Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα αφου ειναι καλα μη σε νοιαζει τπτ, οταν ξανα πας στον γιατρο σου θα σας πει λογικα και το φυλλο😊

Δόξα το Θεό όλα καλά αυτό μετράει να είναι γερά τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα..., θέλει να σας το αφήσει λίγο ακόμη για έκπληξη 🤣🤣δεν πειράζει... αρκεί που μεγάλωσε τέλεια και ας το μάθατε και λίγο αργότερα 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️❤️❤️

Ναι μωρέ καλά είναι όλα τα μωράκια κ ας μας κάνουν τέτοιες εκπλήξεις!!😍🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε ;; Εγώ πριν λίγο τελείωσα από την αυχενική. Δόξα το Θεό όλα καλά!! Τα διδυμάκια είναι μια χαρά, χαίρουν άκρας υγείας!!! Απ όσο είδε ο γιατρός είναι ένα κοριτσάκι κι ένα αγοράκι... Σημασία έχει πως είναι γερά!!! Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλες!!!

Άννυ μου τέλεια!!! Αχ τι ανακούφιση είναι αυτή μετά την αυχενική! Και τι σούπερ αποτελέσματα είναι αυτά φτου φτου! Καιρος να ξενοιάσεις τώρα!

Να σε ρωτήσω με την αποκόλληση που είχες τι εγινε; Εκλεισε; κι αν ναι σε πόσο διάστημα;

Είχα κι εγώ στην αρχή καφέ για λιγες μερες και μετά αιμα. Εννοείται τρόμαξα πάρα πολύ και πήρα αμέσως γιατρό. Είδαμε αποκολληση στον έναν σάκο 3 χιλιοστά. Κατα τα αλλα φαίνεται να μεγαλώνουν και τα δύο, ακούσαμε και καρδούλες ❤❤

Απλά καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να ησυχάσω μέχρι να καθαρίσω τελείως για αυτο παρακολουθω και τη δική σου περίπτωση που είναι παρόμοια να παίρνω λίγο θάρρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι οποτε με την εξ αιματος papp-A σου ανεβηκε..ετσι παει,δηλαδη εγω στα 42 εχω για νταουν(τρισωμια21) 1 στα 50 αλλα μετα με την εξεταση αιματος αν ειναι οκ θα ανεβει στις 1 στα 1000 πχ..και αυτο θα ειναι το καλυτερο !!δεν μπορει να γινει σαν και σενα πχ 1στα 12000 .Επισης η τρισωμια 18 ειναι 1:100 κ η τρισωμια 13 ειναι 1:400 πχ & ολα αυτα λογω ηλικιας.

Νεφελάκι μια χαρα θα ειναι και τα δικα σου αποτελέσματα. Είναι πολύ μικρες οι πιθανότητες για συνδρομα εξ αρχής ακομα και σε αυτες τις ηλικίες. Σκεφτεσαι να κάνεις και έξτρα εξέταση πχ αμνιο ούτως ή άλλως ή ανάλογα τι θα δείξουν;

Και να σε ρωτήσω, μιας και φαίνεσαι ενημερωμένη επί του θέματος. Εγω θα πάρω ποσοστά βάσει της τωρινής μου ηλικίας (σχεδόν 40) ή της ηλικίας που έγινε η ωοληψία (37); 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Νεφελάκι μια χαρα θα ειναι και τα δικα σου αποτελέσματα. Είναι πολύ μικρες οι πιθανότητες για συνδρομα εξ αρχής ακομα και σε αυτες τις ηλικίες. Σκεφτεσαι να κάνεις και έξτρα εξέταση πχ αμνιο ούτως ή άλλως ή ανάλογα τι θα δείξουν;

Και να σε ρωτήσω, μιας και φαίνεσαι ενημερωμένη επί του θέματος. Εγω θα πάρω ποσοστά βάσει της τωρινής μου ηλικίας (σχεδόν 40) ή της ηλικίας που έγινε η ωοληψία (37); 

Επρηξα τον εξωσω σημερα διοτι οταν ξεκινησα τις εξωσωματικες το φεβρουαριο απο το πρωτο κιολας ραντεβου του επεμενα για προεμφυτευτικο και ελεγε οχι δεν κανουμε για πλακα κ ηταν καθετος. οποτε σημερα του λεω «τωρα τι θα κανω που δεν με αφηνατε τοτε;» και μου ειπε σπανια βλεπουμε συνδρομα και ειμαι σιγουρος δεν θα εχεις τιποτα απο αυτα και να χαιρεσαι τωρα οχι να σκεφτεσαι τετοια.αυτος αν δεν ειναι σιγουρος δεν μιλαει και σκυβει το κεφαλι.οποτε οπως καταλαβαινεις πηρα τα πανω μου χαχχα γιατί οτι μου ειπε απο την αρχη εγινε κιολας ,και ας τον αμφισβητουσα συνεχως κ τον χιλιοτσεκαρα..Εξτρα μονο αν χρειαστει τα αμνιο κ αυτα μονο αναγκαστικα αλλα βεβαια κ οτι δειξει ή μου πουνε και οι ειδικοι..για σενα δε το ξερω αλλα η λογική μου  37 λεει!απο τοτε τα ειχες ;; μπραβο ρε ! Τελειοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Άννυ μου τέλεια!!! Αχ τι ανακούφιση είναι αυτή μετά την αυχενική! Και τι σούπερ αποτελέσματα είναι αυτά φτου φτου! Καιρος να ξενοιάσεις τώρα!

Να σε ρωτήσω με την αποκόλληση που είχες τι εγινε; Εκλεισε; κι αν ναι σε πόσο διάστημα;

Είχα κι εγώ στην αρχή καφέ για λιγες μερες και μετά αιμα. Εννοείται τρόμαξα πάρα πολύ και πήρα αμέσως γιατρό. Είδαμε αποκολληση στον έναν σάκο 3 χιλιοστά. Κατα τα αλλα φαίνεται να μεγαλώνουν και τα δύο, ακούσαμε και καρδούλες ❤❤

Απλά καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να ησυχάσω μέχρι να καθαρίσω τελείως για αυτο παρακολουθω και τη δική σου περίπτωση που είναι παρόμοια να παίρνω λίγο θάρρος

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Με το καλό και σε σένα!!! Όχι δεν έχει κλείσει. Δεν ξέρω πόσα εκατοστά είναι. Και πάλι από τη Δευτέρα μέχρι και σήμερα είχα καφέ και λίγο ροζ. Και σκέψου ότι ήμουν καθαρή εδώ και 1 μήνα. Αλλά επειδή το ρώτησα εχθές μου είπε πως αν δεν του έλεγα για τα καφέ δε θα μου ανέφερε καν πως υπάρχει η αποκόλληση. Μην ανησυχείς. Ειδικά στα δίδυμα θα τα έχουμε αυτά. Όλα θα πάνε κατ ευχήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Νεφελάκι μια χαρα θα ειναι και τα δικα σου αποτελέσματα. Είναι πολύ μικρες οι πιθανότητες για συνδρομα εξ αρχής ακομα και σε αυτες τις ηλικίες. Σκεφτεσαι να κάνεις και έξτρα εξέταση πχ αμνιο ούτως ή άλλως ή ανάλογα τι θα δείξουν;

Και να σε ρωτήσω, μιας και φαίνεσαι ενημερωμένη επί του θέματος. Εγω θα πάρω ποσοστά βάσει της τωρινής μου ηλικίας (σχεδόν 40) ή της ηλικίας που έγινε η ωοληψία (37); 

Την ηλικία της ωοληψίας βάζουν. Εμένα μου ζήτησε εχθές ημερομηνία ωοληψίας γι αυτό το λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Με το καλό και σε σένα!!! Όχι δεν έχει κλείσει. Δεν ξέρω πόσα εκατοστά είναι. Και πάλι από τη Δευτέρα μέχρι και σήμερα είχα καφέ και λίγο ροζ. Και σκέψου ότι ήμουν καθαρή εδώ και 1 μήνα. Αλλά επειδή το ρώτησα εχθές μου είπε πως αν δεν του έλεγα για τα καφέ δε θα μου ανέφερε καν πως υπάρχει η αποκόλληση. Μην ανησυχείς. Ειδικά στα δίδυμα θα τα έχουμε αυτά. Όλα θα πάνε κατ ευχήν.

Κοριτσι μου να σε ρωτησω κατι κ εγω; αποκολληση σακου εχεις η πλακουντα; δεν φτιαχνει αυτο σου εχει πει ο γιατρος; ρωταω γτ εγω αν δεν ειχα καταλαβει λαθος δλδ την περασμενη φορα που ειχα παει κ πριν ειχα δει καφε 2-3 μερες ειχα αποκολληση σακου, απο τοτε βεβαια δεν ξανα ειδα τπτ αλλα ειχα την εντυπωση οτι αυτα επουλωνονται!! Δεν τον ρωτησα βεβαια γτ μου ειπε οτι δεν ηταν κατι ανησυχητικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου να σε ρωτησω κατι κ εγω; αποκολληση σακου εχεις η πλακουντα; δεν φτιαχνει αυτο σου εχει πει ο γιατρος; ρωταω γτ εγω αν δεν ειχα καταλαβει λαθος δλδ την περασμενη φορα που ειχα παει κ πριν ειχα δει καφε 2-3 μερες ειχα αποκολληση σακου, απο τοτε βεβαια δεν ξανα ειδα τπτ αλλα ειχα την εντυπωση οτι αυτα επουλωνονται!! Δεν τον ρωτησα βεβαια γτ μου ειπε οτι δεν ηταν κατι ανησυχητικο!

Αποκόλληση πλακούντα. Φτιάχνεται απλά σε μένα δεν έχει διορθωθεί τελείως ακόμα. "Όσο πάει είναι και καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Αποκόλληση πλακούντα. Φτιάχνεται απλά σε μένα δεν έχει διορθωθεί τελείως ακόμα. "Όσο πάει είναι και καλύτερα.

Ααα ωραια, ευχαριστω!! Ευχομαι να περασει τελειως γρηγορα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Διάβασα και πολύ ωραία νέα με τις αυχενικες, πολλά πολλά μπράβο!

Ήθελα να σας ρωτήσω, νιώθετε πονακια χαμηλά; Όχι κάτι σοβαρό, τραβηγματακια δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Διάβασα και πολύ ωραία νέα με τις αυχενικες, πολλά πολλά μπράβο!

Ήθελα να σας ρωτήσω, νιώθετε πονακια χαμηλά; Όχι κάτι σοβαρό, τραβηγματακια δηλαδή.

Καλημερα κοριτσι μου, σε ποια βδομαδα εισαι;; εγω να σου πω δεν νιωθω καμποσο καιρο τετοια αλλα πολλα κοριτσια μας εδω νιωθουν ακομα τραβηγματακια κ ψιλοπονακια, λογικα ειναι φυσιολογικο μεγαλωνει η μητρα, εχεις ρωτησει τον γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, σε ποια βδομαδα εισαι;; εγω να σου πω δεν νιωθω καμποσο καιρο τετοια αλλα πολλα κοριτσια μας εδω νιωθουν ακομα τραβηγματακια κ ψιλοπονακια, λογικα ειναι φυσιολογικο μεγαλωνει η μητρα, εχεις ρωτησει τον γιατρο;

Στη 14η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Στη 14η εβδομάδα.

Πλέον στην 13η βδομάδα νιώθω πονάκια όταν κουράζομαι. Και κουράζομαι πολύ εύκολα. Φυσιολογικά είναι ολα αυτά αφού μεγαλώνει συνέχεια η μήτρα και τα διαβολάκια μας. Εμένα περισσότερο η μέση με τσακίζει ειδικά το βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Διάβασα και πολύ ωραία νέα με τις αυχενικες, πολλά πολλά μπράβο!

Ήθελα να σας ρωτήσω, νιώθετε πονακια χαμηλά; Όχι κάτι σοβαρό, τραβηγματακια δηλαδή.

Ναι κορίτσι Μ κ εγώ έχω φτάσει στην 15 κ ακόμα έχω κάτι πονακια ..είναι που αλλάζει θέση η μήτρα κ μεγαλώνει.καλο είναι όμως να μιλήσεις κ με τον γιατρό σ!με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Διάβασα και πολύ ωραία νέα με τις αυχενικες, πολλά πολλά μπράβο!

Ήθελα να σας ρωτήσω, νιώθετε πονακια χαμηλά; Όχι κάτι σοβαρό, τραβηγματακια δηλαδή.

Καλημεραααα.,,να σου πω Την αλήθεια αυτήν την εβδομάδα είχα και εγώ.,, πήρα την γυναικολόγο και μου είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα.,, τα ένιωθα χαμηλα αλλά έτυχε μια μέρα να νιώθω συνέχεια Ε και λίγο ανησύχησα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.,, τι κάνετε;;  

Καλησπερα κοριτσι μου τι κανεις;; εγω πριν λιγο γυρισα απο την αυχενικη😊 ολα καλα ηταν στον υπερηχο θα παρω του αιματος την Τεταρτη αλλα απ οτι μου πε ολα καλα ειναι!! Τι υπερηχος κ αυτος; ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο, καθε βδομαδα να εκανα δεν με νοιαζει😊😊 συγκινηθηκα πολυ!! Ευχομαι ολα τα μωρακια μας να ειναι καλα κ να εχουν υγεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου τι κανεις;; εγω πριν λιγο γυρισα απο την αυχενικη😊 ολα καλα ηταν στον υπερηχο θα παρω του αιματος την Τεταρτη αλλα απ οτι μου πε ολα καλα ειναι!! Τι υπερηχος κ αυτος; ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο, καθε βδομαδα να εκανα δεν με νοιαζει😊😊 συγκινηθηκα πολυ!! Ευχομαι ολα τα μωρακια μας να ειναι καλα κ να εχουν υγεια!!

Τέλεια κορίτσι μου!!!!!! Χαίρομαι που όλα είναι καλά❤️❤️❤️❤️❤️., Δεν είναι τελειος ο υπερηχοσ; Εγώ αν δεν νιώθω καλά και αρχίζω και πέφτω το βάζω και το βλέπω... τρελή Ε;;; Σας έκανε πρόβλεψη για φύλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!!!! Χαίρομαι που όλα είναι καλά❤️❤️❤️❤️❤️., Δεν είναι τελειος ο υπερηχοσ; Εγώ αν δεν νιώθω καλά και αρχίζω και πέφτω το βάζω και το βλέπω... τρελή Ε;;; Σας έκανε πρόβλεψη για φύλο; 

Πωπω τρελαθηκα κ εγω ναι, κ εγω τον εβαλα αμεσως κ τον ξανα ειδα, καλα το κανεις πραγματικα κ εγω πηρα δυμαμη σημερα ετσι που το δα!! Ναι 80-90% κορη μου ειπε😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πωπω τρελαθηκα κ εγω ναι, κ εγω τον εβαλα αμεσως κ τον ξανα ειδα, καλα το κανεις πραγματικα κ εγω πηρα δυμαμη σημερα ετσι που το δα!! Ναι 80-90% κορη μου ειπε😊

Άντε με το καλό 🧿❤️🤰🙏🏻Όλα καλά να μας έρθουν,,, εμένα πέρασαν 2 εβδομάδες και τώρα μ έχει πιάσει αυτό το άγχος αν όλα είναι καλά... ανυπομονώ να πάω.., μου είπαν και κάτι κοπελες λιγότερο από εμένα ότι νιώθουν το μωρό .,, και κατάλαβες..,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Άντε με το καλό 🧿❤️🤰🙏🏻Όλα καλά να μας έρθουν,,, εμένα πέρασαν 2 εβδομάδες και τώρα μ έχει πιάσει αυτό το άγχος αν όλα είναι καλά... ανυπομονώ να πάω.., μου είπαν και κάτι κοπελες λιγότερο από εμένα ότι νιώθουν το μωρό .,, και κατάλαβες..,, 

Ποσο εισαι αγαπη μου; μην αγχωνεσαι ολα καλα ειναι, εχει περασει κατα πολυ η επικυνδινη περιοδος😊🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ποσο εισαι αγαπη μου; μην αγχωνεσαι ολα καλα ειναι, εχει περασει κατα πολυ η επικυνδινη περιοδος😊🧿🧿

Μακαρι να είναι όλα καλά!!!!🙏🏻🙏🏻🧿🧿διανυω την 16η εβδομάδα.,,(15+5) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαρι να είναι όλα καλά!!!!🙏🏻🙏🏻🧿🧿διανυω την 16η εβδομάδα.,,(15+5) 

Ενταξει μην αγχωνεσαι νωρις ειναι ακομα για να το νιωσεις κ εμενα μια ξαδερφη μου που ειναι τωρα στην 20η το ενιωσε 17 προς 18η βδομαδα!! Ολα καλα θα ναι😊🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ενταξει μην αγχωνεσαι νωρις ειναι ακομα για να το νιωσεις κ εμενα μια ξαδερφη μου που ειναι τωρα στην 20η το ενιωσε 17 προς 18η βδομαδα!! Ολα καλα θα ναι😊🧿

Μακαρι!!!!Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!!! Εσυ πως είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...