Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι λαδακι στο κωλαρακι του :-)

Κάτσε κάτσε ... κάτι δεν κατάλαβα... απλά το βάζεις στο κωλαρακι του και κάνει κακά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κάτσε κάτσε ... κάτι δεν κατάλαβα... απλά το βάζεις στο κωλαρακι του και κάνει κακά; 

Ναι ,το βοηθαει ..εχω βαλει πολλες φορες με το σταγονόμετρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι ,το βοηθαει ..εχω βαλει πολλες φορες με το σταγονόμετρο..

Αααα θα το δοκιμάσω... εννοείς με το σταγονόμετρο για να πάει εσωτερικά; Είναι λίγο ζεστο το λαδακι η δεν παίζει ρολο ... πολλές ερωτησεις σ έπρηξα σορυ αλλά να μην ξέρω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αααα θα το δοκιμάσω... εννοείς με το σταγονόμετρο για να πάει εσωτερικά; Είναι λίγο ζεστο το λαδακι η δεν παίζει ρολο ... πολλές ερωτησεις σ έπρηξα σορυ αλλά να μην ξέρω;

Δε χρειαζεται να ειναι ζεστο.απλο λαδακι του θεου και βαζεις με το σταγονόμετρο πχ 5 σταγονες.το βαζεις ελαχιστα μεσα και το λαδακι θα μπει.. δεν ειναι αναγκη να το βαλεις ολο μεσα για να μπει καλυτερα.λιγο μεσα ,στην ακρούλα και αυτο μπαινει ανετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε μασαζακι μάζεμα ποδαράκια ερεθεισε την περιοχή του πωπου με μια βατονετα.τωρα είναι μικρούλι δεν ξέρω αν επιτρέπεται κλισματακι εμένα ο μεγάλος μετά από ηλικία έξι μηνών έτυχε κ του έβαλα κλισματακι κάποιες φορές τώρα λόγου ηλικίας δεν ξέρω θα σου πει κ ο παιδίατρος.αν δίνεις προβιοτικα δώσε κ σταγονουλες που βοηθανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Κάνε μασαζακι μάζεμα ποδαράκια ερεθεισε την περιοχή του πωπου με μια βατονετα.τωρα είναι μικρούλι δεν ξέρω αν επιτρέπεται κλισματακι εμένα ο μεγάλος μετά από ηλικία έξι μηνών έτυχε κ του έβαλα κλισματακι κάποιες φορές τώρα λόγου ηλικίας δεν ξέρω θα σου πει κ ο παιδίατρος.αν δίνεις προβιοτικα δώσε κ σταγονουλες που βοηθανε

Προβιοτικά έδινα αλλά τα σταματήσαμε.,,ποιες σταγόνες λες; Η αλήθεια είναι πως έχει τύχει να βάλουμε υποθετο αλλά κλισμα όχι.,, πάντως με το χαμομήλι είμαστε καλά τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Της biogaia.μαζευε τα ποδαράκια Καντα γυμναστικουλα

Ναι ναι τα κάνουμε αυτά και μασαζάκι και γυμναστικουλα με τα πόδια και όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τα μωρα σας τε βάζετε μπρούμυτα; Αν ναι πόση ώρα; 

Ναι η παιδίατρος μου είπε να την βαζω να δυναμώνουν ο κορμος και τα χεράκι της, να σου πω εγώ την βαζω μέχρι να αρχίσει την γκρίνια, άλλες φορές κάθεται πιο πολυ άλλες πιο λιγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές, μίλησα και με την παιδίατρο και μου είπε ότι μπορεί να φταίει κι ο σίδηρος που παίρνουμε, οπότε μειώνουμε σίδηρο και για βοήθεια μου είπε να της δώσω και χαμομήλι κανονικό στο γαλα η 30ml σκέτο. Ελπίζω να βελτιωθεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές, μίλησα και με την παιδίατρο και μου είπε ότι μπορεί να φταίει κι ο σίδηρος που παίρνουμε, οπότε μειώνουμε σίδηρο και για βοήθεια μου είπε να της δώσω και χαμομήλι κανονικό στο γαλα η 30ml σκέτο. Ελπίζω να βελτιωθεί!!! 

Επειδή το είχα πάθει.,, όχι από σίδηρο βέβαια.,, δώσε για αρχή σκέτο να αρχίσει να σας πιάσει και μέτα δωσε στο γάλα ,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

@Sweetie79 @Κατερίνα!!! Τι κάνετε κορίτσια; Δοκιμάσετε τα χαμομήλι και αυτό με τε βότανα; Πως είστε ; 

Καλημερα κορίτσι μου!!ναι εγω της έδωσα εχθες 2 φορές και σημερα το πρωι, τα ξημερώματα να σου πω την αληθεια ήταν απλά ανήσυχη και πονουσε αλλα τωρα ειναι καλα κοιμάται κανονικα μόλις φάει!! Μακαρι να το βοηθησει το παιδακι μου🙏 εσεις πως ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσι μου!!ναι εγω της έδωσα εχθες 2 φορές και σημερα το πρωι, τα ξημερώματα να σου πω την αληθεια ήταν απλά ανήσυχη και πονουσε αλλα τωρα ειναι καλα κοιμάται κανονικα μόλις φάει!! Μακαρι να το βοηθησει το παιδακι μου🙏 εσεις πως ειστε;

Άρα είδες διαφορά; Κοιμάται μέτα το φαΐ πάντα; Μακαρι να σε βοήθησε.,, και εμένα καλά είναι.,, ποτέ γκρινιάζει ποτέ όχι.,, αλλά γενικά σε καλό στάδιο.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τα μωρα σας τε βάζετε μπρούμυτα; Αν ναι πόση ώρα; 

Ναι προσπαθώ να τα βάζω κάθε μέρα γιατί το είχα αμελήσει κ ο γιατρός είπε πως πρέπει. Ανάλογα το ποσό θα καθίσουν.. Η μικρή δεν έχει θέμα ο μικρός όμως γκρινιάζει πολύ. Το μέγιστο που κάθισαν ήταν 15 λεπτά. Συνήθως γύρω στα 5 λεπτά την παλεύουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Άρα είδες διαφορά; Κοιμάται μέτα το φαΐ πάντα; Μακαρι να σε βοήθησε.,, και εμένα καλά είναι.,, ποτέ γκρινιάζει ποτέ όχι.,, αλλά γενικά σε καλό στάδιο.,, 

Ναι είμαστε πιο καλα από τις προηγούμενες μέρες σίγουρα, ελπίζω να βοηθησε αυτο κ εγω και να συνεχίσει να είναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι είμαστε πιο καλα από τις προηγούμενες μέρες σίγουρα, ελπίζω να βοηθησε αυτο κ εγω και να συνεχίσει να είναι καλα!!

🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

@Sweetie79 @Κατερίνα!!! Τι κάνετε κορίτσια; Δοκιμάσετε τα χαμομήλι και αυτό με τε βότανα; Πως είστε ; 

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Εγώ έδωσα 30ml το πρωί και τωρα το βράδυ με το ξένο γάλα που τους δίνω ένα γεύμα και σήμερα δεν της έδωσα και σίδηρο και περιμένω να δω αν θα κάνει κακάκια 🙄🙄🙄!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να ρωτήσω, επαφες έχετε ξεκινήσει με τους άντρες σας;

Καλησπέρα κοπέλα μου, καλά είμαστε εμείς, θηλάζω τα δίδυμα. Εσύ; Εμείς ξεκινήσαμε. Καλά μη φανταστείς 2 φορές όλες κι όλες.. Με την κούραση που έχουμε δεν υπάρχουν πολλά κουράγια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, καλά είμαστε εμείς, θηλάζω τα δίδυμα. Εσύ; Εμείς ξεκινήσαμε. Καλά μη φανταστείς 2 φορές όλες κι όλες.. Με την κούραση που έχουμε δεν υπάρχουν πολλά κουράγια. 

Καλά κ εμείς είμαστε πιο καλα ευτυχως με τα πονακια μας!! Κ εμείς μια φορά απλά δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρο να με δει γτ αδιαθετησα αρχές του μήνα, αλλα δεν είχα κανένα περίεργο συμπτωμα!! Αστα η κούραση όντως δεν αφήνει πολλά περιθώρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να ρωτήσω, επαφες έχετε ξεκινήσει με τους άντρες σας;

Και εμείς ξεκινησαμε... μόλις τελείωσα από περίοδο.,, 3 φορές όλες και όλες... αλλά πραγματικά δεν υπάρχει χρόνος και είχαμε και κολικούς 🤣.., ελπίζω να βρεθούν οι ρυθμοί και να επανέλθουμε 😉 ποτέ θα πας γιατρό; Δεν πιστεύω να σου πει κάτι ,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
    • Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ;;  μείνει καμία για τεστακι/χοριακη;  εγω νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες, δεν έχω κ γεμάτο πρόγραμμα αυτές τις μέρες κ κοιτάω όλο τις ημερομηνίες.. (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη το μεγάλο Σάββατο , που μάλιστα δουλεύω.. πιθανότατα θα νιώσω την ανάγκη μεγάλη Παρασκευή να πάνω ένα τεστακι για να είμαι σπίτι μου άνετα …
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...