Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα!! Ναι και εγώ νιώθω ένα μούδιασμα... Οχι στην τομή λίγο πιο πάνω.,, περίεργη αίσθηση ! Μου είπε η γιατρός αυτό θα το έχω λίγο ακόμη και θα υποχωρεί σταδιακά!  
@Κατερίνα!!! Τι έγινε με τις πιπίλες; 

Καλημερα κοριτσι μου, της avent της παράγγειλα το Σάββατο πιστευω αυριο θα μου έρθουν, αλλά σε λίγο που θα βγούμε έξω θα πάω να πάρω από φαρμακείο να δω αν σταθώ τυχερή σε καμια! Πως περασατε το βραδυ;; εμενα ξυπνουσε ανα μια ώρα, νομίζω είναι αλμα αυτο που περνάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Την έχει πιάσει λίγο, αλλά επειδή μου έχει κάνει εμετό 2-3 φορές επειδή επέμενα με το μπιμπερό κι είχε την ίδια αντίδραση δεν της τη δίνω!!! Η άλλη βέβαια με μια πιπίλα μας έχει ζαλίσει, με το που της φεύγει κλάμα, θέλει έναν άνθρωπο μόνιμα να της κρατάει την πιπίλα 😄😄

Χαχχα καταλαβα δυο διαφορετικά μωρακια😅 ε ναι μην της το επιμένεις πολυ, κ εμένα όταν το κανει αυτο δεν επιμένω αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, της avent της παράγγειλα το Σάββατο πιστευω αυριο θα μου έρθουν, αλλά σε λίγο που θα βγούμε έξω θα πάω να πάρω από φαρμακείο να δω αν σταθώ τυχερή σε καμια! Πως περασατε το βραδυ;; εμενα ξυπνουσε ανα μια ώρα, νομίζω είναι αλμα αυτο που περνάμε!

Έτσι πιστεύω και εγώ,,, σε ποια εβδομάδα είστε; Εμείς δεν κοιμηθηκαμε πολύ καλά.., από τις 12 μέχρι τις 4 δεν κοιμόταν.., στην αρχή ήταν μια χαρά και γελούσε όλη την ώρα (μάλλον δεν νυσταζε) μετά κάτι τον ενοχλούσε και έκλαιγε ., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι πιστεύω και εγώ,,, σε ποια εβδομάδα είστε; Εμείς δεν κοιμηθηκαμε πολύ καλά.., από τις 12 μέχρι τις 4 δεν κοιμόταν.., στην αρχή ήταν μια χαρά και γελούσε όλη την ώρα (μάλλον δεν νυσταζε) μετά κάτι τον ενοχλούσε και έκλαιγε ., 

Τωρα μπήκαμε στην 7η, στην 6η πάνω κάτω διαβασα ότι γίνεται αλμα οποτε στο τελος της μάλλον μας έπιασε!! Μπορει να ειχε κ υπερένταση μετα κ τα εκνευρίστηκε, εγώ έχω παρατηρήσει αν αργήσει πολύ να κοιμηθει μετα κλαιει κ εχει γκρίνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μια ερώτηση, σας πονάει το στήθος σας λόγω του θηλασμού; 

Οι θηλες εννοεις η ολο το στήθος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια πως είστε; 

Έλα κοριτσι μου τι κάνεις; εμείς είμαστε αυπνοι εχθες δεν περάσαμε πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έλα κοριτσι μου τι κάνεις; εμείς είμαστε αυπνοι εχθες δεν περάσαμε πολύ καλά!!

Γιατί παιδί μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μια ερώτηση, σας πονάει το στήθος σας λόγω του θηλασμού; 

Οι θηλές ναι νε πονάνε και εμένα ακόμη και τώρα μερικές φορές,,, το στήθος όχι ,,, σε πονάει το στήθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Γιατί παιδί μου; 

Πονουσε παλι η μικρή ξυπνησε 3 και ηρεμησε γύρω στις 6 αλλα κ το πρωι δεν ήταν στα καλύτερα της🙄 έχουμε λιγο απελπιστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πονουσε παλι η μικρή ξυπνησε 3 και ηρεμησε γύρω στις 6 αλλα κ το πρωι δεν ήταν στα καλύτερα της🙄 έχουμε λιγο απελπιστεί!!

Ακριβώς τα ίδια και μένα ο μπέμπης..κοιμάται λίγο συγκεκριμένα χθες από τις 12 μέχρι τις 4 και από κει κ πέρα είμαστε ξύπνιοι μέχρι τώρα πέραν μισάωρου που μπορεί να έχει κοιμηθεί στο σύνολο της μέρας..μόλις πέφτει ν κοιμηθεί ταράζεται κουνάει τα χέρια κ ξυπνάει....μας είπαν μάλλον για κολικούς κ μας έδωσαν ένα σιρόπι και χαμομήλι...Εσείς τι δίνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Ακριβώς τα ίδια και μένα ο μπέμπης..κοιμάται λίγο συγκεκριμένα χθες από τις 12 μέχρι τις 4 και από κει κ πέρα είμαστε ξύπνιοι μέχρι τώρα πέραν μισάωρου που μπορεί να έχει κοιμηθεί στο σύνολο της μέρας..μόλις πέφτει ν κοιμηθεί ταράζεται κουνάει τα χέρια κ ξυπνάει....μας είπαν μάλλον για κολικούς κ μας έδωσαν ένα σιρόπι και χαμομήλι...Εσείς τι δίνετε??

Τα παιδάκια μου ρε γαμωτο μια ταλαιπωρια που περνάνε!! Κανει το χαμομηλι;; ξέρω ότι μέχρι 1 χρόνου δεν κανει κανενα αφεψημα ψαξε το να δεις!! Εγω της δίνω προβιοτικα και έχουμε πάρει και ένα τζελ της frezyderm που έχει για κολικούς και της κανουμε μασαζακι στην κοιλιτσα!! Επίσης κάνω αποχη από γαλακτοκομικα γιατι υποψιάζομαστε αλλεργία μου έχει κάνει κάποιες πάνες με βλενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Ακριβώς τα ίδια και μένα ο μπέμπης..κοιμάται λίγο συγκεκριμένα χθες από τις 12 μέχρι τις 4 και από κει κ πέρα είμαστε ξύπνιοι μέχρι τώρα πέραν μισάωρου που μπορεί να έχει κοιμηθεί στο σύνολο της μέρας..μόλις πέφτει ν κοιμηθεί ταράζεται κουνάει τα χέρια κ ξυπνάει....μας είπαν μάλλον για κολικούς κ μας έδωσαν ένα σιρόπι και χαμομήλι...Εσείς τι δίνετε??

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τα παιδάκια μου ρε γαμωτο μια ταλαιπωρια που περνάνε!! Κανει το χαμομηλι;; ξέρω ότι μέχρι 1 χρόνου δεν κανει κανενα αφεψημα ψαξε το να δεις!! Εγω της δίνω προβιοτικα και έχουμε πάρει και ένα τζελ της frezyderm που έχει για κολικούς και της κανουμε μασαζακι στην κοιλιτσα!! Επίσης κάνω αποχη από γαλακτοκομικα γιατι υποψιάζομαστε αλλεργία μου έχει κάνει κάποιες πάνες με βλενα!

Κορίτσια μου και εγώ καμένη από κολικούς! Ξεκινησαμε με bio Gaia συνεχίσαμε με χαμομήλι(μες βοήθησε πολύ και σκέτο κι μέσα στο γάλα).  και μετά infacolic. Δεν ξέρω τι μας βοήθησε από όλα , επίσης βάζουμε το gel frezyderm για κολικούς αλλά και το λαδακι για μασάζ τις mustela ! Το λαδακι θαύμα το λέω εγώ .,, ότι και να έχει ο μικρός του κάνω μασάζ και ηρεμεί ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Οι θηλές ναι νε πονάνε και εμένα ακόμη και τώρα μερικές φορές,,, το στήθος όχι ,,, σε πονάει το στήθος; 

Οι θηλές. Ματώνουν κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eiffel είπε:

Θηλές

Πολυ λιγο στην αρχή καμια φορά αλλα για λίγο μετά οσο θηλαζει δεν ποναω!! Μήπως δεν πιανει καλά με το στοματάκι του; να περιμένεις να ανοίγει πολυ το στομα να πιανει μεγάλο μέρος της θηλης και της θηλαιας αλου!! Επίσης στο τελος του θηλασμού βγαζε λιγο γαλα σου και απλωνε το στις θηλες τις βοηθάει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Οι θηλές. Ματώνουν κιόλας.

Να βάζεις κρεμα... στην αρχή και εγώ είχα θέμα... είχε κρεμα λανολινης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ερώτηση κρίσεως: τα βράδυ που ξυπνάνε τα μωράκια μου να φάνε μεσολαβεί κάνα 10-15λεπτο μέχρι να ζεσταθεί το φαγητό και να τους το δώσουμε, αυτές όμως δεν την παλεύουν καθόλου να περιμένουν και γίνεται χαμός από το κλάμα, εσείς τι κάνετε για να μειώσετε το χρόνο αναμονής??! Πείτε καμιά ιδέα κάνουμε κάτι λάθος??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ερώτηση κρίσεως: τα βράδυ που ξυπνάνε τα μωράκια μου να φάνε μεσολαβεί κάνα 10-15λεπτο μέχρι να ζεσταθεί το φαγητό και να τους το δώσουμε, αυτές όμως δεν την παλεύουν καθόλου να περιμένουν και γίνεται χαμός από το κλάμα, εσείς τι κάνετε για να μειώσετε το χρόνο αναμονής??! Πείτε καμιά ιδέα κάνουμε κάτι λάθος??? 

Εγώ ξυπνάω με ξυπνητήρι την ώρα που είναι να φάνε, 5 λεπτά νωρίτερα για την ακρίβεια, ετοιμάζω μπιμπερό κ μετά ξυπνάω τα μικρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ ξυπνάω με ξυπνητήρι την ώρα που είναι να φάνε, 5 λεπτά νωρίτερα για την ακρίβεια, ετοιμάζω μπιμπερό κ μετά ξυπνάω τα μικρά.

Καλημέρα @annie! κι εγώ έτσι έκανα όταν τις ξυπναγα κάθε τρίωρο, αλλά τώρα μας είπε η παιδίατρος να μην τις ξυπνάμε το βράδυ και να τις ταιζουμε οπότε σηκωθούν, αλλά μέχρι να ζεσταθεί το φαγητό και να φάνε τώρα γίνεται χαμός στο κλάμα. Επειδή τους δίνω δικό μου γάλα που έχω στο ψυγείο θέλει κάνα 15λεπτο μέχρι να ζεσταθεί. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια μου όσες θηλάζετε κ δίνετε ναι συμπλήρωμα το βραδυ πως το κανετε σαν προγραμμα;; 

Εννοείς ανα πόση ώρα ή με ποια σειρά ;

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα @annie! κι εγώ έτσι έκανα όταν τις ξυπναγα κάθε τρίωρο, αλλά τώρα μας είπε η παιδίατρος να μην τις ξυπνάμε το βράδυ και να τις ταιζουμε οπότε σηκωθούν, αλλά μέχρι να ζεσταθεί το φαγητό και να φάνε τώρα γίνεται χαμός στο κλάμα. Επειδή τους δίνω δικό μου γάλα που έχω στο ψυγείο θέλει κάνα 15λεπτο μέχρι να ζεσταθεί. 

 

Καλημέρα!! Κατάλαβα.. Ούτε είναι στάνταρ η ώρα πάνω κάτω που ξυπνάνε για να έχεις το νου σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εννοείς ανα πόση ώρα ή με ποια σειρά ;

Καλημέρα!! Κατάλαβα.. Ούτε είναι στάνταρ η ώρα πάνω κάτω που ξυπνάνε για να έχεις το νου σου 

Το Σταύρο μας.,, το ίδιο θέμα έχω και εγώ.,, όταν ήταν στο τρίωρο ξυπνούσα το ετοίμαζα και ξυπνούσε μετά αυτός.,, τώρα γίνεται απλά χαμος δεν ξέρω μέχρι που μας ακούν... κοιμούνται πολλές ώρες το βράδυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...