Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Μπα όχι δεν έχω αποκόλληση.. απλά τις τελευταίες μέρες όλο και κάτι φτερνισματα, τρομαγματα τα είχα και σήμερα ξεχάστηκα και τεντωθηκα και αναρωτιόμουν τι να γίνεται εκεί μέσα... 

@melodyyέκανες αυχενικη όλα καλά?

@Ioann89εσύ έχεις αγοράκι τελικά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Μπα όχι δεν έχω αποκόλληση.. απλά τις τελευταίες μέρες όλο και κάτι φτερνισματα, τρομαγματα τα είχα και σήμερα ξεχάστηκα και τεντωθηκα και αναρωτιόμουν τι να γίνεται εκεί μέσα... 

@melodyyέκανες αυχενικη όλα καλά?

@Ioann89εσύ έχεις αγοράκι τελικά??

Όχι ούτε καν... Φυσιολογική ζωή!!! Δεν είμαστε άρρωστες! Όχι όχι δεν έχω κάνει ακόμη... Την άλλη Παρασκευή θα κάνω!εσυ πότε κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Μπα όχι δεν έχω αποκόλληση.. απλά τις τελευταίες μέρες όλο και κάτι φτερνισματα, τρομαγματα τα είχα και σήμερα ξεχάστηκα και τεντωθηκα και αναρωτιόμουν τι να γίνεται εκεί μέσα... 

@melodyyέκανες αυχενικη όλα καλά?

@Ioann89εσύ έχεις αγοράκι τελικά??

Όλα καλά θα είναι.,,, μεγαλώνουν τα Ζουζουνακια μας.,,, ναι ναι.... αγοράκι.,,, την Δευτέρα το απόγευμα πήγα στη γυναικολόγο και μας είπε!!!! 💙💙 η αλήθεια είναι εγώ πίστευα πως έχω κορίτσι και ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ γύρω μου μου έλεγαν πως έχω αγορι.,, τελικά έπεσαν μέσα 😂😂 γερα μωράκια να έχουμε και καλές εγκυμοσύνες 💙🙏🏻🧿🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Όλα καλά θα είναι.,,, μεγαλώνουν τα Ζουζουνακια μας.,,, ναι ναι.... αγοράκι.,,, την Δευτέρα το απόγευμα πήγα στη γυναικολόγο και μας είπε!!!! 💙💙 η αλήθεια είναι εγώ πίστευα πως έχω κορίτσι και ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ γύρω μου μου έλεγαν πως έχω αγορι.,, τελικά έπεσαν μέσα 😂😂 γερα μωράκια να έχουμε και καλές εγκυμοσύνες 💙🙏🏻🧿🤰

Με το καλο να ειναι το αγορακι σου λοιπον κοριτσακι μου🙏😊😊🌺🌺❤❤🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyyεγώ τη Δευτέρα στις 20 πάω!!! Άντε καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

@Ioann89να πάνε όλα καλά με το αντράκι σου κοριτσι μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@melodyyεγώ τη Δευτέρα στις 20 πάω!!! Άντε καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

@Ioann89να πάνε όλα καλά με το αντράκι σου κοριτσι μου!!!!! 

Καλά αποτελέσματα!!!! Γερά μωράκια κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Με το καλο να ειναι το αγορακι σου λοιπον κοριτσακι μου🙏😊😊🌺🌺❤❤🧿🧿

Ευχαριστώ πολύ κατερινα μου❣️❣️❣️❣️Εσυ αυχενική ποτέ θα κανείς;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@melodyyεγώ τη Δευτέρα στις 20 πάω!!! Άντε καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

@Ioann89να πάνε όλα καλά με το αντράκι σου κοριτσι μου!!!!! 

Ευχαριστώ πολύ 😍😍😍😍καλά αποτελέσματα στις αυχενικές  σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κατερινα μου❣️❣️❣️❣️Εσυ αυχενική ποτέ θα κανείς;;;; 

27 του μηνα κλεισαμε πρωτα ο Θεος😊🙏 ευχομαι να ειναι ολα καλα κ εκει, φευγει λιγο το αγχος μετα την αυχενικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μία ακόμη απορία..ξεχάστηκα το πρωί και τεντωθηκα λέτε να έκανα βλακεια??? 

@Eiffelέχει συμβεί να πέσουν κι έξω στο φύλλο του μωρού!!

 

Το μωράκι είναι μέσα σε προστατευμένο σημείο, μέσα σε νερό, οπότε μην ανησυχείς. Βέβαια καλό είναι να μην τεντωνομαστε πολύ αλλά δεν γίνεται και καθόλου. Όπως και με το σκύψιμο και με το βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

27 του μηνα κλεισαμε πρωτα ο Θεος😊🙏 ευχομαι να ειναι ολα καλα κ εκει, φευγει λιγο το αγχος μετα την αυχενικη;;

Ότι λίγο χαλαρώνεις ναι.,,, δεν είμαι όπως πριν σίγουρα..,, αλλά ξέρεις το άγχος σε εμένα δεν φεύγει έτσι απλά .,, χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Άντε κορίτσια μου όλες μαζί είμαστε πάνω κάτω. Να φύγει ο βραχνάς της αυχενικής να ηρεμήσουμε. Με το καλό ο παίδαρος @Ioann89!!!!!

@annie! Μου σ ευχαριστώ πολύ!!!! Και σε εσένα εύχομαι να έχεις μια καλή αυχενικη!!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ότι λίγο χαλαρώνεις ναι.,,, δεν είμαι όπως πριν σίγουρα..,, αλλά ξέρεις το άγχος σε εμένα δεν φεύγει έτσι απλά .,, χαχαχαχαχα 

Χαχαχα αυτο φοβαμαι και για μενα ασε😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλημερα κοριτσια!!!!!θελω την γνώμη σας ... έκανα εξετάσεις ούρων και έχω ουρολοίμωξη ,,, φάνηκε μόνο από την καλλιέργεια . Και η γιατρός για να είμαστε σίγουρες με έστειλε σε ουρολόγο ,,, ο οποίος μου έδωσε αντιβίωση,,,, και εγώ φοβάμαι να την πάρω μήπως να κάνω κακό στο μωρό... 😏😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

 Καλημερα κοριτσια!!!!!θελω την γνώμη σας ... έκανα εξετάσεις ούρων και έχω ουρολοίμωξη ,,, φάνηκε μόνο από την καλλιέργεια . Και η γιατρός για να είμαστε σίγουρες με έστειλε σε ουρολόγο ,,, ο οποίος μου έδωσε αντιβίωση,,,, και εγώ φοβάμαι να την πάρω μήπως να κάνω κακό στο μωρό... 😏😏😏

Καλημερα κοριτσακι μου!! Αγαπη μου να την παρεις την αντιβιωση μην το σκεφτεσαι καν!! Εχω πολυ κακο παραδειγμα απο την κουνιαδα μου που εχασε το μωρο της στον 5ο μηνα γτ δεν ειχε καταλαβει οτι ειχε ουρολοιμωξη και οταν ανεβασε πυρετο ηταν αργα πια γτ ειχε προχωρησει, ενταξει δεν ειναι συχνο αυτο εννοειται αλλα συμβαινει!! Δεν στο λεω για να σε τρομαξω αλλα θεωρω οτι αν δεν παρεις κατι ειναι πιο επικυνδινο! Οι αντιβιωσεις που δινουν στην εγκυμοσυνη δεν επηρεαζουν καθολου το εμβρυο!! Περαστικα να ειναι❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!! Αγαπη μου να την παρεις την αντιβιωση μην το σκεφτεσαι καν!! Εχω πολυ κακο παραδειγμα απο την κουνιαδα μου που εχασε το μωρο της στον 5ο μηνα γτ δεν ειχε καταλαβει οτι ειχε ουρολοιμωξη και οταν ανεβασε πυρετο ηταν αργα πια γτ ειχε προχωρησει, ενταξει δεν ειναι συχνο αυτο εννοειται αλλα συμβαινει!! Δεν στο λεω για να σε τρομαξω αλλα θεωρω οτι αν δεν παρεις κατι ειναι πιο επικυνδινο! Οι αντιβιωσεις που δινουν στην εγκυμοσυνη δεν επηρεαζουν καθολου το εμβρυο!! Περαστικα να ειναι❤

Ευχαριστώ κοπέλα μου!!!! Η αλήθεια είναι ότι και ο ουρολόγος προσπάθησε να με ηρέμησει.. γιατί μου είπε ότι είναι τυχαιο γεγονός και μάλλον επειδή δεν μπορούσα να πιω νερό και είχα δυσκοιλιότητα.., είδα ότι κοίταξε στο βιβλίο και μετά μου την έδωσε.,, και η γυναικολογος μου είπε ότι τον εμπιστεύεται απόλυτα.,,, αλλά μ έχει πιάσει φόβος ψέματα να μην πω.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 Καλημερα κοριτσια!!!!!θελω την γνώμη σας ... έκανα εξετάσεις ούρων και έχω ουρολοίμωξη ,,, φάνηκε μόνο από την καλλιέργεια . Και η γιατρός για να είμαστε σίγουρες με έστειλε σε ουρολόγο ,,, ο οποίος μου έδωσε αντιβίωση,,,, και εγώ φοβάμαι να την πάρω μήπως να κάνω κακό στο μωρό... 😏😏😏

Καλημέρα κορίτσι μου και περαστικά!!! Εφόσον σου έδωσε ο γιατρός την αντιβίωση νομίζω είσαι εντάξει... Και εγώ πήρα 4 μέρες γιατί είχα σταφυλοκοκκο στο κόλπο και όλα μια χαρα... Λογικά η αντιβίωση θα είναι συμβατή με την εγκυμοσύνη!! Μπορείς να ρωτήσεις και τη γυναικολόγο σου για να στο επιβεβαίωση εφόσον δεν στην έδωσε η ίδια αλλά ο ουρολόγος.. 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου!!!! Η αλήθεια είναι ότι και ο ουρολόγος προσπάθησε να με ηρέμησει.. γιατί μου είπε ότι είναι τυχαιο γεγονός και μάλλον επειδή δεν μπορούσα να πιω νερό και είχα δυσκοιλιότητα.., είδα ότι κοίταξε στο βιβλίο και μετά μου την έδωσε.,, και η γυναικολογος μου είπε ότι τον εμπιστεύεται απόλυτα.,,, αλλά μ έχει πιάσει φόβος ψέματα να μην πω.,, 

Καλημέρα κορίτσι μου, πάρε τηλέφωνο τη γυναικολόγο σου, πες ποια αντιβίωση σου έδωσε και θα σου πει αν κάνει ή όχι. Υπάρχουν αντιβιώσεις που δεν επηρεάζουν την κύηση. Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!! Περαστικά κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου!!!! Η αλήθεια είναι ότι και ο ουρολόγος προσπάθησε να με ηρέμησει.. γιατί μου είπε ότι είναι τυχαιο γεγονός και μάλλον επειδή δεν μπορούσα να πιω νερό και είχα δυσκοιλιότητα.., είδα ότι κοίταξε στο βιβλίο και μετά μου την έδωσε.,, και η γυναικολογος μου είπε ότι τον εμπιστεύεται απόλυτα.,,, αλλά μ έχει πιάσει φόβος ψέματα να μην πω.,, 

Σε καταλαβαινω αλλα οσο μπορεις μην αγχωνεσαι!! Παρε την αντιβιωση σου πινε οσο μπορεις και νερο παραπανω και ολα θα ειναι μια χαρα θα δεις😊🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και περαστικά!!! Εφόσον σου έδωσε ο γιατρός την αντιβίωση νομίζω είσαι εντάξει... Και εγώ πήρα 4 μέρες γιατί είχα σταφυλοκοκκο στο κόλπο και όλα μια χαρα... Λογικά η αντιβίωση θα είναι συμβατή με την εγκυμοσύνη!! Μπορείς να ρωτήσεις και τη γυναικολόγο σου για να στο επιβεβαίωση εφόσον δεν στην έδωσε η ίδια αλλά ο ουρολόγος.. 💖

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, πάρε τηλέφωνο τη γυναικολόγο σου, πες ποια αντιβίωση σου έδωσε και θα σου πει αν κάνει ή όχι. Υπάρχουν αντιβιώσεις που δεν επηρεάζουν την κύηση. Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!! Περαστικά κοπέλα μου!!!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε καταλαβαινω αλλα οσο μπορεις μην αγχωνεσαι!! Παρε την αντιβιωση σου πινε οσο μπορεις και νερο παραπανω και ολα θα ειναι μια χαρα θα δεις😊🙏🧿

Ευχαριστώ κοριτσια μου!!!!! Η γυναικολογος είπε πως τον εμπιστεύεται..,, μου είχε πει να πάρω μια αντιβίωση πριν πάω στον ουρολόγο και την έδειξα... αλλά μου είπε πως είναι τόσο μικρή η δόση που δεν θα με βοηθήσει .,, απλά θα σταματήσει το μικρόβιο δεν θα το εξαλείψει.,, ακόμη και σε μικρά παιδιά δίνουν 3 από αυτά τα χάπια.,, και μου έδωσε άλλη αντιβίωση,,, στο χαρτί έλεγε πως δεν έχουν αναφερθεί πρόβληματα με εγκυμοσυνη αλλά πάντα με συννενόηση με τον γιατρό.,, Αλλά με τρώει ρε παιδί μ .,, τι να πω!!! Πραγματικά εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ΜΜΜ πως είστε??

Επίσημα λοιπόν μπήκαμε κ στο δεύτερο τρίμηνο είμαι στην 14εβδομαδα.χθες το βράδυ είχα κάτι πονακια όχι τπτ τρομερό αλλά εδώ κ μια ώρα έχω τρομερούς πόνους περιόδου κ είμαι ξάπλα .περιμένω τηλ από την γιατρό.το έχει παθει καμία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 μην φοβάσαι κορίτσι μου... Η αντιβίωση για καλό είναι όχι για κακό.. Πολλές εγκυουλες έχουν πάρει αντιβιωσεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και είχαν τελείως εγκυμοσύνες και γέννησαν γερά μωράκια.. Από την στιγμή που και ο ουρολόγο σου έδωσε αυτή την αντιβίωση και η γυναικολόγος σου συμφωνεί να την πάρεις.. Σκέψου αυτοί οι δύο τι ευθύνη έχουν και σου έδωσαν την αντιβίωση.. Δεν θα σου την έδιναν έτσι απλά αν υπήρχε έστω μια τόσο δα περίπτωση να βλάψει το μωράκι σου να είσαι σίγουρη☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ΜΜΜ πως είστε??

Επίσημα λοιπόν μπήκαμε κ στο δεύτερο τρίμηνο είμαι στην 14εβδομαδα.χθες το βράδυ είχα κάτι πονακια όχι τπτ τρομερό αλλά εδώ κ μια ώρα έχω τρομερούς πόνους περιόδου κ είμαι ξάπλα .περιμένω τηλ από την γιατρό.το έχει παθει καμία???

Καλημερα κοριτσι μου, εγω ειχα πονους περιοδου μονο στην αρχη η αληθεια ειναι απο κει κ περα δεν εχω ξανα νιωσει περα απο τσιμπηματακια και τραβηγματα!! Εχω ακουσει βεβαια απο πολλες οτι στην αλλαγη του μηνα τους ειχαν πονους περιοδου για 1 2 μερες, πιστευω οτι θα ειναι η μητρα σου που μεγαλωνει!! Να σκεφτεσαι θετικα!! Οταν σε παρει ο γιατρος πες μας τι σου ειπεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ΜΜΜ πως είστε??

Επίσημα λοιπόν μπήκαμε κ στο δεύτερο τρίμηνο είμαι στην 14εβδομαδα.χθες το βράδυ είχα κάτι πονακια όχι τπτ τρομερό αλλά εδώ κ μια ώρα έχω τρομερούς πόνους περιόδου κ είμαι ξάπλα .περιμένω τηλ από την γιατρό.το έχει παθει καμία???

Καλησπέρα κοπέλα μου, γενικά πονάκια έχω συχνά πυκνά. Ειδικά όταν κουράζομαι. Τόσο πολύ όμως όχι. Δες τι θα πει ο γιατρός. Μπορεί να κάνει συσπάσεις η μήτρα. Ελπίζω να μην είναι τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...