Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Α σοβαρα;; Α εχεις πιο πολλα εσυ υγρα..να σου πω μου ειπανε οτι δεν ειναι καλό το σερβιετακι συνεχως και να κανω πλυσεις με καλεντουλα(το βραζω)για μυκητες κλπ..

Επειδή έχω ρωτήσει το γυναικολόγο για το σερβιετάκι μου είπε εφόσον αλλάζω κάθε 2-3 ώρες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Επειδή έχω ρωτήσει το γυναικολόγο για το σερβιετάκι μου είπε εφόσον αλλάζω κάθε 2-3 ώρες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συμφωνω και απ οσο ξερω δεν κανει να κανοθμε κολπικες πλυσεις γτ διατταρασεται το ph του κολπου και ισως ειναι πιο ευκολο να κολυσουμε μυκητες η να παθουμε ουρολοιμωξη😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συμφωνω και απ οσο ξερω δεν κανει να κανοθμε κολπικες πλυσεις γτ διατταρασεται το ph του κολπου και ισως ειναι πιο ευκολο να κολυσουμε μυκητες η να παθουμε ουρολοιμωξη😕

Εμένα μ το απογοήτευσε ο ουρολόγος το σερβιετακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα τι κανετε; 

Μου συνέβη κάτι και αγχωθηκα.. Πηγα να βαλω ενα λαμπακι στον απορροφητηρα και με χτύπησε το ρεύμα...  Υπάρχει περίπτωση να βλαψει το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συμφωνω και απ οσο ξερω δεν κανει να κανοθμε κολπικες πλυσεις γτ διατταρασεται το ph του κολπου και ισως ειναι πιο ευκολο να κολυσουμε μυκητες η να παθουμε ουρολοιμωξη😕

Ναι ναι εξωτερικα ειπε μονο εννοειται,εαν εχω υγρα πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα τι κανετε; 

Μου συνέβη κάτι και αγχωθηκα.. Πηγα να βαλω ενα λαμπακι στον απορροφητηρα και με χτύπησε το ρεύμα...  Υπάρχει περίπτωση να βλαψει το μωρό; 

Οχι βρε ,μα τοσο πολυ σε χτυπησε το ρευμα; τι πας κ κανεις και εσυ βρε με ανοικτο το γενικο διακοπτη ; Ουφ..Εγω το αποκλειωω παντως χωρις να ειμαι ειδικη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οχι βρε ,μα τοσο πολυ σε χτυπησε το ρευμα; τι πας κ κανεις και εσυ βρε με ανοικτο το γενικο διακοπτη ; Ουφ..Εγω το αποκλειωω παντως χωρις να ειμαι ειδικη ..

Απερισκεψία στο φουλ, το ξερω... Τώρα πήρα τηλ τη γιατρο μου και μίλησα με τη γραμματεα. Περιμένω να με παρει πισω να μου πει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Απερισκεψία στο φουλ, το ξερω... Τώρα πήρα τηλ τη γιατρο μου και μίλησα με τη γραμματεα. Περιμένω να με παρει πισω να μου πει... 

Στειλε μας ρε κοριτσι ,εισαι γρηγορη κ θες να τα κανεις ολα προφανως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Στειλε μας ρε κοριτσι ,εισαι γρηγορη κ θες να τα κανεις ολα προφανως ..

Ευτυχως όλα καλα. Με καθησυχασε η γιατρος... Εφοσον δε λιποθύμησα ολα καλα. Μαντεψτε ποια δε θα ξανα αγγιξει μπριζες, λαμπες κτλ. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα τι κανετε; 

Μου συνέβη κάτι και αγχωθηκα.. Πηγα να βαλω ενα λαμπακι στον απορροφητηρα και με χτύπησε το ρεύμα...  Υπάρχει περίπτωση να βλαψει το μωρό; 

Κοριτσι μου δε πιστευω κ εγω να εχει θεμα, λογικα ισα που θα το ενιωσες!!  Πες μας τι σου ειπε ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια για ραγάδες χρησιμοποιείται κάτι; Έχει καμία το λαδακι της mustela? Μου το έφεραν δωράκι σήμερα.., 

Δεν το εχω ξανα ακουσει, καλες κρητικες εχει;;

Εγω να σου πω bepanthol βαζω εξ αρχηςεχω παρει και bio oil αλλα με εκνευριζει που γινομαι λαδοποντικος και δεν το βαζω συχνα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν το εχω ξανα ακουσει, καλες κρητικες εχει;;

Εγω να σου πω bepanthol βαζω εξ αρχηςεχω παρει και bio oil αλλα με εκνευριζει που γινομαι λαδοποντικος και δεν το βαζω συχνα😜

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια για ραγάδες χρησιμοποιείται κάτι; Έχει καμία το λαδακι της mustela? Μου το έφεραν δωράκι σήμερα.., 

Εγω χρησιμοποιω version anti-stria.. Απορροφάται πολυ γρηγορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

 

Εγω χρησιμοποιω version anti-stria.. Απορροφάται πολυ γρηγορα... 

Λαδακι ειναι κ αυτο;; η κρεμουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Λαδακι ειναι κ αυτο;; η κρεμουλα;

Κρεμα ειναι... Τα λαδακια δε τα μπορω... Δεν μου απορροφουνται και λαδωνω τα πάντα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια για ραγάδες χρησιμοποιείται κάτι; Έχει καμία το λαδακι της mustela? Μου το έφεραν δωράκι σήμερα.., 

Bio oil και simulcium

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίταξα στο skroutz και είχε πολύ καλές κριτικές.,. Σκέφτομαι να ρωτήσω την γιατρό πριν ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ ... είμαι υπερβολική λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κρεμα ειναι... Τα λαδακια δε τα μπορω... Δεν μου απορροφουνται και λαδωνω τα πάντα 😂

Χαχα κ εγω αυτο παθαινω με το bio oil, γι αυτο κ δεν το βαζω συνεχεια!! Μπορει να τη δοκιμασω την κρεμουλα σου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κοίταξα στο skroutz και είχε πολύ καλές κριτικές.,. Σκέφτομαι να ρωτήσω την γιατρό πριν ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ ... είμαι υπερβολική λέτε; 

Δεν γραφει απο πισω;; αν δεν γραφει ρωτα την εννοειται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν γραφει απο πισω;; αν δεν γραφει ρωτα την εννοειται!

Γράφει maternity . Και να χρησιμοοοειται 2 φορές,,, δεν λέει κάτι άλλο!!! Περιμένουμε νέα σου 🧿💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ simulcium, αμυγδαλελαιο και weleda!! 

Frezyderm την κρεμα έχω εγώ.,, μέχρι τώρα όλα καλά .,, απλά επειδή μ το έκαναν δώρο είπα να ρωτήσω .,, εσείς εμφανίσατε τίποτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Γράφει maternity . Και να χρησιμοοοειται 2 φορές,,, δεν λέει κάτι άλλο!!! Περιμένουμε νέα σου 🧿💝

Νομιζω οτι κανει αφου γραφει αυτο!! Τωρα γυρισα απο τον γιατρο, ολα καλα κοριτσια, μετρησαμε το κεφαλακι σημερα συμβαδιζει η ηλικια της με βαση τη τελευταια περιοδο, ειμαστε 15εκ και 205γρ😊😊 δοξα το Θεο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Νομιζω οτι κανει αφου γραφει αυτο!! Τωρα γυρισα απο τον γιατρο, ολα καλα κοριτσια, μετρησαμε το κεφαλακι σημερα συμβαδιζει η ηλικια της με βαση τη τελευταια περιοδο, ειμαστε 15εκ και 205γρ😊😊 δοξα το Θεο!! 

Τέλεια!!! Μεγάλωσε η μήτρα ; Έκανε δουλειά το νερό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια!!! Μεγάλωσε η μήτρα ; Έκανε δουλειά το νερό; 

Ναι ολα καλα μου ειπε τωρα!! Τον ρωτησα αν μπορω να περπατω για να βοηθηθω κ στο εντερικο, κ μου πε ναι οσο για να μην κουραζομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...