Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ 20η εβδομάδα με διδυμάκια 4.5 κιλά έχω πάρει. Νομίζω είμαστε καλά όλες στα ίδια πάνω κάτω. Κοιτα θα σου πω ότι ο γιατρός μου που είναι υπερβολικά, υπερβολικά όμως αυστηρός με το θέμα των κιλών πριν 20 μέρες που πήγαμε και ήμουν +4 ακριβώς δεν μου είπε απολύτως τίποτα😁

Καλημερα!!1,5 κιλό πηρα, κ μου ειπε να τρωω καθε 3 ωρες που δε το τηρω καθολου δυστυχως κ να μη παρω με τιποτα πανω απο 14!θελω και εγω να παω σε διατροφολογο πειτε κανα καλό για κυηση.. @Κατερίνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα!!1,5 κιλό πηρα, κ μου ειπε να τρωω καθε 3 ωρες που δε το τηρω καθολου δυστυχως κ να μη παρω με τιποτα πανω απο 14!θελω και εγω να παω σε διατροφολογο πειτε κανα καλό για κυηση.. @Κατερίνα!!!

Σου έχει βάλει ο γιατρός όριο τα 14 ή εσυ στον εαυτό σου; Εμένα πχ μου ειχε πει στην αρχή μια 20αρα θα την πάρεις. Δε θα ήθελα να τα φτάσω με τίποτα να σου πω την αλήθεια, προσέχω όσο μπορώ και από κει και πέρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σου έχει βάλει ο γιατρός όριο τα 14 ή εσυ στον εαυτό σου; Εμένα πχ μου ειχε πει στην αρχή μια 20αρα θα την πάρεις. Δε θα ήθελα να τα φτάσω με τίποτα να σου πω την αλήθεια, προσέχω όσο μπορώ και από κει και πέρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Ααα θα τα παρουμε ε;!! Μμμ για να δουμε.βρε κ 20 να παρω ουτε με νοιαζει θα τα χασω μετα,το θεμα ειναι η υγεια..Ο ενδο μου το ειπε ναι!!καλά σιγουρα οτι γινει,δε θα πεθανουμε κιολας,κ η πιεση χειροτερα ειναι ,αλλά ειχα ελαχιστη καμπυλη πειραγμενη πριν μεινω κ τωρα ευτυχως που εκοψα ζαχαρη κ τα πολλα ψωμια,μακαρονια ειμαι μονιμως 90 κ εχω γλυκοζυλιωμενη 4,4. Αν ειχα λεει πχ 97 θα μου εβαζε να κανω καμπυλη ξανα τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα θα τα παρουμε ε;!! Μμμ για να δουμε.βρε κ 20 να παρω ουτε με νοιαζει θα τα χασω μετα,το θεμα ειναι η υγεια..Ο ενδο μου το ειπε ναι!!καλά σιγουρα οτι γινει,δε θα πεθανουμε κιολας,κ η πιεση χειροτερα ειναι ,αλλά ειχα ελαχιστη καμπυλη πειραγμενη πριν μεινω κ τωρα ευτυχως που εκοψα ζαχαρη κ τα πολλα ψωμια,μακαρονια ειμαι μονιμως 90 κ εχω γλυκοζυλιωμενη 4,4. Αν ειχα λεει πχ 97 θα μου εβαζε να κανω καμπυλη ξανα τωρα.

Τι να σου πω δεν ξέρω. Εμένα έτσι μου είπε. Με μανούλες δίδυμων που έχω μιλήσει τα λιγότερα που έχουν πάρει είναι 17 και τα περισσότερα άστο... 40 μου είπε η μια😮😮😮 Κοιτα και μένα το μόνο που με νοιάζει είναι το κομμάτι της υγείας των μωρών από κει και πέρα κιλά είναι χάνονται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα!!1,5 κιλό πηρα, κ μου ειπε να τρωω καθε 3 ωρες που δε το τηρω καθολου δυστυχως κ να μη παρω με τιποτα πανω απο 14!θελω και εγω να παω σε διατροφολογο πειτε κανα καλό για κυηση.. @Κατερίνα!!!

Ναι κ εμενα μου ειχε πει και ο ενδοκρινολογος και ο γιατρος οτι κανονικα πρεπει να τρωμε πανω στο 3ωρο να μη πηγαινει παρα περα, αλλα κ εγω δε μπορω να το τηρω παντα!! Απο που εισαι;; εγω απο Κρητη Ηρακλειο, στην Ευτυχια Μαυριδη παω, ειναι παρα πολυ καλη και στην δουλεια της και σαν ανθρωπος, πραγματικα αξιαγαπητος ανθρωπος! Αα ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει να εχω μαζι μου παντα 5-6 αμυδαλα η καρυδια να τα τρωω στο 3ωρο για να μη το περναω δεν ξερω αν σε βοηθησει εσενα αυτο🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Τι να σου πω δεν ξέρω. Εμένα έτσι μου είπε. Με μανούλες δίδυμων που έχω μιλήσει τα λιγότερα που έχουν πάρει είναι 17 και τα περισσότερα άστο... 40 μου είπε η μια😮😮😮 Κοιτα και μένα το μόνο που με νοιάζει είναι το κομμάτι της υγείας των μωρών από κει και πέρα κιλά είναι χάνονται!!! 

Αννυ μου στα διδυμα παντως δικαιολογουν τα παραπανω, στη διατροφολογο που πηγα μου ελεγε πως κ εκεινη ειχε διδυμα και ενω προσεχε τα παντα μιας κ ειναι κ η δουλεια της πηρε σχεδον 20 αν και ειχε κ ενα θεμα εκεινη με την πιεση και φωναζε ο γιατρος της!! Αλλα μετα λεει μεχρι να 40ντησει της ειχαν μεινει λεει μονο 5 να χασει, και πως αν τρωμε σωστα τωρα μετα χανονται πιο ευκολα γτ δεν ειναι κιλα απο κακη διατροφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αννυ μου στα διδυμα παντως δικαιολογουν τα παραπανω, στη διατροφολογο που πηγα μου ελεγε πως κ εκεινη ειχε διδυμα και ενω προσεχε τα παντα μιας κ ειναι κ η δουλεια της πηρε σχεδον 20 αν και ειχε κ ενα θεμα εκεινη με την πιεση και φωναζε ο γιατρος της!! Αλλα μετα λεει μεχρι να 40ντησει της ειχαν μεινει λεει μονο 5 να χασει, και πως αν τρωμε σωστα τωρα μετα χανονται πιο ευκολα γτ δεν ειναι κιλα απο κακη διατροφη!!

Ναι ναι το ξέρω πως δικαιολογούνται. Απλά εκεί μέχρι 20.. Βρε μέχρι εκείνα τα κιλά οι περισσότερες τα χάσανε με το 40ισμο... Εγώ ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού που μου είχε πει στις αρχές πρόσεχε όσο μπορείς γιατί μετά θα μπαίνουν χωρίς να το καταλάβεις και θα πείνας παρα πολύ. Βέβαια να σας πω την αλήθεια κορίτσια δε μου έχει ανοίξει η όρεξη..😁😁😁 Ότι έτρωγα πριν τρώω μη σας πω και πιο σωστά και λιγότερο τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Ναι ναι το ξέρω πως δικαιολογούνται. Απλά εκεί μέχρι 20.. Βρε μέχρι εκείνα τα κιλά οι περισσότερες τα χάσανε με το 40ισμο... Εγώ ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού που μου είχε πει στις αρχές πρόσεχε όσο μπορείς γιατί μετά θα μπαίνουν χωρίς να το καταλάβεις και θα πείνας παρα πολύ. Βέβαια να σας πω την αλήθεια κορίτσια δε μου έχει ανοίξει η όρεξη..😁😁😁 Ότι έτρωγα πριν τρώω μη σας πω και πιο σωστά και λιγότερο τώρα 

Ναι μα ετσι πρεπει λιγη προσοχη απο την αρχη, κ εμενα αυτο μου πε οταν σταματησαν οι εμετοι μου λεει απο δω κ περα προσεχε τα κιλα γτ καποια στιγμη θα ανεβαινει η ζυγαρια απο μονη της!! Παντως ναι κ εγω δεν πειναω ιδιαιτερα προς το παρον ισως καποιες μερες λιγο παραπανω απο αλλες αλλα νορμαλ μεχρι τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τι να σου πω δεν ξέρω. Εμένα έτσι μου είπε. Με μανούλες δίδυμων που έχω μιλήσει τα λιγότερα που έχουν πάρει είναι 17 και τα περισσότερα άστο... 40 μου είπε η μια😮😮😮 Κοιτα και μένα το μόνο που με νοιάζει είναι το κομμάτι της υγείας των μωρών από κει και πέρα κιλά είναι χάνονται!!! 

Παναγια μου ε μετα τοσα δε χανονται !πολυ δυσκολο!!!εγω εχω πολυ πιο πολυ ορεξη στο πρωτο τριμηνο ειχα χασει 5 που δεν μπορουσα ποτε να χασω ,ενω ηθελα καποιες φορες και προσπαθουσα κ χωρις αναγουλες ! Αν ειχα αναγουλες και εμετους φαντασου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εμενα μου ειχε πει και ο ενδοκρινολογος και ο γιατρος οτι κανονικα πρεπει να τρωμε πανω στο 3ωρο να μη πηγαινει παρα περα, αλλα κ εγω δε μπορω να το τηρω παντα!! Απο που εισαι;; εγω απο Κρητη Ηρακλειο, στην Ευτυχια Μαυριδη παω, ειναι παρα πολυ καλη και στην δουλεια της και σαν ανθρωπος, πραγματικα αξιαγαπητος ανθρωπος! Αα ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει να εχω μαζι μου παντα 5-6 αμυδαλα η καρυδια να τα τρωω στο 3ωρο για να μη το περναω δεν ξερω αν σε βοηθησει εσενα αυτο🙂

Δε μπορω αυτο το τριωρο, γιατί λυσαω και τρωω και μετα πειναω σε 4,5 /5 ωρες!!α εισαι κρητη μια χαρα ,νομιζα ησουν αθηνα ..εμενα παλι μου ειπε οχι σκετους ξηρους καρπους μονο με σαλατες..και τα φρουτα με σαλατες επισης που ουτε αυτο το τηρω.μου δινε και ιδεες μου λεγε πχ μηλο πορτοκαλι καρυδια αβοκαντο μεσα στη σαλατα γκουρμέ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Δε μπορω αυτο το τριωρο, γιατί λυσαω και τρωω και μετα πειναω σε 4,5 /5 ωρες!!α εισαι κρητη μια χαρα ,νομιζα ησουν αθηνα ..εμενα παλι μου ειπε οχι σκετους ξηρους καρπους μονο με σαλατες..και τα φρουτα με σαλατες επισης που ουτε αυτο το τηρω.μου δινε και ιδεες μου λεγε πχ μηλο πορτοκαλι καρυδια αβοκαντο μεσα στη σαλατα γκουρμέ χαχα

Χαχαχα αληθεια; δεν μου το χει πει κανεις αλλα ειναι γκουρμε ναι😜 παντως και ο ενδοκρινολογος μπορει να σου βγαλει διατροφη, εγω που ειχα παει στην αρχη γτ ειχα 97 σαγχαρο μου ειχε πει να μου βγαλει αλλα τοτε ειχα εμετους κ ναυτιες κ δεν μπορουσα να φαω ετσι κ αλλιως τπτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Μεγεια μεγεια ❤️❤️❤️να ρωτήσω το λίκνο σε τι τιμή το βρήκες;;; Ούτε εγώ έκανα ακόμη, έκανα στην αρχή μόνο γιατί μου ζήτησε ο ενδοκρινολόγος μου ,, όλα καλά ήταν.., Μετράω βέβαια στο σπίτι γιατί είχα κάτι υπογλυκαιμίες στην αρχή. απλά είναι λίγο γλυκο αυτό που θα πιεις. Εμένα μ αρέσει στο μικροβιολογικό που πήγα είχε και γεύσεις και μ άρεσε.,, όπως σου είπαν το άγχος το ανεβάζει λιγο.,, όποτε πήγαινε χαλαρά!!!!! Και εγώ 5 κιλά πήρα.,, εμένα από διατροφή μου είπε να συνδυάζω κρέας με υδατάνθρακα, και μακαρόνια μπορώ να τρώω αλλά να είναι με κιμα, και το φρούτο το τρώω με ξηρούς καρπούς. Έτσι κρατάμε το σάκχαρο σε καλά επίπεδα και δεν μας πιάνουν λιγούρες!!!!

Τέλεια!το λίκνο το πήρα 110 είναι της lorelli και είναι με στρωματακι..αλλά είναι μαλακό κ δεν ξέρω άμα κάνει..θα ρωτήσω παιδίατρο κ μπορεί να βάλω κάτι πιο καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Aννυ μου τι καροτσια θα παρετε τελικα; Θυμασαι που σας ειχα στειλει με τη @melodyy ενα; Εγω δε ξερω καν τι θελω γιατί μπερδευομαι με ολα αυτα κ δεν εχω μιλησει με κανεναν για το τι θα χρειαςτω.σημερα μονο πηγα στο πρενατάλ στο αβενιου κοριτσια κ πηρα ρουχα για μενα τελεια ποιοτητα και τζαμπα 10€ μονο,ειχε τρελες προσφορες!!επισης και διπλα στο triumph

Εγώ αύριο θα κάνω έρευνα αλλά δε ξέρω τι θα βρω και πως θα καταλήξω.. Τι είδες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τέλεια!το λίκνο το πήρα 110 είναι της lorelli και είναι με στρωματακι..αλλά είναι μαλακό κ δεν ξέρω άμα κάνει..θα ρωτήσω παιδίατρο κ μπορεί να βάλω κάτι πιο καλό.

Τέλεια!!!! Δεν είχα ιδέα για τιμές. Πολύ καλές τιμές είχε Ε;;;; Εμένα με πήραν από εκεί που έκλεισα να κάνω β επιπέδου να με ενημερώσουν ότι λόγω αύξησης κρουσμάτων απαγορεύεται ο σύνοδος! Ποτέ θα κάνετε εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εγώ αύριο θα κάνω έρευνα αλλά δε ξέρω τι θα βρω και πως θα καταλήξω.. Τι είδες;;; 

Στα του μωρου λες θα κανεις ερευνα ε; Εγω λεω μετα την β επιπεδου..προς το παρων κατι ρουχα πηρα νυχτικες εσωρουχα κολαν κ φουτερ ,δεν ειχα τι να φορεσω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια!!!! Δεν είχα ιδέα για τιμές. Πολύ καλές τιμές είχε Ε;;;; Εμένα με πήραν από εκεί που έκλεισα να κάνω β επιπέδου να με ενημερώσουν ότι λόγω αύξησης κρουσμάτων απαγορεύεται ο σύνοδος! Ποτέ θα κάνετε εσείς; 

Γυρω στις 22/10 εγω , αργω..αλλα περνα και γρηγορα ο καιρος τελικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Στα του μωρου λες θα κανεις ερευνα ε; Εγω λεω μετα την β επιπεδου..προς το παρων κατι ρουχα πηρα νυχτικες εσωρουχα κολαν κ φουτερ ,δεν ειχα τι να φορεσω !!

Ε κ εγώ τότε θα ξεκινήσω να ψωνίζω αλλά προς το παρόν θα πάω να δω τι κυκλοφορεί τιμές πακέτα προσφοράς κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια!!!! Δεν είχα ιδέα για τιμές. Πολύ καλές τιμές είχε Ε;;;; Εμένα με πήραν από εκεί που έκλεισα να κάνω β επιπέδου να με ενημερώσουν ότι λόγω αύξησης κρουσμάτων απαγορεύεται ο σύνοδος! Ποτέ θα κάνετε εσείς; 

Ωχ αληθεια; εγω εχω 30 του μηνα, ελπιζω εδω να μη μου το πουν γτ δεν ειχε ερθει ουτε στην αυχενικη και θελω να δει αυτη τη μαγεια😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια!!!! Δεν είχα ιδέα για τιμές. Πολύ καλές τιμές είχε Ε;;;; Εμένα με πήραν από εκεί που έκλεισα να κάνω β επιπέδου να με ενημερώσουν ότι λόγω αύξησης κρουσμάτων απαγορεύεται ο σύνοδος! Ποτέ θα κάνετε εσείς; 

Δεν θέλω τετοιαααα ααααα  άμα έχει κάτι ο άντρας μου το έχω κ εγώ πιο το νόημα.που είσαι Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Δεν θέλω τετοιαααα ααααα  άμα έχει κάτι ο άντρας μου το έχω κ εγώ πιο το νόημα.που είσαι Αθήνα?

Όχι Λάρισα, τους το είπα και εγώ, αλλά μου είπαν πως αυτές είναι οι οδηγίες που έχουν! Ποτέ θα πας εσυ; Αν δεν σας έχουν πει κάτι μπορεί να μην ισχύει Ε για εσάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωχ αληθεια; εγω εχω 30 του μηνα, ελπιζω εδω να μη μου το πουν γτ δεν ειχε ερθει ουτε στην αυχενικη και θελω να δει αυτη τη μαγεια😊🙏

Τι να πω .,, Μακαρι να μην ισχύει για εσάς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Ε κ εγώ τότε θα ξεκινήσω να ψωνίζω αλλά προς το παρόν θα πάω να δω τι κυκλοφορεί τιμές πακέτα προσφοράς κλπ.. 

Τωρα πρεπει ,πραγματικα αξιζει ,τρελες εκπτωσεις κοριτσια δε το περιμενα,αλλα θα μου πειτε και με τον ιο ολα ειναι χαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου εχετε παρει καθολου κιλά; Πεινάω πολυ τωρα τελευταια και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ... 

Ρε συ τωρα που το λες απο σημερα εχω λιγουρες τρελες,ολο φαγητο σκεφτομαι,αλλα και πονοκεφαλο μου χει σπασει τα νευρα.κιλα δε πηρα προς το παρων 1,5 μονο, αλλα ειμαι 15 weeks με 2 μωρα οποτε θα ερθουν στανταρ τα κιλακια , οπως καταλαβαινεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου εχετε παρει καθολου κιλά; Πεινάω πολυ τωρα τελευταια και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ... 

Και εγώ πεινάω η αλήθεια είναι αυτή.,, πεινάω πολύ το πρωί.,, από τις 4 και μετά δεν μπορώ να φάω τίποτα.,, το βράδυ τρώω πολύ ελαφρά και με το ζόρι.,, πήρα 5. Βέβαια έχω και 2 εβδομάδες να ζυγιστω.,, το συζήτησε με τον ενδοκρινολόγο και είπε να τρώω πιο συχνά από το τρίωρο . Ακόμη και στη μια ώρα, αλλά με προσοχή τι τρώω.,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...