Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, @Dona90 σχετικά με το με το εμβόλιο εμένα ο γιατρός μου είπε πως επιβάλλεται να το κάνω με το που βγει. Και από τη στιγμή που θα θηλάσουμε αν τα καταφέρουμε δίνουμε αντισώματα και στα μωράκια μας. Αν θυμάμαι καλά είσαι Θεσσαλονίκη σε ποια κλινική σου είπαν ότι επιτρέπεται μόνο στο μονόκλινο; 
 

@Eiffel όπως σου είπαν κ τα κορίτσια τον 1ο μήνα σε πληρώνουν κ οι 2. Για την ακρίβεια πρώτες 3 μέρες μόνο ο εργοδότης, επόμενες 15 ΙΚΑ με εργοδότη μισά μισά και μετά μόνο το ΙΚΑ. Επειδη εγώ είμαι ωρομίσθια καθηγήτρια σε ιδιωτική ΙΕΚ δεν ήταν στάνταρ ο μισθός μου κάθε μήνα, έπαιζε ανάλογα με τις ώρες που θα δούλευα μιλάμε για τεράστιες αποκλίσεις, παρολα αυτά από το ΙΚΑ παίρνω ένα παρα πολύ ικανοποιητικό ποσό καθώς πρέπει να υπολογίζεται βάσει των ωρών που είναι δηλωμένες στη σύμβαση μου. Θεωρητικά αν δεν είναι το ίδιο ποσό με το μισθό σου το πλησιάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

 

Καλημερααα!!! 

Τελικα δεν ειναι τιποτα... Ειναι φυσιολογικο... Ουφ... Μου εφυγε ενα αγχος... Τα ειχα παιξει εχθες... 

Καλημερα!!!! Άντε ωραία κορίτσι μου.,, είναι και αυτό το άγχος μέχρι να μιλήσουμε. Με τους γιατρούς μας ρε παιδί μου!!!!!  Αλλά πράγμα! Ευτυχώς όλα καλά 🙏🏻🙏🏻🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα δοξα το Θεο!! Ακομα δεν νιωθω κλωτσιες αλλα την νιωθη σιγουρα καλυτερα😜 την Τεταρτη που ερχεται εχω την Β επιπεδου κ εχω μια αγωνια να τη δουμε παλι!!

Νιώθεις τις τουμπίτσες Της μέσα; Έρχονται και οι κλωτσιές!!!!! 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

@Mamaa35  @Dona90 Το εμβόλιο γρίπης πάντως αν μου πει θα το κάνω.,, γενικά είμαι πολύ αρρωστιάρα .. μια φορά το είχα κάνει να σας πω την αλήθεια και πέρασα ολόκληρο χειμώνα με απλά συνάχι.,, αλλιώς άσε μια εβδομάδα καλά μια εβδομάδα άρρωστη,,, 

Κ εγώ θα το κάνω αν μου πει δεν είμαστε κ για αρρώστιες τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @Dona90 σχετικά με το με το εμβόλιο εμένα ο γιατρός μου είπε πως επιβάλλεται να το κάνω με το που βγει. Και από τη στιγμή που θα θηλάσουμε αν τα καταφέρουμε δίνουμε αντισώματα και στα μωράκια μας. Αν θυμάμαι καλά είσαι Θεσσαλονίκη σε ποια κλινική σου είπαν ότι επιτρέπεται μόνο στο μονόκλινο; 
 

@Eiffel όπως σου είπαν κ τα κορίτσια τον 1ο μήνα σε πληρώνουν κ οι 2. Για την ακρίβεια πρώτες 3 μέρες μόνο ο εργοδότης, επόμενες 15 ΙΚΑ με εργοδότη μισά μισά και μετά μόνο το ΙΚΑ. Επειδη εγώ είμαι ωρομίσθια καθηγήτρια σε ιδιωτική ΙΕΚ δεν ήταν στάνταρ ο μισθός μου κάθε μήνα, έπαιζε ανάλογα με τις ώρες που θα δούλευα μιλάμε για τεράστιες αποκλίσεις, παρολα αυτά από το ΙΚΑ παίρνω ένα παρα πολύ ικανοποιητικό ποσό καθώς πρέπει να υπολογίζεται βάσει των ωρών που είναι δηλωμένες στη σύμβαση μου. Θεωρητικά αν δεν είναι το ίδιο ποσό με το μισθό σου το πλησιάζει 

Στο γέννησις θα γεννήσω κ επιτρέπεται με τέστ μόνο στην αρχή για να δει το μωρό.150ε κ για τους 2 κ μετά μόνο άμα είσαι σε μονοκλινο μένει μαζί σ ολες τις μέρες .αλλιώς έρχεται μόνο για τα διαδικαστικά στους κάτω ορόφους κ δεν επιτρέπεται να έρθει στο δωμάτιο.αυτα μου είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω πάλι κοριτσάκια μου έχω αντίθετη άποψη!εννοειται οτι μεχρι να καταφέρω να γεννήσω την μπουμπου μου δεν πρόκειται να κάνω κανένα εμβόλιο!και να ξέρετε οτι το αντιγριπικό δεν σας προφυλάσσει από ιωσεις!αλλα εν πασει περιπτώσει εγω μιλαω μόνο για τον εαυτό μου!η καθε μια οτι κρίνει....

Συμφωνω απολυτως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Στο γέννησις θα γεννήσω κ επιτρέπεται με τέστ μόνο στην αρχή για να δει το μωρό.150ε κ για τους 2 κ μετά μόνο άμα είσαι σε μονοκλινο μένει μαζί σ ολες τις μέρες .αλλιώς έρχεται μόνο για τα διαδικαστικά στους κάτω ορόφους κ δεν επιτρέπεται να έρθει στο δωμάτιο.αυτα μου είπαν.

Πφφφφφ. Εγώ στο διαβαλκανικό θα γεννήσω δεν έχω ρωτήσει ακόμα βέβαια τι και πως. Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια με πιάνει απελπισία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πφφφφφ. Εγώ στο διαβαλκανικό θα γεννήσω δεν έχω ρωτήσει ακόμα βέβαια τι και πως. Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια με πιάνει απελπισία!! 

Εγώ ακόμη δεν έχω αποφασίσει που θα γεννήσω αλλά και εγώ μια από τα ίδια ,,, ούτε που να το σκέφτομαι ότι θα είναι τελείως μόνη μ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Νιώθεις τις τουμπίτσες Της μέσα; Έρχονται και οι κλωτσιές!!!!! 😉😉😉

Ναι ναι τουμπιτσες οταν κουνιεται την νιωθω, κλωτσιες ακομα οχι😜 αλλα νομιζω οτι θα ειναι ησυχο δεν ξερω αν στην πορεια γινει πιο ζωηρη παντως για την ωρα κ με αλλες που μιλω σε καποιες ηταν πιο ζωηρα απο τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ναι τουμπιτσες οταν κουνιεται την νιωθω, κλωτσιες ακομα οχι😜 αλλα νομιζω οτι θα ειναι ησυχο δεν ξερω αν στην πορεια γινει πιο ζωηρη παντως για την ωρα κ με αλλες που μιλω σε καποιες ηταν πιο ζωηρα απο τωρα!!

Μάλλον παίρνει δυνάμεις για όταν θα γεννηθεί η μικρή σου 😉😉😉💝💝💝💝γενικά έχεις μεγάλη κοιλιτσα;σκέψου σήμερα φόρεσα φαρδιά μπλούζα και μόνο όταν καθόμουν φαινόταν. Αλλά ο πωπός και το στηθοσ τουμπανιασαν🤣🤣🤣 Εμας είναι με τις ώρες του.,, άλλες φορές νιώθω τουμπιτσες Αλλες φορές κουνιέται η κοιλιά.,, αλλά η γιατρός ειπε πως δεν έχει να κάνει αν είναι ζωηρό το μωρο,, αλλά το πως είναι μέσα στην κοιλιά και για τοιχώματα (δεν θυμάμαι πια) αν είναι λεπτά η όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μάλλον παίρνει δυνάμεις για όταν θα γεννηθεί η μικρή σου 😉😉😉💝💝💝💝γενικά έχεις μεγάλη κοιλιτσα;σκέψου σήμερα φόρεσα φαρδιά μπλούζα και μόνο όταν καθόμουν φαινόταν. Αλλά ο πωπός και το στηθοσ τουμπανιασαν🤣🤣🤣 Εμας είναι με τις ώρες του.,, άλλες φορές νιώθω τουμπιτσες Αλλες φορές κουνιέται η κοιλιά.,, αλλά η γιατρός ειπε πως δεν έχει να κάνει αν είναι ζωηρό το μωρο,, αλλά το πως είναι μέσα στην κοιλιά και για τοιχώματα (δεν θυμάμαι πια) αν είναι λεπτά η όχι 

Οχι δεν εχω μεγαλη κοιλια τωρα αρχισε να φαινεται!! Αα αληθεια; δεν τον εχω ρωτησει να σου πω την αληθεια τον γιατρο γτ νομιζα οτι ειναι αναλογα το μωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι δεν εχω μεγαλη κοιλια τωρα αρχισε να φαινεται!! Αα αληθεια; δεν τον εχω ρωτησει να σου πω την αληθεια τον γιατρο γτ νομιζα οτι ειναι αναλογα το μωρο!!

Αυτό μπορεί να είναι ζωηρό πολύ απλά να μην το καταλαβαίνεις και να νιώθεις τις τούμπες που είναι πιο έντονες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό μπορεί να είναι ζωηρό πολύ απλά να μην το καταλαβαίνεις και να νιώθεις τις τούμπες που είναι πιο έντονες!

Ααα το πουλακι μου, μαλιστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Κι εγώ που ρώτησα το γιατρό για το εμβόλιο μου είπε να το κάνω, τώρα την επόμενη φορά που θα πάω φαντάζομαι θα μου πει λεπτομέρειες! 

Εγώ καταλαβαίνω πιο πολύ το ένα μωρό, η άλλη είναι πιο ήσυχη τόσο που ανησυχω λίγο τι κάνει.. τη Δευτέρα που έχουμε τη β επιπέδου θα μου λυθεί η απορία!!! Εννοείται με έχει πιάσει αγωνία για την εξέταση 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Κι εγώ που ρώτησα το γιατρό για το εμβόλιο μου είπε να το κάνω, τώρα την επόμενη φορά που θα πάω φαντάζομαι θα μου πει λεπτομέρειες! 

Εγώ καταλαβαίνω πιο πολύ το ένα μωρό, η άλλη είναι πιο ήσυχη τόσο που ανησυχω λίγο τι κάνει.. τη Δευτέρα που έχουμε τη β επιπέδου θα μου λυθεί η απορία!!! Εννοείται με έχει πιάσει αγωνία για την εξέταση 🙄🙄

Λογικό είναι Να έχεις άγχος !!!!! Όλα καλά θα είναι και θα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια σου και θα τα χαζευεις!!! Να φανταστώ δεν αφηνουν σύνοδο ε; Να κάνω μια ερώτηση χαζή; Αποκλείεται να αλλάζουν θέση;; Δεν έχω ιδέα,,, μπορεί να είναι τελείως κουλό αυτό που ρωτάω,,, και εγώ πιστεύω πως θα μ πει για το εμβόλιο.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Λογικό είναι Να έχεις άγχος !!!!! Όλα καλά θα είναι και θα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια σου και θα τα χαζευεις!!! Να φανταστώ δεν αφηνουν σύνοδο ε; Να κάνω μια ερώτηση χαζή; Αποκλείεται να αλλάζουν θέση;; Δεν έχω ιδέα,,, μπορεί να είναι τελείως κουλό αυτό που ρωτάω,,, και εγώ πιστεύω πως θα μ πει για το εμβόλιο.,, 

Για το συνοδό δεν μου είπαν κάτι το έχει κλείσει από την αυχενική το ραντεβού.. ελπίζω να τον αφήσουν να ανέβει τον άντρα μου!! Τι να σου πω ούτε κι εγώ ξέρω λογικά αλλάζουν θέση.. κάποιες φορές αλλάζει μορφή η κοιλιά μου ελπίζω να είναι τα μωράκια μου που μετακινουνται κι όχι συσπάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Για το συνοδό δεν μου είπαν κάτι το έχει κλείσει από την αυχενική το ραντεβού.. ελπίζω να τον αφήσουν να ανέβει τον άντρα μου!! Τι να σου πω ούτε κι εγώ ξέρω λογικά αλλάζουν θέση.. κάποιες φορές αλλάζει μορφή η κοιλιά μου ελπίζω να είναι τα μωράκια μου που μετακινουνται κι όχι συσπάσεις!!!

Αχ τι ωραία ❤️❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻Ε δεν νομίζω οι συσπάσεις να φαινονται και εξωτερικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Για το συνοδό δεν μου είπαν κάτι το έχει κλείσει από την αυχενική το ραντεβού.. ελπίζω να τον αφήσουν να ανέβει τον άντρα μου!! Τι να σου πω ούτε κι εγώ ξέρω λογικά αλλάζουν θέση.. κάποιες φορές αλλάζει μορφή η κοιλιά μου ελπίζω να είναι τα μωράκια μου που μετακινουνται κι όχι συσπάσεις!!!

Οι σάκοι τους είναι σε συγκεκριμένο σημείο δεν αλλάζει αυτό. Τα μωράκια κάνουν βόλτες στο σάκο τους. Και μένα αλλάζει η κοιλιά μου έχει να κάνει με το που βρίσκονται κάθε φορά. Όπως επίσης και μένα ο ένας είναι πιο δραστήριος από την άλλη. Κάθε μωρακι έχει άλλους ρυθμούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Οι σάκοι τους είναι σε συγκεκριμένο σημείο δεν αλλάζει αυτό. Τα μωράκια κάνουν βόλτες στο σάκο τους. Και μένα αλλάζει η κοιλιά μου έχει να κάνει με το που βρίσκονται κάθε φορά. Όπως επίσης και μένα ο ένας είναι πιο δραστήριος από την άλλη. Κάθε μωρακι έχει άλλους ρυθμούς. 

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, η αλήθεια είναι ότι με είχε πιάσει μία ανησυχία γιατί έβλεπα την κοιλιά να αλλάζει.. 

Κι εσένα τα δικά σου έτσι είναι, το αντράκι σου πιο ζωηρό 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, η αλήθεια είναι ότι με είχε πιάσει μία ανησυχία γιατί έβλεπα την κοιλιά να αλλάζει.. 

Κι εσένα τα δικά σου έτσι είναι, το αντράκι σου πιο ζωηρό 😀😀

Ναι ναι άντρες παιδί μου από την κοιλιά μες στην γκρίνια... Χαμό όλη μέρα... Ενώ η άλλη σου λέει εγώ κάνω τη ζωάρα μου και που κ που δίνω σημασία ζωής έτσι για να μην ξεχνιόμαστε😂😂😂.. Πάντως μέρα με τη μέρα νιώθω πιο έντονες τις κλωτσιές τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Να σας ρωτήσω κάτι; Σας πονάει καθόλου η μέση σας; 

Καλησπερα κοριτσακι μου, ααα καλα εχω αρχισει να απελπιζομαι με την μεση, ειναι μερες που αγανακτω να σηκωθω απο το κρεβατι, κ αλλες ειναι πιο καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να έχουν φωλιάσει τα μωράκια ♥️ αν δεν δω να σκουραίνει το τέστ μου είναι δύσκολο να το πιστέψω... Αλλά ελπίζω...🥰 Annie μου λέγε μου τετοιααααα 🤪 15η είμαι από την ovitrelle 🤪🤪 ίσως κάνω αύριο πάλι ένα να δω μήπως αλλάξει κάτι μην μου βγαίνουν τα μάτια για να δω μια γραμμή... Μέχρι κ ωορρηξίας έκανα 🥴🫣 κ είναι σκούρο... Λένε ότι σκουραίνει στην εγκυμοσύνη... Μπορεί κ να μην ισχύει δεν ξέρω... Πόσο θέλω να το πιστέψω... Ααα ωραία κόκκινη γραμμή 🥰 χωρίς αμφιβολία θετικότατο!!!! Ελπίζω να γίνει κ εμένα έτσι!
    • Οντως είναι μεγάλο ποσοστό, εγώ εκανα την νιπτ σε ποσοστό τύπου 1:200 αν θυμάμαι καλά!    αλλα τεσπα καλά έκανες από το να το σκέφτεσαι κ να αγχώνεσαι καλύτερα να είσαι ξέγνοιαστη!!! Άντε θα περιμένουμε τα αποτελέσματα π είμαι σίγουρη θα είναι πολύ καλά 
    • Ναι το ξέρω πως βοηθάει αλλά δεν μου έχει δώσει γιατί την τελευταία φορά που πήγα δεν είχα θέμα με κραμπες τώρα άρχισαν όποτε λογικά θα παρω όταν πάω ξανά θα του το πω 
    • Εεε θέλει λίγο προσοχή γιατί καποιες τα χάνουν εύκολα τα κιλά καποιες πάλι όχι μετά θα είναι ζόρικο εμένα το σωμα μου μετά την εγκυμοσύνη άλλαξε πολύ και η αληθεια είναι δεν θα επανέλθει  κιολας όχι μόνο από θέμα κιλών αλλά έχω κάνει και λίγο περιφέρεια ενώ δεν είχα άνοιξε η λεκάνη 🤷‍♀️ εεε αυτό δεν μαζεύει 
    • Κοιτα αν ξεκινάς από χαμηλά σε παίρνει να πας και κάπως παρά πάνω αλλά γενικα βάζουν χερι οι γιατροί είναι αλήθεια.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...