Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ειδικά ο μικρός δεν σταματάει για κανένα λόγο..😂😂😂 Σε ότι φάση κ να είναι θα φάει.. Η μικρή μου συνήθως κάνει διάλειμμα κ θέλει ρέψιμο για να ξαναφάει. Αλλιώς όπως λες κ συ θα ψοφήσει της πείνας. Δοκίμασε να του κανεις ένα διάλειμμα κ να ρευτεί ίσως πιάσει κ σε σας.

2 διαλείμματα κάνουμε για ρέψιμο και ένα στο τέλος.. μας το είπε η παιδίατρος τότε που δυσκολευόταν στο ρέψιμο και έβγαζε γουλιές μετά  . Ότι πρέπει να ρεύεται πιο πολύ ,, τα αγόρια μας είναι φαγανουλικα! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Έχει μια ελαφριά γοπ αλλά δεν είναι κάτι ακόμα ανησυχιτικο Μ είπε ο παιδίατρος αφού τρώει αλλιώς δεν θα ήθελε θα την ενοχλούσε κ αυτό.μαλλον έτσι θα κάνω ξ εγώ γιατί δεν παλεύεται άλλο.

Η θα γρινιαζει για να φάει η θα κοιμάται η θα τρώει.το πολύ 2 ώρες την ημέρα συνολικά να κάθεται ήσυχη στην αγκαλιά μας πάλι.

Απ ότι μου είπε η παιδίατρος είναι φυσιολογικό να έχουν γοπ. Δεν μας ενοχλεί αυτό όταν είναι σε μικρό βαθμό όλα τα παιδάκια έχουν! Σημαίνει Ότι και παραπάνω να φάνε θα το βγάλουν. 
για τόσο μικρούλι νομίζω καλά είναι 2 ώρες.,, και εμένα δεν κάθεται παραπάνω σίγουρα.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια ! Πως είστε; Πως ξημερώσατε; Εμείς δεν κοιμηθηκαμε χωρίς να πονάει. Και από φαγητό κάθε 2 ώρες! Και σαν τρελός σαν να το είχα νηστικό . Τι να πω ! Μετά από τα φαγητό τον έπαιρνε ο ύπνος και με το παραμικρο ξυπνούσε . Κοιμόταν πολύ ελαφριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια ! Πως είστε; Πως ξημερώσατε; Εμείς δεν κοιμηθηκαμε χωρίς να πονάει. Και από φαγητό κάθε 2 ώρες! Και σαν τρελός σαν να το είχα νηστικό . Τι να πω ! Μετά από τα φαγητό τον έπαιρνε ο ύπνος και με το παραμικρο ξυπνούσε . Κοιμόταν πολύ ελαφριά. 

Αχ κορίτσι μου υπομονή. Κοιμηθήκατε τουλάχιστον κατά τη διάρκεια της ημέρας; Εμείς κοιμηθήκαμε σχετικά καλά δεν έχω παράπονο. Μόνο το πρωί δε μ άφησε ο μικρός να κοιμηθώ καθόλου. Κ από σήμερα έκοψα άλλο ένα γεύμα ξένου. Μέχρι στιγμής καλά πάνε δεν είχα γκρίνιες. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσι μου υπομονή. Κοιμηθήκατε τουλάχιστον κατά τη διάρκεια της ημέρας; Εμείς κοιμηθήκαμε σχετικά καλά δεν έχω παράπονο. Μόνο το πρωί δε μ άφησε ο μικρός να κοιμηθώ καθόλου. Κ από σήμερα έκοψα άλλο ένα γεύμα ξένου. Μέχρι στιγμής καλά πάνε δεν είχα γκρίνιες. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι 

Μπράβο κορίτσι μου! Μέχρι τις 10.30 το πρωί δεν κοιμήθηκε.,, άσε σου λέω ... ευτυχώς γύρισε ο άντρας μου και κοινηθηκα 2 ώρες και λίγο συνήλθα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε; πως ειστε;; σας έχει κάνει χιονια εκει που ειστε; εμεις εδω Ηρακλειο ακομα όχι, αλλά φοβερός αέρας έχω φοβηθει😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε; πως ειστε;; σας έχει κάνει χιονια εκει που ειστε; εμεις εδω Ηρακλειο ακομα όχι, αλλά φοβερός αέρας έχω φοβηθει😳

Σε μας χιόνισε προχθές (Θεσσαλονίκη) τώρα έχουν λιώσει αλλά έχει ακόμα πολύ κρύο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σε μας χιόνισε προχθές (Θεσσαλονίκη) τώρα έχουν λιώσει αλλά έχει ακόμα πολύ κρύο 

Κ εδω γύρω γύρω στα πιο ψηλά εχει χιονίσει και κανει παρα πολυ κρύο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εδω γύρω γύρω στα πιο ψηλά εχει χιονίσει και κανει παρα πολυ κρύο!!

Άντε να περάσει ο χιονιάς να μπορέσουμε να βγούμε καμμία βόλτα με τα μωρά!! Κορίτσια εμείς σήμερα γίναμε 40 ημερών!!! Ούτε που κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες.. Πως είστε; Πως πήγε το βράδυ σας; Εμείς είχαμε γκρίνια όλη μέρα και νωρίς τη νύχτα αλλά τουλάχιστον το βράδυ μας άφησαν να κοιμηθούμε. Ίσως φταίει το ότι έκοψα τη Δευτέρα ακόμα ένα μπιμπερό κ προσαρμόζονται τα μικρά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Άντε να περάσει ο χιονιάς να μπορέσουμε να βγούμε καμμία βόλτα με τα μωρά!! Κορίτσια εμείς σήμερα γίναμε 40 ημερών!!! Ούτε που κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες.. Πως είστε; Πως πήγε το βράδυ σας; Εμείς είχαμε γκρίνια όλη μέρα και νωρίς τη νύχτα αλλά τουλάχιστον το βράδυ μας άφησαν να κοιμηθούμε. Ίσως φταίει το ότι έκοψα τη Δευτέρα ακόμα ένα μπιμπερό κ προσαρμόζονται τα μικρά μου.

Καλημεραα, κ εμείς εχθες κλείσαμε μήνα σαν ψεμα μου φανηκε😅 καλα να ναι τα μωράκια μας!! Εμείς εχθες ειμασταν παρα πολυ καλά κοιμήθηκε χωρίς πόνους απλά ξυπνουσε ανα 2ωρο να φάει!! Απορρω ποτε το 2ωρο γινεται λιγο παραπανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημεραα, κ εμείς εχθες κλείσαμε μήνα σαν ψεμα μου φανηκε😅 καλα να ναι τα μωράκια μας!! Εμείς εχθες ειμασταν παρα πολυ καλά κοιμήθηκε χωρίς πόνους απλά ξυπνουσε ανα 2ωρο να φάει!! Απορρω ποτε το 2ωρο γινεται λιγο παραπανω;

Αχ μπράβο κοριτσάκι μου!! Εμένα αφότου πήραν το βάρος της γέννησης και μέχρι το μήνα έτρωγαν στις 3 ώρες τη νύχτα αλλά έδινα και συμπλήρωμα 30ml και ένα 60ml στο γεύμα των 23.00. Από τις 30 μέρες, που ήρθε και μας είδε ο παιδίατρος τρώνε κάθε 4 ώρες τη νύχτα πάλι όμως με το ίδιο συμπλήρωμα. Δηλαδή στις 24.00 δίνω 60ml και στήθος, 04.00 30ml και στήθος και το πρωί μόνο στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε; πως ειστε;; σας έχει κάνει χιονια εκει που ειστε; εμεις εδω Ηρακλειο ακομα όχι, αλλά φοβερός αέρας έχω φοβηθει😳

Εχθές να μην το ματιςξω κοιμηθήκαμε από την αρχή του γεύματος 3.30ωρες  δεν το πίστευα ελπίζω να συνεχιστεί.κωεδωβπολυ κρύο Θεσσαλονίκη.κ θέλω να βγω πολύ έξω.μσ σας ρωτήσω ρε κορίτσια θα τα σαραντησετε τα μωράκια σάς.γιατι εγώ δεν το έκανα το φοβάμαι ν πω τη αλήθεια με τον ιό.σκεφτομουν άμα φοράει μάσκα ο παπάς αλλά ο άντρας Μ δεν θέλει καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ μπράβο κοριτσάκι μου!! Εμένα αφότου πήραν το βάρος της γέννησης και μέχρι το μήνα έτρωγαν στις 3 ώρες τη νύχτα αλλά έδινα και συμπλήρωμα 30ml και ένα 60ml στο γεύμα των 23.00. Από τις 30 μέρες, που ήρθε και μας είδε ο παιδίατρος τρώνε κάθε 4 ώρες τη νύχτα πάλι όμως με το ίδιο συμπλήρωμα. Δηλαδή στις 24.00 δίνω 60ml και στήθος, 04.00 30ml και στήθος και το πρωί μόνο στήθος. 

Μπραβο τελεια κοριτσι μου, είσαι αξια που τα θηλάζεις δίδυμα αληθεια στο λέω, εσω με ένα κ κάποιες φορές κλάταρω, το συμπλήρωμα σας είναι μηδαμινό σαν να μην τους δίνεις στην ουσία!! Γερα να ναι❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Εχθές να μην το ματιςξω κοιμηθήκαμε από την αρχή του γεύματος 3.30ωρες  δεν το πίστευα ελπίζω να συνεχιστεί.κωεδωβπολυ κρύο Θεσσαλονίκη.κ θέλω να βγω πολύ έξω.μσ σας ρωτήσω ρε κορίτσια θα τα σαραντησετε τα μωράκια σάς.γιατι εγώ δεν το έκανα το φοβάμαι ν πω τη αλήθεια με τον ιό.σκεφτομουν άμα φοράει μάσκα ο παπάς αλλά ο άντρας Μ δεν θέλει καθόλου.

Τελεια μπραβο ελπιζω κ εγώ να συνεχιστεί και να βρείτε τους ρυθμούς σας😊 κ εγώ να σου πω το σκέφτομαι το 40ντισμα και μάλλον δεν θα την πάω κ εγώ φοβάμαι πολυ, είναι μικρακια δεν έχουν αντισώματα καθόλου δε θέλω να το ρισκάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια μπραβο ελπιζω κ εγώ να συνεχιστεί και να βρείτε τους ρυθμούς σας😊 κ εγώ να σου πω το σκέφτομαι το 40ντισμα και μάλλον δεν θα την πάω κ εγώ φοβάμαι πολυ, είναι μικρακια δεν έχουν αντισώματα καθόλου δε θέλω να το ρισκάρω!

Ναι μωρέ σταλιτσες είναι ακόμα.εδω τα αδέρφια μας δεν την έχουν δει ακόμα λόγο παιδιών κ στεναχωριέμαι θα φέρω ξένο άνθρωπο.εστειλα στην μαμά Μ την προσευχή κ την διαβάσε αυτή τουλάχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι μωρέ σταλιτσες είναι ακόμα.εδω τα αδέρφια μας δεν την έχουν δει ακόμα λόγο παιδιών κ στεναχωριέμαι θα φέρω ξένο άνθρωπο.εστειλα στην μαμά Μ την προσευχή κ την διαβάσε αυτή τουλάχιστον

Μα αυτό κ εμάς με το ζόρι έχουν έρθει οι γονείς μας! Μπα κ εγώ δεν το κόβω να την παω!! Δεν ξέρω αν μπορει να γίνει αυτό μετα; δεν έχω ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο τελεια κοριτσι μου, είσαι αξια που τα θηλάζεις δίδυμα αληθεια στο λέω, εσω με ένα κ κάποιες φορές κλάταρω, το συμπλήρωμα σας είναι μηδαμινό σαν να μην τους δίνεις στην ουσία!! Γερα να ναι❣

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πάντως το συμπλήρωμα τη νύχτα βοηθάει παρα πολύ στο να κοιμηθούμε. Τα κραταει περισσότερο. Με το στήθος 4ωρο δεν παίζει. Εδώ με το ζόρι πάμε το 3ωρο.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Εχθές να μην το ματιςξω κοιμηθήκαμε από την αρχή του γεύματος 3.30ωρες  δεν το πίστευα ελπίζω να συνεχιστεί.κωεδωβπολυ κρύο Θεσσαλονίκη.κ θέλω να βγω πολύ έξω.μσ σας ρωτήσω ρε κορίτσια θα τα σαραντησετε τα μωράκια σάς.γιατι εγώ δεν το έκανα το φοβάμαι ν πω τη αλήθεια με τον ιό.σκεφτομουν άμα φοράει μάσκα ο παπάς αλλά ο άντρας Μ δεν θέλει καθόλου.

Εγώ να σου πω την αλήθεια δε θα τα παω. Φοβάμαι παρα πολύ. Θα πάρω τηλέφωνο τον παπά που μας πάντρεψε να μας διαβάσει την ευχή. Έτσι κάναμε κ στις 8 μέρες που τα διαβάζουν. Όταν περάσει όλο αυτό θα πάμε να μπει κ ο μικρός στο ιερό αλλά τώρα δεν παω με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Εγώ είμαι 3 μέρες με 4 ώρες ύπνο! Σήμερα δεν την παλεύω! Το θέμα είναι ότι χτες δεν έκλαιγε από τους κολικούς ! Αυτό το ακατάπαυστο κλάμα που δεν ξέρω τ να το κάνω! Ήταν απλά άυπνος και μια χαζό γκρίνια. Σταματούσε κοιμόταν κανένα 10 λεπτό ξυπνούσε πάλι. Όπως προχτες και πείνα φουλ! Σήμερα θα πάρω την παιδίατρο να δω τι γίνεται! 
μ επίσης έχουμε μια διπλούς α στο λαιμό που είναι κόκκινη . Βάζουμε κρεμα αλλά μήπως δεν βάζω τη σωστή; 
κοριτσια φοβόμουν και εγώ παρά πολύ να πάω αλλά τελικά ο Πάπας φορούσε 2 μάσκες . Και πηγαίνεις με ραντεβού δεν βρίσκεις κάποιον άλλον εκεί . Είχε καλές μέρες τότε και κάναμε και την βόλτα μας ! Αλλά η καθεμία όπως νιώθει , δεν είναι κακό να μην πάει κάποια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Εγώ είμαι 3 μέρες με 4 ώρες ύπνο! Σήμερα δεν την παλεύω! Το θέμα είναι ότι χτες δεν έκλαιγε από τους κολικούς ! Αυτό το ακατάπαυστο κλάμα που δεν ξέρω τ να το κάνω! Ήταν απλά άυπνος και μια χαζό γκρίνια. Σταματούσε κοιμόταν κανένα 10 λεπτό ξυπνούσε πάλι. Όπως προχτες και πείνα φουλ! Σήμερα θα πάρω την παιδίατρο να δω τι γίνεται! 
μ επίσης έχουμε μια διπλούς α στο λαιμό που είναι κόκκινη . Βάζουμε κρεμα αλλά μήπως δεν βάζω τη σωστή; 
κοριτσια φοβόμουν και εγώ παρά πολύ να πάω αλλά τελικά ο Πάπας φορούσε 2 μάσκες . Και πηγαίνεις με ραντεβού δεν βρίσκεις κάποιον άλλον εκεί . Είχε καλές μέρες τότε και κάναμε και την βόλτα μας ! Αλλά η καθεμία όπως νιώθει , δεν είναι κακό να μην πάει κάποια 

Ααχ σε καταλαβαίνω κ εμένα μου το έκανε 2 μερες αυτο!! Πάρε την παιδιατρο να δεις τι θα σου πει αλλα πιστεύω ίσως είστε σε κάποιο αλμα ανάπτυξης! Δεν κάθεται με τον άντρα σου να κοιμηθείς έστω 1-2 ωρες; αυτο με την κρέμα δεν το κατάλαβα, τι έχει το παιδι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη δίπλα από το λαιμό έχει κοκκινίσει... και βάζω λίγη ενυδατική .. και δεν ήξερα αν έκανε ! Πήρα την παιδίατρο. Παίρναμε άλμα ανάπτυξης μου είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Στη δίπλα από το λαιμό έχει κοκκινίσει... και βάζω λίγη ενυδατική .. και δεν ήξερα αν έκανε ! Πήρα την παιδίατρο. Παίρναμε άλμα ανάπτυξης μου είπε! 

Ναι κ εμάς μας ειχε πει για αλμα όταν ήταν ετσι!! Είναι ζορικο δεν θέλουν τπτ όταν τα πιάσει αυτο το ξέρω, μόνο υπομονη μπορούμε να κανουμε😶!! Νομίζω με την κρεμουλα δεν κανεις κακο που του βάζεις, είναι ευαίσθητο το δέρματακι τους με το παραμικρό κοκκινίζουν θα φύγει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Εγώ είμαι 3 μέρες με 4 ώρες ύπνο! Σήμερα δεν την παλεύω! Το θέμα είναι ότι χτες δεν έκλαιγε από τους κολικούς ! Αυτό το ακατάπαυστο κλάμα που δεν ξέρω τ να το κάνω! Ήταν απλά άυπνος και μια χαζό γκρίνια. Σταματούσε κοιμόταν κανένα 10 λεπτό ξυπνούσε πάλι. Όπως προχτες και πείνα φουλ! Σήμερα θα πάρω την παιδίατρο να δω τι γίνεται! 
μ επίσης έχουμε μια διπλούς α στο λαιμό που είναι κόκκινη . Βάζουμε κρεμα αλλά μήπως δεν βάζω τη σωστή; 
κοριτσια φοβόμουν και εγώ παρά πολύ να πάω αλλά τελικά ο Πάπας φορούσε 2 μάσκες . Και πηγαίνεις με ραντεβού δεν βρίσκεις κάποιον άλλον εκεί . Είχε καλές μέρες τότε και κάναμε και την βόλτα μας ! Αλλά η καθεμία όπως νιώθει , δεν είναι κακό να μην πάει κάποια 

Αχχ κορίτσι Μ σε καταλαβαινω έτσι εμένα ειναι από την 2  εβδομάδα κ δεν έχει σταματήσει.αλμα πρέπει να κάνει ο δικός σου.οσο για τον λαιμό κ εγώ δεν τον ενυδατονα πολύ κ εβγαλε κοκκινίλα σε τρεις μέρες με ενυδάτωση έφυγε.δενβθαναι κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; πως ήταν το βράδυ σας;; εμας σχετικά καλα μπορώ να πω!!

Γεια σου  κορίτσι.., εμείς με κλάμα... πάλι ... κοιμάται μισάωρα μόνο και ξυπνάει! Μπράβο σας που είστε καλά!!! Αγάπη μου πες μου λίγο την κρεμα ποσες φορές την ημέρα την χρησιμοποιείς ; Την αγόρασα σήμερα μήπως τυχόν και μας βοηθήσει. Επίσης έβαζες ποτέ ζεστο πανάκι στην κοιλιτσα του μωρού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...