Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου και τι κάνατε για να ηρεμήσει το μωρο; κ εμείς εχθες μετα από μια βδομάδα κοιμηθηκαμε 3 ώρες σερί είχαμε κολικους κάθε βράδυ, εχθες δοκίμασα το τσάι της @annie! δεν ξέρω αν εκανε αμέσως δουλειά αλλα περάσαμε ήσυχο βραδυ! Έχω κόψει γαλακτοκομικα όσπρια καφέ σοκολάτα, μπας και ηρεμήσει λίγο το μικρακι μου!

Θηλάζει κάνα μισάωρο κ μετά για μιση ώρα την ρευω κ άμα ξυπνήσει ξανά για να μην κάνει εμετό.εχετε κολικούς ΕΕ? υπομονή κορίτσι Μ κ μπόλικες ασκησουλες!κ απορροφητήρας στο φουλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Θηλάζει κάνα μισάωρο κ μετά για μιση ώρα την ρευω κ άμα ξυπνήσει ξανά για να μην κάνει εμετό.εχετε κολικούς ΕΕ? υπομονή κορίτσι Μ κ μπόλικες ασκησουλες!κ απορροφητήρας στο φουλ!!

Θα στρώσει μωρε το γαστρεντερικο τους είναι ανωριμο γι αυτό τα παθαίνουν όλα αυτά, και με το ρεψιμο και οι κολικοι!! Άσε να τον σπάσω θελω αυτόν τον απορροφητηρα απορώ πως ηρεμουν😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θα στρώσει μωρε το γαστρεντερικο τους είναι ανωριμο γι αυτό τα παθαίνουν όλα αυτά, και με το ρεψιμο και οι κολικοι!! Άσε να τον σπάσω θελω αυτόν τον απορροφητηρα απορώ πως ηρεμουν😅

Χχαχαχαχα μια φορά έβαλα πιστολάκι κ τρελάθηκε ο άντρας Μ δεν μπορούσε καθόλου αλλά εγώ μόνο που ηρρμισε η μικρή κοιμήθηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Χχαχαχαχα μια φορά έβαλα πιστολάκι κ τρελάθηκε ο άντρας Μ δεν μπορούσε καθόλου αλλά εγώ μόνο που ηρρμισε η μικρή κοιμήθηκα!!

Χαχαχ τι να κανουμε, υπομονη να ηρεμησουν😜 κ εγώ όταν τον ανοίγουμε κάνω μεγάλη υπομονή γτ την ηρεμεί όντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ιωάννα μου όπως είπα κ στην Κατερίνα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα με τον ύπνο μας κ θηλάζουμε συνέχεια με έχει ξεζουμισει δεν προλαβαίνω να κάνω του εσείς τι κάνετε??

Εμείς άυπνοι χτες από κολικούς! Έσκουζε το καημένο ! Ήθελε  όρθιος αγκαλίτσα και πανάκι ζεστο . Ηρεμούσαμε λιγάκι . Θέλει όλη μέρα στήθος ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς άυπνοι χτες από κολικούς! Έσκουζε το καημένο ! Ήθελε  όρθιος αγκαλίτσα και πανάκι ζεστο . Ηρεμούσαμε λιγάκι . Θέλει όλη μέρα στήθος ; 

Ιωάννα μου πίνεις το τσαι με τον γλυκανισο κ το μαραθοσπορο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχ τι να κανουμε, υπομονη να ηρεμησουν😜 κ εγώ όταν τον ανοίγουμε κάνω μεγάλη υπομονή γτ την ηρεμεί όντως!!

 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Χχαχαχαχα μια φορά έβαλα πιστολάκι κ τρελάθηκε ο άντρας Μ δεν μπορούσε καθόλου αλλά εγώ μόνο που ηρρμισε η μικρή κοιμήθηκα!!

Κορίτσια και εγώ στην αρχή δεν το άντεχα... ο άντρας μ ακόμη , το αστείο ξέρετε ποιο είναι; Όταν είμαι σε υπερένταση το βάζω για να κοιμάμαι και εγώ τώρα 😂😂😂σε εμας παίζει πολύ πιστολάκι και το συνήθισα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ιωάννα μου πίνεις το τσαι με τον γλυκανισο κ το μαραθοσπορο;

Πινώ σκέτο γλυκάνισο Και πίνω και τσάι τριγωνελα(Με βοήθησε στην παραγωγή γάλακτος )  . Τα κάνω μίξη. Πίνω 3 φλυτζάνια καΘε μέρα! Εσένα σου είπε ο παιδίατρος μέχρι ποσό να πίνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! Μακάρι να βοήθησε!! @Dona90 υπομονή κορίτσι μου. Εμένα σήμερα η μικρή μου είναι μέσα στη γκρίνια. Δεν ηρεμεί με τίποτα μόνο με αγκαλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! Μακάρι να βοήθησε!! @Dona90 υπομονή κορίτσι μου. Εμένα σήμερα η μικρή μου είναι μέσα στη γκρίνια. Δεν ηρεμεί με τίποτα μόνο με αγκαλίτσα 

Μακάρι κ εγώ το ευχομαι🙏 θελει αγκαλιτσα το μωρουλι δε πειράζει, κ εμείς 2 μερες τωρα είμαστε αγκαλια σχεδόν όλη μέρα! Είναι μικρακια κ το χουν ανάγκη ακομα θεωρώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μακάρι κ εγώ το ευχομαι🙏 θελει αγκαλιτσα το μωρουλι δε πειράζει, κ εμείς 2 μερες τωρα είμαστε αγκαλια σχεδόν όλη μέρα! Είναι μικρακια κ το χουν ανάγκη ακομα θεωρώ!!

Ναι μωρε. Εμένα η δικιά μου δεν έχει κάνει κ κακά από την Τρίτη κ μου ζορίζεται πιστεύω. Μίλησα κ με τον παιδίατρο κ λέει από τη στιγμή που είναι μαλακή η κοιλιτσα της κ δεν έχει απίστευτη γκρίνια να μην ανησυχώ. Τα μωράκια που θηλάζουν μπορεί να κάνουν κ 7 μέρες χωρίς κακά. Κ επειδη το συμπλήρωμα που δίνω είναι λίγο δεν το υπολογίζει. Ο μπόμπιρας δε σε κάθε θηλασμό κάνει κακά..😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι μωρε. Εμένα η δικιά μου δεν έχει κάνει κ κακά από την Τρίτη κ μου ζορίζεται πιστεύω. Μίλησα κ με τον παιδίατρο κ λέει από τη στιγμή που είναι μαλακή η κοιλιτσα της κ δεν έχει απίστευτη γκρίνια να μην ανησυχώ. Τα μωράκια που θηλάζουν μπορεί να κάνουν κ 7 μέρες χωρίς κακά. Κ επειδη το συμπλήρωμα που δίνω είναι λίγο δεν το υπολογίζει. Ο μπόμπιρας δε σε κάθε θηλασμό κάνει κακά..😂😂😂

Ναι κ από αυτό μπορεί να είναι!! Εγω έχω να δώσω συμπληρωμα από τη Δευτέρα, ελπίζω να μη ξανά χρειαστεί🙏 κ εμένα πάντως κάθε φορά που θα αλλάξουμε πανα εχει και λίγα κακακια αφού στην αρχή είχα τρομάξει αλλα είναι φυσιολογικό τελικα κ αυτο😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ από αυτό μπορεί να είναι!! Εγω έχω να δώσω συμπληρωμα από τη Δευτέρα, ελπίζω να μη ξανά χρειαστεί🙏 κ εμένα πάντως κάθε φορά που θα αλλάξουμε πανα εχει και λίγα κακακια αφού στην αρχή είχα τρομάξει αλλα είναι φυσιολογικό τελικα κ αυτο😜

Μια χαρά τυχερή είσαι!! Εγώ τώρα λέω την Τρίτη να κόψω άλλο ένα γεύμα από το συμπλήρωμα. Θα το παω ανα βδομάδα, να μην τραβήξουμε πάλι τα ίδια. Βέβαια να σου πω την αλήθεια εγώ τη νύχτα έχω σκοπό να δίνω συμπλήρωμα κ να κοιμόμαστε αλλιώς δε βγαίνει η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά τυχερή είσαι!! Εγώ τώρα λέω την Τρίτη να κόψω άλλο ένα γεύμα από το συμπλήρωμα. Θα το παω ανα βδομάδα, να μην τραβήξουμε πάλι τα ίδια. Βέβαια να σου πω την αλήθεια εγώ τη νύχτα έχω σκοπό να δίνω συμπλήρωμα κ να κοιμόμαστε αλλιώς δε βγαίνει η μέρα 

Ναι κανε το σταδιακά να μη τους έρθει βαρύ!! Κ όσο θηλάζουν αυτά τόσο αυξάνεται η παραγωγή μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς άυπνοι χτες από κολικούς! Έσκουζε το καημένο ! Ήθελε  όρθιος αγκαλίτσα και πανάκι ζεστο . Ηρεμούσαμε λιγάκι . Θέλει όλη μέρα στήθος ; 

Υπομονή πρέπει να κάνουμε μέχρι να φτιάξουν τα μέσα τους.ναι συνέχεια στήθος.πειναει στήθος πονάει στήθος νυστάζει στήθος έχει λοξιγγα στήθος.κανουμε περίπου 15 θηλασμός την ημέρα.το θέμα είναι ότι ακόμα δεν μπορεί να ρευτει καλά κ αυτό το κάνει χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! Μακάρι να βοήθησε!! @Dona90 υπομονή κορίτσι μου. Εμένα σήμερα η μικρή μου είναι μέσα στη γκρίνια. Δεν ηρεμεί με τίποτα μόνο με αγκαλίτσα 

Ενώ ο μικρός είναι πιο ήσυχος?κ εμένα μόνη της σπάνια θα καθήσει θέλει να της μιλάμε συνέχεια.ποσους θηλασμός κάνετε την ημέρα??πως τα πας εσύ πού έχεις 2?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση κορίτσια μ.με την περιποίηση πως τα πάτε ? κρεμουλες όρους τα ματάκια κ μασάζ?εμένα μετά το μπάνιο πλανταζει κ την ντύνω γρήγορα κ δεν την κάνω αυτά που μου είπε ο γιατρός.ποτε τα κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ενώ ο μικρός είναι πιο ήσυχος?κ εμένα μόνη της σπάνια θα καθήσει θέλει να της μιλάμε συνέχεια.ποσους θηλασμός κάνετε την ημέρα??πως τα πας εσύ πού έχεις 2?

 

7 γεύματα την ημέρα κάνουμε πλέον. Στα 5 δίνω κ συμπλήρωμα πέρα από στήθος. Ναι ο μικρούλης είναι πιο ήσυχος. Βέβαια παίζει κ να την ενοχλεί που δεν έχει κάνει κακά τόσες μέρες κ μου είναι μες στη γκρίνια. Από περιποίηση κρεμουλα βάζουμε κάθε μέρα μετά το μπάνιο. Γυμναστικούλα δεν τους κάνω όση θα έπρεπε. Ορούς κλπ εμάς δεν μας είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ερώτηση κορίτσια μ.με την περιποίηση πως τα πάτε ? κρεμουλες όρους τα ματάκια κ μασάζ?εμένα μετά το μπάνιο πλανταζει κ την ντύνω γρήγορα κ δεν την κάνω αυτά που μου είπε ο γιατρός.ποτε τα κάνετε??

Κ εμένα κλαίει μετά το μπάνιο όσο είναι μέσα κάθεται κλωσουλα😅 εγω να σου πω παρόλο που κλαίει γρήγορα γρήγορα της βαζω την κρεμουλα την ενυδατική αλλα όχι με μασαζ, ορο εμενα δεν μου ειπε να βάζω, της τα καθαρίζω μόνο οποτε δω και εχει τσιμπλουλες! Στην αλλαγή της πάνας τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να την απασχολώ για να της βαζω το τζελ στη κοιλιτσα για τους κολικούς! Αυτά δεν κάνουμε τπτ ιδιαίτερο να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Υπομονή πρέπει να κάνουμε μέχρι να φτιάξουν τα μέσα τους.ναι συνέχεια στήθος.πειναει στήθος πονάει στήθος νυστάζει στήθος έχει λοξιγγα στήθος.κανουμε περίπου 15 θηλασμός την ημέρα.το θέμα είναι ότι ακόμα δεν μπορεί να ρευτει καλά κ αυτό το κάνει χειρότερα.

Και εμείς αυτήν την εβδομάδα το βρήκαμε με το ρέψιμο.,, όχι τέλεια αλλά είμαστε σε καλύτερο βαθμό ! Όπως το λες υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Ερώτηση κορίτσια μ.με την περιποίηση πως τα πάτε ? κρεμουλες όρους τα ματάκια κ μασάζ?εμένα μετά το μπάνιο πλανταζει κ την ντύνω γρήγορα κ δεν την κάνω αυτά που μου είπε ο γιατρός.ποτε τα κάνετε??

Και εμένα μετά το μπάνιο πλαντάξει στο κλάμα.,, προσπαθώ να τα κάνω γρήγορα... βάζω ενυδατική αλλά όχι μασαζάκι.,, συνήθως το πρωί  είναι πιο ήρεμος όποτε κάνουμε λίγο μασαζάκι Μόλις βγάλουμε το πυτζαμακι μας! Όρο στα ματάκια το πρωί βάζω εκτός και αν μέσα στην μέρα έχει καμία τσιμπλουλα! Και φυσιολογικό στην μυτη τον κάνω μια φορά την μέρα πλέον συνήθως πριν το μεσημεριανό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εμένα κλαίει μετά το μπάνιο όσο είναι μέσα κάθεται κλωσουλα😅 εγω να σου πω παρόλο που κλαίει γρήγορα γρήγορα της βαζω την κρεμουλα την ενυδατική αλλα όχι με μασαζ, ορο εμενα δεν μου ειπε να βάζω, της τα καθαρίζω μόνο οποτε δω και εχει τσιμπλουλες! Στην αλλαγή της πάνας τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να την απασχολώ για να της βαζω το τζελ στη κοιλιτσα για τους κολικούς! Αυτά δεν κάνουμε τπτ ιδιαίτερο να σου πω!

Βαζετε την κρεμα της frezyderm για κολικούς? Σας κάνει δουλειά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Βαζετε την κρεμα της frezyderm για κολικούς? Σας κάνει δουλειά;;

Ναι το τζελ της, να σου πω στην αρχή νομιζα ότι δεν έκανε αλλα δεν έβαζα συχνα, συνεχισα να τη βαζω και νομίζω έστω κ λίγο βοηθάει, στο κουτί πάνω έγραφε ότι και τα παγωμένα πόδια κανουν κολικους και να κανουμε κ μασαζ στα πατουσακια, και εχθες οποτε την άλλαζα της έβαζα κ στη κοιλιά κ στα πατουσακια κ μου φάνηκε ότι την ηρεμουσε καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το τζελ της, να σου πω στην αρχή νομιζα ότι δεν έκανε αλλα δεν έβαζα συχνα, συνεχισα να τη βαζω και νομίζω έστω κ λίγο βοηθάει, στο κουτί πάνω έγραφε ότι και τα παγωμένα πόδια κανουν κολικους και να κανουμε κ μασαζ στα πατουσακια, και εχθες οποτε την άλλαζα της έβαζα κ στη κοιλιά κ στα πατουσακια κ μου φάνηκε ότι την ηρεμουσε καλύτερα!

Σας την είπε ο παιδίατρος να την πάρεις; Μου είπε η φαρμακοποιός σε κουβέντα που είχαμε και έλεγα να ρωτήσω την γιατρό σε λίγες μέρες που θα πάμε.,, νομίζω θα κάνω τα πάντα για τους κολικούς!! 😂😂

@annie!   Σίγουρα θα φτάιει η τουαλετα για την γκρίνια της μικρής σου ! Μια μέρα είχε εμας και έκανε χαμό.,, από το μεσημέρι και μετά άλλο παιδακι ρε παιδί μου!! Ελπίζω να είναι έτσι και το βράδυ μας Παναγία μου 🙏🏻🙏🏻
απο γυμναστικούλα τι κάνετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Σας την είπε ο παιδίατρος να την πάρεις; Μου είπε η φαρμακοποιός σε κουβέντα που είχαμε και έλεγα να ρωτήσω την γιατρό σε λίγες μέρες που θα πάμε.,, νομίζω θα κάνω τα πάντα για τους κολικούς!! 😂😂

@annie!   Σίγουρα θα φτάιει η τουαλετα για την γκρίνια της μικρής σου ! Μια μέρα είχε εμας και έκανε χαμό.,, από το μεσημέρι και μετά άλλο παιδακι ρε παιδί μου!! Ελπίζω να είναι έτσι και το βράδυ μας Παναγία μου 🙏🏻🙏🏻
απο γυμναστικούλα τι κάνετε;;

Ναι η παιδίατρος μου ειπε να τη δοκιμάσουμε κ αυτή!! Άσε κ εω αυτο λέω όλα θα τα κάνω γι αυτούς τους κολικους😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...