Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Προσέχω όσο μπορώ τώρα που είναι νωρίς ακόμα.. Γιατί μετά θα πάρουν βάρος και τα μωρά και περαστικά μου... Ο γιατρός μου είπε τα 20 θα τα πάρω σίγουρα😮😮😮

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @annie με το καλό να δεις τα μωράκια σου σήμερα!!!

Εγώ κορίτσια δεν έχω πάρει πολλά κιλά γύρω στα 2μιση.. αλλά προσέχω λίγο, όσο μπορώ βέβαια γιατί κι εγώ πεινάω συνέχεια!!! Αν κι είναι νωρίς ακόμη.. τα πιο πολλά κιλά από ότι ακούω τα παίρνουμε πιο μετά!!! 

@Nefeliap πώς τα πας με τη γλουτενη έφαγες τίποτα να γιορτάσεις τα αποτελέσματα της αυχενικής??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 @Sweetie79 όχι δε μπορώ να πω πως έχει ανοίξει η όρεξη μου. Ίσως αυτή τη βδομάδα να πεινάω λίγο περισσότερο από τις προηγούμενες αλλά δεν δίνω και πολύ σημασία. Τρώω αυτά που πρέπει και τέλος.. Και γω τα φοβάμαι πολύ τα 30-40 κιλά που ακούω από γνωστές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Ioann89 @Sweetie79 όχι δε μπορώ να πω πως έχει ανοίξει η όρεξη μου. Ίσως αυτή τη βδομάδα να πεινάω λίγο περισσότερο από τις προηγούμενες αλλά δεν δίνω και πολύ σημασία. Τρώω αυτά που πρέπει και τέλος.. Και γω τα φοβάμαι πολύ τα 30-40 κιλά που ακούω από γνωστές. 

Δεν ξερω κιολας αλλα δε νομιζω οτι παιρνεις ευκολα 40 κιλα,πρεπει ολη μερα να τρωμε!! Ελπιζω οτι δεν θα φτασουμε εκει😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν ξερω κιολας αλλα δε νομιζω οτι παιρνεις ευκολα 40 κιλα,πρεπει ολη μερα να τρωμε!! Ελπιζω οτι δεν θα φτασουμε εκει😅

Συμφωνώ μαζί σου. Και γω το ελπίζω!!! Να σου πω ούτε τα 20 θέλω να φτάσω που είπε ο γιατρός αλλά τι να κάνουμε αν τα πάρω τα πήρα τέλος. Γερά να είναι τα παιδάκια μου και αυτά είναι λεπτομέρειες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Συμφωνώ μαζί σου. Και γω το ελπίζω!!! Να σου πω ούτε τα 20 θέλω να φτάσω που είπε ο γιατρός αλλά τι να κάνουμε αν τα πάρω τα πήρα τέλος. Γερά να είναι τα παιδάκια μου και αυτά είναι λεπτομέρειες!! 

Μπορει και να μην τα φτασεις, μη το παρεις σαν δεδομενο δλδ!! Αλλα αυτο ακριβως, καλα να ειναι τα μωρακια κ αυτα ειναι φτιαχνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @annie με το καλό να δεις τα μωράκια σου σήμερα!!!

Εγώ κορίτσια δεν έχω πάρει πολλά κιλά γύρω στα 2μιση.. αλλά προσέχω λίγο, όσο μπορώ βέβαια γιατί κι εγώ πεινάω συνέχεια!!! Αν κι είναι νωρίς ακόμη.. τα πιο πολλά κιλά από ότι ακούω τα παίρνουμε πιο μετά!!! 

@Nefeliap πώς τα πας με τη γλουτενη έφαγες τίποτα να γιορτάσεις τα αποτελέσματα της αυχενικής??? 

εγω πλεον τρωω κανονικα δηλαδη δε γινεται αλλο,εφαγα κ κρουασαν κ παγωτα κ τυροπιτα κ ζεα ψωμι κ πατσιτσιο και μακαρονια δε μπορω αλλο πραγματικα.θεωρω δεν θα εχω θεμα..ειμαι 12η τωρα και ειπε δειλα δειλα να τρωω.νταξει δε θα φαω μισο καρβελι ψωμι αλλα θα φαω μια φετα.ειχα χασει 5 κιλα και τωρα ειμαι στα μειον 2 για τα κανονικα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

εγω πλεον τρωω κανονικα δηλαδη δε γινεται αλλο,εφαγα κ κρουασαν κ παγωτα κ τυροπιτα κ ζεα ψωμι κ πατσιτσιο και μακαρονια δε μπορω αλλο πραγματικα.θεωρω δεν θα εχω θεμα..ειμαι 12η τωρα και ειπε δειλα δειλα να τρωω.νταξει δε θα φαω μισο καρβελι ψωμι αλλα θα φαω μια φετα.ειχα χασει 5 κιλα και τωρα ειμαι στα μειον 2 για τα κανονικα μου..

Εντάξει δεν νομίζω να έχουμε θέμα ας φάμε και λίγο γλουτενη!!! Κι εγώ το τρώω το ζεας είναι υγιεινό για ψωμί του τοστ!!! Επίσης σήμερα ετοιμάζω πίτσα και την Κυριακή θα φάω πιτογυρο!!!! Δε γίνεται να την παλέψουμε και χωρίς να φάμε.. έγκυες είμαστε.. εγώ όλα τέτοια φαγητά ζηλεύω, απλά το πάω με πρόγραμμα για να το ελέγχω περισσότερο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

εγω πλεον τρωω κανονικα δηλαδη δε γινεται αλλο,εφαγα κ κρουασαν κ παγωτα κ τυροπιτα κ ζεα ψωμι κ πατσιτσιο και μακαρονια δε μπορω αλλο πραγματικα.θεωρω δεν θα εχω θεμα..ειμαι 12η τωρα και ειπε δειλα δειλα να τρωω.νταξει δε θα φαω μισο καρβελι ψωμι αλλα θα φαω μια φετα.ειχα χασει 5 κιλα και τωρα ειμαι στα μειον 2 για τα κανονικα μου..

Μπραβο ρε κορίτσια που τρώτε.. Εγώ ποτε θα φαω;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπραβο ρε κορίτσια που τρώτε.. Εγώ ποτε θα φαω;;;;;

Ποσο εισαι κοριτσι μου; εχεις ναυτιες κ εμετους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ποσο εισαι κοριτσι μου; εχεις ναυτιες κ εμετους;

Εχω μόνιμα ναυτία περναω πολυ δυσκολα.. Εμετό δεν κάνω σήμερα πήγα στο γιατρό είμαι 7+4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Εχω μόνιμα ναυτία περναω πολυ δυσκολα.. Εμετό δεν κάνω σήμερα πήγα στο γιατρό είμαι 7+4

Σε καταλαβαινω απολυτα, εγω μεχρι και την αρχη του 4ου εκανα εμετους καθε μερα και ειχα ολα μερα ναυτια!! Υπομονη και να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου ειναι καλα, εμενα προσωπικα δεν με βοηθουσε τπτ ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω φαντασου!! Θα περασεθ ομως αυτο να σκεφτεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα, εγω μεχρι και την αρχη του 4ου εκανα εμετους καθε μερα και ειχα ολα μερα ναυτια!! Υπομονη και να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου ειναι καλα, εμενα προσωπικα δεν με βοηθουσε τπτ ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω φαντασου!! Θα περασεθ ομως αυτο να σκεφτεσαι!!

Και εγώ τα ίδια με βοηθάνε λίγο τα παξιμάδια μη φανταστείς τρελλα πραγματα όμως.. Δόξα τω θεο βέβαια το μωράκι μου μεγαλώνει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγώ τα ίδια με βοηθάνε λίγο τα παξιμάδια μη φανταστείς τρελλα πραγματα όμως.. Δόξα τω θεο βέβαια το μωράκι μου μεγαλώνει . 

Να τρως λιγο καθε φορα!! Εμενα αυτο λιγο με βοηθουσε!! Υπομονη περναει, ειναι δυσκολο το ξερω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγώ τα ίδια με βοηθάνε λίγο τα παξιμάδια μη φανταστείς τρελλα πραγματα όμως.. Δόξα τω θεο βέβαια το μωράκι μου μεγαλώνει . 

Κι εγώ πέρασα ένα διάστημα που δε μπορούσα να φάω τίποτα.. θα επανέλθεις κι εσύ σιγά σιγά!!! Υπομονή είναι λίγο δύσκολο αλλά θα περάσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Μπραβο ρε κορίτσια που τρώτε.. Εγώ ποτε θα φαω;;;;;

Ωχ Σου ειπε και εσενα οχι γλουτένη ο γιατρος;; Ευτυχως ημουν τυχερη και ειχα ελαχιστες αναγουλες γιατί δε τολμαγα ουτε παξιμαδι να φαω τοτε που ηταν νωρις..κατι κανανε κατι ριζογκοφρετες για δοκιμασε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ωχ Σου ειπε και εσενα οχι γλουτένη ο γιατρος;; Ευτυχως ημουν τυχερη και ειχα ελαχιστες αναγουλες γιατί δε τολμαγα ουτε παξιμαδι να φαω τοτε που ηταν νωρις..κατι κανανε κατι ριζογκοφρετες για δοκιμασε..

Οχι δεν μου είπε κάτι για γλουτένη.. Μου είπε σιγά σιγά θα βρεις το τρόπο να περναει η μέρα σου χωρίς να έχεις πολλες αναγουλες. Σήμερα μπορώ να πω ότι ήταν από τις καλυτερες μέρες εχτες χάλια βασικά μια ετσι ειμαι μια αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Οχι δεν μου είπε κάτι για γλουτένη.. Μου είπε σιγά σιγά θα βρεις το τρόπο να περναει η μέρα σου χωρίς να έχεις πολλες αναγουλες. Σήμερα μπορώ να πω ότι ήταν από τις καλυτερες μέρες εχτες χάλια βασικά μια ετσι ειμαι μια αλλιώς. 

Ααα ενταξει εισαι τοτε..δηλαδη εννοω ακομα καλυτερα που μπορεις να φας κ ψωμακι πχ ισως φτιαχνει ,τι να πω..κουραγιοο περνανε ολα την 10η θεωρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν οι μανουλες??πήρα 2 βιβλία πόυ μου άρεσαν πολύ τα έχει προσφορά τα 2 10 ευρώ περίπου οδηγός επιβίωσης για νέους γονείς και το κορίτσια θα γίνω μάνα.ενημερωτικα το λέω.εσεις ξεκινήσατε να ψωνίσετε τπτ για το μωρό σας??είδατε τίποτα καλό!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Τι κάνουν οι μανουλες??πήρα 2 βιβλία πόυ μου άρεσαν πολύ τα έχει προσφορά τα 2 10 ευρώ περίπου οδηγός επιβίωσης για νέους γονείς και το κορίτσια θα γίνω μάνα.ενημερωτικα το λέω.εσεις ξεκινήσατε να ψωνίσετε τπτ για το μωρό σας??είδατε τίποτα καλό!!?

Καλημέρα και καλή βδομάδα😊

Έψαχνα και εγώ βιβλία οπότε ευχαριστώ για την ενημέρωση.. Εγώ δεν ψώνισα ακόμα.. Θέλω πολύ αλλά φοβάμαι λίγο.. Είπα τώρα αυτή την βδομάδα μετά τον υπέρηχο και πρώτο ο Θεός είναι όλα καλά θα κάνω τα πρώτα ψώνια μου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!! Πως είστε;;; Και εγω ακόμη τίποτα.., βέβαια στο Ίντερνετ χαζεύω παρά πολυ.... προχτες πήγα να πάρω δώρο για το βαφτηστηρι μου και είχε και κάτι μωρουδιακά τρελλααααα... κρατήθηκα όμως... 😂😂 με τι σκεφτεστε να ξεκινήσετε τα ψώνια σας;; Εγώ σκεφτόμουν μετά την β επιπέδου είναι αργά λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Τι κάνουν οι μανουλες??πήρα 2 βιβλία πόυ μου άρεσαν πολύ τα έχει προσφορά τα 2 10 ευρώ περίπου οδηγός επιβίωσης για νέους γονείς και το κορίτσια θα γίνω μάνα.ενημερωτικα το λέω.εσεις ξεκινήσατε να ψωνίσετε τπτ για το μωρό σας??είδατε τίποτα καλό!!?

Καλημέρα!! Έχω οργώσει το ιντερνετ και όλο κοιτάω... Για ψώνια όμως δεν πήγαμε ακόμα. Μετά τη β επιπέδου λέω να ξαμοληθώ στα μαγαζιά και Νοέμβριο  με το καλό να ετοιμάσω το δωμάτιο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ έτσι κοιτάω συνέχεια κ αρχές του μήνα λέω να αρχίσω να πηγαίνω σε μαγαζιά αν και με την μασκα κουράζομαι εύκολα κ έχουν αρχίσει να πρήζονται τα πόδια μου γι'αυτό λέω να τελειώνω πριν βαρύνω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει μια λίστα σε διάφορες σελίδες από ρουχαλάκια μέχρι και έπιπλα για το δωμάτιο του😍 οι γιαγιάδες από την χαρά τους έχουν πάρει ήδη 2 3 πραγματάκια.. Αλλά και εγώ δεν κρατιέμαι.. Παρασκευή πάω στον γιατρό και αν όλα είναι καλά πρώτα ο Θεός Δευτέρα θα πάω μια βόλτα στην αγορά🤗 θέλω να έχω κάτι στο σπίτι να το παίρνω αγκαλιά που θα είναι του μωρου μου😍 κανενα φορμακια, κανένα αρκουδάκι.. Κάτι 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χαζεύω τα αυτοκόλλητα για το δωμάτιο!!!! 😍😍😍έχετε δει τι τιμές παίζουν; Για κούνιες κορίτσια.,, στο Ίντερνετ βλέπω διαφορά πακέτα αλλά από κοντά στα μαγαζια κάνουν προσφορές; Δεν εμπιστεύομαι και μαγαζια που δεν ξέρω (για να παραγγείλω χωρίς να τα έχω δει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε; 

Εχω μια απορία και θα σκάσω μεχρι να πάω στη γιατρο μου. Στην αυχενική διαφάνεια φαίνεται το μηκος του τραχηλου; μου είπε οτι εχω κοντο τραχηλο και γι'αυτο θα συνεχίσω προγεστερονη κολπική. Δε μου απαγορευσε επαφές κτλ. Οταν πήγα νοσοκομειο για να μιλήσω με τη γιατρο που θα γεννησω (θα γεννήσω σε δημοσιο) της είπα τα φαρμακα που παίρνω και της είπα το λογ που παίρνω προγεστερονη και με τρομαξε(μου είπε να σταματήσω επαφές, να ξεκουράζομαι πολυ κτλ. )Βέβαια δεν είδε ουτε μου εκανε υπερυχο για να δει το μηκος του τραχηλου μου. Στην αυχενική ειδα μια μέτρηση που λεει μηκος ενδοτραχηλου και είναι : 32.9. Βέβαια δε γράφει φυσιολογικό και μη. Εσας πόσο ειναι αν επιτρέπεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...