Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Δεν Μ έχουν μιλήσει καθόλου για το Doppler .πρέπει να το κάνουμε όλες?κ πάμε στον γυναικολόγο η εκτός κ αυτό?

Να σου πω την αλήθεια δεν μ είπε κάτι η γυναικολογος. Αλλά εκεί που πήγα να κάνω την β επιπέδου μ είπαν ότι θα τα ξανά πούμε τότε! Και όντως ήταν και κοπελες που είχαν πάει γι αυτό! Δεν ξέρω αν το κάνουμε όλες όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτησω αν κάνετε δουλειές στο σπίτι καθημερινά και αν κουράζεστε; εγώ τις μειωσα αλλά γίνεται να μην κάνουμε και τπτ;

@Dona90 @Κατερίνα!!! Εγώ να σας πω την αλήθεια πήρα γυναίκα! Γιατί αναγκαστικά δεν μπορώ να σηκώνομαι! Ο άντρας μ βάζει πλυντήρια (ρούχα πιάτα) και ευτυχώς έχω στεγνωτηριο και έρχεται 2 φορές την εβδομάδα η γυναίκα και κάνει τις χοντρές δουλειές ! Φαγητό ευτυχώς μαμά η πεθερά! Απλά δεν θέλω να τις πω για δουλειές Αν και προσφέρθηκαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εχω ακουσει οτι καποιοι γιατροι λενε δεν χρειαζεται!! Εμενα να σου πω εκει που το εκανα μου εκλεισαν αμεσως το ντομπλερ αναλογα την βδομαδα που θεωρησε ο γιατρος πιο καταλληλη!! Το ιδιο μου ειχε κανει και στην αυχενικη για την Β επιπεδου!! Τωρα δεν ξερω αν ο γιατρος οταν ερθει εκεινη η ωρα πει ολα καλα δε χρειαζεται να το κανεις, παντως εγω θα το κανω!! 

Σε ποια εβδομάδα το έκλεισες; Εμένα μ είπαν θα μ πει ο γιατρός ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 @Κατερίνα!!! Εγώ να σας πω την αλήθεια πήρα γυναίκα! Γιατί αναγκαστικά δεν μπορώ να σηκώνομαι! Ο άντρας μ βάζει πλυντήρια (ρούχα πιάτα) και ευτυχώς έχω στεγνωτηριο και έρχεται 2 φορές την εβδομάδα η γυναίκα και κάνει τις χοντρές δουλειές ! Φαγητό ευτυχώς μαμά η πεθερά! Απλά δεν θέλω να τις πω για δουλειές Αν και προσφέρθηκαν! 

Καλα το εκανες κοριτσι μου μα δεν ειναι τπτ, κ εμενα η πεθερα μου μου το λεει συνεχεια να ερθει να μου κανει δουλειες αλλα ακομα δεν θελω να την επιβαρυνω, οταν δεν θα μπορω καθολου θα δω αναλογως τι θα κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Σε ποια εβδομάδα το έκλεισες; Εμένα μ είπαν θα μ πει ο γιατρός ! 

31+6 μου το εκλεισε!! 7 Δεκεμβριου πρωτα ο Θεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

31+6 μου το εκλεισε!! 7 Δεκεμβριου πρωτα ο Θεος!!

Εμένα μ είπε γενικά 28-32 εκτός αν θέλει η γιατρός μου να πάω νωρίτερα! Ξέρετε τι κοιτάνε σε αυτήν την εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα μ είπε γενικά 28-32 εκτός αν θέλει η γιατρός μου να πάω νωρίτερα! Ξέρετε τι κοιτάνε σε αυτήν την εξέταση; 

Χοντρικα απ οτι εχω καταλαβει, ελεγχει τη ροη του αιματος απο της μητριαιες αρτηριες στον πλακουντα κ απο τον πλακουντα στο μωρο!! Επειδη στο γ τριμηνο αυξανεται το βαρος του πολυ γρηγορα αν δεν μπορουν να το καλυψουν ισως δημιουργηθει καποιο θεμα στο εμβρυο, και προλαμβανουν κατι τετοιο στην ουσια, οτι αιματωνεται και οξυγονωνεται σωστα το αμβρυο και τα οργανα του!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως όλες θα κάνουμε ντόπλερ εκεί στο 3ο τρίμηνο. Και γω έχω γυναίκα μια φορά τη βδομάδα να σας πω την αλήθεια. Εν τω μεταξύ πριν λίγο με πήρανε να μου πουν ότι δεν επιτρέπεται ο σύζυγος στην β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Νομίζω πως όλες θα κάνουμε ντόπλερ εκεί στο 3ο τρίμηνο. Και γω έχω γυναίκα μια φορά τη βδομάδα να σας πω την αλήθεια. Εν τω μεταξύ πριν λίγο με πήρανε να μου πουν ότι δεν επιτρέπεται ο σύζυγος στην β επιπέδου 

Αλήθεια τώρα; Τελευταία στιγμή αλλαγή;τι να πω ... θα το περάσουμε όλα μόνες μας μ αυτόν τον κορονοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Αλήθεια τώρα; Τελευταία στιγμή αλλαγή;τι να πω ... θα το περάσουμε όλα μόνες μας μ αυτόν τον κορονοιο 

Ναι ρε γαμωτο!! Να δω στην κλινική τι θα κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι ρε γαμωτο!! Να δω στην κλινική τι θα κάνουμε 

Αχ πως το σκέφτομαι!!!!! Ελπίζω να μην είμαστε τελείως μόνες μας ρε κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αχ πως το σκέφτομαι!!!!! Ελπίζω να μην είμαστε τελείως μόνες μας ρε κορίτσια! 

Έχω καταλάβει πως είναι ανάλογα την κλινική. Καλά τα νοσοκομεία δεν αφήνουν καθόλου, Θεσσαλονίκη στο γένεσσις αφήνουν μόνο στη γεννα με αρνητικό τεστ και μισή ώρα μετά. Μετά απαγορεύεται η είσοδος στον άντρα έρχεται να σας πάρει μόνο. Στα άλλα μαιευτήρια δεν ξέρω τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Έχω καταλάβει πως είναι ανάλογα την κλινική. Καλά τα νοσοκομεία δεν αφήνουν καθόλου, Θεσσαλονίκη στο γένεσσις αφήνουν μόνο στη γεννα με αρνητικό τεστ και μισή ώρα μετά. Μετά απαγορεύεται η είσοδος στον άντρα έρχεται να σας πάρει μόνο. Στα άλλα μαιευτήρια δεν ξέρω τι γίνεται 

Εμάς στο δημόσιο νοσοκομειο που θα γεννήσω, πρωτα ο θεος, αφήνουν τη μητερα της εγκύου και τον άντρα. Και ενας απο τους δυο μπορεί να μείνει κιολας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Εμάς στο δημόσιο νοσοκομειο που θα γεννήσω, πρωτα ο θεος, αφήνουν τη μητερα της εγκύου και τον άντρα. Και ενας απο τους δυο μπορεί να μείνει κιολας.. 

Εμας κοριτσια εδω Κρητη στο μαιευτηριο κανουμε λεει κ οι 2 τεστ κοβιντ αν θελει να μπει στον τοκετο, και μετα στον οροφο μενει μονο αν παρουμε δωματιο με συνοδο αλλιως ερχεται απο μια ωρα πρωι κ απογευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμας κοριτσια εδω Κρητη στο μαιευτηριο κανουμε λεει κ οι 2 τεστ κοβιντ αν θελει να μπει στον τοκετο, και μετα στον οροφο μενει μονο αν παρουμε δωματιο με συνοδο αλλιως ερχεται απο μια ωρα πρωι κ απογευμα!!

Και εγω Κρητη ειμαι.. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kallia13 @Κατερίνα!!! Μια χαρά είστε εσείς ούτε του παπά!! Εδώ τίποτα... Σκεφτείτε πως αφήνουν μόνο στο μονόκλινο εννοείται με αρνητικό τεστ κ αν φύγει από την κλινική δεν ξανά μπαίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

@Kallia13 @Κατερίνα!!! Μια χαρά είστε εσείς ούτε του παπά!! Εδώ τίποτα... Σκεφτείτε πως αφήνουν μόνο στο μονόκλινο εννοείται με αρνητικό τεστ κ αν φύγει από την κλινική δεν ξανά μπαίνει.. 

Πφφ τι να πω βρε κοριτσια, εγω ευελπιστω οτι μεχρι να ερθει η ωρα να γεννησουμε ισως εχουν αλλαξει τις οδηγιες για καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Kallia13 @Κατερίνα!!! Μια χαρά είστε εσείς ούτε του παπά!! Εδώ τίποτα... Σκεφτείτε πως αφήνουν μόνο στο μονόκλινο εννοείται με αρνητικό τεστ κ αν φύγει από την κλινική δεν ξανά μπαίνει.. 

Ναι σε σας ειναι δυστυχώς πιο αυστηρά... Μακαρι μέχρι τοτε να εχει γινει κατι να εχουμε ηρεμήσει με τον ιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια, το αγαπω το Ρεθυμνακι!!

Καλο ειναι οταν ερχεσαι για διακοπες... Για μόνιμα ειναι λιγο μικρο.. Δεν εχεις επιλογες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Καλο ειναι οταν ερχεσαι για διακοπες... Για μόνιμα ειναι λιγο μικρο.. Δεν εχεις επιλογες.. 

Ναι ειχα μεινει ενα χρονο εκει ειχα περασει στο Πανεπιστημιο, βεβαια μετα για διαφορους λογους εφυγα, αλλα οποτε εχω ευκαιρια παω!! Ειναι μωρε μικρο ναι αλλα ενταξει εγω δεν ειχα θεμα μου αρεσε😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ειχα μεινει ενα χρονο εκει ειχα περασει στο Πανεπιστημιο, βεβαια μετα για διαφορους λογους εφυγα, αλλα οποτε εχω ευκαιρια παω!! Ειναι μωρε μικρο ναι αλλα ενταξει εγω δεν ειχα θεμα μου αρεσε😜

Εχει καλη φοιτητική ζωη η αληθεια ειναι.. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...