Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Γεια σου  κορίτσι.., εμείς με κλάμα... πάλι ... κοιμάται μισάωρα μόνο και ξυπνάει! Μπράβο σας που είστε καλά!!! Αγάπη μου πες μου λίγο την κρεμα ποσες φορές την ημέρα την χρησιμοποιείς ; Την αγόρασα σήμερα μήπως τυχόν και μας βοηθήσει. Επίσης έβαζες ποτέ ζεστο πανάκι στην κοιλιτσα του μωρού; 

Έλα κοριτσι μου, εγώ της την βαζω κάθε φορά που της αλλάζω την πανα και εκτός από την κοιλιτσα της βαζω κ της κάνω μασαζ και στα πατουχακια της το γράφει πάνω το κουτί αν δεις!! Και ναι τις τελευταίες μέρες της βάζουμε και πανάκια στην κοιλιά της ζεστά, νομίζω ότι κ αυτά βοηθάνε!! Ελπίζω να σας βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έλα κοριτσι μου, εγώ της την βαζω κάθε φορά που της αλλάζω την πανα και εκτός από την κοιλιτσα της βαζω κ της κάνω μασαζ και στα πατουχακια της το γράφει πάνω το κουτί αν δεις!! Και ναι τις τελευταίες μέρες της βάζουμε και πανάκια στην κοιλιά της ζεστά, νομίζω ότι κ αυτά βοηθάνε!! Ελπίζω να σας βοηθήσει!

Έβαλα ήδη στην αλλαγή πάνας... ξέρεις τι σκέφτομαι; Επειδή λέει προκαλεί ζεστη μήπως με το ζεστο πανάκι του κάνουμε κακό η δεν κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έβαλα ήδη στην αλλαγή πάνας... ξέρεις τι σκέφτομαι; Επειδή λέει προκαλεί ζεστη μήπως με το ζεστο πανάκι του κάνουμε κακό η δεν κάνει; 

Εννοεις αν βάλεις το τζελ κ πανάκι μαζι; δεν το χω σκεφτεί αλλά δεν πιστεύω ότι τζελ κρατάει πολύ ωρα η ζέστη που τους δημιουργεί! Εγω της βαζω το τζελ την ντύνω κανονικα και από πάνω έχω μια πανούλα που την ζεσταίνω στη σόμπα και τη βάζω στη κοιλιτσα της πάνω από τα ρούχα ομως! Ασε να περνάει ένα 5λεπτο αν θες από το τζελ κ βαζε του κ το πανάκι!! Θα τον βοηθήσει το ζεστο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα δεν σας είπα τι έπαθα σημερα!! Το πρωι της άλλαξα πανα και ειχε κανει κακα της αλλα κοριτσια; ήταν βλενα τα κακά!! Φοβηθηκα πολυ! Παιρνω τηλ την παιδίατρο και της το λέω, κ μου κάνει αυτό είναι αλλεργία σε κάποια τροφή που εφαγες, τι έφαγες μου λέει εχθες; λέω χοιρινό στο φούρνο με πατάτες! Το χοιρινό λοιπον απ ότι μου είπε ενοχοποιειτε για αλλεργία στα μωρά, να το δοκιμάσω άλλη μια φορά κ αν την πειράξει ξανά να αφήσω κανα μήνα κ μετά να ξανά φάω να δούμε! Ααχ βρε κορίτσια εγω καταλήξει να τρώω μόνο κοτόπουλο πατάτες ρύζι και μακαρονια! Σήμερα έφαγα σαρδελα μου ειπε να φάω ψαρι να δούμε, ελπίζω να μην την πειράξει μ αυτο!! Πολύ στεναχωρηθηκα με το μικρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα δεν σας είπα τι έπαθα σημερα!! Το πρωι της άλλαξα πανα και ειχε κανει κακα της αλλα κοριτσια; ήταν βλενα τα κακά!! Φοβηθηκα πολυ! Παιρνω τηλ την παιδίατρο και της το λέω, κ μου κάνει αυτό είναι αλλεργία σε κάποια τροφή που εφαγες, τι έφαγες μου λέει εχθες; λέω χοιρινό στο φούρνο με πατάτες! Το χοιρινό λοιπον απ ότι μου είπε ενοχοποιειτε για αλλεργία στα μωρά, να το δοκιμάσω άλλη μια φορά κ αν την πειράξει ξανά να αφήσω κανα μήνα κ μετά να ξανά φάω να δούμε! Ααχ βρε κορίτσια εγω καταλήξει να τρώω μόνο κοτόπουλο πατάτες ρύζι και μακαρονια! Σήμερα έφαγα σαρδελα μου ειπε να φάω ψαρι να δούμε, ελπίζω να μην την πειράξει μ αυτο!! Πολύ στεναχωρηθηκα με το μικρό μου!

Λογικό να στεναχωρεθείς! Μην αγχώνεσαι αφου επικοινωνήσεις με τον παιδίατρο! Πω πω ρε παιδί μου ! Και αυτό το χαλι να μην μπορούμε να φαμε τίποτα.., μοσχαρι κοτόπουλο ρύζι μακαρόνι πατατα καρότο! Αυτές τις επιλογές έχω ... ποσες παραλλαγές να κάνουμε να μην τρώμε κάθε μέρα τα ίδια;  Κατερινα έβαλα την κρεμα μια το μεσημέρι και το παιδί εκεί που έκλαιγε κοιμήθηκε(  είχε από χτες ξύπνιος με 10 λεπτά ύπνου που και που ) το θέμα είναι ότι τώρα ξύπνησε έφαγε αλλάξαμε πάνα έφαγε πολύ λίγο και ξανά κοιμάται! Να ανησυχήσω; Λες να του έπεσε βαριά η κρεμα; Η είμαι απλά υπερβολική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Λογικό να στεναχωρεθείς! Μην αγχώνεσαι αφου επικοινωνήσεις με τον παιδίατρο! Πω πω ρε παιδί μου ! Και αυτό το χαλι να μην μπορούμε να φαμε τίποτα.., μοσχαρι κοτόπουλο ρύζι μακαρόνι πατατα καρότο! Αυτές τις επιλογές έχω ... ποσες παραλλαγές να κάνουμε να μην τρώμε κάθε μέρα τα ίδια;  Κατερινα έβαλα την κρεμα μια το μεσημέρι και το παιδί εκεί που έκλαιγε κοιμήθηκε(  είχε από χτες ξύπνιος με 10 λεπτά ύπνου που και που ) το θέμα είναι ότι τώρα ξύπνησε έφαγε αλλάξαμε πάνα έφαγε πολύ λίγο και ξανά κοιμάται! Να ανησυχήσω; Λες να του έπεσε βαριά η κρεμα; Η είμαι απλά υπερβολική; 

Αστα τις ίδιες επιλογές έχω κ εγώ!!

Όχι καλέ άστο το μωρο να κοιμηθει που ειναι αυπνο και ξάπλωσε κ εσυ μη σου πω καμια ωρα να πάρεις δυνάμεις!! Θα το ανακουφησε το μικρακι σου, είναι φυτικη η κρεμα δεν κανει τπτ μην αγχώνεσαι καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω .,, τα μωράκια σας τι ώρα τα κάνετε μπάνιο; 

Εμεις γύρω στις 9 με 9.30 την κάνουμε!! Δεν έχω πάρει ακόμα γαμωτο το μπανακι, μα θα το παραγγείλω αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θηλάζετε όλες αποκλειστικά;

Καλησπέρα κοπέλα μ !! Εγώ όχι δεν θηλάζω αποκλειστικά .,,, γιατί ρωτας κοπέλα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω .,, τα μωράκια σας τι ώρα τα κάνετε μπάνιο; 

7.30 γιατί τρώνε στις 20.00 κ μετά στις 24.00

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θηλάζετε όλες αποκλειστικά;

Όχι κορίτσι μου εγώ δίνω κ συμπλήρωμα. Κ θέλω να σου πω την αλήθεια τη μέρα να θηλάζω μόνο κ τη νύχτα να δίνω μόνο ξένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε ; Έχω απελπιστεί πραγματικά... νιώθω ότι κάνω λάθος! Δεν μπορεί τόσο κλάμα το μικρό και να μην ησυχάζει.. ειλικρινά ψάχνω την μαγική «συνταγή» να μπορεσει να ηρεμήσει λιγο. Δεν με πειράζει που κουράζομαι . Με πειράζει που νιώθω το παιδακι μ να ταλαιπωρείται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Έχω απελπιστεί πραγματικά... νιώθω ότι κάνω λάθος! Δεν μπορεί τόσο κλάμα το μικρό και να μην ησυχάζει.. ειλικρινά ψάχνω την μαγική «συνταγή» να μπορεσει να ηρεμήσει λιγο. Δεν με πειράζει που κουράζομαι . Με πειράζει που νιώθω το παιδακι μ να ταλαιπωρείται 

Ααχ βρε κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω, κ εγώ εχθες το βράδυ ετσι ένιωθα είχαμε κρίση παλι! Δεν ξέρω ειλικρινά, νομίζω από ένα σημείο κ μετά δεν μπορούμε να τους κάνουμε τπτ αλλο! Το τσαι της @annie! το πινεις; εμας μας έχει καλμάρει πάντως καπως, δεν είναι στην ένταση που ήταν πριν! Δοκίμασες τα ζεστά πανάκια στην κοιλιτσα του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Έχω απελπιστεί πραγματικά... νιώθω ότι κάνω λάθος! Δεν μπορεί τόσο κλάμα το μικρό και να μην ησυχάζει.. ειλικρινά ψάχνω την μαγική «συνταγή» να μπορεσει να ηρεμήσει λιγο. Δεν με πειράζει που κουράζομαι . Με πειράζει που νιώθω το παιδακι μ να ταλαιπωρείται 

Αχ κοριτσάκι μου μια απ τα ίδια!χθες πάλι στις 4:30 το πρωί κοιμηθήκαμε!εχουμε δοκιμάσει τα παντα!μιλαμε για κλάμα συνεχόμενο σε σημείο που απορώ αν παίρνει ανάσα!και μαζί Κλάιω κι εγω!την ημέρα είναι άλλο μωρό!τρωει και κοιμάται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου μια απ τα ίδια!χθες πάλι στις 4:30 το πρωί κοιμηθήκαμε!εχουμε δοκιμάσει τα παντα!μιλαμε για κλάμα συνεχόμενο σε σημείο που απορώ αν παίρνει ανάσα!και μαζί Κλάιω κι εγω!την ημέρα είναι άλλο μωρό!τρωει και κοιμάται!!!

Έτσι και εμένα! Σε νιώθω απόλυτα! Έχω περάσει πολλά βραδιά κλαίγοντας.., μα λογικό δεν είναι να είναι έτσι την μέρα αφού είναι κουρασμένα από το βράδυ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Έχω απελπιστεί πραγματικά... νιώθω ότι κάνω λάθος! Δεν μπορεί τόσο κλάμα το μικρό και να μην ησυχάζει.. ειλικρινά ψάχνω την μαγική «συνταγή» να μπορεσει να ηρεμήσει λιγο. Δεν με πειράζει που κουράζομαι . Με πειράζει που νιώθω το παιδακι μ να ταλαιπωρείται 

Αχ κοριτσάκι μου καλό δεν φταις εσύ ούτε κανεις κάτι λάθος. Απλά το μωρακι πονάει πολύ. Ο παιδίατρος μας είπε δεν υπάρχει μαγική συνταγή για τους κολικούς μόνο κάποια πράγματα που μπορεί να βοηθήσουν μπορεί κ όχι. Σταγόνες, κρεμουλα κ ζεστό πανάκι ξέρω ότι τα δίνεις. Δοκίμασε φασκιωμα, το τσαγακι κ εμάς μας έχει σώσει γενικά η Ollie η κουκουβάγια. Μας την έφεραν δώρο είναι ένα λούτρινο με λευκούς ήχους κ μελωδίες. Μια φίλη που έχουν γερό θέμα με κολικούς της το πήραμε δώρο κ ηρέμησε λίγο ο μικρούλης της. Κατά τα άλλα υπομονή κοριτσάκι μου κ όταν κοιμάται κοιμήσου κ συ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Έχω απελπιστεί πραγματικά... νιώθω ότι κάνω λάθος! Δεν μπορεί τόσο κλάμα το μικρό και να μην ησυχάζει.. ειλικρινά ψάχνω την μαγική «συνταγή» να μπορεσει να ηρεμήσει λιγο. Δεν με πειράζει που κουράζομαι . Με πειράζει που νιώθω το παιδακι μ να ταλαιπωρείται 

Καλησπερα και συγνώμη που πεταγομαι στο θέμα σας. Πήρε το μάτι μου για κολικους και κλάμα. Τα περασαμε σε τόσο μεγάλο βαθμό με το γιο μου από 10 ημερών. Σου βάζω ένα βιντεακι που με βοήθησε (και εμένα και τον μικρό) δεν ξέρω αν το έχεις δει. 

 

Στο δικό μου παιδι τελικά του έφταιγαν τα γαλακτοκομικα και ποναγε τόσο πολυ. Το κάθε παιδι είναι διαφορετικό βέβαια. Εμείς θηλάζαμε αποκλειστικά γιατί δεν έπαιρνε μπουκάλι και ήταν καθαρά από αυτά που έτρωγα. Ειδικά όταν είχα πιει γάλα φρέσκο τις επόμενες 2 μέρες μαρτυρησαμε. Περιόρισα και τελικα έκοψα τα αγελαδινα και το μοσχάρι και βρήκαμε την υγεία μας σταδιακά. 

Επίσης αυτό που μας βοήθησε δεν θυμάμαι αν ήταν στο βίντεο, τον κρατουσα με μπρουμυτα στο χέρι μας με τη παλαμη να πιανει κοιλιτσα και ποδαρακια το κεφάλι προς τον αγκώνα και πηγαιναμε πανω κάτω βόλτες στο σπίτι. 

Έδωσα και προβιοτικα αλλά δεν είδα τίποτα ιδιαίτερο σε βελτίωση. 

Ελπίζω να περασει γρήγορα γιατί είναι ζόρικο. Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα και συγνώμη που πεταγομαι στο θέμα σας. Πήρε το μάτι μου για κολικους και κλάμα. Τα περασαμε σε τόσο μεγάλο βαθμό με το γιο μου από 10 ημερών. Σου βάζω ένα βιντεακι που με βοήθησε (και εμένα και τον μικρό) δεν ξέρω αν το έχεις δει. 

 

Στο δικό μου παιδι τελικά του έφταιγαν τα γαλακτοκομικα και ποναγε τόσο πολυ. Το κάθε παιδι είναι διαφορετικό βέβαια. Εμείς θηλάζαμε αποκλειστικά γιατί δεν έπαιρνε μπουκάλι και ήταν καθαρά από αυτά που έτρωγα. Ειδικά όταν είχα πιει γάλα φρέσκο τις επόμενες 2 μέρες μαρτυρησαμε. Περιόρισα και τελικα έκοψα τα αγελαδινα και το μοσχάρι και βρήκαμε την υγεία μας σταδιακά. 

Επίσης αυτό που μας βοήθησε δεν θυμάμαι αν ήταν στο βίντεο, τον κρατουσα με μπρουμυτα στο χέρι μας με τη παλαμη να πιανει κοιλιτσα και ποδαρακια το κεφάλι προς τον αγκώνα και πηγαιναμε πανω κάτω βόλτες στο σπίτι. 

Έδωσα και προβιοτικα αλλά δεν είδα τίποτα ιδιαίτερο σε βελτίωση. 

Ελπίζω να περασει γρήγορα γιατί είναι ζόρικο. Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Εγώ κάνω μεικτή διατροφή όποτε δεν ξέρω! Θα τα δοκιμάσω και θα σου πω ! Και εμείς παίρνουμε προβιοτικά και infacolic και πίνουμε και χαμομήλι! Όλα αυτά και κάνουμε και μασαζάκι και ασκησούλες με τα ποδαράκια ... τίποτα προς το παρόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Εγώ κάνω μεικτή διατροφή όποτε δεν ξέρω! Θα τα δοκιμάσω και θα σου πω ! Και εμείς παίρνουμε προβιοτικά και infacolic και πίνουμε και χαμομήλι! Όλα αυτά και κάνουμε και μασαζάκι και ασκησούλες με τα ποδαράκια ... τίποτα προς το παρόν 

Δες τότε με το γιατρό μήπως να αλλάξεις γάλα, μπορεί να του ταιριάζει καλυτερα μια άλλη μαρκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω .,, τα μωράκια σας τι ώρα τα κάνετε μπάνιο; 

Εμείς δεν έχουμε στάνταρ πρόγραμμα μπράβο σας που έχετε από τώρα εγώ δε. Μπορώ με τπτ γιατί με τον θηλασμό δεν έχει συγκεκριμένες ώρες που τρώει οπότε άμα πάει 8 9 κ έχει φάει κ δεν κοιμάται την κάνω μπάνιο όχι πάντα όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Δες τότε με το γιατρό μήπως να αλλάξεις γάλα, μπορεί να του ταιριάζει καλυτερα μια άλλη μαρκα

Αλλάξαμε μόλις, πήραμε το frisolac ac 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Έχω απελπιστεί πραγματικά... νιώθω ότι κάνω λάθος! Δεν μπορεί τόσο κλάμα το μικρό και να μην ησυχάζει.. ειλικρινά ψάχνω την μαγική «συνταγή» να μπορεσει να ηρεμήσει λιγο. Δεν με πειράζει που κουράζομαι . Με πειράζει που νιώθω το παιδακι μ να ταλαιπωρείται 

 Μήπως έχει κολικούς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Εγώ κάνω μεικτή διατροφή όποτε δεν ξέρω! Θα τα δοκιμάσω και θα σου πω ! Και εμείς παίρνουμε προβιοτικά και infacolic και πίνουμε και χαμομήλι! Όλα αυτά και κάνουμε και μασαζάκι και ασκησούλες με τα ποδαράκια ... τίποτα προς το παρόν 

Τώρα το είδα κ εγώ  infacolic του δίνω. Κλαίει συνέχεια ή έχεις παρατηρήσει το πότε, πχ όταν πεινάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...