Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; 

Εχω μια απορία και θα σκάσω μεχρι να πάω στη γιατρο μου. Στην αυχενική διαφάνεια φαίνεται το μηκος του τραχηλου; μου είπε οτι εχω κοντο τραχηλο και γι'αυτο θα συνεχίσω προγεστερονη κολπική. Δε μου απαγορευσε επαφές κτλ. Οταν πήγα νοσοκομειο για να μιλήσω με τη γιατρο που θα γεννησω (θα γεννήσω σε δημοσιο) της είπα τα φαρμακα που παίρνω και της είπα το λογ που παίρνω προγεστερονη και με τρομαξε(μου είπε να σταματήσω επαφές, να ξεκουράζομαι πολυ κτλ. )Βέβαια δεν είδε ουτε μου εκανε υπερυχο για να δει το μηκος του τραχηλου μου. Στην αυχενική ειδα μια μέτρηση που λεει μηκος ενδοτραχηλου και είναι : 32.9. Βέβαια δε γράφει φυσιολογικό και μη. Εσας πόσο ειναι αν επιτρέπεται. 

Καλησπερα κοριτσι μου, δεν ειμαι σπιτι να δω ποσο εγραφε εμενα αλλα δεν μου ανεφερε κανενας απο τους 2 γιατρους κατι!! Βεβαια εχω ακουσει απο αλλες κοπελες οτι οταν υπαρχει μικρος τραχηλος απαγορευουν τις επαφες και γεκικα συνηστουν ξεκουραση😕 αλλα το καλυτερο ειναι να σου πει ο γιατρος σου γτ καθε περιπτωση ισως δεν ειναι ιδια!! Εσυ μεχρι να πας προσεχε η παρτον ενα τηλ για να εισαι ησυχη αν θες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, δεν ειμαι σπιτι να δω ποσο εγραφε εμενα αλλα δεν μου ανεφερε κανενας απο τους 2 γιατρους κατι!! Βεβαια εχω ακουσει απο αλλες κοπελες οτι οταν υπαρχει μικρος τραχηλος απαγορευουν τις επαφες και γεκικα συνηστουν ξεκουραση😕 αλλα το καλυτερο ειναι να σου πει ο γιατρος σου γτ καθε περιπτωση ισως δεν ειναι ιδια!! Εσυ μεχρι να πας προσεχε η παρτον ενα τηλ για να εισαι ησυχη αν θες!! 

Μου έκανε εντύπωση γιατι η γιατρος μου ειναι πολύ προσεκτική σε αυτά. Και πιστεύω θα μου το ελεγε διοτι τη ρώτησα για τις επαφές αν επιτρέπονται τωρα που μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο. Βεβαια με τρομαξε η γιατρος στο νοσοκ. Εννοειται ότι εχω σταματήσει επαφές. Δε τίθεται εκει το θεμα απλά εχω αγχωθεί γιατί είμαι λίγων εβδομάδων και αν αρχισει να μικραίνει απο τωρα ο τραχηλος ζητω που καηκαμε... ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Μου έκανε εντύπωση γιατι η γιατρος μου ειναι πολύ προσεκτική σε αυτά. Και πιστεύω θα μου το ελεγε διοτι τη ρώτησα για τις επαφές αν επιτρέπονται τωρα που μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο. Βεβαια με τρομαξε η γιατρος στο νοσοκ. Εννοειται ότι εχω σταματήσει επαφές. Δε τίθεται εκει το θεμα απλά εχω αγχωθεί γιατί είμαι λίγων εβδομάδων και αν αρχισει να μικραίνει απο τωρα ο τραχηλος ζητω που καηκαμε... ☹️

Οχι βρε μη το σκεφτεσαι ετσι δεν νομιζω να τιθεται τετοιο θεμα θα στο ειχε πει και η δικια σου γιατρος δε πιστευω οτι θα το διακινδυνευε!! Ισως δεν ειναι πολυ κατω απο το οριο και δεν ειναι κατι επικυνδινο, μη φοβασαι πριν τη ρωτησεις🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι βρε μη το σκεφτεσαι ετσι δεν νομιζω να τιθεται τετοιο θεμα θα στο ειχε πει και η δικια σου γιατρος δε πιστευω οτι θα το διακινδυνευε!! Ισως δεν ειναι πολυ κατω απο το οριο και δεν ειναι κατι επικυνδινο, μη φοβασαι πριν τη ρωτησεις🙂

Εσυ πως εισαι κοριτσι μου; πως πάει η εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Εσυ πως εισαι κοριτσι μου; πως πάει η εγκυμοσύνη; 

Καλα δοξα το Θεο, με εχουν αφησει κ οι εμετοι κ οι ναυτιες σπανια πλεον με πιανει οποτε ειμαι πιο ησυχη🙂 την νιωθω κιολας που κ που και ησυχαζω!! Εσυ γενικοτερα πως εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα δοξα το Θεο, με εχουν αφησει κ οι εμετοι κ οι ναυτιες σπανια πλεον με πιανει οποτε ειμαι πιο ησυχη🙂 την νιωθω κιολας που κ που και ησυχαζω!! Εσυ γενικοτερα πως εισαι;;

Καλα σε γενικές γραμμές... Που και που εχω ποναλακια χαμηλα και ατονια..  Εγω μια φορα μονο τον εχω νιώσει πριν 3 μερες... Απο τοτε τιποτα.. ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; 

Εχω μια απορία και θα σκάσω μεχρι να πάω στη γιατρο μου. Στην αυχενική διαφάνεια φαίνεται το μηκος του τραχηλου; μου είπε οτι εχω κοντο τραχηλο και γι'αυτο θα συνεχίσω προγεστερονη κολπική. Δε μου απαγορευσε επαφές κτλ. Οταν πήγα νοσοκομειο για να μιλήσω με τη γιατρο που θα γεννησω (θα γεννήσω σε δημοσιο) της είπα τα φαρμακα που παίρνω και της είπα το λογ που παίρνω προγεστερονη και με τρομαξε(μου είπε να σταματήσω επαφές, να ξεκουράζομαι πολυ κτλ. )Βέβαια δεν είδε ουτε μου εκανε υπερυχο για να δει το μηκος του τραχηλου μου. Στην αυχενική ειδα μια μέτρηση που λεει μηκος ενδοτραχηλου και είναι : 32.9. Βέβαια δε γράφει φυσιολογικό και μη. Εσας πόσο ειναι αν επιτρέπεται. 

Γεια σου κοριτσι ναι σε μενα ηταν 33..το οριο μου ειπε οτι ειναι 25.επισης θα το τσεκαρουμε συχνα (1 φορα το μηνα περιπου η ανα 3 βδομαδες γιατί εχω διδυμα και μειωνεται με το αν εχω ιστορικό ή κληρονομικο ή απο κουραση..αλλιως δινουνε προγεστερονη και στη χειροτερη ξαπλα κ περιδεση,αλλά μια χαρα ειναι γιατί να παρεις προγεστερονη;;βεβαια δεν ειμαι κ γιατρος αλλα με βαση αυτα που μου ειπανε σου λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι ναι σε μενα ηταν 33..το οριο μου ειπε οτι ειναι 25.επισης θα το τσεκαρουμε συχνα (1 φορα το μηνα περιπου η ανα 3 βδομαδες γιατί εχω διδυμα και μειωνεται με το αν εχω ιστορικό ή κληρονομικο ή απο κουραση..αλλιως δινουνε προγεστερονη και στη χειροτερη ξαπλα κ περιδεση,αλλά μια χαρα ειναι γιατί να παρεις προγεστερονη;;βεβαια δεν ειμαι κ γιατρος αλλα με βαση αυτα που μου ειπανε σου λεω.

Θα ξαναρωτήσω τη γιατρό μου να σιγουρευτώ... Σε ευχαριστώ πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; 

Εχω μια απορία και θα σκάσω μεχρι να πάω στη γιατρο μου. Στην αυχενική διαφάνεια φαίνεται το μηκος του τραχηλου; μου είπε οτι εχω κοντο τραχηλο και γι'αυτο θα συνεχίσω προγεστερονη κολπική. Δε μου απαγορευσε επαφές κτλ. Οταν πήγα νοσοκομειο για να μιλήσω με τη γιατρο που θα γεννησω (θα γεννήσω σε δημοσιο) της είπα τα φαρμακα που παίρνω και της είπα το λογ που παίρνω προγεστερονη και με τρομαξε(μου είπε να σταματήσω επαφές, να ξεκουράζομαι πολυ κτλ. )Βέβαια δεν είδε ουτε μου εκανε υπερυχο για να δει το μηκος του τραχηλου μου. Στην αυχενική ειδα μια μέτρηση που λεει μηκος ενδοτραχηλου και είναι : 32.9. Βέβαια δε γράφει φυσιολογικό και μη. Εσας πόσο ειναι αν επιτρέπεται. 

Εμένα ήταν 39 στην αυχενική. Με το γιατρό σου μίλησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Καλα σε γενικές γραμμές... Που και που εχω ποναλακια χαμηλα και ατονια..  Εγω μια φορα μονο τον εχω νιώσει πριν 3 μερες... Απο τοτε τιποτα.. ☹️

Σε ποια βδομαδα εισαι;; κ εγω δε τη νιωθω συνεχεια μη φανταστεις, σε λιγο καιρο δεν θα ησυχαζουν εκει μεσα εννοια σου😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμένα ήταν 39 στην αυχενική. Με το γιατρό σου μίλησες; 

Ναι.. Απλα μου είπε να συνεχισω τη προγεστερονη... Δε με ανησύχησε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι;; κ εγω δε τη νιωθω συνεχεια μη φανταστεις, σε λιγο καιρο δεν θα ησυχαζουν εκει μεσα εννοια σου😜

Σημερα ειμαι 17 και 1.. Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2020 at 7:43 ΜΜ, ο/η Kallia13 είπε:

Σημερα ειμαι 17 και 1.. Εσυ; 

Κοριτσι μου συγγνωμη δεν ειχα ιντερνετ και τωρα το ειδα!! Εγω σημερα ειναι 17+1, παντως 2 μερες τωρα κ εγω δεν την νιωθω σχεδον καθολου!! Νομιζω ειναι μικρακια ακομα🙂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Τι κάνετε πως είστε; 

Καλα κοριτσακι μου εσυ;; πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα κοριτσακι μου εσυ;; πως πας;

Καλά είμαι και εγώ..,, σήμερα πήγα γιατρό.,, ο μπεμπης μου μεγαλώνει μια χαρά και είναι πολύ ζωηρός.,,, αλλά ο τράχηλος μου μίκρυνε και μου πρότεινε ξεκούραση(παίρνω και προγεστερονη) .,, σε 3 εβδομάδες έχω την β επιπέδου και θα το μετρήσουμε και εκεί.,, αλλά μ έπιασε μια ανησυχία η αλήθεια είναι,,, εσυ κορίτσι μου τι νέα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαι και εγώ..,, σήμερα πήγα γιατρό.,, ο μπεμπης μου μεγαλώνει μια χαρά και είναι πολύ ζωηρός.,,, αλλά ο τράχηλος μου μίκρυνε και μου πρότεινε ξεκούραση(παίρνω και προγεστερονη) .,, σε 3 εβδομάδες έχω την β επιπέδου και θα το μετρήσουμε και εκεί.,, αλλά μ έπιασε μια ανησυχία η αλήθεια είναι,,, εσυ κορίτσι μου τι νέα; 

Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα;; μπραβο στο μπεμπακι ετσι να μεγαλωνει😊 νομιζω οτι δεν ειναι σπανιο τελικα να μικραινει νωρις ο τραχηλος το ακουω συχνα τελευταια, κανε οτι σου πε ο γιατρος κ ολα καλα θα ναι μην αγχωνεσαι🧿

Καλα κ εμεις ειμαστε 2-3 διακοπες αλλα νιωθω οτι κουραστηκα, ευτυχως αυριο φευγουμε! Πινω νερα πολλα μην αφυδατωθω παλι!! Νομιζω πως μεγαλωσε κ η κοιλιτσα σιγα σιγα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διανυω την 20η εβδομάδα (19+6 σήμερα) . Απλά είχα 2 εβδομάδες να πάω και δεν κουράστηκα και πολύ!!!  
ναι να πίνεις πολλά υγρά και θα δεις διαφορά!!!! Ηρεμησες από αναγούλες έτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Διανυω την 20η εβδομάδα (19+6 σήμερα) . Απλά είχα 2 εβδομάδες να πάω και δεν κουράστηκα και πολύ!!!  
ναι να πίνεις πολλά υγρά και θα δεις διαφορά!!!! Ηρεμησες από αναγούλες έτσι; 

Κατσε να κανεις και την Β που θα ειναι πιο αναλυτικη! Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!

Ναι δοξα το Θεο σπανια με ενοχλει κατι πλεον!! Περιμενω ποτε θα την νιωσω πιο καλα τη μπουμπου😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κατσε να κανεις και την Β που θα ειναι πιο αναλυτικη! Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!

Ναι δοξα το Θεο σπανια με ενοχλει κατι πλεον!! Περιμενω ποτε θα την νιωσω πιο καλα τη μπουμπου😜

Ποσό είσαι τώρα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

17+1 ειμαι σημερα!!

Και τώρα κάτι νιώθεις δεν είχες πει;;; Αυτά τα τσιμπηματάκια;;; Θα δεις μέχρι την άλλη εβδομάδα πιστεύω θα το καταλαβαίνεις καλά.,, πως θα στριφογυρνάει .,,, 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και τώρα κάτι νιώθεις δεν είχες πει;;; Αυτά τα τσιμπηματάκια;;; Θα δεις μέχρι την άλλη εβδομάδα πιστεύω θα το καταλαβαίνεις καλά.,, πως θα στριφογυρνάει .,,, 😍😍😍😍

Ναι νιωθω που κ που κυριως οταν ειμαι χαλαρη σαν να κουνιεται😜 κ εγω ετσι πιστευω😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι νιωθω που κ που κυριως οταν ειμαι χαλαρη σαν να κουνιεται😜 κ εγω ετσι πιστευω😊

🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαι και εγώ..,, σήμερα πήγα γιατρό.,, ο μπεμπης μου μεγαλώνει μια χαρά και είναι πολύ ζωηρός.,,, αλλά ο τράχηλος μου μίκρυνε και μου πρότεινε ξεκούραση(παίρνω και προγεστερονη) .,, σε 3 εβδομάδες έχω την β επιπέδου και θα το μετρήσουμε και εκεί.,, αλλά μ έπιασε μια ανησυχία η αλήθεια είναι,,, εσυ κορίτσι μου τι νέα; 

Καλησπέρα κορίτσι μου ελπίζω να πάνε όλα καλά με τον τράχηλο!! Πόσο σου είπε ότι είναι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...