Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

 

Κορίτσακια μου γλυκά κ εγώ σας σκεφτόμουν μου έσπασε η οθόνη από το κινητό κ δεν μπορούσα να γράψω τπτ είμαστε αρκετά καλύτερα ειμασταν πιο καλά στις αρχές τιςω εβδομάδας κοιμόμασταν κάτι 3 το βράδυ έτρωγε κ ξανακοιμοραν μεχρι τίς 6.αλλα μετά κάναμε το εμβόλιο κ χάλασε πάλι όλο πολύ γκρίνια πάλι κ το πολύ 2 ώρες το βράδυ συνεχόμενο ύπνο.εσεις τι κάνετε?Ιωάννα Μ πώς είστε με τους σεισμούς.εσεις είδατε διαφορά μετά το εμβόλιο?

Εμείς ειδαμε διαφορά αλλά όχι την μέρα που το κάναμε... 4-5 μέρες μετά.., γκρίνια φουλ και κλάμα και όπως λες πεινούσε πιο συχνά.,, δεν ξέρω τι να πω.. και έκανε μια φορά 37.8 αλλά μετά από λίγο τίποτα... μόνο του.,, ποσες μέρες έχετε που κάνατε το εμβόλιο.,, εμείς με τους σεισμούς ποτέ καλά ποτέ όχι.., χτες πιο χαλαρά σήμερα κάνει κάτι 4αρια.,, προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη να μην το μεταδίδω στο παιδί.,, 

επίσης κορίτσια έχετε παρατηρήσει μήπως όταν κοιμούνται τα μωράκια σας τρομάζουν και πεταγότανται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς ειδαμε διαφορά αλλά όχι την μέρα που το κάναμε... 4-5 μέρες μετά.., γκρίνια φουλ και κλάμα και όπως λες πεινούσε πιο συχνά.,, δεν ξέρω τι να πω.. και έκανε μια φορά 37.8 αλλά μετά από λίγο τίποτα... μόνο του.,, ποσες μέρες έχετε που κάνατε το εμβόλιο.,, εμείς με τους σεισμούς ποτέ καλά ποτέ όχι.., χτες πιο χαλαρά σήμερα κάνει κάτι 4αρια.,, προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη να μην το μεταδίδω στο παιδί.,, 

επίσης κορίτσια έχετε παρατηρήσει μήπως όταν κοιμούνται τα μωράκια σας τρομάζουν και πεταγότανται;

Ναι εμενα το κανει πολλες φορές και ξυπνάει κιολας ετσι όπως τιναζεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι εμενα το κανει πολλες φορές και ξυπνάει κιολας ετσι όπως τιναζεται!! 

Ααα εντάξει.,, να μην ανησυχησω... είναι σαν αντανακλαστικό λες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ααα εντάξει.,, να μην ανησυχησω... είναι σαν αντανακλαστικό λες; 

Ναι αν θυμάμαι καλά το λενε αντανακλαστικο μορο, και το έχουν μέχρι τον 4ο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς ειδαμε διαφορά αλλά όχι την μέρα που το κάναμε... 4-5 μέρες μετά.., γκρίνια φουλ και κλάμα και όπως λες πεινούσε πιο συχνά.,, δεν ξέρω τι να πω.. και έκανε μια φορά 37.8 αλλά μετά από λίγο τίποτα... μόνο του.,, ποσες μέρες έχετε που κάνατε το εμβόλιο.,, εμείς με τους σεισμούς ποτέ καλά ποτέ όχι.., χτες πιο χαλαρά σήμερα κάνει κάτι 4αρια.,, προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη να μην το μεταδίδω στο παιδί.,, 

επίσης κορίτσια έχετε παρατηρήσει μήπως όταν κοιμούνται τα μωράκια σας τρομάζουν και πεταγότανται;

Ναι κ εμενα μετά από 2 μέρες ξεκίνησε η ανησυχία.. ελπίζω να τελειώσει γρήγορα γιατί σε ένα μήνα ξανά από την αρχή.

Εύχομαι να σταματήσει όλο αυτό Μ τους σεισμούς κορίτσι Μ γρήγορα ν ηρεμισετε!

Ναι κ εμένα τρομάζει πολύ κ ξυπνάει πετάγονται τα χέρια της ηρεμεί μόνο άστα πλάγια κ φοβάμαι μην μάθει έτσι γιατί μετά είναι επικίνδυνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το πεταγμα που κανουν ειναι ενα συνδρομο το εχουν ολα τα μωρα και για πιο πολυ καιρο απο τον 4ο εγω το αντιμετοπησα με φωλιτσα γιατι επειδη ειναι σαν να ειναι στην αγκαλια σου και δεν πεταγετε τοσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια, κι εμάς το εμβόλιο μας ξετεντωσει, με που το κάναμε ανέβασαν δέκατα δύο ημέρες κι έχουν θέμα ακόμη στο να ενεργηθουν, η μία μέχρι τώρα έχει κάνει κακά της μόνο με υπόθετο 🙄🙄. Αν συνεχίσει να μην ενεργειτε μου είπε η παιδίατρος να δοκιμάσω κι αποχή από τα φανερά γαλακτομικα, εσείς είχατε κάτι παρόμοιο??? 

Επίσης αλλη μια ερώτηση.. πόσο διήρκησε η πρώτη περίοδο σας?? Έχω καμιά 25 άρια ημέρες αίμα κι ακόμη να τελειώσει, βαρέθηκα δε μπορώ άλλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπερα κορίτσια, κι εμάς το εμβόλιο μας ξετεντωσει, με που το κάναμε ανέβασαν δέκατα δύο ημέρες κι έχουν θέμα ακόμη στο να ενεργηθουν, η μία μέχρι τώρα έχει κάνει κακά της μόνο με υπόθετο 🙄🙄. Αν συνεχίσει να μην ενεργειτε μου είπε η παιδίατρος να δοκιμάσω κι αποχή από τα φανερά γαλακτομικα, εσείς είχατε κάτι παρόμοιο??? 

Επίσης αλλη μια ερώτηση.. πόσο διήρκησε η πρώτη περίοδο σας?? Έχω καμιά 25 άρια ημέρες αίμα κι ακόμη να τελειώσει, βαρέθηκα δε μπορώ άλλο!!! 

Ωωχ εμεις έχουμε ήδη θέμα με το έντερο με πονακια λόγω αλλεργίας οποτε να περιμένω χειροτερα με το εμβολιο ε; αποχη ξεκίνησα κρυφά φανερά εγω!! 

Η πρώτη περιοδος εμενα ήταν παρα πολυ λιγη ροή και κρατησε με τη βία 3 μερες!! Δεν παίρνεις ένα τηλ τον γιατρό σου; δεν ξέρω αλλά δεν μου ακούγεται νορμάλ μη σου πέσει κι ο αιματοκρίτης αν έχεις κάμποσο αιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπερα κορίτσια, κι εμάς το εμβόλιο μας ξετεντωσει, με που το κάναμε ανέβασαν δέκατα δύο ημέρες κι έχουν θέμα ακόμη στο να ενεργηθουν, η μία μέχρι τώρα έχει κάνει κακά της μόνο με υπόθετο 🙄🙄. Αν συνεχίσει να μην ενεργειτε μου είπε η παιδίατρος να δοκιμάσω κι αποχή από τα φανερά γαλακτομικα, εσείς είχατε κάτι παρόμοιο??? 

Επίσης αλλη μια ερώτηση.. πόσο διήρκησε η πρώτη περίοδο σας?? Έχω καμιά 25 άρια ημέρες αίμα κι ακόμη να τελειώσει, βαρέθηκα δε μπορώ άλλο!!! 

Σχετικά με την περίοδο εμένα δε μου έχει έρθει ακόμα. 
 

Εμεις εχθές κάναμε τα εμβόλια, η μικρή ήταν μια χαρά, ο μικρός είχε απίστευτη ανησυχία κ κλάμα τρελό, ούτε αγκαλιά δεν ηρεμούσε, πήγε να ανεβάσει δέκατα κ του έδωσα ντεπόν. Από κει κ πέρα ήταν μια χαρά το μωρό. Ο γιατρός μας είπε πως το εμβόλιο ότι είναι να εμφανίσει το κάνει το πρώτο 24ωρο. Από σας διαβάζω ότι πιάνει 2 μέρες μετά δεν ξέρω τι να πω.. Ο μικρός έκανε κανονικά κακά, η μικρή όχι αλλά είχε κάνει ήδη μια φορά εχθές κ αυτή μου κάνει κάθε 2-3 μέρες ούτως ή άλλως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σχετικά με την περίοδο εμένα δε μου έχει έρθει ακόμα. 
 

Εμεις εχθές κάναμε τα εμβόλια, η μικρή ήταν μια χαρά, ο μικρός είχε απίστευτη ανησυχία κ κλάμα τρελό, ούτε αγκαλιά δεν ηρεμούσε, πήγε να ανεβάσει δέκατα κ του έδωσα ντεπόν. Από κει κ πέρα ήταν μια χαρά το μωρό. Ο γιατρός μας είπε πως το εμβόλιο ότι είναι να εμφανίσει το κάνει το πρώτο 24ωρο. Από σας διαβάζω ότι πιάνει 2 μέρες μετά δεν ξέρω τι να πω.. Ο μικρός έκανε κανονικά κακά, η μικρή όχι αλλά είχε κάνει ήδη μια φορά εχθές κ αυτή μου κάνει κάθε 2-3 μέρες ούτως ή άλλως. 

Καλημέρα κοριτσι μου, πάντως κ εμένα η γιατρός την προηγούμενη φορά που συζητήσαμε για το εμβολιο μου ειπε ότι την ίδια μέρα ίσως κανει δέκατα, δεν ξέρω κ εγώ την Τρίτη που έρχεται θα το κάνουμε!! Τα εμβόλια ίσως τα επηρεάζουν εντερικα αλλα θα περασει μην αγχώνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς η παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί και για ένα τριήμερο να είναι ανήσυχες! Και μετά που την πήρα να τη ρωτήσω για τη μία μικρή μου είπε ότι μπορεί να επηρεάσει και το γαστρεντερικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Εμάς η παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί και για ένα τριήμερο να είναι ανήσυχες! Και μετά που την πήρα να τη ρωτήσω για τη μία μικρή μου είπε ότι μπορεί να επηρεάσει και το γαστρεντερικο! 

Καλημέρα κορίτσια Μ. Έχω ερωτήσεις.

Τι πάνες χρησιμοποιείται ?σας ταίριαξαν? Εγώ βάζω μπειμπιλινο αλλά τελευταία τα κακακια βγαίνουν από πίσω.

Θέμα ραγιάδες? βάζετε τπτ είμαι γεμάτη .

Τα μωράκια σάς πόση ώρα μένουν ξύπνια την ημέρα.θελουν κ εσάς να κοιμούνται πάνω σας κ ξυπνάνε όταν τα αφήνετε.κλαινε κ σας για να κοιμηθούν.

Με τις δουλειές του σπιτιού Μ το φαγητό πως τα πάτε?δεν προλαβαίνω τπτ είναι όλη την ημέρα πάνω Μ μόνο όταν έρχεται ο άντρας Μ κάτι κάνω.

Έχουν κ εσάς πολλά σάλια κ κάνουν φουσκάλες.

Πολλές οι απορίες Μ κάθε μέρα κ μια απορία για το πλασματακι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα εγω ειμαι παλια αλλα θα σου απαντησω σε ολες γιατι τα θυμαμαι σαν χθες!!!!

Οσο αναφορα τις πανες , χρησιμοποιουσα και χρησιμοποιω παμπερσ pure kai premium ξερω ειναι πιο ακριβες αλλα αξιζει , μπορεις να τις χρεισιμοποιεις πιο πολυ το βραδυ και να κανεις οικονομια εκει γιατι θεωρω οτι επειδη τον κραταγανε πιο στεγνο την νυχτα ειχα και λιγοτερα ξυπνηματα.

Ραγαδες δυστυχως αν δεν προβλεψεις δηλαδη επρεπε να βαλεις πριν δεν γινεται μετα τιποτα μπορεις να δοκιμασεις ενα της frezyderm ειναι πολυ καλο εγω αυτο εβαζα πριν αλλα οταν γινουν απλα θελει χρονο για να επουλοθουν δεν μπορεις να κανεις κατι. Ρωτα και το γιατρο βεβαια.

Εμενα εμενα εμενε ξυπνιος συνηθως λιγο και ηθελε γαλα και λιγο περα δωθε και κοιμοταν αλλα οσο περνουσαν οι μερες πχ. απο 2 μηνων και μεχρι 3ων εμενε συνηθως 40 λεπτα και νανι καθε παιδι ειναι διαφορετικο σε αυτο αλλο αντεχει παραπανω και αλλο λιγοτερο , επισης ηταν καποια ωρα το μεσημερι που καθοταν και ηθελε να παρατηρει και επισης απο τις 8 εωσ τις 11 το βραδυ εκει ειχε τον υστρο του τα κεφια του! Επισης ειναι και η φαση των κολλικων δεν ξερω που εισαι ηλικιακα.

Ναι δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα ποτε δεν κοιμηθηκα οταν κοιμοταν ειχα ανχος και επισης δεν ειμαι ανθρωπος που κοιμαται την μερα αλλα γενικα δεν μου εμενε χρονος για τιποτα και για αυτο ειχα τον μαρσιπο γιατι επρπε να γινουν καποιες δουλειες οπως δηποτε πχ, μπουκαλια αποστειρωση και κτλ.

Σαλια πολλα αρχισε απο 2 μηνων που τον ποναγαν τα δοντια και δυστυχως αργησαν να βγουν οποτε ταλαιπωρηθηκε λιγο με αυτο!

Οτι ξεχασα ξανα ρωτα ελπιζω να σου εδωσα μερικες ιδεες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σημαντικο και το ξεχασα, οταν τα αφηνεις απο  την αγκαλια σου οταν τα εχεις κοιμησει ταισει και τα λοιπα και ειναι κοιμησμενα πρεπει να νιωσουν σαν την αγκαλια σου τι εννοω,

Ανα το εχεις στην αγκαλιτσα σου την ζεστη και το βαλεις στην κουνια την κρυα ξυπνησε μετα απο λιγο , οποτε ή χρησιμοποιεις υπνοσακο, ή αυτο που εκανα και εγω φωλιτσα για μωρα, εγω ειχα το sleepyhead αλλα θεωρω οτι ανετα μπορει καποιος να παρει κκατι πιο φτηνο και κανει την ιδια δουλεια. Απλα οταν το αφηνεις θελει να νιωθει την σιγουρια της μητρασ κατι να το περιβαλει , εμενα με βοηθησε πολυ αυτο και τον βοοηθουσε να κοιμηθει λιγο παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Έχω ερωτήσεις.

Τι πάνες χρησιμοποιείται ?σας ταίριαξαν? Εγώ βάζω μπειμπιλινο αλλά τελευταία τα κακακια βγαίνουν από πίσω.

Θέμα ραγιάδες? βάζετε τπτ είμαι γεμάτη .

Τα μωράκια σάς πόση ώρα μένουν ξύπνια την ημέρα.θελουν κ εσάς να κοιμούνται πάνω σας κ ξυπνάνε όταν τα αφήνετε.κλαινε κ σας για να κοιμηθούν.

Με τις δουλειές του σπιτιού Μ το φαγητό πως τα πάτε?δεν προλαβαίνω τπτ είναι όλη την ημέρα πάνω Μ μόνο όταν έρχεται ο άντρας Μ κάτι κάνω.

Έχουν κ εσάς πολλά σάλια κ κάνουν φουσκάλες.

Πολλές οι απορίες Μ κάθε μέρα κ μια απορία για το πλασματακι μ

Έλα κοριτσάκι μου καλημέρα! Πως είστε; εγω σπο την αρχη χρησιμοποιώ τα pampers premium care, ειχα δοκιμάσει τα babylino αλλά είχα διαρροές κ δεν ξανά πήρα!! 

Κ εμένα το ίδιο κάνει μόνο πάνω μας κοιμαται ασε, έχω απελπιστει!! Ευτυχως τωρα δεν δουλεύει ο άντρας μου και η την κρατάει αυτός και κάνω εγώ η κανει αυτός ότι μπορεί! Δεν μου κοιμαται συνέχεια όπως πιο μικρή μένει δλδ ξύπνια, την επηρεάζουν βέβαια κ τα πονακια, αν δεν τα είχε ίσως κοιμοταν πιο πολυ δεν ξέρω!

Ραγάδες εγω θυμασαι ότι έβαζα αποτ ην εγκυμοσύνη 2 διαφορετικά, τελικα προς το τέλος έβγαλα στην κοιλιά, εξακολουθώ να βαζω ένα λαδάκι και μια κρέμα αλλα δεν βλέπω μεγάλη διαφορά να δου πω!! 

Σαλια τις τελευταίες μέρες εχει κ εμένα κάμποσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Έχω ερωτήσεις.

Τι πάνες χρησιμοποιείται ?σας ταίριαξαν? Εγώ βάζω μπειμπιλινο αλλά τελευταία τα κακακια βγαίνουν από πίσω.

Θέμα ραγιάδες? βάζετε τπτ είμαι γεμάτη .

Τα μωράκια σάς πόση ώρα μένουν ξύπνια την ημέρα.θελουν κ εσάς να κοιμούνται πάνω σας κ ξυπνάνε όταν τα αφήνετε.κλαινε κ σας για να κοιμηθούν.

Με τις δουλειές του σπιτιού Μ το φαγητό πως τα πάτε?δεν προλαβαίνω τπτ είναι όλη την ημέρα πάνω Μ μόνο όταν έρχεται ο άντρας Μ κάτι κάνω.

Έχουν κ εσάς πολλά σάλια κ κάνουν φουσκάλες.

Πολλές οι απορίες Μ κάθε μέρα κ μια απορία για το πλασματακι μ

Καλημέρα κοριτσάκι!! Λοιπόν κι εμείς babylino χρησιμοποιούμε.. έχουν βγει τα κακακια τους δύο τρεις φορές από τα πλαϊνά, αλλά νομίζω είχε να κάνει με το ότι βγήκαν με αέρια έντονα!!! 

Εγώ ραγάδες δεν έκανα οπότε δε βάζω κάτι τώρα, στην εγκυμοσύνη όμως χρησιμοποιουσα ένα λαδάκι και μία κρέμα, που αν θηλάζεις δεν ξέρω αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις!!! 

Κι εμένα η μία έχει πολλά σαλακια τα οποία την ταλαιπωρούν, κι όχι τίποτα άλλο ανησυχώ που τη βλέπω!!! 

Τώρα ο χρόνος και οι δουλειές στο σπίτι είναι άλλο θέμα... ειναι εδώ η μητέρα μου και με βοηθάει, αλλά με δύο μωρά κι εγώ δε προλαβαίνω να κάνω και τίποτα ιδιαίτερο.. όλη τη μέρα τρέχω.. προσπαθώ και να θηλασω οπότε καταλαβαίνεις!!! Έχω να λουστώ μια βδομάδα.. άστα δε ξέρω τι θα κάνω όταν θα είμαι μόνη μου 🙄🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

Τωρα εγω ειμαι παλια αλλα θα σου απαντησω σε ολες γιατι τα θυμαμαι σαν χθες!!!!

Οσο αναφορα τις πανες , χρησιμοποιουσα και χρησιμοποιω παμπερσ pure kai premium ξερω ειναι πιο ακριβες αλλα αξιζει , μπορεις να τις χρεισιμοποιεις πιο πολυ το βραδυ και να κανεις οικονομια εκει γιατι θεωρω οτι επειδη τον κραταγανε πιο στεγνο την νυχτα ειχα και λιγοτερα ξυπνηματα.

Ραγαδες δυστυχως αν δεν προβλεψεις δηλαδη επρεπε να βαλεις πριν δεν γινεται μετα τιποτα μπορεις να δοκιμασεις ενα της frezyderm ειναι πολυ καλο εγω αυτο εβαζα πριν αλλα οταν γινουν απλα θελει χρονο για να επουλοθουν δεν μπορεις να κανεις κατι. Ρωτα και το γιατρο βεβαια.

Εμενα εμενα εμενε ξυπνιος συνηθως λιγο και ηθελε γαλα και λιγο περα δωθε και κοιμοταν αλλα οσο περνουσαν οι μερες πχ. απο 2 μηνων και μεχρι 3ων εμενε συνηθως 40 λεπτα και νανι καθε παιδι ειναι διαφορετικο σε αυτο αλλο αντεχει παραπανω και αλλο λιγοτερο , επισης ηταν καποια ωρα το μεσημερι που καθοταν και ηθελε να παρατηρει και επισης απο τις 8 εωσ τις 11 το βραδυ εκει ειχε τον υστρο του τα κεφια του! Επισης ειναι και η φαση των κολλικων δεν ξερω που εισαι ηλικιακα.

Ναι δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα ποτε δεν κοιμηθηκα οταν κοιμοταν ειχα ανχος και επισης δεν ειμαι ανθρωπος που κοιμαται την μερα αλλα γενικα δεν μου εμενε χρονος για τιποτα και για αυτο ειχα τον μαρσιπο γιατι επρπε να γινουν καποιες δουλειες οπως δηποτε πχ, μπουκαλια αποστειρωση και κτλ.

Σαλια πολλα αρχισε απο 2 μηνων που τον ποναγαν τα δοντια και δυστυχως αργησαν να βγουν οποτε ταλαιπωρηθηκε λιγο με αυτο!

Οτι ξεχασα ξανα ρωτα ελπιζω να σου εδωσα μερικες ιδεες!!!

Είμαστε 2μιση μηνών.ευχαριστωβπολυ για τις απαντήσεις.θς δοκιμάσω τα πριμιουμ κερ μπας κ κοιμηθούμε λιγο το βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έλα κοριτσάκι μου καλημέρα! Πως είστε; εγω σπο την αρχη χρησιμοποιώ τα pampers premium care, ειχα δοκιμάσει τα babylino αλλά είχα διαρροές κ δεν ξανά πήρα!! 

Κ εμένα το ίδιο κάνει μόνο πάνω μας κοιμαται ασε, έχω απελπιστει!! Ευτυχως τωρα δεν δουλεύει ο άντρας μου και η την κρατάει αυτός και κάνω εγώ η κανει αυτός ότι μπορεί! Δεν μου κοιμαται συνέχεια όπως πιο μικρή μένει δλδ ξύπνια, την επηρεάζουν βέβαια κ τα πονακια, αν δεν τα είχε ίσως κοιμοταν πιο πολυ δεν ξέρω!

Ραγάδες εγω θυμασαι ότι έβαζα αποτ ην εγκυμοσύνη 2 διαφορετικά, τελικα προς το τέλος έβγαλα στην κοιλιά, εξακολουθώ να βαζω ένα λαδάκι και μια κρέμα αλλα δεν βλέπω μεγάλη διαφορά να δου πω!! 

Σαλια τις τελευταίες μέρες εχει κ εμένα κάμποσα!!

Μια από τα ίδια άρα.αφου λέω στον άντρα Μ Μ αρέσει που θέλαμε να πάρουμε πιο καλό στρώμα για το λίκνο.αφου πάνω μας κοιμάται τζάμπα λεφτά θαταν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι!! Λοιπόν κι εμείς babylino χρησιμοποιούμε.. έχουν βγει τα κακακια τους δύο τρεις φορές από τα πλαϊνά, αλλά νομίζω είχε να κάνει με το ότι βγήκαν με αέρια έντονα!!! 

Εγώ ραγάδες δεν έκανα οπότε δε βάζω κάτι τώρα, στην εγκυμοσύνη όμως χρησιμοποιουσα ένα λαδάκι και μία κρέμα, που αν θηλάζεις δεν ξέρω αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις!!! 

Κι εμένα η μία έχει πολλά σαλακια τα οποία την ταλαιπωρούν, κι όχι τίποτα άλλο ανησυχώ που τη βλέπω!!! 

Τώρα ο χρόνος και οι δουλειές στο σπίτι είναι άλλο θέμα... ειναι εδώ η μητέρα μου και με βοηθάει, αλλά με δύο μωρά κι εγώ δε προλαβαίνω να κάνω και τίποτα ιδιαίτερο.. όλη τη μέρα τρέχω.. προσπαθώ και να θηλασω οπότε καταλαβαίνεις!!! Έχω να λουστώ μια βδομάδα.. άστα δε ξέρω τι θα κάνω όταν θα είμαι μόνη μου 🙄🙄

 

Λογικό εσύ με 2 είναι πολύ πιο δύσκολο.να χαρείς πού έχεις την μαμά σ εκεί κ σε βοηθάει τώρα μετά που μεγαλώνουν λίγο θα κάθονται κ λίγο μόνα τους.πνιγεται κ εσένα από τα σάλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Μια από τα ίδια άρα.αφου λέω στον άντρα Μ Μ αρέσει που θέλαμε να πάρουμε πιο καλό στρώμα για το λίκνο.αφου πάνω μας κοιμάται τζάμπα λεφτά θαταν .

Αχαχχα αστα κ εμείς τζάμπα το πήραμε γενικά!!δεν ξέρω αν κατσει μετα το 3μηνο που λένε, θα φανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Λογικό εσύ με 2 είναι πολύ πιο δύσκολο.να χαρείς πού έχεις την μαμά σ εκεί κ σε βοηθάει τώρα μετά που μεγαλώνουν λίγο θα κάθονται κ λίγο μόνα τους.πνιγεται κ εσένα από τα σάλια?

Σορυ που το λεω αλλα οσο μεγαλωνουν μειωνεται κιαλλο ο χρονοσ σου, τωρα που ειναι μικρα και ελαφρυα μπορεις να κανεις και κατι απο την στιγμη που σηκωνονται τελειωνουν οι μερες σου χαχαχχ γενικα απο 5 μηνων απαιτουν ολο τον χρονο σου, και το εννοω πχ. τωρα μπορεις να το θηλασεις και να βλεπεις και λιγο το κινητο σου και να το βαλεις στο μαρσιπο ή στο ρελαξ και να βαλεις και μια σκουπα, αλλα οταν περασει ο καιρος δυσκολα τα πραγματα να ξεκουραστητε λιγο στο διαστημα που τελειωνουν οι κολικοι και μεχρι να φαει το πρωτο στερεο γιατι μετα δυσκολευει αρκετα το πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια ποιες δίνεται τα biogaia και το milupa; με τα προβιοτικα σε ποσο είδατε διαφορα; και το milupa πως το δινεται;

Biogaia βοηθαει πολυ στους κολικους αλλα αν θηλαζεις δεν δινεις για ρωτα παιδιατρο? γιατι εγω που ειχα πολυ λιγο γαλα μπορουσα και εδινα , ηταν 5 σταγονες την ημερα κυριως απογευματακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Biogaia βοηθαει πολυ στους κολικους αλλα αν θηλαζεις δεν δινεις για ρωτα παιδιατρο? γιατι εγω που ειχα πολυ λιγο γαλα μπορουσα και εδινα , ηταν 5 σταγονες την ημερα κυριως απογευματακι 

Γιατι να μην επιτρέπεται στον θηλασμό; προβιοτικα είναι!! Εξ αρχής της δίνω απλά τα αλλάξαμε τωρα γι αυτο ήθελα να δω τα κοριτσια που τα δίνουν αυτα ποτε είδαν αποτέλεσμα στο μωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Γιατι να μην επιτρέπεται στον θηλασμό; προβιοτικα είναι!! Εξ αρχής της δίνω απλά τα αλλάξαμε τωρα γι αυτο ήθελα να δω τα κοριτσια που τα δίνουν αυτα ποτε είδαν αποτέλεσμα στο μωρο!!

Αχ σορρυ μωρε το μπερδευψα με την D , ναι μια χαρα, εγω ειχα δοκιμασει και αλλα, αλλα παντα γυρνουσα στο biogaia δεν μου εκαναν δουλεια τα αλλα, το κακο του ειναι τελειωνει αμεσως και ειναι ακριβο, αλλα το milupa δεν το ειχα δοκιμασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...