Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra_ είπε:

Σε 10 μέρες σχεδόν δλδ μπαίνεις στον μήνα σου ; Όλα θα πάνε καλά !! Πλησιάζει ο καιρός !

Πέρασες πολλά δλδ και στην πρώτη εγκυμοσύνη :( . Ευτυχώς πέρασαν. Σκέψου θετικά για τώρα . Σου εύχομαι αλήθεια και το πιστεύω πως θα πάνε όλα Καλά :)

 

Γίνονται και στα χέρια και στο μπούτι νομίζω αλλά από ότι μου είπαν και οι 2 και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολόγος καλύτερα στην κοιλίτσα. Δεν ξέρω γιατί να σου πω την αλήθεια ούτε έχω ρωτήσει :) 

Στις 10 Φεβρουαρίου μπαίνω στον μήνα μου. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ με το καλό εύχομαι!!! 🙂

Αν μου πει η ενδοκρινολόγος την Τετάρτη να κάνω και ινσουλίνη πάει θα γίνει σουρωτήρι η κοιλιά μου. 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Οι ινσουλίνες γίνονται κ κοιλιά κ εννοείται κ χέρι όπου θέλεις αλλά στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω να σας πω γιατί οι γυναικολόγοι ξέρουν καλύτερα και το ζητάνε.Νικολετα είχες κ εσύ δύσκολο τοκετό ελπίζω κ όχι ελπίζω είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός θα σου φτιάξει το οποίο διποτε προηγούμενο πρόβλημα!Εμένα είπε ο γιατρός 22/2 και ευτυχώς μου το είπες για τον Παππά να το κάνω οπωςδιποτε σε ευχαριστώ πολυυυυ

Αχ άσε έκλαιγα συνέχεια. Γιατί πέρναγε ο καιρός και ακόμα πονούσα. Και είναι άσχημο να έρχεσαι σε επαφή με τον άντρα σου και να πρέπει να βάζεις μισό κιλό λιπαντικό και να πονάς ακόμα μετά από τόσους μήνες.

Αφού σκέψου και στην κολπική εξέταση που μου μετράει ο γιατρός τον τράχηλο πονάω όταν το πηγαίνει προς τα πίσω το ματσούκι (συγνώμη αλλά δεν ξέρω πως λέγεται). Με πονάει η τομή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται σε καταλαβαίνω και πιστεύω αυτό που σου είπε ο γιατρός σου σφίξανε τα ράμματα πρέπει να έκλεισε παραπάνω την τομή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Οι ινσουλίνες γίνονται κ κοιλιά κ εννοείται κ χέρι όπου θέλεις αλλά στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω να σας πω γιατί οι γυναικολόγοι ξέρουν καλύτερα και το ζητάνε.Νικολετα είχες κ εσύ δύσκολο τοκετό ελπίζω κ όχι ελπίζω είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός θα σου φτιάξει το οποίο διποτε προηγούμενο πρόβλημα!Εμένα είπε ο γιατρός 22/2 και ευτυχώς μου το είπες για τον Παππά να το κάνω οπωςδιποτε σε ευχαριστώ πολυυυυ

Κάπως μου είχε κάτσει το 28 του μήνα :) . 22 ακόμα καλύτερα πιο γρήγορα θα έρθει το θαυματάκι σας :) 

Ναι ναι να το κάνεις :)  

Σήμερα κορίτσια έκανα παρασπονδία . Δεν άντεξα . Ήθελα τόσο ένα γλυκό , τοοοοσοο πολύ , το σκεφτόμουν 2-3 μέρες και όλο έλεγα  αστο θα το ξεχάσω . Ε σήμερα δεν το ξέχασα !! Το έφαγα . Εντάξει χωρίς ζάχαρη ήταν αλλά καταλαβαίνετε πως μου φάνηκε !!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έκανες μην σου μείνει απωθημένο....αχ να ξέρες τα δικά μου αποθημενα με κάψανε+32!!!πρέπει να τα ΧΑ μαζεμένα από μικρή τελικά!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Καλά έκανες μην σου μείνει απωθημένο....αχ να ξέρες τα δικά μου αποθημενα με κάψανε+32!!!πρέπει να τα ΧΑ μαζεμένα από μικρή τελικά!😀

Θα τα χάσεις μετά καρδιά μου. Είμαι σίγουρη γιατί φαίνεσαι απόλυτα συνειδητοποιημένη και ξέρεις συνειδητά τι να κάνεις. 
 

Πήρα ένα μιλφέιγ που λέτε χωρίς ζάχαρη .. εντάξει άγλυκο ήταν εντελώς αλλά για εμένα με τέτοια στέρηση ήταν λουκούμι :) . Ο άντρας μου είχε πάρει κανονικό. Ούτε που γύρισα να το κοιτάξω !! Χαχα μα πόσο περήφανη ! Δεν το περίμενα ποτέ αυτό από εμένα. Εντάξει ποτέ δεν έτρωγα πολύ κλπ αλλά αν ήθελα κάτι το έτρωγα χωρίς περιορισμό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου που μπόρεσες κ κρατήθηκες έστω και για ένα και πόσο μάλλον να το έχεις και μπροστά σου πολύ δύσκολο ειδικά όταν είσαι κ έγκυος.Εισαι δουλεμενη σε όλες τις καταστάσεις φαίνεσαι δεν σε φοβάμαι έχεις τσαγανο πολύ.θα ανταπεξερθεις τέλεια με τον μπεμπουλη απ' την αρχή να κοιμηθείς πολύ αυτές τις 3 με 4 ημέρες όσο μπορείς να πάρεις δυνάμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Μπράβο σου που μπόρεσες κ κρατήθηκες έστω και για ένα και πόσο μάλλον να το έχεις και μπροστά σου πολύ δύσκολο ειδικά όταν είσαι κ έγκυος.Εισαι δουλεμενη σε όλες τις καταστάσεις φαίνεσαι δεν σε φοβάμαι έχεις τσαγανο πολύ.θα ανταπεξερθεις τέλεια με τον μπεμπουλη απ' την αρχή να κοιμηθείς πολύ αυτές τις 3 με 4 ημέρες όσο μπορείς να πάρεις δυνάμεις!!!

Πέρασα και εγώ αρκετά κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και με τάραξαν και το έχασα για λίγο δεν στο κρύβω. Αλλά με βοήθησε ο Θεός και ειλικρινά μια μέρα μου πήρε έτσι μαγικά όλο τον φόβο. Έτσι μαγικά . Από εκείνη την ημέρα και ύστερα δεν έχω φοβηθεί καθόλου ότι και αν έγινε και ότι και αν χρειαστεί να αντιμετωπίσω στο μέλλον γιατί έχουμε ακόμα ανοιχτά μέτωπα . Το μεγαλύτερο δώρο που μπορούσε να μου κάνει . Μου πήρε τον φόβο !! Και όλα έρχονται τόσο όμορφα από εκείνη την στιγμή. 
 

Για τον ύπνο όντως το προσπαθώ :) 

Τα πρωινά κοιμάμαι πολύ καλά . Αλλά χαζεύουμε το βράδυ και συνήθως αργούμε. Αλλά εντάξει καθόμαστε τα 2 μας με τον σύζυγό μου και το απολαμβάνουμε . Netflix, τηλεόραση κλπ . Και αυτό είναι όμορφο γιατί χαλαρώνουμε  . Οπότε το πρωί τον τραβάω λιγάκι τον ύπνο παραπάνω και χορταίνω ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Είναι ένα δώρο που σου πήρε τον φόβο δεν το συζητάω καρδιά μου!ααα εγώ syrvivor...🤗

 

Και εμείς !!! Μας έχει κάψει και ξενυχτάμε . Χαχα!! Λέμε ας δούμε λίγο κλπ κ συνήθως το φθάνουμε ως τέλος . Και πιο πριν netflix αν δεν έχουμε δουλειές . Εεε 3-4 μέρες ακόμα . Μετά δεν θα μπορούμε :) ! Ας λιώσουμε τώρα. Πριν συνειδητοποιήσαμε και λέμε πως ήταν το τελευταίο σκ που περάσαμε οι 2 μας. Αλλάζει η ζωή μας!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ασε κριμα οι κόκκινοι ούτε μια νίκη να φάνε λίγο. ..είδες Δήμητρα μου είναι απίστευτο τελευταίες μερες οι δύο σας θα έχετε ένα νέο μελος στην οικογένεια σας το παιδάκι σας το θαύμα σας οι ζωές θα αλλάξουνε αυτή η ψυχούλα θα κινεί όλα τα νήματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Ναι ασε κριμα οι κόκκινοι ούτε μια νίκη να φάνε λίγο. ..είδες Δήμητρα μου είναι απίστευτο τελευταίες μερες οι δύο σας θα έχετε ένα νέο μελος στην οικογένεια σας το παιδάκι σας το θαύμα σας η ζωές θα αλλάξουνε αυτή η ψυχούλα θα κινεί όλα τα νήματα!!!

Ναι και εγώ τους λυπάμαι !! Ας άφοβα και κάτι επιτέλους .

 

Αχ ναι θα αλλάξει !!! Θα έχω 2 άντρες :) ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχω φρικάρει λίγο 2 μέρες τώρα, το μικρακι μου έχει κολικους έντονους και από τις 23.00 το βράδυ κ μετά κλαίει πολύ, πάει σχεδόν πρωί να ηρεμήσει, έχθες ήταν κάπως καλύτερα αλλά σήμερα την έχω όλη μέρα στο στήθος πραγματικά!! Σας το κάνουν αυτό εσας; να κάθονται με τις ώρες στο στήθος για να ηρεμησουν; συνήθως σε 10 λεπτά ένα τεταρτο έχει φάει!

Εσύ κορίτσι τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγώ κορίτσια έχω φρικάρει λίγο 2 μέρες τώρα, το μικρακι μου έχει κολικους έντονους και από τις 23.00 το βράδυ κ μετά κλαίει πολύ, πάει σχεδόν πρωί να ηρεμήσει, έχθες ήταν κάπως καλύτερα αλλά σήμερα την έχω όλη μέρα στο στήθος πραγματικά!! Σας το κάνουν αυτό εσας; να κάθονται με τις ώρες στο στήθος για να ηρεμησουν; συνήθως σε 10 λεπτά ένα τεταρτο έχει φάει!

Εσύ κορίτσι τι κανεις;

Εμας γενικά η ώρα κλάματατος είναι 12-2 ! Μετά και πριν αγγελούδι! Λες και έχει χρονοδιακόπτη! Χτες και σ εμένα έκανε χαμό.,, κλαμαααα.,,, τρόμαξα παρά πολύ!! Βάζαμε πιστολάκι σταματούσε κοιμόταν σε 5 λεπτά ξανά! Του έκανα μασάζ στην κοιλιτσα και δεν έδειχνε να πονάει γιατί άλλες φορές με το που ακουμπάμε κάνει σαν τρελό! Μαζέψαμε ποδαράκια για αέρια τίποτα! Τον είχα αγκαλια τίποτα! Ο ύπνος μας ήταν από 5.15 μέχρι 5.40! Και ήταν και φαγωμένος ! Έπειδη το έβγαζε με θήλαστρο ξέρω ότι όντως έτρωγε! Φρικαρα αλήθεια!! Η παιδίατρος είπε αγκαλιές και στήθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Εμας γενικά η ώρα κλάματατος είναι 12-2 ! Μετά και πριν αγγελούδι! Λες και έχει χρονοδιακόπτη! Χτες και σ εμένα έκανε χαμό.,, κλαμαααα.,,, τρόμαξα παρά πολύ!! Βάζαμε πιστολάκι σταματούσε κοιμόταν σε 5 λεπτά ξανά! Του έκανα μασάζ στην κοιλιτσα και δεν έδειχνε να πονάει γιατί άλλες φορές με το που ακουμπάμε κάνει σαν τρελό! Μαζέψαμε ποδαράκια για αέρια τίποτα! Τον είχα αγκαλια τίποτα! Ο ύπνος μας ήταν από 5.15 μέχρι 5.40! Και ήταν και φαγωμένος ! Έπειδη το έβγαζε με θήλαστρο ξέρω ότι όντως έτρωγε! Φρικαρα αλήθεια!! Η παιδίατρος είπε αγκαλιές και στήθος! 

Κάτι παρόμοιο όπως λες περάσαμε προχθές το βράδυ κ εμείς, δεν ηρεμουσε με τπτ αλλά εμένα ήταν κολικοί γτ σφιγγοταν και έκανε αέρια οπότε αυτό θα ηταν!! Τι να κάνουμε  υπομονή και θα στρωσουμε που θα παει😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περάσει κορίτσια υπομονή η αγκαλιά είναι το καλύτερο φάρμακο για τα μωράκια κ λίγο μασάζ με την ενυδατικη στην κοιλίτσα τους.Αν θυμάμαι καλά και απ' το δικό μου κ αυτό που είχε πει η παιδίατρος οι κολικοί είναι σχεδόν τρεις ώρες κ συγκεκριμένες όταν κάνουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Θα περάσει κορίτσια υπομονή η αγκαλιά είναι το καλύτερο φάρμακο για τα μωράκια κ λίγο μασάζ με την ενυδατικη στην κοιλίτσα τους.Αν θυμάμαι καλά και απ' το δικό μου κ αυτό που είχε πει η παιδίατρος οι κολικοί είναι σχεδόν τρεις ώρες κ συγκεκριμένες όταν κάνουνε!

Κράτησαν καιρό στο παιδακι σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια πως ειστε;; τα προβιοτικα βοήθησαν τα μωράκια σας; κι αν ναι σε πόσες μέρες είδατε διαφορα;

Στις 3 μέρες ξεκίνησα να βλέπω διαφορά! Και σε συνδυασμό με το χαμομήλι που πίνουμε ηρέμησε λίγο και κάνει πιο εύκολα κακά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Στις 3 μέρες ξεκίνησα να βλέπω διαφορά! Και σε συνδυασμό με το χαμομήλι που πίνουμε ηρέμησε λίγο και κάνει πιο εύκολα κακά! 

Εγώ δεν έχω δει τρελή διαφορά, βέβαια δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο! άλλες μέρες πιο καλά άλλες πιο δύσκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγώ δεν έχω δει τρελή διαφορά, βέβαια δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο! άλλες μέρες πιο καλά άλλες πιο δύσκολα!

Δυσκολεύεται να κάνει κακά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δυσκολεύεται να κάνει κακά; 

Δεν θα έλεγα ότι δυσκολευεται στα κακα, όταν την πιάνει ο πόνος και σφιγγεται έχει αέρια τις περισσότερες φορές, τα κακα της δλδ είναι ρευστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν θα έλεγα ότι δυσκολευεται στα κακα, όταν την πιάνει ο πόνος και σφιγγεται έχει αέρια τις περισσότερες φορές, τα κακα της δλδ είναι ρευστά!!

Εμας τον βοήθησε το bio Gaia γιατί είχε δυσκολία στα κακά του Ότι γλιτώσαμε από το σφίξιμο  ! Σε σχέση με τπυς κολικούς δεν νομίζω ότι μας πρόσφερε κάτι,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά γύρω στις 20 ημέρες!!!στην αγκαλιά μου ηρεμούσε πάρα πολύ κ στο στήθος το είχε για πιπίλα κ χωρίς να πιει κ ήταν στάνταρ το απόγευμα  οι κολικοι του και εγώ το bio gaia του έδινα.τον βοηθούσε αλλά σαν την αγκαλιά δεν είχε.αλλα σε σχέση με το όταν έκοψε τον θηλασμό που αρρώστησε 11 μηνών απότομα 3 ημέρες κλάμα να δεις ασταμάτητα άυπνος εκεί αυτό ήτανε χειρότερο απ' τους κολικούς του κ ξαφνικά μου πήρε μπουκάλι δεν το πίστευα ότι θα γινότανε παλέυα από 4 μηνών να πάρει μπουκάλι κ δεν το είχε καταφέρει ποτέ είχα κάνει τις προσπάθειές και έλεγα πάει έως 5 χρόνων θα τον θηλάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμας τον βοήθησε το bio Gaia γιατί είχε δυσκολία στα κακά του Ότι γλιτώσαμε από το σφίξιμο  ! Σε σχέση με τπυς κολικούς δεν νομίζω ότι μας πρόσφερε κάτι,,, 

Μάλιστα κατάλαβα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...