καλό είναι να το προλάβουμε.θα βγει περίπου 3κιλα μου είπε επισης εκτός από το ότι είναι μαζί τα μωράκια μας θα έχει κ το όμορφο όνομα σ.. ♥️♥️♥️

Αλήθεια;;;;;  Εμένα δεν μ είπε ποσό θα βγει!!! Θα ρωτήσω την επόμενη φορά ! Εμένα μέχρι την προηγούμενη φορά μ είχε πει μετά την εγκυμοσυνη θα το δούμε. Αύριο θα δούμε τι θα μ πει! Ιωάννα θα την πείτε;; Σε κάποια από τις γιαγιάδες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο για τα μωρακια σου κοριτσι μου, οσο για τον τραχηλο κατσε οσο μπορεις μη κανεις τπτ για να δεις πως θα εισαι σε 2 βδομαδες που θα ξανα πας!! Πιστευω αν κατσεις θα πανε ολα καλα🙏🙏

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Κ γω αυτό πιστεύω. Θα προσέχω παρα πολύ και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια!! Και τι το λες το 5 για πολύ;;;; 9 πήρα εγώ !!!  Σοκ επαθα ! Και εμένα μ αρέσει η Αγγελική πολύ!!! Το έχεις δει εσυ αυτό στο νευφλιξ; Είναι ωραιο; 

Αα πηρες πιο πολλα εσυ!! Ο ενδοκρινο ειπε μη τυχον και ξεπερασεις τα 15 προσεχε..και δε τρωω και τοσο πολυ..ετσι οπως το κοβω εννοειται θα τα ξεπερασω κατα πολυ!δε το ειδα αλλα θα το βαλω αυριο σιγουρα να το δω θα μαθουμε πραγματα εγω βαριεμαι και να διαβαζω βιβλια οποτε με βολευει να καιγομαι στη τβ ή ιντερνετ χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Αα πηρες πιο πολλα εσυ!! Ο ενδοκρινο ειπε μη τυχον και ξεπερασεις τα 15 προσεχε..και δε τρωω και τοσο πολυ..ετσι οπως το κοβω εννοειται θα τα ξεπερασω κατα πολυ!δε το ειδα αλλα θα το βαλω αυριο σιγουρα να το δω θα μαθουμε πραγματα εγω βαριεμαι και να διαβαζω βιβλια οποτε με βολευει να καιγομαι στη τβ ή ιντερνετ χαχχα

Μια από τα ίδια! Βαριέμαι να διαβάζω!!!! Κάψιμο κανονικό μιλάμε! Τηλεόραση φουλ!  Εμένα μέχρι  18 μ είπε θέλει! Η αλήθεια είναι πως δεν στερήθηκα και κάτι. Θεωρώ πως και η προγεστερονη δεν μ βοηθάει και πολύ να ξεπρηστω! Και τώρα ξεκίνησα να προσέχω πιο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μια από τα ίδια! Βαριέμαι να διαβάζω!!!! Κάψιμο κανονικό μιλάμε! Τηλεόραση φουλ!  Εμένα μέχρι  18 μ είπε θέλει! Η αλήθεια είναι πως δεν στερήθηκα και κάτι. Θεωρώ πως και η προγεστερονη δεν μ βοηθάει και πολύ να ξεπρηστω! Και τώρα ξεκίνησα να προσέχω πιο πολύ! 

Ααα ε βεβαια αν παιρνεις προγεστερονη  ειναι λογικό ρε συ.εγω την εκοψα πριν την αυχενικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα ε βεβαια αν παιρνεις προγεστερονη  ειναι λογικό ρε συ.εγω την εκοψα πριν την αυχενικη..

Μέχρι την αυχενική έπαιρνα 8 χάπια! Μετά το έκοψα σταδιακά ! Και τώρα παίρνω 2 λόγω τραχήλου! Θύμισε μου εσυ γιατί είσαι ξάπλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μέχρι την αυχενική έπαιρνα 8 χάπια! Μετά το έκοψα σταδιακά ! Και τώρα παίρνω 2 λόγω τραχήλου! Θύμισε μου εσυ γιατί είσαι ξάπλα; 

Απο επιλογή μου , δεν εχω κατι προς το παρων δοξα τω θεω..Βρηκα ευκαιρια να μη κανω τιποτα απολυτως χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Απο επιλογή μου , δεν εχω κατι προς το παρων δοξα τω θεω..Βρηκα ευκαιρια να μη κανω τιποτα απολυτως χαχαχ 

Την καλύτερη δουλειά κανείς!!!! Είσαι θεα 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αλήθεια;;;;;  Εμένα δεν μ είπε ποσό θα βγει!!! Θα ρωτήσω την επόμενη φορά ! Εμένα μέχρι την προηγούμενη φορά μ είχε πει μετά την εγκυμοσυνη θα το δούμε. Αύριο θα δούμε τι θα μ πει! Ιωάννα θα την πείτε;; Σε κάποια από τις γιαγιάδες; 

Ναι ναι Ιωάννα Γιάννη λέγανε τον μπαμπά μου!! περιμένω νέα όταν μιλήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι ναι Ιωάννα Γιάννη λέγανε τον μπαμπά μου!! περιμένω νέα όταν μιλήσεις.

Ωραιο όνομα 😍😍😍εμείς ακόμη δεν έχουμε συζήτηση για το όνομα ούτε και για νονό . Αλλά είμαι σίγουρη πως θα βγάλουμε το όνομα του πεθερού μου .,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie πολύ χάρηκα για τα μωράκια!!! Με τον τράχηλο να προσέχεις όσο μπορείς!!!

@Nefeliapκι εγώ σκέφτομαι να το πάρω αυτό το μαξιλάρι μπας και κοιμηθούμε καλύτερα!!Επίσης κι εγώ είμαι 23 και 2 σήμερα κι έχω πάρει 8μιση κιλά.. αλλά νομίζω με 2 μωράκια είναι λογικό!! 

@Dona90 τέλεια το μωράκι σου μεγαλώνει!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie πολύ χάρηκα για τα μωράκια!!! Με τον τράχηλο να προσέχεις όσο μπορείς!!!

@Nefeliapκι εγώ σκέφτομαι να το πάρω αυτό το μαξιλάρι μπας και κοιμηθούμε καλύτερα!!Επίσης κι εγώ είμαι 23 και 2 σήμερα κι έχω πάρει 8μιση κιλά.. αλλά νομίζω με 2 μωράκια είναι λογικό!! 

@Dona90 τέλεια το μωράκι σου μεγαλώνει!!! 

 

Οπωςδηποτε! Ναι και αυτο!!! το παραγγελνω κιολας αυριο !Γιατί εγω λεω και να θηλασω οποτε ενας λογος παραπανω...αα 19η βδομαδα μπαινω εγω ,σωστα!λογικό!να δουμε με ποσα θα κλεισουμε :-) αλλα το λιγοτερο ειναι αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οπωςδηποτε! Ναι και αυτο!!! το παραγγελνω κιολας αυριο !Γιατί εγω λεω και να θηλασω οποτε ενας λογος παραπανω...αα 19η βδομαδα μπαινω εγω ,σωστα!λογικό!να δουμε με ποσα θα κλεισουμε :-) αλλα το λιγοτερο ειναι αυτο.

Να το πάρετε κοριτσια!!! Είναι τελειο το μαξιλαρακι και βολικο...  Εχω κανει πέρα τον συζηγο και φταιει το μαξιλαρι... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap @Sweetie79 Να το πάρετε ναι!! Σας λέω εγώ δεν μπορώ να κάτσω-κοιμηθώ χωρίς αυτό πλέον.. Για το θηλασμό δεν ξέρω αν θα βολέψει τόσο αυτό ή τα σταθερά που αγκαλιάζουν την κοιλιά αλλά και πάλι έχει και με 15€..  

@Kallia13 εμένα ο άντρας μου λέει πως είναι το 3ο πρόσωπο ανάμεσα μας😂😂😂 Βέβαια μια μέρα που το πήρε αγκαλιά το ζήλεψε.. χαχαχα

Απο θέμα κιλών εγώ έχω πάρει προς το παρόν 5,5. Να δω τώρα πως θα μπαίνουν που μεγαλώνουν κ τα μωρά απότομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου @annie από που και πόσο το πήρες το μαξιλάρι??

Κορίτσια με έχει πιάσει μια μια ανησυχία από χθες : αρχικά χθες το πρωί ξύπνησα με ενόχληση σε δόντι, σαν να έχουν ερεθιστει τα ούλα μου φαίνεται, σήμερα έχω οδοντίατρο, ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρω καμιά αντιβίωση 🙄🙄

Επίσης χθες το βράδυ έκανα μια απότομη κίνηση να αλλάξω πλευρό και με έπιασε ένας στιγμιαίος και εντονος πόνος δεξιά στην κοιλιά.. λέτε να έκανα καμιά ζημιά.. βέβαια μετά τη μικρή δεξιά την κατάλαβα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου @annie από που και πόσο το πήρες το μαξιλάρι??

Κορίτσια με έχει πιάσει μια μια ανησυχία από χθες : αρχικά χθες το πρωί ξύπνησα με ενόχληση σε δόντι, σαν να έχουν ερεθιστει τα ούλα μου φαίνεται, σήμερα έχω οδοντίατρο, ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρω καμιά αντιβίωση 🙄🙄

Επίσης χθες το βράδυ έκανα μια απότομη κίνηση να αλλάξω πλευρό και με έπιασε ένας στιγμιαίος και εντονος πόνος δεξιά στην κοιλιά.. λέτε να έκανα καμιά ζημιά.. βέβαια μετά τη μικρή δεξιά την κατάλαβα.. 

Κοριτσι μου και εγώ το παθαίνω συχνά οταν αλλαζω πλευρό στον ύπνο μου... Μην αγχώνεσαι... Δεν νομίζω οτι ειναι κατι.. Και εγω στην αρχή ανησύχησα αλλα πηγα στο γιατρο και δεν φανηκε κατι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...