Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα, εμένα όχι ακόμα, στον 9ο νομίζω μου είπε!! Τρώτε εσεις;;

@Ioann89κορίτσια καλημέρα.

Εμείς από τον πέμπτο μήνα αλλά δεν του αρέσει πολύ.

Γιαούρτι τρώτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

@Ioann89κορίτσια καλημέρα.

Εμείς από τον πέμπτο μήνα αλλά δεν του αρέσει πολύ.

Γιαούρτι τρώτε;

Εε θα το φαει μωρέ  σιγα σιγα!!αλλάζουν οι γεύσεις τους οσο μεγαλώνουν! Όχι δεν τρώμε γιαούρτι λόγω αλλεργίας στα γαλακτοκομικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

@Ioann89κορίτσια καλημέρα.

Εμείς από τον πέμπτο μήνα αλλά δεν του αρέσει πολύ.

Γιαούρτι τρώτε;

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εε θα το φαει μωρέ  σιγα σιγα!!αλλάζουν οι γεύσεις τους οσο μεγαλώνουν! Όχι δεν τρώμε γιαούρτι λόγω αλλεργίας στα γαλακτοκομικα!!

Κορίτσια μου Καλημερα!!! Εμείς πυτε αυγό ούτε γιαούρτι. Ελπίζω να τ αρέσει τ αυγουλακι πάντως.,, και αν έχω φάει αυγό στην εγκυμοσυνη πάντως .,, για ξηρούς καρπούς έχετε μιλήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Κορίτσια μου Καλημερα!!! Εμείς πυτε αυγό ούτε γιαούρτι. Ελπίζω να τ αρέσει τ αυγουλακι πάντως.,, και αν έχω φάει αυγό στην εγκυμοσυνη πάντως .,, για ξηρούς καρπούς έχετε μιλήσει; 

Εγω δεν πρέπει να είχα φάει ιδιαίτερα στην εγκυμοσύνη αυγο😅 τωρα με τον θηλασμο παντωε τρώω πολλα, ελπίζω να πιασει κ ετσι😜 δεν έχω ρωτήσει να πω την αληθεια για ξηρούς καρπούς!! Τι σου εχει πει; εγω γενικά έχω ένα φοβο με τις κωλο αλλεργίες και παω πολυ διστακτικά ρε γαμωτο😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω δεν πρέπει να είχα φάει ιδιαίτερα στην εγκυμοσύνη αυγο😅 τωρα με τον θηλασμο παντωε τρώω πολλα, ελπίζω να πιασει κ ετσι😜 δεν έχω ρωτήσει να πω την αληθεια για ξηρούς καρπούς!! Τι σου εχει πει; εγω γενικά έχω ένα φοβο με τις κωλο αλλεργίες και παω πολυ διστακτικά ρε γαμωτο😐

Δεν είπαμε τίποτα με τον παιδίατρο.,, αλλά κάτι γνωστές μ έβαλαν στον 8ο και λέω τόσο νωρίς; Και ήθελα να δω τι οδηγίες έχετε .,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω δεν πρέπει να είχα φάει ιδιαίτερα στην εγκυμοσύνη αυγο😅 τωρα με τον θηλασμο παντωε τρώω πολλα, ελπίζω να πιασει κ ετσι😜 δεν έχω ρωτήσει να πω την αληθεια για ξηρούς καρπούς!! Τι σου εχει πει; εγω γενικά έχω ένα φοβο με τις κωλο αλλεργίες και παω πολυ διστακτικά ρε γαμωτο😐

Τι έχετε βάλει μέχρι τώρα;;φρούτα -λαχανικά -κρέατα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τι έχετε βάλει μέχρι τώρα;;φρούτα -λαχανικά -κρέατα ; 

Φρούτα της έχω δώσει, μηλο, αχλάδι, πεπονι, αβοκάντο και νεκταρινι

Λαχανικά κολοκύθι,καροτο,πατατα,γλυκοπατατα, ντομάτα,κρεμμύδι,φασολακια και απο κρέατα κοτόπουλο και κουνέλι και θα βάλω κ κατσίκι τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Φρούτα της έχω δώσει, μηλο, αχλάδι, πεπονι, αβοκάντο και νεκταρινι

Λαχανικά κολοκύθι,καροτο,πατατα,γλυκοπατατα, ντομάτα,κρεμμύδι,φασολακια και απο κρέατα κοτόπουλο και κουνέλι και θα βάλω κ κατσίκι τωρα 

Στα κρέατα το ίδιο είμαστε..: την Δευτέρα βάζω κατσίκι και αν δεν βρω αρνί.,, 

λαχανικα 

καρπτο πατατα κολοκύθι σεληνο φασολάκια μελιτζάνα 

φρούτα 

μηλο αχλάδι μπανάνα ροδάκινο βανίλιες πεπονι βερύκοκο 

ερωτηση την ντομάτα πως την έδωσες; 
οταν βάζεις γλυκοπατάτα βγάζεις την πατατα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Στα κρέατα το ίδιο είμαστε..: την Δευτέρα βάζω κατσίκι και αν δεν βρω αρνί.,, 

λαχανικα 

καρπτο πατατα κολοκύθι σεληνο φασολάκια μελιτζάνα 

φρούτα 

μηλο αχλάδι μπανάνα ροδάκινο βανίλιες πεπονι ροδάκινο 

ερωτηση την ντομάτα πως την έδωσες; 
οταν βάζεις γλυκοπατάτα βγάζεις την πατατα; 

Ντομάτα μου είπε χωρίς τα σπόρια να την δώσω εγω την ξεφλούδιζω κιολας, θέλω να δω και ξυστη καμια μερα να την κάνω! Όχι δεν βαζω κ τα 2 γτ ειναι αμυλουχα κ η γλυκοπατατα!! Αν κ δεν της αρέσει κ πολυ να σου πω😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ντομάτα μου είπε χωρίς τα σπόρια να την δώσω εγω την ξεφλούδιζω κιολας, θέλω να δω και ξυστη καμια μερα να την κάνω! Όχι δεν βαζω κ τα 2 γτ ειναι αμυλουχα κ η γλυκοπατατα!! Αν κ δεν της αρέσει κ πολυ να σου πω😜

Εμένα μ είπε πιο αργά η ντομάτα δεν ξέρω γιατί και το κρεμμύδι γύρω στο χρόνο και 13 μηνών όσπρια. Αργά μου φαινοντα όλα οκ.,, όπως ειπες φοβάμαι και εγώ μην τον πιάσει τίποτα με τα εντερικά του και έχουμε αλλά ,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα μ είπε πιο αργά η ντομάτα δεν ξέρω γιατί και το κρεμμύδι γύρω στο χρόνο και 13 μηνών όσπρια. Αργά μου φαινοντα όλα οκ.,, όπως ειπες φοβάμαι και εγώ μην τον πιάσει τίποτα με τα εντερικά του και έχουμε αλλά ,,, 

Εμενα τις μελιτζάνες κ τις μπάμιες μου ειπε πιο αργα μόνο γτ ήθελα να της δώσω κ την ρώτησα!! Ο καθε γιατρός εχει τη δική του τακτική απ ότι έχω καταλάβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμενα τις μελιτζάνες κ τις μπάμιες μου ειπε πιο αργα μόνο γτ ήθελα να της δώσω κ την ρώτησα!! Ο καθε γιατρός εχει τη δική του τακτική απ ότι έχω καταλάβει!!

Αυτό κατάλαβα και εγώ.,, ότι ο καθένας έχει τη δίκη τ τακτική. Ρε παιδί μ έλεγα και εγώ να βάλω ντομάτα νωρίτερα χτυπά ξύλο αν καλεί αλλεργία τι να τ πω ; Δεν σας άκουσα και έκανα το δικό μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό κατάλαβα και εγώ.,, ότι ο καθένας έχει τη δίκη τ τακτική. Ρε παιδί μ έλεγα και εγώ να βάλω ντομάτα νωρίτερα χτυπά ξύλο αν καλεί αλλεργία τι να τ πω ; Δεν σας άκουσα και έκανα το δικό μου; 

Ναι το ιδιο ακριβώς σκεφτόμουν κ εγω για τη μελιτζάνα😅 αλλα μετα είπα κ εγω αυτο κ λεω οκ δε πειράζει, εχει τόσα άλλα να φαει για την ωρα και βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το ιδιο ακριβώς σκεφτόμουν κ εγω για τη μελιτζάνα😅 αλλα μετα είπα κ εγω αυτο κ λεω οκ δε πειράζει, εχει τόσα άλλα να φαει για την ωρα και βλέπουμε!!

 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το ιδιο ακριβώς σκεφτόμουν κ εγω για τη μελιτζάνα😅 αλλα μετα είπα κ εγω αυτο κ λεω οκ δε πειράζει, εχει τόσα άλλα να φαει για την ωρα και βλέπουμε!!

Έτσι ακριβώς είναι.... εμείς Δευτέρα θα βάλουμε κατσίκι εντάξει βρήκα . Και την Πέμπτη σταφύλι , το πάω μια αλλάζω το φαγητό μια την φρουτοκρεμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Έτσι ακριβώς είναι.... εμείς Δευτέρα θα βάλουμε κατσίκι εντάξει βρήκα . Και την Πέμπτη σταφύλι , το πάω μια αλλάζω το φαγητό μια την φρουτοκρεμα. 

Ναι κ εγώ ετσι το κανω εναλλάξ, και εγώ σταφύλι θα της δώσω το επόμενο φρουτο κ αν βρω για λαχανικό λεω μπρόκολο!! Αμα δώσεις το κατσίκι πες μου πως το πηρε ο μπομπιρας😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εγώ ετσι το κανω εναλλάξ, και εγώ σταφύλι θα της δώσω το επόμενο φρουτο κ αν βρω για λαχανικό λεω μπρόκολο!! Αμα δώσεις το κατσίκι πες μου πως το πηρε ο μπομπιρας😜

Το πιστεύεις δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Το πιστεύεις δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου; 

Ναι κ εγώ κατσίκι δεν τρώω, έχω δοκιμάσει 1 2 φορες αλλα δεν μου άρεσει, αρνί τρώω ομως!! Ειδικά σούβλας αστο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Εμείς κρέας λαχανικά κ φρούτα

Γιαούρτι αυτό με την πέτσα

Τομάτα δεν μου έχει πει χωρίς τα σπόρια. Γιατί στο έχει πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Τελικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Εμείς κρέας λαχανικά κ φρούτα

Γιαούρτι αυτό με την πέτσα

Τομάτα δεν μου έχει πει χωρίς τα σπόρια. Γιατί στο έχει πει;

Δεν ξέρω γιατί της το είπε αλλά έχω την εντύπωση για το εντερακι του μωρού(μόνη μ το λέω μήπως πέφτουν βαριά τα σπορακια της ντομάτας) 

το τρώτε τ γιαούρτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Τελικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Εμείς κρέας λαχανικά κ φρούτα

Γιαούρτι αυτό με την πέτσα

Τομάτα δεν μου έχει πει χωρίς τα σπόρια. Γιατί στο έχει πει;

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν ξέρω γιατί της το είπε αλλά έχω την εντύπωση για το εντερακι του μωρού(μόνη μ το λέω μήπως πέφτουν βαριά τα σπορακια της ντομάτας) 

το τρώτε τ γιαούρτι; 

Δεν την ειχα ρωτήσει να σου πω την αληθεια, αλλά κάπου διάβασα ότι στην ντομάτα αυτα ειναι ου κανουν την αλλεργια συνηθως, να μου το πε γι αυτο; δεν ξερω!! Αλλα τωρα που θα ξανά παμε θα την ρωτήσω να τη δίνω κανονικά από δω κ περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δίνω κανονικά την τομάτα μόνο που βγάζω τη φλούδα.

Γιαούρτι μας έχει πει το πρόβειο με την πέτσα. Εσάς; Δεν το τρώει με ευχαρίστηση. Η αλήθεια είναι ξινό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια αποτυχία το κατσίκι δεν τπυ άρεσε! 

Ωω δε το εφαγε ο μικρουλης;; ξανα δοκιμασε το κ αυριο ίσως η πρώτη επαφή να του ήταν κάπως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωω δε το εφαγε ο μικρουλης;; ξανα δοκιμασε το κ αυριο ίσως η πρώτη επαφή να του ήταν κάπως!!

Έφαγε πολύ λίγο.,,, πάντως και εγώ που δοκίμασα πρώτη φορά δεν μ άρεσε καθόλου. Θα δείξει και αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έφαγε πολύ λίγο.,,, πάντως και εγώ που δοκίμασα πρώτη φορά δεν μ άρεσε καθόλου. Θα δείξει και αύριο 

Εε ξανα δωσε κ αμα δεν του αρέσει αστο ένα διάστημα κ μετά πάλι, μα αλλάζει η γεύση τους οσο μεγαλώνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...