Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Ωραία ονόματα!

Για το πότε θα μπορούμε να βαφτίσουμε εξαρτάται και από το πότε θα επιτρέψουν να γίνονται βαπτίσεις. Εμείς είμαστε νωρίς ακόμη θεωρώ. Φανταστείτε παιδάκια που ενός έτους και και παραμένουν αβάπτιστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Ωραία ονόματα!

Για το πότε θα μπορούμε να βαφτίσουμε εξαρτάται και από το πότε θα επιτρέψουν να γίνονται βαπτίσεις. Εμείς είμαστε νωρίς ακόμη θεωρώ. Φανταστείτε παιδάκια που ενός έτους και και παραμένουν αβάπτιστα.

Εγώ ακόμη δεν το έψαξα.., δεν γίνονται βαφτίσεις;;; Πω πω σοκ!!! Να σας πω την αλήθεια 7-9 μηνών κάπου εκεί θα ήθελα να τον βαφτίσω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια Καλημερα!!! Να σας ρωτήσω έχετε σκεφτεί ποτέ θα κάνετε βάφτιση; 

Για Αύγουστο λένε αν όλα είναι καλύτερα.αλλα δεν έχουμε νονο υ κολλητή Μ που θ την βαφτιζε είναι έγκυος κ ένας φίλος τ άντρα Μ πάλι η γυναίκα του είναι έγκυος οπότε δεν ξέρουμε άμα θα θέλουν.αλλα όνομα είναι σίγουρο Ιωάννα από τον μπαμπά Μ που τον έχασα νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πείτε μ την γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ.., ο μικρός έκοψε το γάλα... όχι τελείως αλλά πίνει 120 εκεί που έπινε 200. Η παιδίατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι φάση που θα περάσει.., λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια ... εγώ φυσικά και αγχώθηκα γιατί φοβάμαι μην κλείσει το στομαχάκι τ..,, θα πάρω και δεύτερη γνώμη από παιδίατρο το Σάββατο  αλλά μέχρι τότε ποιος αντέχει.., 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια πείτε μ την γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ.., ο μικρός έκοψε το γάλα... όχι τελείως αλλά πίνει 120 εκεί που έπινε 200. Η παιδίατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι φάση που θα περάσει.., λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια ... εγώ φυσικά και αγχώθηκα γιατί φοβάμαι μην κλείσει το στομαχάκι τ..,, θα πάρω και δεύτερη γνώμη από παιδίατρο το Σάββατο  αλλά μέχρι τότε ποιος αντέχει.., 😂

Καλημέρα!!! Μην ανησυχείς για τον μπεμπουλης σου! Εννοείται να πάρεις κ άλλη γνώμη κ γενικά τον παιδίατρο να ακούς αλλά και η δικιά μου η μία για 2-3 μέρες έτρωγε λιγοτερο... Ηταν άλμα μάλλον, αλλά μου έβγαλε και κάτι βλεννες, γτ τώρα πήρε μπρος κ τρώει πολύ καλύτερα! Επίσης εσένα είναι και μεγαλύτερος για να τρώει τόσο οπότε μπορεί όντως να υποφέρει από δόντια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια πείτε μ την γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ.., ο μικρός έκοψε το γάλα... όχι τελείως αλλά πίνει 120 εκεί που έπινε 200. Η παιδίατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι φάση που θα περάσει.., λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια ... εγώ φυσικά και αγχώθηκα γιατί φοβάμαι μην κλείσει το στομαχάκι τ..,, θα πάρω και δεύτερη γνώμη από παιδίατρο το Σάββατο  αλλά μέχρι τότε ποιος αντέχει.., 😂

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου τα δόντια το κάνουν αυτό είναι χαρακτηριστικό τους,επίσης επειδή ανέβασε πυρετουλη παλι κ απο εκει δικσιολιγειται!! Δεν νομίζω ότι κλείνουν τα στομαχακια τους αυτά αμα πεινάνε τρώνε σαν κοιβοι😅 φάση είναι θα επανέλθει το μικρακι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα!!! Μην ανησυχείς για τον μπεμπουλης σου! Εννοείται να πάρεις κ άλλη γνώμη κ γενικά τον παιδίατρο να ακούς αλλά και η δικιά μου η μία για 2-3 μέρες έτρωγε λιγοτερο... Ηταν άλμα μάλλον, αλλά μου έβγαλε και κάτι βλεννες, γτ τώρα πήρε μπρος κ τρώει πολύ καλύτερα! Επίσης εσένα είναι και μεγαλύτερος για να τρώει τόσο οπότε μπορεί όντως να υποφέρει από δόντια.. 

το καταλαβαίνω ότι είναι από τα δόντια του γιατί μόλις βάζω την πιπίλα η το μπιμπερο ξύνεται σαν τρελός .., και χτες το βράδυ είχε στο στόμα του πολλά σάλια με φούσκαλίτσες ! Τι να πω μωρε... απλά φοβάμαι μην είναι κάτι άλλο και απλά το υποτιμάω

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου τα δόντια το κάνουν αυτό είναι χαρακτηριστικό τους,επίσης επειδή ανέβασε πυρετουλη παλι κ απο εκει δικσιολιγειται!! Δεν νομίζω ότι κλείνουν τα στομαχακια τους αυτά αμα πεινάνε τρώνε σαν κοιβοι😅 φάση είναι θα επανέλθει το μικρακι😊

Μακαρι να ήξερα ότι είναι 100% από εκεί .,, ελπίζω να επανέλθει σύντομα γιατί η μαμά τα έπαιξε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

το καταλαβαίνω ότι είναι από τα δόντια του γιατί μόλις βάζω την πιπίλα η το μπιμπερο ξύνεται σαν τρελός .., και χτες το βράδυ είχε στο στόμα του πολλά σάλια με φούσκαλίτσες ! Τι να πω μωρε... απλά φοβάμαι μην είναι κάτι άλλο και απλά το υποτιμάω

 

Μακαρι να ήξερα ότι είναι 100% από εκεί .,, ελπίζω να επανέλθει σύντομα γιατί η μαμά τα έπαιξε....

Θα περασει αγαπη μου, σκέψου μόνο ότι αν θηλαζε μόνο και δεν έβλεπες ποσα μλ πινει ίσως να μην το είχες καταλάβει αυτο, τα μωρα ειναι πανέξυπνα εχουν κ έντονο το αίσθημα της επιβίωσης οπότε εγω πιστευω ότι είναι απλά μια φάση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θα περασει αγαπη μου, σκέψου μόνο ότι αν θηλαζε μόνο και δεν έβλεπες ποσα μλ πινει ίσως να μην το είχες καταλάβει αυτο, τα μωρα ειναι πανέξυπνα εχουν κ έντονο το αίσθημα της επιβίωσης οπότε εγω πιστευω ότι είναι απλά μια φάση!! 

Μακαρι βρε κοριτσάκι μ τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θα περασει αγαπη μου, σκέψου μόνο ότι αν θηλαζε μόνο και δεν έβλεπες ποσα μλ πινει ίσως να μην το είχες καταλάβει αυτο, τα μωρα ειναι πανέξυπνα εχουν κ έντονο το αίσθημα της επιβίωσης οπότε εγω πιστευω ότι είναι απλά μια φάση!! 

Δεν τα ξέρουμε όλα οι μαμάδες γιαυτό ακούμε τους γιατρούς!!! Εμπιστεύσου τον και χαλάρωσε... Δοκίμασε να ανακουφίσεις το παιδί και μην του περνάς το άγχος σ... Αν πάλι δε δεις βελτίωση τότε μπορεί να έχει βάση αυτό που λες.. Περαστικά στο ζουζούνακι!! Εύχομαι να τα περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια πείτε μ την γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ.., ο μικρός έκοψε το γάλα... όχι τελείως αλλά πίνει 120 εκεί που έπινε 200. Η παιδίατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι φάση που θα περάσει.., λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια ... εγώ φυσικά και αγχώθηκα γιατί φοβάμαι μην κλείσει το στομαχάκι τ..,, θα πάρω και δεύτερη γνώμη από παιδίατρο το Σάββατο  αλλά μέχρι τότε ποιος αντέχει.., 😂

Πίνει διακόσια κάθε τρεις ώρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Πίνει διακόσια κάθε τρεις ώρες;

180 σίγουρα και σε μερικά γεύματα (2-3 ανάλογα την μέρα ) 200. Βρε είναι φαγανός γι αυτό ανησυχώ.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια πείτε μ την γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ.., ο μικρός έκοψε το γάλα... όχι τελείως αλλά πίνει 120 εκεί που έπινε 200. Η παιδίατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι φάση που θα περάσει.., λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια ... εγώ φυσικά και αγχώθηκα γιατί φοβάμαι μην κλείσει το στομαχάκι τ..,, θα πάρω και δεύτερη γνώμη από παιδίατρο το Σάββατο  αλλά μέχρι τότε ποιος αντέχει.., 😂

Μην φοβάσαι κοριτσάκι Μ θα δεις σε μια εβδομάδα θα είσαι καλύτερα κ μένα μια τρώει όλη μέρα μια με το ζόρι ενώ κάνει σαν τρελή για το φαγητό έχουμε πέσει στους 8 με 10 θηλασμόυς.εχουν τα πονακια τους κ αυτά κ αλλάζουν από μέρα σε μέρα.ευχομαι γρήγορα καλά το μπουμπούκι σ ψυχή Μ να ηρεμισεις κ εσύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

180 σίγουρα και σε μερικά γεύματα (2-3 ανάλογα την μέρα ) 200. Βρε είναι φαγανός γι αυτό ανησυχώ.,, 

Εμένα η γιατρός μου είπε ότι τώρα είναι για 150 κ όντως τόσο τρώει maximum.

 Και είμαστε μια χαρά στα κιλά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εμένα η γιατρός μου είπε ότι τώρα είναι για 150 κ όντως τόσο τρώει maximum.

 Και είμαστε μια χαρά στα κιλά μας.

Βρε και εμείς μια χαρά Ειναστε στα κιλά μας..,ακολουθεί την καμπύλη του και είναι στο μέσο όρο.,, ξέρω παιδακι που τρώει τώρα στην ίδια ηλικία με εμας 90-100 μαξ και είναι στα φυσιολογικα και στο μέσο όρο και αυτός. Νονιζω πως έχει να κάνει με το πως «πιάνεται ‘ το γάλα στο κάθε παιδακι . Πχ εκείνο το παιδακι κοιμάται παρά πολύ και σε κάθε γεύμα εμένα ξύπνησε τώρα θα κοιμηθεί το μεσημέρι λιγάκι και ξανά το βράδυ.,, ίσως και αυτό παίζει το ρολο τ, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Μην φοβάσαι κοριτσάκι Μ θα δεις σε μια εβδομάδα θα είσαι καλύτερα κ μένα μια τρώει όλη μέρα μια με το ζόρι ενώ κάνει σαν τρελή για το φαγητό έχουμε πέσει στους 8 με 10 θηλασμόυς.εχουν τα πονακια τους κ αυτά κ αλλάζουν από μέρα σε μέρα.ευχομαι γρήγορα καλά το μπουμπούκι σ ψυχή Μ να ηρεμισεις κ εσύ!!

Καλημερα κορίτσι μου.., ενώ πόσους κάνατε; Να σε καλά αγάπη μου .,, αχ αυτά το πονάκια ... πονάμε και οι μανουλες ! Εσείς κάνατε εμβόλιο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου.., ενώ πόσους κάνατε; Να σε καλά αγάπη μου .,, αχ αυτά το πονάκια ... πονάμε και οι μανουλες ! Εσείς κάνατε εμβόλιο ; 

Με 18 20 είχαμε ξεκινήσει τον πρώτο μήνα! Αλλά αποτι ξέρω κάτω από 8 δεν πρέπει να πέφτουμε είναι πολύ μικρά ακομα!τώρα 8 του μηνός έχουμε κ δεν θέλω καθόλου!!να σ πω για τα δοντακια πως κατάλαβες ότι πονάει?κ πάνω από πόσο θερμοκρασία δίνεις ντεπον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Με 18 20 είχαμε ξεκινήσει τον πρώτο μήνα! Αλλά αποτι ξέρω κάτω από 8 δεν πρέπει να πέφτουμε είναι πολύ μικρά ακομα!τώρα 8 του μηνός έχουμε κ δεν θέλω καθόλου!!να σ πω για τα δοντακια πως κατάλαβες ότι πονάει?κ πάνω από πόσο θερμοκρασία δίνεις ντεπον?

Άσε αυτό λέω και εγώ για τα εμβόλια... λέω δεν του ξανά κάνω άλλο νου λέει η πεθερά μου δεν μπορεί να πάει σχολείο τον βλέπω για αγράμματο.., φυσικά και αστειεύομαι 😂😂γιατί όταν πάω να βάλω την πιπίλα τρίβεται πάνω σε τρελός και με το μπουκαλι το ίδιο κάνει.,, και προσπαθεί να βάλει το χέρι τ στο στόμα αλλά με μανία και νεύρα.,, όσες φορές τ έβαλα την κρεμα ηρέμησε κατευθείαν και η κοιμήθηκε η σταμάτησε η ανησυχία.., για το εμβόλιο λες; Τον έδωσα στο 38 αλλά μέχρι να τον πιάσει είχε φτάσει 38.5. Και την άλλη μέρα που έφτασε 39.1 ενώ κοιμόταν απυρετο το καημένο πήγε 37.6 και ανεβηκε πολύ γρήγορα μετά από μια ώρα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου για πείτε πως τα ντύνεται τα μωράκια σας μέσα κ έξω κ τι θα τα φοράμε τώρα που θα ανοίξει ο καιρός.θελω να παραγγείλω κ δεν έχω τπτ γιατί ήδη φοράμε 6μηνου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου για πείτε πως τα ντύνεται τα μωράκια σας μέσα κ έξω κ τι θα τα φοράμε τώρα που θα ανοίξει ο καιρός.θελω να παραγγείλω κ δεν έχω τπτ γιατί ήδη φοράμε 6μηνου

Εμείς για βράδυ φοράμε ακόμη το φλις να σου πω την αλήθεια... και την μέρα φοράμε τα ψιλά τ φορμάκια γιατί έχουμε ζεστο σπίτι η φόρμα από κάτω και ψιλό μπλουζάκι. Όταν βγούμε έξω αν έχει κρύο φοράμε μπουφάν αν δεν έχει ζακέτα και είναι έτσι έτσι και ο καιρός φοράμε ζακέτα με αμάνικο . Και εμείς το 6-9 φοράμε ... πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς για βράδυ φοράμε ακόμη το φλις να σου πω την αλήθεια... και την μέρα φοράμε τα ψιλά τ φορμάκια γιατί έχουμε ζεστο σπίτι η φόρμα από κάτω και ψιλό μπλουζάκι. Όταν βγούμε έξω αν έχει κρύο φοράμε μπουφάν αν δεν έχει ζακέτα και είναι έτσι έτσι και ο καιρός φοράμε ζακέτα με αμάνικο . Και εμείς το 6-9 φοράμε ... πως είστε; 

Καλά κορίτσι Μ είμαστε μία μέρα έτσι κ α αλλιώς τα βράδια σχετικά είναι να πολύ καλή.κοιματσι από τις 8 κ ξυπνάει ανά τετράωρο η πεντάωρο για να φάει κ ξανακοιμαται την μέρα όμως άμα δεν κοιμηθεί η μάλλον άμα δεν την κοιμησω έχουμε πολύ γκρίνια όλη μέρα.εσεις πως είστε κορίτσι Μ.?ο μπεμπακος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2021 at 10:48 ΜΜ, ο/η Ioann89 είπε:

180 σίγουρα και σε μερικά γεύματα (2-3 ανάλογα την μέρα ) 200. Βρε είναι φαγανός γι αυτό ανησυχώ.,, 

Εμενα μου ειπε να δινω 90 καθε 3 ωρες Αντε το πολυ 120 κ οχι παραπανω..για φόρμουλα μιλαω πάντα.. μητρικό μου ειπε  οσο θελει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εμενα μου ειπε να δινω 90 καθε 3 ωρες Αντε το πολυ 120 κ οχι παραπανω..για φόρμουλα μιλαω πάντα.. μητρικό μου ειπε  οσο θελει 

Εμένα την ίδια ποσότητα τρώει πάντως είτε μητρικό είτε σκόνη! Δεν ξέρω τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα την ίδια ποσότητα τρώει πάντως είτε μητρικό είτε σκόνη! Δεν ξέρω τι να πω! 

Καλημερα κορίτσια, είναι υποκειμενικό μωρε ποσο τρώει το κάθε μωρακι, υπάρχει ένας μέσος όρος αλλα αλλα τρώνε πιο πολυ αλλα πιο λιγο!! Και πρέπει να τρώνε οσο θέλουν βασικά δεν γίνεται να μπει κανονας!! Την υγεία τους να εχουν😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσια, είναι υποκειμενικό μωρε ποσο τρώει το κάθε μωρακι, υπάρχει ένας μέσος όρος αλλα αλλα τρώνε πιο πολυ αλλα πιο λιγο!! Και πρέπει να τρώνε οσο θέλουν βασικά δεν γίνεται να μπει κανονας!! Την υγεία τους να εχουν😊

Συμφωνω απόλυτα με αυτό που λες!!!εμενα πριν του είχα ζεστάνει 180 και δεν το έφτασε και έκλαιγε και στο βάρος τ είναι στα φυσιολογικα και ακολουθεί την καμπύλη τ.,, όπως τα λες αγάπη μου.,, την υγεία τους να έχουν.,, όλα τα παιδάκια του κόσμου.,, σήμερα πήγαμε στην καινουρια παιδίατρο μου είπε ότι είναι μια χαρά. Πιστεύει πως ήταν τα δόντια του και να βάζω τα δάχτυλο να του τρίβω.., και αλοιφές να μην βάζω πολλές γιατί σκληραίνουν τα ούλα και αργούν να βγουν τα δοντάκια.,,, πως είστε εσείς;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...