Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Καλημερα σε όλες!! 

Είμαι στην 11 εβδομάδα και εχτες σήκωσα ένα βαρυ πατζουρι . Είχα μερικά τσιμπήματα αλλά μετά σταμάτησαν. Εχω αγχωθεί αν από κάτι τέτοιο παθαινει κάτι το νινι. Σας έχει τύχει; είναι φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Καλημερα σε όλες!! 

Είμαι στην 11 εβδομάδα και εχτες σήκωσα ένα βαρυ πατζουρι . Είχα μερικά τσιμπήματα αλλά μετά σταμάτησαν. Εχω αγχωθεί αν από κάτι τέτοιο παθαινει κάτι το νινι. Σας έχει τύχει; είναι φυσιολογικό; 

Καλημερα κοριτσι μου, καλη και τελειωμηνη εγκυμοσυνη να εχεις!! Δεν πιστευω οτι θα επαθε τπτ το μωρακι σου, κ εγω στην αρχη ειχα ξεχαστει 1-2 φορες κ ειχα σηκωσει βαρη αλλα ολα καλα ηταν, προσπαθησε να μη σηκωνεις οσο μπορεις τπτ, κατσε και χωρις να κανεις πολλα πολλα 1-2 μερες και θα εισαι μια χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μ. Σε λίγες μέρες πάω για αμνιο παρακέντηση. Έχει κάνει καμία να μ πει εμπειρία. Τι πρέπει να προσέξω.. Κτλ. Ο γιατρός δεν μ έχει πει κάτι για προετοιμασία εκτός του ν κόψω το σαλπισπιρ μια εβδομάδα πριν κ από ότι κατάλαβα αντιβίωση για λίγες μέρες μετα. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, καλη και τελειωμηνη εγκυμοσυνη να εχεις!! Δεν πιστευω οτι θα επαθε τπτ το μωρακι σου, κ εγω στην αρχη ειχα ξεχαστει 1-2 φορες κ ειχα σηκωσει βαρη αλλα ολα καλα ηταν, προσπαθησε να μη σηκωνεις οσο μπορεις τπτ, κατσε και χωρις να κανεις πολλα πολλα 1-2 μερες και θα εισαι μια χαρα!!

Ευχαριστώ πολύ!! Προσέχω συνέχεια να μην σηκώνω βάρη αλλά εκείνη την στιγμή δεν το σκέφτηκα καθόλου. Και το άγχος δεν με άφησε να κοιμηθώ το βράδυ ήσυχη. Τώρα έχω τα συνηθισμένα μικροπονάκια μεγαλώνοντας η μήτρα. Ολα να είναι καλά!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Προσέχω συνέχεια να μην σηκώνω βάρη αλλά εκείνη την στιγμή δεν το σκέφτηκα καθόλου. Και το άγχος δεν με άφησε να κοιμηθώ το βράδυ ήσυχη. Τώρα έχω τα συνηθισμένα μικροπονάκια μεγαλώνοντας η μήτρα. Ολα να είναι καλά!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Λογικο ειναι στην αρχη καμια φορα ξεχνιομαστε, μην ανησυχεις κοριτσι μου ολα καλα θα ειναι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Λογικο ειναι στην αρχη καμια φορα ξεχνιομαστε, μην ανησυχεις κοριτσι μου ολα καλα θα ειναι😊

Αχχ ναι να είναι όλα καλά!! Μερικές φορές σκέφτομαι να παω να κάνω έναν υπέρηχο να βεβαιωθώ. Σε 1 εβδομάδα θα κάνω την α' αυχενικη και είμαι αρκετά αγχωμένη.. Εσυ σε ποιο μήνα είσαι;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Καλημερα σε όλες!! 

Είμαι στην 11 εβδομάδα και εχτες σήκωσα ένα βαρυ πατζουρι . Είχα μερικά τσιμπήματα αλλά μετά σταμάτησαν. Εχω αγχωθεί αν από κάτι τέτοιο παθαινει κάτι το νινι. Σας έχει τύχει; είναι φυσιολογικό; 

Όλα καλά θα είναι, αλλά προσπάθησε γενικά να μην σηκώνεις βάρη. Το ξέρω ότι ξεχνιόμαστε είναι λογικό, με τις δουλειές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ. Σε λίγες μέρες πάω για αμνιο παρακέντηση. Έχει κάνει καμία να μ πει εμπειρία. Τι πρέπει να προσέξω.. Κτλ. Ο γιατρός δεν μ έχει πει κάτι για προετοιμασία εκτός του ν κόψω το σαλπισπιρ μια εβδομάδα πριν κ από ότι κατάλαβα αντιβίωση για λίγες μέρες μετα. .

Με το καλό!

Εγώ έχω κάνει λήψη τροφοβλάστης που είναι παρόμοιο. Έπρεπε να είμαι σε ακινησία για επτά ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 κορίτσι μου τ κανείς; Τ ώρα θα πας αύριο για την εξέταση; Τελικά θα κάνετε βιντεοκληση; 

Καλά κορίτσι μου ευτυχώς είχα γεμάτο σκ κ δεν σκεφτόμουν πολύ το θέμα σακχάρου.αυριο 11ηωρα έχουμε ραντεβού..η βίντεο κλήση η ανοιχτή ακρόαση κάτι..γιατί στεναχωριθηκε πολύ ο μπαμπάς μας.περιμενε πως κ πως..εσύ τι κάνεις πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλά κορίτσι μου ευτυχώς είχα γεμάτο σκ κ δεν σκεφτόμουν πολύ το θέμα σακχάρου.αυριο 11ηωρα έχουμε ραντεβού..η βίντεο κλήση η ανοιχτή ακρόαση κάτι..γιατί στεναχωριθηκε πολύ ο μπαμπάς μας.περιμενε πως κ πως..εσύ τι κάνεις πως είσαι?

Η αλήθεια εινΙ ότι είχα κάτι πονους και ανησύχησα λίγο, καλά είμαι όμως,,, δόξα το θεο!!! Τελικά και εγώ σήμερα θα την κάνω, απογευματάκι η όμως !! Άντε καλά αποτελέσματα να έχουμε! Να είναι καλά και τα Ζουζουνακια μας και εμείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Η αλήθεια εινΙ ότι είχα κάτι πονους και ανησύχησα λίγο, καλά είμαι όμως,,, δόξα το θεο!!! Τελικά και εγώ σήμερα θα την κάνω, απογευματάκι η όμως !! Άντε καλά αποτελέσματα να έχουμε! Να είναι καλά και τα Ζουζουνακια μας και εμείς!! 

Τι κάνεις κοπέλα μου πως πήγε ?είναι καλά το μπεμπέ?βίντεο κλήση έκανες?

Εμείς όλα καλά την είδαμε την μπουμπού δεν άφησαν ούτε βίντεο κλήση οπότε την είδαμε στο dvd κ όλα είναι φυσιολογικα.. ευτυχώς ηρεμισα τώρα κ θα είμαι πιο χαλαρή.ευχομαι τα καλύτερα σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τι κάνεις κοπέλα μου πως πήγε ?είναι καλά το μπεμπέ?βίντεο κλήση έκανες?

Εμείς όλα καλά την είδαμε την μπουμπού δεν άφησαν ούτε βίντεο κλήση οπότε την είδαμε στο dvd κ όλα είναι φυσιολογικα.. ευτυχώς ηρεμισα τώρα κ θα είμαι πιο χαλαρή.ευχομαι τα καλύτερα σε όλες!!

Καλησπέρα κορίτσι μου τη β επιπέδου έκανες??? Μπράβο για το μωράκι σας που είναι όλα καλά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι εγώ έκανα μία άκυρη κίνηση σήμερα.. ήθελα να πιάσω ένα ταψάκι που ήταν σε χαμηλό ντουλάπι και στο βάθος.. και παρόλο που εσκυψα με τα γόνατα μου φάνηκε ότι μαζεύτηκα αρκετά για να το πιάσω, με αποτέλεσμα τώρα να με έχει πιάσει ανησυχία μην έκανα καμιά ζημιά.. τι λέτε έχω ξεφύγει εντελώς με τις ανησυχίες μου??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τι κάνεις κοπέλα μου πως πήγε ?είναι καλά το μπεμπέ?βίντεο κλήση έκανες?

Εμείς όλα καλά την είδαμε την μπουμπού δεν άφησαν ούτε βίντεο κλήση οπότε την είδαμε στο dvd κ όλα είναι φυσιολογικα.. ευτυχώς ηρεμισα τώρα κ θα είμαι πιο χαλαρή.ευχομαι τα καλύτερα σε όλες!!

Είμαι καλά εσυ;;; Και εμας το μπεμπακι μας είναι μια χαρά!!ουτε εμας μας άφησε! Αλλά άφησαν ένα κύριο που πήγε με τεστ κορονοϊού . (Βέβαια έκανε και φασαρία) όλα φυσιολογικά,,, εγώ έχω χαμηλά τον πλακούντα και πρέπει να ξεκουράζομαι πολύ μου είπε!!! Μου άρεσε πολύ αυτή η εξέταση!!!! Είδατε έγχρωμη φωτό; Σας είπε βάρος; Δόξα το θεό όλα καλά!!  Ελπίζω και στις υπόλοιπες με το καλό να κάνουν την εξέταση και να είναι όλα καλά!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εγώ έκανα μία άκυρη κίνηση σήμερα.. ήθελα να πιάσω ένα ταψάκι που ήταν σε χαμηλό ντουλάπι και στο βάθος.. και παρόλο που εσκυψα με τα γόνατα μου φάνηκε ότι μαζεύτηκα αρκετά για να το πιάσω, με αποτέλεσμα τώρα να με έχει πιάσει ανησυχία μην έκανα καμιά ζημιά.. τι λέτε έχω ξεφύγει εντελώς με τις ανησυχίες μου??? 

Απλά προσπάθησε να ξεκουραστείς σήμερα αν νιώθεις εσυ καπως!!! Για εσένα πιο πολύ,,, δεν νομίζω να είναι κάτι,,, ρωτά Και τον γιατρό σου Αν θες να νιώσεις πιο σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εγώ έκανα μία άκυρη κίνηση σήμερα.. ήθελα να πιάσω ένα ταψάκι που ήταν σε χαμηλό ντουλάπι και στο βάθος.. και παρόλο που εσκυψα με τα γόνατα μου φάνηκε ότι μαζεύτηκα αρκετά για να το πιάσω, με αποτέλεσμα τώρα να με έχει πιάσει ανησυχία μην έκανα καμιά ζημιά.. τι λέτε έχω ξεφύγει εντελώς με τις ανησυχίες μου??? 

Κοιτα εγώ κανονικά και σκύβω και ταψιά σηκώνω από χαμηλά κλπ. Τι ζημιά να κανεις μωρε; Από τη στιγμή που όλα είναι καλά και δεν έχουμε αλλα θέματα δε θεωρώ πως υπάρχει φόβος. Έγκυες είμαστε όχι άρρωστες!! Τα μωρά είναι μια χαρά προστατευμένα μέσα στους σάκους τους. Σκέψου να είχες ένα μεγαλύτερο παιδάκι, δε θα το έπαιρνες αγκαλιά; Δε θα μαζευες τα παιχνίδια του από κάτω κλπ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!! Δεν έχω καμία ιδιαίτερη ενόχληση αλλά είπα μην έκανα βλακεια.. όταν με πάρει ο γιατρός για κάτι εξετάσεις που του έστειλα θα τον ρωτήσω καλού κακού 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου τη β επιπέδου έκανες??? Μπράβο για το μωράκι σας που είναι όλα καλά!!!!! 

Ναι β επιπέδου όλα καλά η ζουζούνα μας.εσυ πότε με το καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Είμαι καλά εσυ;;; Και εμας το μπεμπακι μας είναι μια χαρά!!ουτε εμας μας άφησε! Αλλά άφησαν ένα κύριο που πήγε με τεστ κορονοϊού . (Βέβαια έκανε και φασαρία) όλα φυσιολογικά,,, εγώ έχω χαμηλά τον πλακούντα και πρέπει να ξεκουράζομαι πολύ μου είπε!!! Μου άρεσε πολύ αυτή η εξέταση!!!! Είδατε έγχρωμη φωτό; Σας είπε βάρος; Δόξα το θεό όλα καλά!!  Ελπίζω και στις υπόλοιπες με το καλό να κάνουν την εξέταση και να είναι όλα καλά!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια🙏🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Τι κάνεις κοπέλα μου πως πήγε ?είναι καλά το μπεμπέ?βίντεο κλήση έκανες?

Εμείς όλα καλά την είδαμε την μπουμπού δεν άφησαν ούτε βίντεο κλήση οπότε την είδαμε στο dvd κ όλα είναι φυσιολογικα.. ευτυχώς ηρεμισα τώρα κ θα είμαι πιο χαλαρή.ευχομαι τα καλύτερα σε όλες!!

Μπραβο κοριτσι μου ωραια, ολα καλα λοιπον🙏🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Είμαι καλά εσυ;;; Και εμας το μπεμπακι μας είναι μια χαρά!!ουτε εμας μας άφησε! Αλλά άφησαν ένα κύριο που πήγε με τεστ κορονοϊού . (Βέβαια έκανε και φασαρία) όλα φυσιολογικά,,, εγώ έχω χαμηλά τον πλακούντα και πρέπει να ξεκουράζομαι πολύ μου είπε!!! Μου άρεσε πολύ αυτή η εξέταση!!!! Είδατε έγχρωμη φωτό; Σας είπε βάρος; Δόξα το θεό όλα καλά!!  Ελπίζω και στις υπόλοιπες με το καλό να κάνουν την εξέταση και να είναι όλα καλά!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Αχχχ τι ωραία έτσι γερά ναναι κ εσύ να ξεκουράζεσαι και όλα καλά.τελεια η φωτό αν κ είχε συνέχεια τα χέρια στο πρόσωπο αργήσαμε να την βγάλουμε.αλλα όπως κ όλα τα παιδακια του κόσμου είναι τόσο όμορφα!!όταν τα βλέπεις έτσι!!!βάρος δεν μας είπε αλλά το είδα μετα στα χαρτιά 455 είναι εσένα??? ύψος σε είπαν??εμένα οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο κοριτσι μου ωραια, ολα καλα λοιπον🙏🙏🧿

Ευχαριστώ πάρα πολύ.ειναι πολύ ανακουφιστικο να πω την αλήθεια!!εύχομαι κ σεσενα τα καλύτερα Κατερίνα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ.ειναι πολύ ανακουφιστικο να πω την αλήθεια!!εύχομαι κ σεσενα τα καλύτερα Κατερίνα μου!!

Ευχαριστώ κοριτσι μου κ εγω ανυπομωνω γτ ειναι η πιο σημαντικη εξεταση, λιγο εμεινε στις 30 παω κ εγω🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εγώ έκανα μία άκυρη κίνηση σήμερα.. ήθελα να πιάσω ένα ταψάκι που ήταν σε χαμηλό ντουλάπι και στο βάθος.. και παρόλο που εσκυψα με τα γόνατα μου φάνηκε ότι μαζεύτηκα αρκετά για να το πιάσω, με αποτέλεσμα τώρα να με έχει πιάσει ανησυχία μην έκανα καμιά ζημιά.. τι λέτε έχω ξεφύγει εντελώς με τις ανησυχίες μου??? 

Μην ανησυχεις καθολου εχω σκυψει χιλιες φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...