Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Για το ποτε μπαίνουν τα χρήματα δε μπορώ να στο πω με σιγουριά. Εμένα νομίζω μου είπε φίλη πως τα πήρε σε 2 δόσεις. 

Τιι να πω με αυτους κοριτσι μου, προφανως ουτε σε αυτο υπαρχει κοινη γραμμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τιι να πω με αυτους κοριτσι μου, προφανως ουτε σε αυτο υπαρχει κοινη γραμμη!!

Καλά ότι να ναι! Αλλά θα λέει η κάθε μια.. άλλη θα τα πάρει μαζεμένα άλλη σε δόσεις.,, Ελλάς το μεγαλείο σου! Α! Επίσης μ είπαν ότι η πητ πιάνεται σε πρώτη μέρα λοχείας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά ότι να ναι! Αλλά θα λέει η κάθε μια.. άλλη θα τα πάρει μαζεμένα άλλη σε δόσεις.,, Ελλάς το μεγαλείο σου! Α! Επίσης μ είπαν ότι η πητ πιάνεται σε πρώτη μέρα λοχείας! 

Αα ναι;; δεν το εχω ακουσει αυτο!! Ακομα κ αν καποια γεννησει πριν η μετα;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα ναι;; δεν το εχω ακουσει αυτο!! Ακομα κ αν καποια γεννησει πριν η μετα;🤔

Αααα τόσο πολλά δεν ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Πηρα σημερα τις εξετάσεις μου και στην εξεταση ουρων εγραφε στα αμορφα αλατα αρκετα ουρικου οξεος. Ξέρετε τι ειναι; εχω αγχωθεί πολυ. Εστειλα και στη γιατρο μου αλλα δεν εχει απαντήσει ακομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Πηρα σημερα τις εξετάσεις μου και στην εξεταση ουρων εγραφε στα αμορφα αλατα αρκετα ουρικου οξεος. Ξέρετε τι ειναι; εχω αγχωθεί πολυ. Εστειλα και στη γιατρο μου αλλα δεν εχει απαντήσει ακομα... 

Στην καλλιέργεια; Δεν έχω ιδέα... μην αγχώνεσαι τώρα διάβασα στο Ίντερνετ ότι είναι η από έλλειψη  μαγνησίου η θέλει αλλαγή στη διατροφή! Ελπίζω να είναι κάτι τόσο απλό! Περιμένουμε τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Πηρα σημερα τις εξετάσεις μου και στην εξεταση ουρων εγραφε στα αμορφα αλατα αρκετα ουρικου οξεος. Ξέρετε τι ειναι; εχω αγχωθεί πολυ. Εστειλα και στη γιατρο μου αλλα δεν εχει απαντήσει ακομα... 

Καλησπερα κοριτσι μου, αν δεν κανω λαθος εχει σχεση με μειωμενη προσληψη νερου που μπορει να δημιουργησει καμια πετρουλα στα νεφρα!! Αλλα μην σε αγχωσουμε κ εμεις εδω, κατσε να δουμε τι θα σου πει η γιατρος παντως λογικα δεν θα ναι κατο ανησυχητικο βρε, ισως πρεπει να πινεις πολυ νερακι η κατι στη διατροφη να αλλαξεις!! Πες μας οταν σου πει η γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 & @Κατερίνα!!! Λοιπόν επειδή λόγω δίδυμης κύησης θα γεννήσω με το καλό με το που μπω στον 9ο αν φτάσουμε μέχρι εκεί έχω ρωτήσει στο ΙΚΑ τι γίνεται με τις άδειες. Αναπροσαρμόζονται οι μέρες της άδειας κυήσεως και λοχείας ανάλογα με την πραγματική ημερομηνία γέννησης. Πχ σε μένα θα προστεθούν επιπλέον ημέρες στην άδεια λοχείας μετέπειτα. Αν γεννήσεις αργότερα αφαιρούνται μέρες από την λοχείας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Ioann89 & @Κατερίνα!!! Λοιπόν επειδή λόγω δίδυμης κύησης θα γεννήσω με το καλό με το που μπω στον 9ο αν φτάσουμε μέχρι εκεί έχω ρωτήσει στο ΙΚΑ τι γίνεται με τις άδειες. Αναπροσαρμόζονται οι μέρες της άδειας κυήσεως και λοχείας ανάλογα με την πραγματική ημερομηνία γέννησης. Πχ σε μένα θα προστεθούν επιπλέον ημέρες στην άδεια λοχείας μετέπειτα. Αν γεννήσεις αργότερα αφαιρούνται μέρες από την λοχείας. 

Ααααα !!! Μπράβο ρε κορίτσι! Και εγώ με καισαρικη θα γεννήσω και προγραμματισμένα λόγω της θέσης τπυ πλακούντα! Μου το είπαν στη β επιπέδου και μετά η γιατρός. Στην αρχή το πήρα λίγο βαριά αλλά μωρε καλά να είμαι και εγώ και το παιδακι μ και τι έγινε; Η πρώτη είμαι η η τελευταία! Δηλαδή μπορεί η άδεια να είναι κύησης να είναι 40 μέρες και στην άδεια λοχείας να προστεθούν αυτές οι 16 μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ααααα !!! Μπράβο ρε κορίτσι! Και εγώ με καισαρικη θα γεννήσω και προγραμματισμένα λόγω της θέσης τπυ πλακούντα! Μου το είπαν στη β επιπέδου και μετά η γιατρός. Στην αρχή το πήρα λίγο βαριά αλλά μωρε καλά να είμαι και εγώ και το παιδακι μ και τι έγινε; Η πρώτη είμαι η η τελευταία! Δηλαδή μπορεί η άδεια να είναι κύησης να είναι 40 μέρες και στην άδεια λοχείας να προστεθούν αυτές οι 16 μέρες; 

Ακριβώς έτσι είναι κορίτσι μου. Σκέψου ότι σε μένα στην καλύτερη των περιπτώσεων θα προστεθούν γύρω στις 30 μέρες στην λοχείας. Όσον αφορά το κομμάτι της καισαρικής και τι να κάνουμε; Σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας καλά!! Δε μας κάνει ο τρόπος που θα γεννήσουμε λιγότερο ή περισσότερο μαμάδες!! Άλλη τα κουβαλούσε τόσο καιρό ή άλλη θα τα μεγαλώσει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ακριβώς έτσι είναι κορίτσι μου. Σκέψου ότι σε μένα στην καλύτερη των περιπτώσεων θα προστεθούν γύρω στις 30 μέρες στην λοχείας. Όσον αφορά το κομμάτι της καισαρικής και τι να κάνουμε; Σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας καλά!! Δε μας κάνει ο τρόπος που θα γεννήσουμε λιγότερο ή περισσότερο μαμάδες!! Άλλη τα κουβαλούσε τόσο καιρό ή άλλη θα τα μεγαλώσει;; 

Ακριβώς όπως τα λες κορίτσι μου ❤️❤️❤️Ποτέ μπαίνεις στον μήνα σου; Εσυ με τα διδυμάκια σου θα έχεις καθόλου βοήθεια μετά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Ioann89 & @Κατερίνα!!! Λοιπόν επειδή λόγω δίδυμης κύησης θα γεννήσω με το καλό με το που μπω στον 9ο αν φτάσουμε μέχρι εκεί έχω ρωτήσει στο ΙΚΑ τι γίνεται με τις άδειες. Αναπροσαρμόζονται οι μέρες της άδειας κυήσεως και λοχείας ανάλογα με την πραγματική ημερομηνία γέννησης. Πχ σε μένα θα προστεθούν επιπλέον ημέρες στην άδεια λοχείας μετέπειτα. Αν γεννήσεις αργότερα αφαιρούνται μέρες από την λοχείας. 

Ααα μαλιστα!! Ενταξει ναι λογικο ειναι αυτο γτ σχεδον ποτε δεν πεφτει πανω στην ΠΗΤ η γεννα!! Ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ακριβώς έτσι είναι κορίτσι μου. Σκέψου ότι σε μένα στην καλύτερη των περιπτώσεων θα προστεθούν γύρω στις 30 μέρες στην λοχείας. Όσον αφορά το κομμάτι της καισαρικής και τι να κάνουμε; Σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας καλά!! Δε μας κάνει ο τρόπος που θα γεννήσουμε λιγότερο ή περισσότερο μαμάδες!! Άλλη τα κουβαλούσε τόσο καιρό ή άλλη θα τα μεγαλώσει;; 

Ετσι οπως τα λες κοριτσια μου, να ειναι καλα τα μωρακια και οι μανουλες και ο τροπος δεν ειναι το πιο σημαντικο!! Οταν πρεπει να γινει καισαρικη ειναι σωστο να γινεται!! Μην αγχωνεστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ετσι οπως τα λες κοριτσια μου, να ειναι καλα τα μωρακια και οι μανουλες και ο τροπος δεν ειναι το πιο σημαντικο!! Οταν πρεπει να γινει καισαρικη ειναι σωστο να γινεται!! Μην αγχωνεστε!!

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2020 at 8:28 ΜΜ, ο/η Rainbow2303 είπε:

Δεν παθαίνουν μωρέ κάτι, πιο πολύ μέσα στο μυαλό είναι. Τώρα ευτυχώς προσέχει περισσότερο. Καλά οι δρόμοι είναι μια καταστροφή. Τώρα του λέω συνέχεια να πηγαίνει αργά γιατί δεν μπορώ να είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος. όσο προχωράει η εγκυμοσύνη και εγώ νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια!! Όλα καλά να είναι!! Γερά να είναι όλα τα νινάκια μας!! 

Ναι καλε το αγχος μας μας τα κανει τα πιο πολλα!! Αλλα στην αρχη εγω δεν μπορουσα να το διαχειριστω ευκολα!! Καλα να ναι ολα τα μωρακια😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες κορίτσι μου ❤️❤️❤️Ποτέ μπαίνεις στον μήνα σου; Εσυ με τα διδυμάκια σου θα έχεις καθόλου βοήθεια μετά; 

4/1 μπαίνω στο μήνα μου και ο γιατρός είπε αν φτάσουμε μέχρι 7/1 θα μου τα πάρει..  Εγώ λέω μη μας κάνουν καμμία έκπληξη μέσα στα Χριστούγεννα.. Γερά να ναι, να χουν πιάσει τα κιλά για να μην έχουν με εντατικές κλπ και ας έρθουν όποτε θέλουν!! Ναι θα έχω τη μαμά μου στην αρχή δε γίνεται αλλιώς με τα δίδυμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

4/1 μπαίνω στο μήνα μου και ο γιατρός είπε αν φτάσουμε μέχρι 7/1 θα μου τα πάρει..  Εγώ λέω μη μας κάνουν καμμία έκπληξη μέσα στα Χριστούγεννα.. Γερά να ναι, να χουν πιάσει τα κιλά για να μην έχουν με εντατικές κλπ και ας έρθουν όποτε θέλουν!! Ναι θα έχω τη μαμά μου στην αρχή δε γίνεται αλλιώς με τα δίδυμα..

Εννοείται δεν γίνεται χωρίς βοήθεια !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια Μ.σας είπαν τπτ για το εμβόλιο της γρίπης άμα πρέπει να το κάνουμε κ άμα είναι επίφοβο μαζί με το κοβιντ?κάτι τέτοια διαβάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια Μ.σας είπαν τπτ για το εμβόλιο της γρίπης άμα πρέπει να το κάνουμε κ άμα είναι επίφοβο μαζί με το κοβιντ?κάτι τέτοια διαβάζω.

Δεν μου χει πει εμενα προσωπικα ακομα ο γιατρος να το κανω,πιστευω οτι θα μου το πει!! Το διαβασα κ εγω αυτο που λες αλλα προφανως δεν θα ισχυει, προχθες εβλεπα εναν απο αυτους που βγαινουν κ ελεγε οτι ειδικα οι ευπαθεις ομαδες θα πρεπει να το κανουν ειδικα τωρα και καλα που υπαρχει ο κοβιντ!! Με εχουν κουρασει πλεον, ο καθενας βγαινει κ λεει οτι να ναι, τη μια ετσι την αλλη αλλιως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν μου χει πει εμενα προσωπικα ακομα ο γιατρος να το κανω,πιστευω οτι θα μου το πει!! Το διαβασα κ εγω αυτο που λες αλλα προφανως δεν θα ισχυει, προχθες εβλεπα εναν απο αυτους που βγαινουν κ ελεγε οτι ειδικα οι ευπαθεις ομαδες θα πρεπει να το κανουν ειδικα τωρα και καλα που υπαρχει ο κοβιντ!! Με εχουν κουρασει πλεον, ο καθενας βγαινει κ λεει οτι να ναι, τη μια ετσι την αλλη αλλιως!!

Άστα να πάνε κ μένα άρχισαν να σπάνε τα νεύρα μου όλοι είναι επιστήμονες...κ το μόνο που κάνουν είναι να μας τρομάζουν η να μας λένε υπερβολικούς άσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Άστα να πάνε κ μένα άρχισαν να σπάνε τα νεύρα μου όλοι είναι επιστήμονες...κ το μόνο που κάνουν είναι να μας τρομάζουν η να μας λένε υπερβολικούς άσε..

Μα αυτο ελεος πλεον!! Εγω δεν ξερω ρε κοριτσια, εχω αρχισει να αμφιβαλλω οτι ειναι ολα τοσο τραγικα οσο τα λενε, μετα απο σχεδον ενα χρονο που κυκλοφορει ο ιος, δεν θα επρεπε αν ηταν τοσο θανατηφορος τα πραγματα να ηταν πολυ πιο ασχημα; δεν ξερω πια τι να πιστεψω!! Το μονο σιγουρο ειναι οτι η οικονομια μας θα διαλυσει τελειως με αυτα τα μετρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μα αυτο ελεος πλεον!! Εγω δεν ξερω ρε κοριτσια, εχω αρχισει να αμφιβαλλω οτι ειναι ολα τοσο τραγικα οσο τα λενε, μετα απο σχεδον ενα χρονο που κυκλοφορει ο ιος, δεν θα επρεπε αν ηταν τοσο θανατηφορος τα πραγματα να ηταν πολυ πιο ασχημα; δεν ξερω πια τι να πιστεψω!! Το μονο σιγουρο ειναι οτι η οικονομια μας θα διαλυσει τελειως με αυτα τα μετρα!!

Εγω πάλι κοριτσάκια μου έχω αντίθετη άποψη!εννοειται οτι μεχρι να καταφέρω να γεννήσω την μπουμπου μου δεν πρόκειται να κάνω κανένα εμβόλιο!και να ξέρετε οτι το αντιγριπικό δεν σας προφυλάσσει από ιωσεις!αλλα εν πασει περιπτώσει εγω μιλαω μόνο για τον εαυτό μου!η καθε μια οτι κρίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω πάλι κοριτσάκια μου έχω αντίθετη άποψη!εννοειται οτι μεχρι να καταφέρω να γεννήσω την μπουμπου μου δεν πρόκειται να κάνω κανένα εμβόλιο!και να ξέρετε οτι το αντιγριπικό δεν σας προφυλάσσει από ιωσεις!αλλα εν πασει περιπτώσει εγω μιλαω μόνο για τον εαυτό μου!η καθε μια οτι κρίνει....

Οχι δεν σε προφυλασσει, υποτιθεται οτι αν κολλησεις θα το περασεις πιο ελαφρια!! Καλα ουτε εγω τρελαινομαι για το αντιγριπικο μη νομιζεις, για άλλα δεν το σκεφτομαι ουτε καν!! Θα δουμε πως θα παει, με ολη την κατασταση αυτη ειμαι κ εγω επιφυλλακτικη γενικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι δεν σε προφυλασσει, υποτιθεται οτι αν κολλησεις θα το περασεις πιο ελαφρια!! Καλα ουτε εγω τρελαινομαι για το αντιγριπικο μη νομιζεις, για άλλα δεν το σκεφτομαι ουτε καν!! Θα δουμε πως θα παει, με ολη την κατασταση αυτη ειμαι κ εγω επιφυλλακτικη γενικα!!

Εγω το σκεφτομαι ως εξής!παιρνουμε τόσα φάρμακα και βιταμίνες καθε μέρα!εγω ανα μισή ώρα παιρνω και κάτι!ε όχι δεν θα επιβαρύνω κι άλλο το μωράκι μου!προτιμω να προσέχω και να έχω την φυσιολογική άμυνα παρα να βάλω ξένα αντισώματα στον οργανισμό μου!αποψη μου!!!το τονίζω κοριτσάκια μου!μην παρεξηγηθώ....🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...