Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Απ ότι βλέπω όλες το ίδιο άγχος έχουμε με το φαγητό!!! @annie! κι εγώ την ίδια ώρα θέλω απλά τους δίνω μπουκάλι που έχω βγάλει με το θήλαστρο κι εννοείται όταν τελειώσω με το τάισμα πρέπει να βγάλω γάλα ξανά, οπότε πάλι δεν κοιμάμαι το βράδυ!!! Σκέφτομαι κι εγώ πάντως να δώσω ξένο το βράδυ τις κρατάει καλύτερα!!! Εντομεταξυ σήμερα με έχουν ξετεντωσει, τις βάζω στο στήθος φαίνεται ότι δε χορταίνουν, τις έχω δώσει και συμπλήρωμα κι ακόμη κλαίνε!!! Είμαι με μία μόνιμη απορία όταν τις βάζω στο στήθος εάν χορτασαν🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ μένω έξω από την Λάρισα.,, εντάξει τα είδα ολα.., τάιζε το μωρό εκείνη την ώρα . Στην αρχή νόμιζα ζαλίστηκα αλλά μετά άρχισαν να πέφτουν πράγματα από το σπίτι!! Πήρα το μωρό και φυγαμε..Βγήκα έξω σε πάρκο που μαζευτήκαμε όλοι.,, ωχ.. και οι μετασεισμοί πολύ δυνατοί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Απ ότι βλέπω όλες το ίδιο άγχος έχουμε με το φαγητό!!! @annie! κι εγώ την ίδια ώρα θέλω απλά τους δίνω μπουκάλι που έχω βγάλει με το θήλαστρο κι εννοείται όταν τελειώσω με το τάισμα πρέπει να βγάλω γάλα ξανά, οπότε πάλι δεν κοιμάμαι το βράδυ!!! Σκέφτομαι κι εγώ πάντως να δώσω ξένο το βράδυ τις κρατάει καλύτερα!!! Εντομεταξυ σήμερα με έχουν ξετεντωσει, τις βάζω στο στήθος φαίνεται ότι δε χορταίνουν, τις έχω δώσει και συμπλήρωμα κι ακόμη κλαίνε!!! Είμαι με μία μόνιμη απορία όταν τις βάζω στο στήθος εάν χορτασαν🙄🙄

Μήπως περνάνε αλμα ανάπτυξης κοριτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μήπως περνάνε αλμα ανάπτυξης κοριτσι μου;

Τι να πω, λογικά είναι και το εμβόλιο που κάναμε την Παρασκευή!!! Πάντως σήμερα τα παιξα πρώτα έπιανα τη μία και μετά την άλλη, χωρίς σταματημό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Τι να πω, λογικά είναι και το εμβόλιο που κάναμε την Παρασκευή!!! Πάντως σήμερα τα παιξα πρώτα έπιανα τη μία και μετά την άλλη, χωρίς σταματημό!!!! 

Πωπω εδω εγω με ένα κ όσες φορές μου το χει κάνει αυτό τα χω παίξει όχι εσυ με 2!! Ξενο δεν τους δίνεις καθολου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια εγώ μένω έξω από την Λάρισα.,, εντάξει τα είδα ολα.., τάιζε το μωρό εκείνη την ώρα . Στην αρχή νόμιζα ζαλίστηκα αλλά μετά άρχισαν να πέφτουν πράγματα από το σπίτι!! Πήρα το μωρό και φυγαμε..Βγήκα έξω σε πάρκο που μαζευτήκαμε όλοι.,, ωχ.. και οι μετασεισμοί πολύ δυνατοί 

Πωπω ρε κοριτσι μου σοβαρα;; τι να πω!!να  προσέχετε το ακούω ότι κανει συχνά δυνατούς μετασεισμους!! Δλδ δεν έφταναν τα υπόλοιπα να μη μπορείς να μπεις κ στο σπίτι τωρα! Θα κατατρομαξες με το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πωπω ρε κοριτσι μου σοβαρα;; τι να πω!!να  προσέχετε το ακούω ότι κανει συχνά δυνατούς μετασεισμους!! Δλδ δεν έφταναν τα υπόλοιπα να μη μπορείς να μπεις κ στο σπίτι τωρα! Θα κατατρομαξες με το μωρο!

Κάνει ναι,,, και είμαστε όλη την ώρα έξω ... τι να σας πω φοβάμαι πολύ,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κάνει ναι,,, και είμαστε όλη την ώρα έξω ... τι να σας πω φοβάμαι πολύ,,, 

Υπομονη, εύχομαι ότι θα ηρεμήσει με τόσους μετασεισμους!! Ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα τα πράγματα! Το μωρο πως ειναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Υπομονη, εύχομαι ότι θα ηρεμήσει με τόσους μετασεισμους!! Ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα τα πράγματα! Το μωρο πως ειναι;;

Καλά είμαι πάλι καλά.,, είχε λίγο γκρίνια πριν.., βασικά όπως έτρωγε έκανε σεισμό και πετάχτηκα και έβγαλε γάλα και τον έπιασε γκρίνια μετά από αυτό.,, τι να έκανα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαι πάλι καλά.,, είχε λίγο γκρίνια πριν.., βασικά όπως έτρωγε έκανε σεισμό και πετάχτηκα και έβγαλε γάλα και τον έπιασε γκρίνια μετά από αυτό.,, τι να έκανα ; 

Εντάξει τι να κάνεις κ εσυ; είναι περίεργη τωρα η κατάσταση! Υπομονη να τελειώσει να ηρεμήσετε🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πωπω εδω εγω με ένα κ όσες φορές μου το χει κάνει αυτό τα χω παίξει όχι εσυ με 2!! Ξενο δεν τους δίνεις καθολου;

Καλημέρα, τους δίνω όταν δε φθάνει, αλλά σπάνια, προς το παρόν τις καλυπτω και τις δύο, βέβαια με το θηλασμό πιστεύω ότι τρώνε λιγότερο από το μπιμπερό!! 

@Ioann89 πώς είναι τα πράγματα εκεί με τους σεισμούς??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα, τους δίνω όταν δε φθάνει, αλλά σπάνια, προς το παρόν τις καλυπτω και τις δύο, βέβαια με το θηλασμό πιστεύω ότι τρώνε λιγότερο από το μπιμπερό!! 

@Ioann89 πώς είναι τα πράγματα εκεί με τους σεισμούς??? 

Μπα μη το λες αν δεν χόρταιναν θα έκλαιγαν κ δεν θα κοιμοντουσαν! Απλά το μητρικό το χωνευουν πολυ πιο γρήγορα γι αυτο ζήτανε και πιο συντομα σε σχέση με το ξενο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια.,, τι κάνετε; Εμείς καλύτερα... δεν κοιμηθηκαμε το βράδυ γιατί έκανε συνέχεια μετασεισμούς.,, αλλά προς τα παρόν έχει πολύ ώρα να κάνει.,, @Κατερίνα!!! Τι έγινε με το γάλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια.,, τι κάνετε; Εμείς καλύτερα... δεν κοιμηθηκαμε το βράδυ γιατί έκανε συνέχεια μετασεισμούς.,, αλλά προς τα παρόν έχει πολύ ώρα να κάνει.,, @Κατερίνα!!! Τι έγινε με το γάλα; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου, μπραβο ειναι θετικο που έχει να κάνει ωρα!! Εχθες το βράδυ περάσαμε πολύ καλά!! Ξυπνησε 2 φορές αλλα έφαγε κ κοιμήθηκε αμέσως,σιχσ ψιλο ενόχληση αλλά καμια σχέση με αυτό που ήταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου, μπραβο ειναι θετικο που έχει να κάνει ωρα!! Εχθες το βράδυ περάσαμε πολύ καλά!! Ξυπνησε 2 φορές αλλα έφαγε κ κοιμήθηκε αμέσως,σιχσ ψιλο ενόχληση αλλά καμια σχέση με αυτό που ήταν!!

Αλλάξατε το γάλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Αλλάξατε το γάλα; 

Καλημέρα πως είστε κοριτσι μου;; ναι όταν φυγαμε απο το μαιευτήριο είχαμε αλλο μετα δεν τις έδινα ξενο καθόλου, και τώρα μας έδωσε υποαλλεργικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2021 at 7:58 ΠΜ, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα @annie! κι εγώ έτσι έκανα όταν τις ξυπναγα κάθε τρίωρο, αλλά τώρα μας είπε η παιδίατρος να μην τις ξυπνάμε το βράδυ και να τις ταιζουμε οπότε σηκωθούν, αλλά μέχρι να ζεσταθεί το φαγητό και να φάνε τώρα γίνεται χαμός στο κλάμα. Επειδή τους δίνω δικό μου γάλα που έχω στο ψυγείο θέλει κάνα 15λεπτο μέχρι να ζεσταθεί. 

 

Εγω δε δινω δικο μου γαλα το βραδυ για αυτο το λογο και επειδη δεν εχω και πολυ βεβαια..δινω μονο ξενο κ εχω εξω τα μπουκαλια ετοιμα τα μπιμπερό κ σε 3 λεπτα στο θερμαντηρα ειναι ετοιμα κ τρωνε.εμενα η μικρη τσιρίζει οταν πειναει ο μικρος ειναι ησυχος κ περιμενει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω δε δινω δικο μου γαλα το βραδυ για αυτο το λογο και επειδη δεν εχω και πολυ βεβαια..δινω μονο ξενο κ εχω εξω τα μπουκαλια ετοιμα τα μπιμπερό κ σε 3 λεπτα στο θερμαντηρα ειναι ετοιμα κ τρωνε.εμενα η μικρη τσιρίζει οταν πειναει ο μικρος ειναι ησυχος κ περιμενει..

Τα έχεις τελείως έτοιμα από πριν; Αυτό σκεφτόμουν να κάνω κ γω αλλά δεν ήξερα αν γίνεται με το ξένο. Να τα ετοιμάσω πχ στις 23.00 να μείνουν σε θερμοκρασία δωματίου κ μετά να τα ζεστάνω.

@Ioann89 πως είσαι κορίτσι μου; Όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με τα μπουκάλια σας στραβωκαταπινουν τα μωράκια σας?εμένα αρκετά συχνά απ' την αρχή της δίνω ξένο.τωρα σιγά σιγα το συνηθιζω αλλά πολύ με ανχωνει κάθε φορά που είναι να την ταισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τα έχεις τελείως έτοιμα από πριν; Αυτό σκεφτόμουν να κάνω κ γω αλλά δεν ήξερα αν γίνεται με το ξένο. Να τα ετοιμάσω πχ στις 23.00 να μείνουν σε θερμοκρασία δωματίου κ μετά να τα ζεστάνω.

@Ioann89 πως είσαι κορίτσι μου; Όλα καλά; 

Επειδη εγω δεν τα πολυ καταφερα με το μητρικο( εδωσα αλλα η βαση μας ηταν το ξενο) θα σας πω ολα τα τιπ!!!!

Λοιπον αρχικα αγοραζεις θερμος!!!! βραζεις το νερο και το αφηνεις να βρασει τουλαχιστον 10 λεπτα για αποστηρωση, μετα επισης το αφηνεις να ερθει σε θερμοκρασια καλη σηλαδη εγω το αφηνα κανα 15 λεπτο να κρυωσει και μετα το εβαζα στο θερμος! καθε φορα που ηθελε γαλα το ειχα σε δευτερολεπτα ετοιμο ειδικα την νυχτα ειναι δυσκολο αν δεν εχεις ετοιμο νερο. Επισης τα μπουκαλια παιρνεις αρκετα εγω ειχα 6 , και τα εχεις ολα αποστηρωμενα και ετοιμα για χρηση στον παγκο. Ο θερμος και ο αποστηροτης ηταν οι καλυτεροι μου φιλοι!

Α ξεχασα να γραψω ποτε δεν δινουμε ετοιμο γαλα που εχει περασει την ωρα στο μωρο. το μονο που μπορεις να εχεις ετοιμο ειναι το νερο ριχνεις τις κουταλιεσ και αυτο εννοω εγω ετοιμο στο πι και φι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τα έχεις τελείως έτοιμα από πριν; Αυτό σκεφτόμουν να κάνω κ γω αλλά δεν ήξερα αν γίνεται με το ξένο. Να τα ετοιμάσω πχ στις 23.00 να μείνουν σε θερμοκρασία δωματίου κ μετά να τα ζεστάνω.

@Ioann89 πως είσαι κορίτσι μου; Όλα καλά; 

Ναι μπορεις !!Αυτο που κανω ειναι να εχω εξω 4 μπιμπερό με αποστειρωμένο νερο για το βραδυ κ οταν πεινάσουν τα βαζω θερμαντηρα κ μετα βαζω τη σκονη( εμενα πινουν 90 ανα 3ωρο) και τα αλλα ειναι ολα ετοιμα στο ψυγειο με νερο..διοτι εξω μπορω να αφησω το νερο μεχρι 8 ωρες για παραδειγμα.και δινω πχ 12:00 και μετα 3:00 & στις 6:00 που θα ξαναφάνε θα βγαλω τα μπιμπερό απο το ψυγειο θα τα ζεστάνω στο θερμαντηρα κ θα βαλω τη σκονη.τη μερα δινω δικο μου γαλα που εχω βγαλει απο θηλαστρο και τα θηλαζω κιολας οποτε θελουν κ οποτε μπορώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Επειδη εγω δεν τα πολυ καταφερα με το μητρικο( εδωσα αλλα η βαση μας ηταν το ξενο) θα σας πω ολα τα τιπ!!!!

Λοιπον αρχικα αγοραζεις θερμος!!!! βραζεις το νερο και το αφηνεις να βρασει τουλαχιστον 10 λεπτα για αποστηρωση, μετα επισης το αφηνεις να ερθει σε θερμοκρασια καλη σηλαδη εγω το αφηνα κανα 15 λεπτο να κρυωσει και μετα το εβαζα στο θερμος! καθε φορα που ηθελε γαλα το ειχα σε δευτερολεπτα ετοιμο ειδικα την νυχτα ειναι δυσκολο αν δεν εχεις ετοιμο νερο. Επισης τα μπουκαλια παιρνεις αρκετα εγω ειχα 6 , και τα εχεις ολα αποστηρωμενα και ετοιμα για χρηση στον παγκο. Ο θερμος και ο αποστηροτης ηταν οι καλυτεροι μου φιλοι!

Α ξεχασα να γραψω ποτε δεν δινουμε ετοιμο γαλα που εχει περασει την ωρα στο μωρο. το μονο που μπορεις να εχεις ετοιμο ειναι το νερο ριχνεις τις κουταλιεσ και αυτο εννοω εγω ετοιμο στο πι και φι

Αυτό κάνω κ γω τώρα. Απλά ρώτησα τη @Nefeliap γιατί είχα καταλάβει πως είχε έτοιμο το γάλα κ μετά το ζέσταινε απλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!Να σας ρωτήσω τι γνώμη έχετε για το frezy Lac platinum 1;;το κατσικίσιο;;κ επίσης αν έχει κάποια αυτπ το θερμό όταν θέλουμε να ζεστανουμε από το ψυγείο το γάλα σε ποια ρύθμιση το βάζουμε?

16149660483085519117542931093451.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; @Ioann89 κοριτσι μου τι κανετε;; πως είναι τα πράγματα εκει;;

Καλημερα!!! Κάνει συνέχεια μετασεισμούς.,,, αλλά οκ,, να σου πω την αλήθεια προσπαθώ να είμαι χαλαρή να μην μεταδίδω στο παιδί το άγχος μου,,, ο μικρός έχει 2 βραδιά δεν κοιμάται καλά.,, την πρώτη βραδιά 4 η ώρα κοιμήθηκε και έκλαιγε πολύ και έτρωγε και πολύ,,, χτες πάλι τα ίδια κλάμα και φαΐ αλλά πάλι καλά μέχρι τις 2. Φιλοξενούμε και την αδερφή μου  με τα παιδιά και σκέφτομαι μήπως βγήκε από το προγραμμα η είναι σε άλμα δεν ξέρω .., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...