Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλό μήνα!!! Να μπω κι εγώ στην παρέα σας είμαι 9w3d σε δίδυμα ύστερα από εξωσωματική.. σήμερα το βράδυ έχω τον δεύτερο υπέρηχο με το γιατρό... από το πρωί με έχει πιάσει άγχος γιατί εδώ και 2-3μερες είχα λίγο καφέ αίμα στο σκούπισμα αλλά σήμερα αυξήθηκε.. έχω ξαναδεί άλλες δύο φορές φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης κι ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ.. αλλά το γεγονός ότι αυξάνονται σταδιακά με θορυβησε.. τι λέτε βρε κορίτσια να ανησυχώ για τα μωράκια μου???? 

Κορίτσι μου το καφέ δεν είναι πρόβλημα.... Πολλές φορές ούτε και το κατακόκκινο αίμα δεν είναι τόσο σοβαρό όσο νομίζουμε.. Μίλησε με τον γιατρό σου μήπως πας νωρίτερα και ηρεμήσεις! Πάντως νομίζω ότι οι μισές εδώ είχαμε τουλάχιστον 1φορα αίμα και καφέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλό μήνα!!! Να μπω κι εγώ στην παρέα σας είμαι 9w3d σε δίδυμα ύστερα από εξωσωματική.. σήμερα το βράδυ έχω τον δεύτερο υπέρηχο με το γιατρό... από το πρωί με έχει πιάσει άγχος γιατί εδώ και 2-3μερες είχα λίγο καφέ αίμα στο σκούπισμα αλλά σήμερα αυξήθηκε.. έχω ξαναδεί άλλες δύο φορές φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης κι ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ.. αλλά το γεγονός ότι αυξάνονται σταδιακά με θορυβησε.. τι λέτε βρε κορίτσια να ανησυχώ για τα μωράκια μου???? 

Καλημέρα κοριτσάκι μου και καλό μήνα!! Μην ανησυχείς λογικά δεν είναι τίποτα!! Και γω με τα διδυμάκια είχα 2 φορές αίμα και πάνω από 10 μέρες καφέ. Αποκολλησουλα ήταν χωρίς να επηρεάζει τα έμβρυα. Όσο είναι καφέ δεν τους απασχολεί. Θα πας και στο γιατρό σήμερα και θα δείτε τα μικρά!!! Αν κατεβάσεις αίμα παρτον τηλέφωνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου λέω να πάρω τώρα στο ιατρείο να ρωτήσω γιατί μέχρι το βράδυ θα σκάσω... λέτε να γίνομαι κουραστική??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου λέω να πάρω τώρα στο ιατρείο να ρωτήσω γιατί μέχρι το βράδυ θα σκάσω... λέτε να γίνομαι κουραστική??? 

Να παρεις και να μη το σκεφτεσαι αγαπη μου, δεν υπαρχει κουραστικη η οχι, ο γιατρος πρεπει να ειναι εκει να μας καθυσηχαζει σε οτι μας απασχολει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου λέω να πάρω τώρα στο ιατρείο να ρωτήσω γιατί μέχρι το βράδυ θα σκάσω... λέτε να γίνομαι κουραστική??? 

Θα κάνεις ότι χρειάζεται για να είσαι ήρεμη. Το άγχος δεν κάνει καλό στα μωράκια σου. Καλύτερα να γίνεις κουραστική παρά να ζορίζεσαι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην αγχώνομαι είναι σύνηθες... αντε να ρθει το βράδυ να τα δούμε γιατί τότε θα ηρεμήσω!!!! Τι πράγμα αυτό βρε κορίτσια μέχρι να ρθει ο επόμενος υπέρηχος.. αγωνία στο φουλ.. έχω σχεδόν 3 βδομάδες από τον προηγούμενο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην αγχώνομαι είναι σύνηθες... αντε να ρθει το βράδυ να τα δούμε γιατί τότε θα ηρεμήσω!!!! Τι πράγμα αυτό βρε κορίτσια μέχρι να ρθει ο επόμενος υπέρηχος.. αγωνία στο φουλ.. έχω σχεδόν 3 βδομάδες από τον προηγούμενο!!!!! 

Ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου, θα δεις ποσο θα εχουν μεγαλωσει και δεν θα το πιστευεις😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου, θα δεις ποσο θα εχουν μεγαλωσει και δεν θα το πιστευεις😊🙏

Μακάρι!!! Ανυπομονώ!!! Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... Τι κάνετε; είχα πάει για καλλιέργεια κολπικό υγρού γιατί είχα αρκετά υγρά... Μου έβγαλε σταφυλοκοκκο... Έχω ανησυχησει αρκετά ομολογώ.. Περιμένω να με πάρει η γιατρος για να μου πει τι πρέπει να κάνω... Γνωρίζετε; είναι κάτι επικίνδυνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα... Τι κάνετε; είχα πάει για καλλιέργεια κολπικό υγρού γιατί είχα αρκετά υγρά... Μου έβγαλε σταφυλοκοκκο... Έχω ανησυχησει αρκετά ομολογώ.. Περιμένω να με πάρει η γιατρος για να μου πει τι πρέπει να κάνω... Γνωρίζετε; είναι κάτι επικίνδυνο; 

Καλημερα κοριτσι μου!! Δεν εχω ακουσει κατι, θα υπαρχει τροπος αντιμετωπισης παντως θα σου πει τι να κανεις η γιατρος!! Μονο τα υγρα ειχες και πηγες για εξεταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Δεν εχω ακουσει κατι, θα υπαρχει τροπος αντιμετωπισης παντως θα σου πει τι να κανεις η γιατρος!! Μονο τα υγρα ειχες και πηγες για εξεταση;

Ναιι... Δεν εχω άλλη ενόχληση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Ναιι... Δεν εχω άλλη ενόχληση.. 

Ξερω οτι στην εγκυμοσυνη επειδη αλλαζει το ph του κολπου ολα αυτα ειναι πιο ευκολο να τα παθουμε!! Αλλα σιγουρα υπαρχουν τροποι αντιμετωπισης!! Πες μας οταν σου πει η γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ξερω οτι στην εγκυμοσυνη επειδη αλλαζει το ph του κολπου ολα αυτα ειναι πιο ευκολο να τα παθουμε!! Αλλα σιγουρα υπαρχουν τροποι αντιμετωπισης!! Πες μας οταν σου πει η γιατρος!

Εννοείται... Θα σας ενημερώσω... 

Εύχομαι να μην είναι τίποτα... 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι; δεν ξερω αν ειναι χαζη ερωτηση αλλα ξεχναω καθε φορα να ρωτησω τον γιατρο!! Ξερετε αν στην εγκυμοσυνη μπορουμε να τρωμε προβειο γιαουρτι; εγω πριν ετρωγα προβειο αλλα τωρα το αφησα για να τον ρωτησω και ολο το ξεχνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι; δεν ξερω αν ειναι χαζη ερωτηση αλλα ξεχναω καθε φορα να ρωτησω τον γιατρο!! Ξερετε αν στην εγκυμοσυνη μπορουμε να τρωμε προβειο γιαουρτι; εγω πριν ετρωγα προβειο αλλα τωρα το αφησα για να τον ρωτησω και ολο το ξεχνω! 

Γιατί να μην κάνει; Αρκεί να είναι παστεριωμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Γιατί να μην κάνει; Αρκεί να είναι παστεριωμένο

Κατι τετοιο ειχα διαβασει και με κολλησε!! Του εμποριου οποτε θα ειναι οκ ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κατι τετοιο ειχα διαβασει και με κολλησε!! Του εμποριου οποτε θα ειναι οκ ε;;

Επειδή έχω ρωτήσει το γιατρό για το τι κάνει να τρώμε κλπ.. Το μόνο που μου είπε ήταν όχι σαλάτες ωμές και φρούτα έξω γιατί δεν ξέρεις αν έχουν πλυθεί καλά, όχι σούσι, όλα καλό μαγειρεμένα, όχι συκώτια και αποφεύγεις τα καρχαριοειδή ψάρια. Άρα θεωρώ πως κάνει. Του εμπορίου θα είναι μια χαρά φαντάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Επειδή έχω ρωτήσει το γιατρό για το τι κάνει να τρώμε κλπ.. Το μόνο που μου είπε ήταν όχι σαλάτες ωμές και φρούτα έξω γιατί δεν ξέρεις αν έχουν πλυθεί καλά, όχι σούσι, όλα καλό μαγειρεμένα, όχι συκώτια και αποφεύγεις τα καρχαριοειδή ψάρια. Άρα θεωρώ πως κάνει. Του εμπορίου θα είναι μια χαρά φαντάζομαι.

Ευχαριστώ πολύ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε με τη ζέστη; είμαι συνέχεια με το κλιματιστικό και πάλι ζεσταινομαι... 

Αστα εμεις δεν εχουμε και τωρα κανουμε ερευνα αγορας να βαλουμε γτ δε την παλευω καθολου κ εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αστα εμεις δεν εχουμε και τωρα κανουμε ερευνα αγορας να βαλουμε γτ δε την παλευω καθολου κ εγω!!

Δεν υπάρχει αυτή η ζέστη.. Εχθες είχα κλιματιστικό και ανεμιστήρα ταυτόχρονα... Στο τέλος θα αρρωστήσω... 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε με τη ζέστη; είμαι συνέχεια με το κλιματιστικό και πάλι ζεσταινομαι... 

Χάλια!!! Χωρίς κλιματιστικό δεν μπορώ να αναπνεύσω.. Το πρωί βγήκα για κάτι δουλειές και αφότου γύρισα σπίτι έκανα 2 ώρες να συνέλθω. Με το κλιματιστικό όμως είμαι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Δεν υπάρχει αυτή η ζέστη.. Εχθες είχα κλιματιστικό και ανεμιστήρα ταυτόχρονα... Στο τέλος θα αρρωστήσω... 😂

Χαχα να προσεχεις γτ ποτε δεν ξερεις😜 μην τα εχεις να χτυπανε κατευθειαν πανω σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι; δεν ξερω αν ειναι χαζη ερωτηση αλλα ξεχναω καθε φορα να ρωτησω τον γιατρο!! Ξερετε αν στην εγκυμοσυνη μπορουμε να τρωμε προβειο γιαουρτι; εγω πριν ετρωγα προβειο αλλα τωρα το αφησα για να τον ρωτησω και ολο το ξεχνω! 

Όπως σου είπε και η annie επιτρέπεται αρκεί να είναι παστεριωμένο.. επίσης από τυριά εμένα μου είπε να μη τρώω τυρι κρέμα κι όλα τα τυριά που είναι κρέμα. Εγώ είχα αγωνία και για τη φέτα αλλά μία φίλη μου μου είπε ότι αφού είναι παστεριωμένο το γάλα όλα οκ. Εγώ φαντάσου δε τρώω αλλαντικά, τυριά κρέμα κι εννοείται δεν κάνω άλλη δουλειά από το να πλένω ασταμάτητα φρούτα και λαχανικά!!! Ήθελα να ξερα οι μανάδες μας που τρώγανε τα πάντα πως μας έβγαλαν υγιή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Όπως σου είπε και η annie επιτρέπεται αρκεί να είναι παστεριωμένο.. επίσης από τυριά εμένα μου είπε να μη τρώω τυρι κρέμα κι όλα τα τυριά που είναι κρέμα. Εγώ είχα αγωνία και για τη φέτα αλλά μία φίλη μου μου είπε ότι αφού είναι παστεριωμένο το γάλα όλα οκ. Εγώ φαντάσου δε τρώω αλλαντικά, τυριά κρέμα κι εννοείται δεν κάνω άλλη δουλειά από το να πλένω ασταμάτητα φρούτα και λαχανικά!!! Ήθελα να ξερα οι μανάδες μας που τρώγανε τα πάντα πως μας έβγαλαν υγιή!!!

Εγώ που κοίταξα τυριά κρέμα, πασίγνωστο του εμπορίου, λέει ότι είναι από παστεριωμένο Γαλα. Γενικά μου είπε η γιατρος μου οτιδήποτε παίρνω από σουπερμάρκετ ειναι παστεριωμένο... Αυτά που φτιάχνουμε σπίτι είναι επικίνδυνα... Αλλά εννοείται εσύ κάνεις αυτό που σου είπε ο γιατρός σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...