Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κοιτάξτε να δείτε... Εγώ μέχρι τη 10η βδομάδα ήμουν αναίσθητη τελείως... Ακούσαμε καρδούλες οκ.. Χαρηκα αλλά δεν έπαθα κοκομπλοκο που παθαίνουν οι περισσότερες.. Ε στη 10η όταν τα είδα να κουνιούνται χάζεψα... Στην αυχενική;;; Άλλου η Αννυ... Ούτε που ξέρω πόσες φορές έχω δει το dvd.... 

Κ εγώ εχθές πρώτη φορά που το είδα σε 3d και έγχρωμο. Ήταν σαν ν έβλεπα μέσα μ!καλα δεν ήξερα ότι το δίνουν και σε dvd! Θα χιλιοπαιχτει! 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_02 είπε:

Κ εγώ εχθές πρώτη φορά που το είδα σε 3d και έγχρωμο. Ήταν σαν ν έβλεπα μέσα μ!καλα δεν ήξερα ότι το δίνουν και σε dvd! Θα χιλιοπαιχτει! 😍

 

Δεν ξέρω αν το δίνουν όλοι. Εμάς μας έσωσε μόνο μια φωτογραφία έγχρωμη και το dvd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,θα σας πω με λίγα λόγια την δικια μου ιστορία..2 εξωσωματικές επιτυχημενες αλλά παλινδρόμησαν.9 Ιουλίου έκανα την 3 εξωσωματική,23/7 (406 χοριακη) 27/7 (1635 χοριακη).Μου ζήτησε ο γυναικολόγος να πάω σήμερα για υπερυχο αλλά δεν είδαμε τίποτα στον υπερυχο..μου είπε να επαναλάβω χοριακη κ προγεστερόνη την παρασκευή κ βλέπουμε.Ειναι νωρίς θεωρείται η υπάρχει και το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rina00 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,θα σας πω με λίγα λόγια την δικια μου ιστορία..2 εξωσωματικές επιτυχημενες αλλά παλινδρόμησαν.9 Ιουλίου έκανα την 3 εξωσωματική,23/7 (406 χοριακη) 27/7 (1635 χοριακη).Μου ζήτησε ο γυναικολόγος να πάω σήμερα για υπερυχο αλλά δεν είδαμε τίποτα στον υπερυχο..μου είπε να επαναλάβω χοριακη κ προγεστερόνη την παρασκευή κ βλέπουμε.Ειναι νωρίς θεωρείται η υπάρχει και το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης; 

Καλησπέρα κορίτσι μου, εύχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα!! Εγω θεωρω κ απο αυτα που εχω ακουσει οτι καμια φορα θελει λιγο παραπανω χρονο για να φανει, αν πας πχ σε καμια βδομαδα μπορει κ να φαινεται το εμβρυακι!! Ο γιατρος τι σου ειπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rina00 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,θα σας πω με λίγα λόγια την δικια μου ιστορία..2 εξωσωματικές επιτυχημενες αλλά παλινδρόμησαν.9 Ιουλίου έκανα την 3 εξωσωματική,23/7 (406 χοριακη) 27/7 (1635 χοριακη).Μου ζήτησε ο γυναικολόγος να πάω σήμερα για υπερυχο αλλά δεν είδαμε τίποτα στον υπερυχο..μου είπε να επαναλάβω χοριακη κ προγεστερόνη την παρασκευή κ βλέπουμε.Ειναι νωρίς θεωρείται η υπάρχει και το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης; 

Πολύ καλή βρισκω την αύξηση.,,, δεν νομίζω ότι τόσο μεγάλος ο αριθμός για να δείτε έμβρυο.,,, το ενδομήτριο καλό δεν ήταν ; ο γιατρός σου τι σου είπε; Είναι ανησυχητικό; Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός κορίτσια δεν μου απέκλεισε τίποτα,θα περιμένουμε μου είπε την χοριακη την παρασκευή κ βλέπουμε.Μου είπε πως ναι μπορεί να είναι εξωμήτριο αλλά μπορεί αν ανεβαίνει έτσι όπως πρέπει η χοριακη να φανεί στον υπερυχο μετά από 1 με 2 βδομάδες..

Εσείς όταν είδατε σάκο η χοριακη σας πόσο ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rina00 είπε:

Ο γιατρός κορίτσια δεν μου απέκλεισε τίποτα,θα περιμένουμε μου είπε την χοριακη την παρασκευή κ βλέπουμε.Μου είπε πως ναι μπορεί να είναι εξωμήτριο αλλά μπορεί αν ανεβαίνει έτσι όπως πρέπει η χοριακη να φανεί στον υπερυχο μετά από 1 με 2 βδομάδες..

Εσείς όταν είδατε σάκο η χοριακη σας πόσο ήταν;

Να σκεφτεσαι θετικα κοριτσι μου!! Εγω η τελευταια χοριακη που ειχα κανει ηταν 3.300 κ παλι πηγα μετα απο καποιες μερες ακομα, ειχαμε δει σακους κ ισα που ειχα δει κ το εμβρυο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rina00 είπε:

Ο γιατρός κορίτσια δεν μου απέκλεισε τίποτα,θα περιμένουμε μου είπε την χοριακη την παρασκευή κ βλέπουμε.Μου είπε πως ναι μπορεί να είναι εξωμήτριο αλλά μπορεί αν ανεβαίνει έτσι όπως πρέπει η χοριακη να φανεί στον υπερυχο μετά από 1 με 2 βδομάδες..

Εσείς όταν είδατε σάκο η χοριακη σας πόσο ήταν;

Εμένα η τελευταία ήταν 7500 και με είδε μετά από 2-3 μέρες.., και ειδαμε έμβρυο.,, πιστεύω πως πηγές νωρίς .., και θα δέις σίγουρα το εμβρυακι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rina00 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια  για τις απαντήσεις σας! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️

 

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου, να εχεις πιστη!! Οταν μαθεις ενημερωσε μας, ευχομαι οτι καλυτερο😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rina00 είπε:

Ο γιατρός κορίτσια δεν μου απέκλεισε τίποτα,θα περιμένουμε μου είπε την χοριακη την παρασκευή κ βλέπουμε.Μου είπε πως ναι μπορεί να είναι εξωμήτριο αλλά μπορεί αν ανεβαίνει έτσι όπως πρέπει η χοριακη να φανεί στον υπερυχο μετά από 1 με 2 βδομάδες..

Εσείς όταν είδατε σάκο η χοριακη σας πόσο ήταν;

Καλημέρα κορίτσι μου, πιστεύω πως ήταν νωρίς. Εγώ ξεκίνησα με χοριακή 218 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά, 2 μέρες μετά ήταν 430. Μου έκλεισε ραντεβού 10 μέρες μετά ο γιατρός και επειδή είχα αιμορραγία 4 μέρες πριν ο ραντεβού έκανα άλλη μια χοριακή και ήταν στο 7260. Όταν πήγαμε είδαμε και τους σάκους και τα εμβρυάκια. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, πιστεύω πως ήταν νωρίς. Εγώ ξεκίνησα με χοριακή 218 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά, 2 μέρες μετά ήταν 430. Μου έκλεισε ραντεβού 10 μέρες μετά ο γιατρός και επειδή είχα αιμορραγία 4 μέρες πριν ο ραντεβού έκανα άλλη μια χοριακή και ήταν στο 7260. Όταν πήγαμε είδαμε και τους σάκους και τα εμβρυάκια. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά αυτή τη φορά.

Η αλήθεια είναι πως και εμενα δεν μου άρεσε που μου είπε ο γιατρός να πάω τόσο νωρίς..έχω αλλάξει γιατρο σε αυτήν την εξωσωματική και δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη,μου σύστησαν σήμερα έναν γιατρό με τον οποίο επικοινώνησαν το πρωί και μου είπε πως ήταν πολύ νωρίς και θέλει τουλάχιστον μία εβδομάδα ακόμη για υπερυχο..θα δούμε και την χοριακη βέβαια και μάλλον θα συνεχίσω μαζί του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rina00 είπε:

Η αλήθεια είναι πως και εμενα δεν μου άρεσε που μου είπε ο γιατρός να πάω τόσο νωρίς..έχω αλλάξει γιατρο σε αυτήν την εξωσωματική και δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη,μου σύστησαν σήμερα έναν γιατρό με τον οποίο επικοινώνησαν το πρωί και μου είπε πως ήταν πολύ νωρίς και θέλει τουλάχιστον μία εβδομάδα ακόμη για υπερυχο..θα δούμε και την χοριακη βέβαια και μάλλον θα συνεχίσω μαζί του..

Καλημερα!! Αφου δεν εισαι ευχαριστημενη να παρεις κ αλλη γνωμη, τον γιατρο μας πρεπει να τον εμπιστευομαστε και να νιωθουμε ανετα! Αν ο αλλος σε καλυπτει, καλυτερα με εκεινον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα!! Αφου δεν εισαι ευχαριστημενη να παρεις κ αλλη γνωμη, τον γιατρο μας πρεπει να τον εμπιστευομαστε και να νιωθουμε ανετα! Αν ο αλλος σε καλυπτει, καλυτερα με εκεινον!

Καλημέρα,φαντάσου την Πέμπτη έκανα την χοριακη και την παρασκευή με ήθελε και αφού του ειπα πως γιατρέ δεν είναι λίγο νωρίς για υπερυχο μου λέει ναι καλύτερα έλα την τρίτη..και από χτες είμαστε τόσο στεναχωρημένοι με τον σύζυγό μου γιατί όντως είναι νωρίς αλλά έχει μπει και μέσα στο μυαλό μας και το εξωμήτριο.Ο γιατρος που μου σύστησαν με καθησυχάσε λέγοντας πως είναι τόσο νωρίς και με χοριακη 1635 πως να δούμε σάκο από τώρα..αύριο μου είπε να επαναλάβω την χοριακη και βλέπουμε την εξέλιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rina00 είπε:

Καλημέρα,φαντάσου την Πέμπτη έκανα την χοριακη και την παρασκευή με ήθελε και αφού του ειπα πως γιατρέ δεν είναι λίγο νωρίς για υπερυχο μου λέει ναι καλύτερα έλα την τρίτη..και από χτες είμαστε τόσο στεναχωρημένοι με τον σύζυγό μου γιατί όντως είναι νωρίς αλλά έχει μπει και μέσα στο μυαλό μας και το εξωμήτριο.Ο γιατρος που μου σύστησαν με καθησυχάσε λέγοντας πως είναι τόσο νωρίς και με χοριακη 1635 πως να δούμε σάκο από τώρα..αύριο μου είπε να επαναλάβω την χοριακη και βλέπουμε την εξέλιξη

Ναι κοριτσακι μου μη στεναχωριεστε αδικα ηταν πολυ νωρις, εγω φαντασου επειδη ειχα γωνια τον πιεζα να παω κ δεν με αφηνε κ οταν πηγα παλι αυτος ηθελε να παω πιο μετα!! Ηταν νωρις μια χαρα θα ειναι το μωρακι σας ανεβαινει κ καλα η χοριακη σου!! Κανε αυριο να δεις ποσο θα εχει ανεβει και παρε τον δευτερο γιατρο καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κοριτσακι μου μη στεναχωριεστε αδικα ηταν πολυ νωρις, εγω φαντασου επειδη ειχα γωνια τον πιεζα να παω κ δεν με αφηνε κ οταν πηγα παλι αυτος ηθελε να παω πιο μετα!! Ηταν νωρις μια χαρα θα ειναι το μωρακι σας ανεβαινει κ καλα η χοριακη σου!! Κανε αυριο να δεις ποσο θα εχει ανεβει και παρε τον δευτερο γιατρο καλυτερα!

Ναι εννοείται θα συνεχίσω με τον δεύτερο γιατρό, ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rina00 είπε:

Ναι εννοείται θα συνεχίσω με τον δεύτερο γιατρό, ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας!! 

Να σαι καλα κοριτσι μου, να εχετε πιστη, η καλη ψυχολογια κανει θαυματα🙏 ολα καλα να πανε🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rina00 είπε:

Η αλήθεια είναι πως και εμενα δεν μου άρεσε που μου είπε ο γιατρός να πάω τόσο νωρίς..έχω αλλάξει γιατρο σε αυτήν την εξωσωματική και δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη,μου σύστησαν σήμερα έναν γιατρό με τον οποίο επικοινώνησαν το πρωί και μου είπε πως ήταν πολύ νωρίς και θέλει τουλάχιστον μία εβδομάδα ακόμη για υπερυχο..θα δούμε και την χοριακη βέβαια και μάλλον θα συνεχίσω μαζί του..

Να συνεχισεις με αυτόν που σου βγάζει εμπιστοσύνη.,, είναι πολύ σημαντικό!!!! Και θέωρω πως έχεις δικαιο.., ότι πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα από την γιατρό μου.,, και όλα είναι μια χαρά.,, ο μπεμπης μας μεγάλωσε και είπε πως είναι πολύ ζωηρός.... να μην αγχώνομαι ούτε για την κοιλιά ούτε για το παιδί ποτέ θα το νιώσω  ,,,, αυτο θα μας απασχολήσουν από την 18-22 εβδομάδα ,,Φυσικά και ηρέμησα σήμερα 🙏🏻🙏🏻💙💙💙💙ελπίζω να είστε όλες καλά 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα από την γιατρό μου.,, και όλα είναι μια χαρά.,, ο μπεμπης μας μεγάλωσε και είπε πως είναι πολύ ζωηρός.... να μην αγχώνομαι ούτε για την κοιλιά ούτε για το παιδί ποτέ θα το νιώσω  ,,,, αυτο θα μας απασχολήσουν από την 18-22 εβδομάδα ,,Φυσικά και ηρέμησα σήμερα 🙏🏻🙏🏻💙💙💙💙ελπίζω να είστε όλες καλά 😘😘

Τέλεια έτσι κορίτσι μμ ζωηρός κ καλά ναναι!🤰👣🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα από την γιατρό μου.,, και όλα είναι μια χαρά.,, ο μπεμπης μας μεγάλωσε και είπε πως είναι πολύ ζωηρός.... να μην αγχώνομαι ούτε για την κοιλιά ούτε για το παιδί ποτέ θα το νιώσω  ,,,, αυτο θα μας απασχολήσουν από την 18-22 εβδομάδα ,,Φυσικά και ηρέμησα σήμερα 🙏🏻🙏🏻💙💙💙💙ελπίζω να είστε όλες καλά 😘😘

Τελεια κοριτσι μου😊 ετσι ζωηρος να ειναι παντα, μην αγχωνεσαι για τπτ ολα ειναι κ θα ειναι μια χαρα🙏🧿🧿🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Τέλεια έτσι κορίτσι μμ ζωηρός κ καλά ναναι!🤰👣🧿

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια κοριτσι μου😊 ετσι ζωηρος να ειναι παντα, μην αγχωνεσαι για τπτ ολα ειναι κ θα ειναι μια χαρα🙏🧿🧿🌺🌺

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Όλα τα παιδάκια να είναι καλά και ζωηρόυλικα 🙏🏻🙏🏻💝💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Βγήκε η χοριακη μου..την Δευτέρα ήταν 1635 και σήμερα είναι 3567.θα μιλήσω το απόγευμα με τον γιατρό.Πως τι βλέπετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rina00 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Βγήκε η χοριακη μου..την Δευτέρα ήταν 1635 και σήμερα είναι 3567.θα μιλήσω το απόγευμα με τον γιατρό.Πως τι βλέπετε;

Τέλεια κοριτσάκι μου!!!! Με τέτοια άνοδο όλα καλά πιστεύω πως είναι.., θα σε διαβεβαιώσει και ο γιατρός σου.,, τελικα αποφάσισες για τον γιατρό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια κοριτσάκι μου!!!! Με τέτοια άνοδο όλα καλά πιστεύω πως είναι.., θα σε διαβεβαιώσει και ο γιατρός σου.,, τελικα αποφάσισες για τον γιατρό;;;

Μακάρι να είναι όλα καλα,αποφάσισα να συνεχίσω με τον γιατρό που μου συστησαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...