Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Αχ σορρυ μωρε το μπερδευψα με την D , ναι μια χαρα, εγω ειχα δοκιμασει και αλλα, αλλα παντα γυρνουσα στο biogaia δεν μου εκαναν δουλεια τα αλλα, το κακο του ειναι τελειωνει αμεσως και ειναι ακριβο, αλλα το milupa δεν το ειχα δοκιμασει

Μωρε μακαρι να της κάνει δουλειά και να μη πονάει γτ έχω φρικάρει κ δεν με νοιάζουν τα λεφτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Έχω ερωτήσεις.

Τι πάνες χρησιμοποιείται ?σας ταίριαξαν? Εγώ βάζω μπειμπιλινο αλλά τελευταία τα κακακια βγαίνουν από πίσω.

Θέμα ραγιάδες? βάζετε τπτ είμαι γεμάτη .

Τα μωράκια σάς πόση ώρα μένουν ξύπνια την ημέρα.θελουν κ εσάς να κοιμούνται πάνω σας κ ξυπνάνε όταν τα αφήνετε.κλαινε κ σας για να κοιμηθούν.

Με τις δουλειές του σπιτιού Μ το φαγητό πως τα πάτε?δεν προλαβαίνω τπτ είναι όλη την ημέρα πάνω Μ μόνο όταν έρχεται ο άντρας Μ κάτι κάνω.

Έχουν κ εσάς πολλά σάλια κ κάνουν φουσκάλες.

Πολλές οι απορίες Μ κάθε μέρα κ μια απορία για το πλασματακι μ

Pampers premium care. Δεν έχω διαρροές, μόνο μια φορά στον μικρό κ αυτό γιατί έπρεπε να αλλαξω νούμερο πάνας κ να παω στο 2. Ραγάδες ενώ δε φαινόταν στην εγκυμοσύνη τίποτα με το που γέννησα είδα λίγες στην κοιλιά, βάζω της frezyderm τη reconstria εδώ κ 10 μέρες δεν έχω δει διαφορα ακόμα.  Γενικά τα μικρά μένουν ξύπνια γύρω στις 6 ώρες τη μέρα. Κάποιες λιγότερο κάποιες άλλες περισσότερο. Εγώ δεν τα κοιμίζω αγκαλιά γενικά εκτός αν έχουμε δράματα, τα αφήνω στο κρεβατακι τους. Για δουλειές σπιτιού έχω γυναίκα μια φορά τη βδομάδα δε βγαίνει αλλιώς, φαγητό θα μαγειρέψω μια βαριά 2 φορές τη βδομάδα.. Όλο κ κάτι θα στείλει η μάνα μου ή η πεθερά μου. Ναι κ μεις έχουμε σαλάκια κ φουσκάλες εδώ κ 5 μέρες περίπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Λογικό εσύ με 2 είναι πολύ πιο δύσκολο.να χαρείς πού έχεις την μαμά σ εκεί κ σε βοηθάει τώρα μετά που μεγαλώνουν λίγο θα κάθονται κ λίγο μόνα τους.πνιγεται κ εσένα από τα σάλια?

Ναι, για αυτό ανησυχώ, έχει και βήχα!! Γενικά μου είπαν να τη βάζω στο πλάι. Αναρωτιέμαι πάντως όταν θα ξεκινήσουν με τα δόντια τι θα γίνει με τα σαλακια!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Δεν μπορούσα να μπω .,, είχα ξεχάσει τους κωδικούς... όσον αφορά το εμβόλιο η παιδίατρος μ είχε πει ως 2 24ωρα αλλά εγώ είχα δει διαφορά στο παιδι 4-5 μέρες αργότερα.,, και απ ότι έχω συζητήσει και με άλλες μαμάδες πολλές είχαν το ίδιο θέμα.., 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι!! Λοιπόν κι εμείς babylino χρησιμοποιούμε.. έχουν βγει τα κακακια τους δύο τρεις φορές από τα πλαϊνά, αλλά νομίζω είχε να κάνει με το ότι βγήκαν με αέρια έντονα!!! 

Εγώ ραγάδες δεν έκανα οπότε δε βάζω κάτι τώρα, στην εγκυμοσύνη όμως χρησιμοποιουσα ένα λαδάκι και μία κρέμα, που αν θηλάζεις δεν ξέρω αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις!!! 

Κι εμένα η μία έχει πολλά σαλακια τα οποία την ταλαιπωρούν, κι όχι τίποτα άλλο ανησυχώ που τη βλέπω!!! 

Τώρα ο χρόνος και οι δουλειές στο σπίτι είναι άλλο θέμα... ειναι εδώ η μητέρα μου και με βοηθάει, αλλά με δύο μωρά κι εγώ δε προλαβαίνω να κάνω και τίποτα ιδιαίτερο.. όλη τη μέρα τρέχω.. προσπαθώ και να θηλασω οπότε καταλαβαίνεις!!! Έχω να λουστώ μια βδομάδα.. άστα δε ξέρω τι θα κάνω όταν θα είμαι μόνη μου 🙄🙄

 

πραγματικά σας θεωρώ ήρωες με 2 μωρα...με ένα και δεν προλαβαίνω τίποτα και με πιάνει και η πλατη μ σήμερα και η μέση.,, new entry ! 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Έχω ερωτήσεις.

Τι πάνες χρησιμοποιείται ?σας ταίριαξαν? Εγώ βάζω μπειμπιλινο αλλά τελευταία τα κακακια βγαίνουν από πίσω.

Θέμα ραγιάδες? βάζετε τπτ είμαι γεμάτη .

Τα μωράκια σάς πόση ώρα μένουν ξύπνια την ημέρα.θελουν κ εσάς να κοιμούνται πάνω σας κ ξυπνάνε όταν τα αφήνετε.κλαινε κ σας για να κοιμηθούν.

Με τις δουλειές του σπιτιού Μ το φαγητό πως τα πάτε?δεν προλαβαίνω τπτ είναι όλη την ημέρα πάνω Μ μόνο όταν έρχεται ο άντρας Μ κάτι κάνω.

Έχουν κ εσάς πολλά σάλια κ κάνουν φουσκάλες.

Πολλές οι απορίες Μ κάθε μέρα κ μια απορία για το πλασματακι μ

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια ποιες δίνεται τα biogaia και το milupa; με τα προβιοτικα σε ποσο είδατε διαφορα; και το milupa πως το δινεται;

Αγάπη χαμομήλι milupa? Biogaia της έκοψα γιατί μας έφερναν φουλ αέρια και γκρίνια... πρωτοβουλία δίκαια μ.. στην αρχή μας βοήθησαν παρά πολύ αλλά στην πορεία όχι,,, 

@Dona90τα pampers premium care χρησιμοποιώ από νεογέννητο.,, μια φορά είχα διαρροές και πήρα το μεγαλύτερο νούμερο και όλα οκ.,, 

ο μικρός εμένα μέσα στην μέρα  κοιμάται μισή ώρα μόλις φάει και μισή ώρα πριν να φάει..,, δεν κοιμάται 3ωρο γενικά μέσα στην μέρα. Το βράδυ κοιμάται 6ωρες (τις καλές μέρες) μετά τρώει και κοιμάται άλλες 4.μετά έχουμε 3ωρο και αυτές στο λίκνο..: το έχω βάλει δίπλα από τον καναπέ γιατί είχε καλό στρώμα και τον βάζω εκεί να κάθεται... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Δεν μπορούσα να μπω .,, είχα ξεχάσει τους κωδικούς... όσον αφορά το εμβόλιο η παιδίατρος μ είχε πει ως 2 24ωρα αλλά εγώ είχα δει διαφορά στο παιδι 4-5 μέρες αργότερα.,, και απ ότι έχω συζητήσει και με άλλες μαμάδες πολλές είχαν το ίδιο θέμα.., 

 

πραγματικά σας θεωρώ ήρωες με 2 μωρα...με ένα και δεν προλαβαίνω τίποτα και με πιάνει και η πλατη μ σήμερα και η μέση.,, new entry ! 

 

Αγάπη χαμομήλι milupa? Biogaia της έκοψα γιατί μας έφερναν φουλ αέρια και γκρίνια... πρωτοβουλία δίκαια μ.. στην αρχή μας βοήθησαν παρά πολύ αλλά στην πορεία όχι,,, 

@Dona90τα pampers premium care χρησιμοποιώ από νεογέννητο.,, μια φορά είχα διαρροές και πήρα το μεγαλύτερο νούμερο και όλα οκ.,, 

ο μικρός εμένα μέσα στην μέρα  κοιμάται μισή ώρα μόλις φάει και μισή ώρα πριν να φάει..,, δεν κοιμάται 3ωρο γενικά μέσα στην μέρα. Το βράδυ κοιμάται 6ωρες (τις καλές μέρες) μετά τρώει και κοιμάται άλλες 4.μετά έχουμε 3ωρο και αυτές στο λίκνο..: το έχω βάλει δίπλα από τον καναπέ γιατί είχε καλό στρώμα και τον βάζω εκεί να κάθεται... 

 

 

Υπομονη σήμερα είμαι με το κολάρο, ελπίζω σε καλύτερες μερες🙄 έχει μέσα χαμομήλι κ κάποια άλλα βότανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Υπομονη σήμερα είμαι με το κολάρο, ελπίζω σε καλύτερες μερες🙄 έχει μέσα χαμομήλι κ κάποια άλλα βότανα!

Είναι χαλαρωτικό μου είπε η παιδίατρος .,, το δοκιμασες; Δεν το έχω δοκιμάσει.,, μόνο χαμομήλι παίρνουμε για να κάνει κακά πιο εύκολα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Δεν μπορούσα να μπω .,, είχα ξεχάσει τους κωδικούς... όσον αφορά το εμβόλιο η παιδίατρος μ είχε πει ως 2 24ωρα αλλά εγώ είχα δει διαφορά στο παιδι 4-5 μέρες αργότερα.,, και απ ότι έχω συζητήσει και με άλλες μαμάδες πολλές είχαν το ίδιο θέμα.., 

 

πραγματικά σας θεωρώ ήρωες με 2 μωρα...με ένα και δεν προλαβαίνω τίποτα και με πιάνει και η πλατη μ σήμερα και η μέση.,, new entry ! 

 

Αγάπη χαμομήλι milupa? Biogaia της έκοψα γιατί μας έφερναν φουλ αέρια και γκρίνια... πρωτοβουλία δίκαια μ.. στην αρχή μας βοήθησαν παρά πολύ αλλά στην πορεία όχι,,, 

@Dona90τα pampers premium care χρησιμοποιώ από νεογέννητο.,, μια φορά είχα διαρροές και πήρα το μεγαλύτερο νούμερο και όλα οκ.,, 

ο μικρός εμένα μέσα στην μέρα  κοιμάται μισή ώρα μόλις φάει και μισή ώρα πριν να φάει..,, δεν κοιμάται 3ωρο γενικά μέσα στην μέρα. Το βράδυ κοιμάται 6ωρες (τις καλές μέρες) μετά τρώει και κοιμάται άλλες 4.μετά έχουμε 3ωρο και αυτές στο λίκνο..: το έχω βάλει δίπλα από τον καναπέ γιατί είχε καλό στρώμα και τον βάζω εκεί να κάθεται... 

 

 

Πφφ κ τις πήρα τις biogaia για καλύτερα λεει, έχω απογοητευτεί 2 μέρες είμαστε χαλια παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Είναι χαλαρωτικό μου είπε η παιδίατρος .,, το δοκιμασες; Δεν το έχω δοκιμάσει.,, μόνο χαμομήλι παίρνουμε για να κάνει κακά πιο εύκολα 

Όχι δεν το δοκίμασα ακόμα, αυριο μάλλον! Πως του το εδινες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πφφ κ τις πήρα τις biogaia για καλύτερα λεει, έχω απογοητευτεί 2 μέρες είμαστε χαλια παλι!!

Σε μια εβδομάδα θα δείτε αποτελέσματα.,, από την 5η και μετά.. πονάει η κοιλιτσα της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Σε μια εβδομάδα θα δείτε αποτελέσματα.,, από την 5η και μετά.. πονάει η κοιλιτσα της;

Ναι ρε συ 2 μερες είμαστε κ οι 2 σχεδόν αυπνες!! Ποναει παλι κ δεν αντέχω να το βλέπω να κάνει ετσι αληθεια έχω στεναχώρηθει πολυ 2 φορές με έχει βγάλει στο κλαμα!! Τωρα φαντάσου κοιμάται καμια ωρα πάνω μου από τις 11 το πρωι που ειχσ ξυπνησει!! Το μιλουπα πως του το έδινες εσυ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όχι δεν το δοκίμασα ακόμα, αυριο μάλλον! Πως του το εδινες;;

Το χαμομήλι; Σε 100μλ νερό έβαλα ένα κουταλάκι χαμομήλι και έδινα 30μλ. Στην αρχή πρωί βράδυ . Τώρα που ειδαμε ότι βοηθάει στο γάλα (σκόνη) βάζω την ποσότητα νερό ποσό θέλω να κάνω (150-180 ) και βάζω ένα κουταλάκι χαμομήλι το ανακατεύω και βάζω χαμομήλι. Και έτσι κάνουμε κάνουμε... 2-3 φορές την μέρα. Με τα βότανα πάντως στο λέω από φίλη μ χαλαρώνει πολύ τα μωρα θα την ηρεμήσει σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ρε συ 2 μερες είμαστε κ οι 2 σχεδόν αυπνες!! Ποναει παλι κ δεν αντέχω να το βλέπω να κάνει ετσι αληθεια έχω στεναχώρηθει πολυ 2 φορές με έχει βγάλει στο κλαμα!! Τωρα φαντάσου κοιμάται καμια ωρα πάνω μου από τις 11 το πρωι που ειχσ ξυπνησει!! Το μιλουπα πως του το έδινες εσυ;  

Έχετε θέμα με τα κακά; Αχ μωρε το ψυχουλακι μ !! Το πείραξε κάτι που έφαγες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Το χαμομήλι; Σε 100μλ νερό έβαλα ένα κουταλάκι χαμομήλι και έδινα 30μλ. Στην αρχή πρωί βράδυ . Τώρα που ειδαμε ότι βοηθάει στο γάλα (σκόνη) βάζω την ποσότητα νερό ποσό θέλω να κάνω (150-180 ) και βάζω ένα κουταλάκι χαμομήλι το ανακατεύω και βάζω χαμομήλι. Και έτσι κάνουμε κάνουμε... 2-3 φορές την μέρα. Με τα βότανα πάντως στο λέω από φίλη μ χαλαρώνει πολύ τα μωρα θα την ηρεμήσει σίγουρα. 

Αα δλδ το βάζεις στο ξενο ε; στην αρχή του έδινες ετσι με το νερο; γτ αυτο μου ειπε η παιδίατρος αλλα παραξενευτηκα νερο σε τόσο μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα δλδ το βάζεις στο ξενο ε; στην αρχή του έδινες ετσι με το νερο; γτ αυτο μου ειπε η παιδίατρος αλλα παραξενευτηκα νερο σε τόσο μωρο!

Βρασμένο νερό σαν αυτό που βάζουμε στο γάλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Έχετε θέμα με τα κακά; Αχ μωρε το ψυχουλακι μ !! Το πείραξε κάτι που έφαγες; 

Όχι κακα κανει κανονικα αλλα έχει βλενες παλι που σημαίνει ότι κάτι που έφαγα το πειραξε, εντωμεταξύ τα έχω κόψει σχεδόν όλα με την αποχη γαλακτοκομικων!! Αν μέχρι την Τρίτη δεν έχει αλλάξει κατι θα μας δώσει πιο εξειδικευμένο υποαλλεργικο γαλα να το δίνω 2 3 μερες μόνο αυτό να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Βρασμένο νερό σαν αυτό που βάζουμε στο γάλα 

Αα ωραια!! Θα το δοκιμάσω ετσι αυριο να δω!! Ειδες γρηγορα αποτέλεσμα η θελει μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα ωραια!! Θα το δοκιμάσω ετσι αυριο να δω!! Ειδες γρηγορα αποτέλεσμα η θελει μερες;

Δεν έδωσα αγάπη αυτό με τα βότανα... αλλά το χαμομήλι από την 2 η μέρα σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν έδωσα αγάπη αυτό με τα βότανα... αλλά το χαμομήλι από την 2 η μέρα σίγουρα 

Ααα οκ!! Ελπίζω να πιάνουν ετσι γρηγορα κ αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα οκ!! Ελπίζω να πιάνουν ετσι γρηγορα κ αυτα!!

Θα δεις θα δεις  .,, να σου πω την αλήθεια εγώ διαφορά είδα με το infacolic. Μόνο αυτό με έσωσε... ρωτά τον παιδίατρο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Θα δεις θα δεις  .,, να σου πω την αλήθεια εγώ διαφορά είδα με το infacolic. Μόνο αυτό με έσωσε... ρωτά τον παιδίατρο σου. 

Ναι το χω ακουσει ξανα αυτο!! Θα την ρωτήσω! Τον θηλάζεις ακομα εσυ η του δίνεις μόνο το γαλα το υποαλλεργικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το χω ακουσει ξανα αυτο!! Θα την ρωτήσω! Τον θηλάζεις ακομα εσυ η του δίνεις μόνο το γαλα το υποαλλεργικο;

Όχι τ δίνω ακόμη και τ δικό μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι τ δίνω ακόμη και τ δικό μ 

Και κανεις κάποια διατροφή ειδικη; τι σου χε πει η παιδιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Και κανεις κάποια διατροφή ειδικη; τι σου χε πει η παιδιατρος;

Αφαιρώ ότι έχει σχέση με γαλακτομικα μοσχαρι και ότι περιέχει όρο πρωτεΐνη γάλακτος ..: τρώω συσκευασμένα για να δω ετικέτες .,, και από κρέας μόνο κοτόπουλο και ψάρι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αφαιρώ ότι έχει σχέση με γαλακτομικα μοσχαρι και ότι περιέχει όρο πρωτεΐνη γάλακτος ..: τρώω συσκευασμένα για να δω ετικέτες .,, και από κρέας μόνο κοτόπουλο και ψάρι... 

Ωραια κ εγω τα ίδια ακριβώς και πήρα και βιολογικό κοτόπουλο γιατι τα αλλα λεει οι τροφές τους έχουν σογια και απαγορεύεται κ αυτή στην αποχη γαλακτοκομικων! Σ'ευχαριστω πολυ, ξε αγχώθηκα λιγο νόμιζα ότι κάνω κάτι λάθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...