Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Όταν θέλουμε να γίνουμε μητέρες ητε προσπαθούμε ητε είναι στην κοιλιά μας ητε έρθουν στον κόσμο η ενέργεια η θετικότατα κ η δύναμη που έχουμε είναι για αυτές τις ζωουλες είναι απιστευη που ούτε εμεις γνωρίζαμε πως τα εχουμε.Απο καρδιάς σου εύχομαι κ εγώ με το καλό κ σε όλες τις μανουλες επίσης το μωράκι σου θα είναι ένας άξιος άνθρωπος όπως εσύ ο τρόπος ομιλίας σου ξεπερνάει την καλοσύνη είσαι τέλεια👍👏

Με συγκίνησες πολύ αλήθεια ❤️
 

Σ´ ευχαριστώ για τις ευχές και τα τόσο όμορφα λόγια :) 

Εσύ πως νιώθεις ;; Είσαι έτοιμη ; Με τα πραγματάκια του μωρού; Αν και εφόσον είσαι ήδη γλυκειά μανούλα θα είσαι πιστεύω προετοιμασμένη και θα ξέρεις τι και πότε χρειάζεται :) 

 

Εγώ πάω με το ένστικτο και βάρκα την ελπίδα χιχιχι 😂. Εντάξει μας έχουν πει τι χρειάζεται από πράγματα κλπ οπότε νομίζω τοχουμε. Τα βασικά δηλαδή. Τα υπόλοιπα θα τα μάθουμε όπως όλοι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Όλα καλά θα πάνε με τον τράχηλο σου μην το σκέφτεσαι συνέχεια να σκέφτεσαι θετικά κ θα φτάσεις πάνω από 37 εβδομάδων.👍

Καλησπέρα! Σ' ευχαριστώ! Θα με δει την Δευτέρα πάλι ο γιατρός. Ελπίζω να μην έχει κόντυνει κι άλλο. Αλλά μου είπανε και οι 2 γυναικολόγοι πως στην βδομάδα που είμαι θα μπει μεν θερμοκοιτίδα, αλλά δε θα έχει άλλα προβλήματα.

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλημέρα :)

Θα τις φθάσεις κανονικά τις εβδομάδες και όλα θα πάνε τέλεια !! 
 

Σου στέλνουμε όλη την θετική μας ενέργεια !! Εσύ ξεκουράσου και κάνε όμορφες σκέψεις ❤️❤️❤️

Καλησπέρα! Σ' ευχαριστώ πολύ! Απλά έκανα βλακεία σε αυτή την εγκυμοσύνη και δεν πήγα καθόλου σε ενδοκρινολόγο για το ζάχαρο. Έκανα μόνη μου τις μετρήσεις. Έκλεισα την Τετάρτη ραντεβού να με δει και ελπίζω να προλάβω και να μην έχω γεννήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι η πραγματικότητα σπανίζουν κάποιοι άνθρωποι κ φαίνονται απ' τα πολύ απλά πράγματα.ετοιμη είμαι κ εγώ σε όλα απλά έχω τόση ανυπομονησία για να ζήσω αυτή την στιγμή κ να την δω την νιώθεις κ εσύ όπως όλες μας.Το ένστικτο είναι πιο λειτουργικό πολλές φορές απ' την γνώση και ειδικά όταν μιλάμε για το ένστικτο της μητέρας.Ολα ξεκινάνε απ' το ένστικτο και μετά έρχεται η γνώση μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Σ' ευχαριστώ! Θα με δει την Δευτέρα πάλι ο γιατρός. Ελπίζω να μην έχει κόντυνει κι άλλο. Αλλά μου είπανε και οι 2 γυναικολόγοι πως στην βδομάδα που είμαι θα μπει μεν θερμοκοιτίδα, αλλά δε θα έχει άλλα προβλήματα.

Καλησπέρα! Σ' ευχαριστώ πολύ! Απλά έκανα βλακεία σε αυτή την εγκυμοσύνη και δεν πήγα καθόλου σε ενδοκρινολόγο για το ζάχαρο. Έκανα μόνη μου τις μετρήσεις. Έκλεισα την Τετάρτη ραντεβού να με δει και ελπίζω να προλάβω και να μην έχω γεννήσει.

Θα προλάβεις :) !!

Όλα θα πάνε τέλεια . Άσε που πλέον έχει μεγαλώσει το μωράκι οπότε πλέον δεν προλαβαίνει να επηρεάζεται και τόσο . Εφόσον μετριόσουν όμως μην αγχώνεσαι . Είχες μια εικόνα ότι δεν είχες ξεφύγει . Και φαίνεται και στα κιλά σου πως πρόσεχες και στου μωρού. Ειδική δεν είμαι, δεν θέλω να το παίξω γιατρός και να επηρεάσω κανέναν αλήθεια . Απλά λέω κάποια πράγματα όπως πχ είπε ο γιατρός μου σε εμένα. Πχ από όσο μου είπε φαίνεται και στο βάρος του μωρού αν έχει επηρεαστεί με το ζάχαρο .
 

Μιας και λέμε για το ζάχαρο. Χθες μου έλεγε η μητέρα μου πως μια φίλη της στην εγκυμοσύνη έφτανε 450 !! Και στις 2. Σκέτο γιαουρτάκι έτρωγε και νερό κ ανέβαζε . Δόξα τον Θεό τα μωράκια είναι καλά. Έχουν πολύ δύναμη τα μωρά και ο οργανισμός μιας εγκύου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα μου όχι μην το σκέφτεσαι συνέχεια έτσι αλλά όπως κ να έχει όλα καλά θα πάνε.οσο για τον ενδοκρινολόγο μην το λες ότι έκανες βλακεία.κ εγώ σε καμμία εγκυμοσύνη δεν πήγα κ ας μου έλεγε ο γιατρός.Αν ήταν κάτι σοβαρό που έπρεπε να πας είμαι σίγουρη θα πήγαινες η κάθε εγκυμοσύνη έχει τα δικά της κ η καλύτερη εγκυμοσυνη εγώ την θεωρώ δύσκολη γιατί εμείς οι γυναίκες τα κουβαλάμε 9 μήνες στην κοιλίτσα μας εμείς ανχωνομαστε εμας σκιζουνε για να τα Φερουμε στην ζωή σε εμάς σε πολλές αλλάζει το κορμί μας κ πολλά άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Είναι η πραγματικότητα σπανίζουν κάποιοι άνθρωποι κ φαίνονται απ' τα πολύ απλά πράγματα.ετοιμη είμαι κ εγώ σε όλα απλά έχω τόση ανυπομονησία για να ζήσω αυτή την στιγμή κ να την δω την νιώθεις κ εσύ όπως όλες μας.Το ένστικτο είναι πιο λειτουργικό πολλές φορές απ' την γνώση και ειδικά όταν μιλάμε για το ένστικτο της μητέρας.Ολα ξεκινάνε απ' το ένστικτο και μετά έρχεται η γνώση μας.

Μα είναι να μην ανυπομονείς να δεις το γλυκό σου πλασματάκι που είναι τόσους μήνες μέσα σου :) ;! 
 

Το πιστεύω πραγματικά αυτό με το ένστικτο που λες ! Ίσως γι αυτό δεν αγχώνομαι :) 

Βέβαια και η εμπειρία σου σαν μαμά θα σε βοηθήσει πολύ τον πρώτο καιρό :) . Εμάς μας φαντάζομαι να καθόμαστε πάνω από το μωρό και να σκεφτόμαστε πως θα το κάνουμε πχ το άλλαγμα, το μπάνιο κλπ :) 

Μόνο λιγάκι αυτό το μικρόβιο με τον COVID που μπαίνει στο μυαλό αλλά το διώχνω αμέσως. Δεν έχει νόημα να το σκέφτομαι . Και αν γίνει οτιδήποτε και η κακιά στιγμή μας φέρει μπροστά σε κάτι τέτοιο ε θα το αντιμετωπίσουμε . Θα πάμε στο Αττικό όπως λένε και όλα θα είναι καλά . Τόσες γυναίκες το αντιμετώπισαν και είναι καλά και αυτές και τα μωράκια τους . Άλλωστε πιστεύω βαθιά πως τα όμορφα και τα καλά δεν μας έρχονται μόνα τους έτσι απλά και εύκολα στο χέρι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν έχεις να κάνεις με ζωουλες η ανυσηχια μας για αυτά μετράει όχι η ησυχιας μας και η σιγουριά ότι γνωρίζουμε είναι ότι απλώς είμαστε πιο άνετες όταν δεν έχουμε ζήσει κάτι αλλά για μένα η εγρήγορση μετράει και ακόμη την έχω μην νομίζεις.Στο Αττικό δουλεύω και εγώ αλλά αυτό με το covid ξέχασε το όλα καλά είναι κ θα είναι.Απλως γενικώς μέχρι να φτιαξουν τα πράματα πρόσεχε τις έπαφες σου γιατί κ όταν γεννήσεις πολλοί ίσως θέλουν να έρθουν να σε δουνε αλλά μην το επιτρέψεις κ όλα καλά θα είναι σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Όταν έχεις να κάνεις με ζωουλες η ανυσηχια μας για αυτά μετράει όχι η ησυχιας μας και η σιγουριά ότι γνωρίζουμε είναι ότι απλώς είμαστε πιο άνετες όταν δεν έχουμε ζήσει κάτι αλλά για μένα η εγρήγορση μετράει και ακόμη την έχω μην νομίζεις.Στο Αττικό δουλεύω και εγώ αλλά αυτό με το covid ξέχασε το όλα καλά είναι κ θα είναι.Απλως γενικώς μέχρι να φτιαξουν τα πράματα πρόσεχε τις έπαφες σου γιατί κ όταν γεννήσεις πολλοί ίσως θέλουν να έρθουν να σε δουνε αλλά μην το επιτρέψεις κ όλα καλά θα είναι σε όλες μας!

Στο Αττικό είσαι ; Τέλεια :).  Βέβαια θα έχεις δει πολλά εκεί με όλα αυτά :( 

Πέραν της εργασίας του συζύγου , εγώ ευτυχώς έχω σταματήσει, ούτε τώρα έχουμε επαφές με κόσμο , ούτε έξω ούτε σπίτι . Μέχρι τον γιατρό πάω και 1-2 φορές μέχρι τον φούρνο και φαρμακείο . Και μετά δεν θα έρθει κανένας . Μόνο τις πρώτες ημέρες θα έρθει να μείνει εδώ λιγάκι η μητέρα μου αλλά είναι επαρχία οπότε θα κάνει πρώτα το τεστ και μετά θα έρθει εδώ σπιτάκι μαζί μας :)

Λίγο να μας βοηθήσει μέχρι να βρούμε εμείς τους ρυθμούς μας με τον μπεμπάκο :) 

Λίγο κανά φαγητούλι , με τις δουλίτσες ξέρεις :) . Είναι και το πρώτο μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Ευτυχώς στο Αττικό δεν είδα ακόμη πολλά είμαι εκεί απ' το 2018 αλλά δεν δούλεψα έμεινα έγκυος στο πρώτο πήγα το καλοκαίρι έναν μήνα κ ξανά ήμουν έγκυος κ σταμάτησα λόγου κ δυσκολες εγκυμοσύνες στο ιδιωτικό είδα πολλά άλλα τον λάτρευα εκείνο τον τομέα που ημουν.Αν δεν είχαμε κ τις μανουλες τι θα κάναμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

 Ευτυχώς στο Αττικό δεν είδα ακόμη πολλά είμαι εκεί απ' το 2018 αλλά δεν δούλεψα έμεινα έγκυος στο πρώτο πήγα το καλοκαίρι έναν μήνα κ ξανά ήμουν έγκυος κ σταμάτησα λόγου κ δυσκολες εγκυμοσύνες στο ιδιωτικό είδα πολλά άλλα τον λάτρευα εκείνο τον τομέα που ημουν.Αν δεν είχα κ τις μανουλες τι θα κάναμε...

Σωστά είναι μικρούλι ακόμα το 1ο σου παιδάκι οπότε ήσουν αρκετά εκτός . Καλύτερα με όλα αυτά που ήσουν σπιτάκι σου πιο ασφαλής. Το μεγάλο σου παιδάκι πως έχει πάρει τον ερχομού του μωρού :) ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρχεται φιλάει την κοιλιά την χαϊδεύει και λέει μπουμπού νάνι νάνι.οταν έρχεται ο πατέρας του δεν τον αφήνει μόνο αν το επιτρέψει ο ίδιος τον πιάνει απ' το αυτί κ τον βάζει στην κοιλιά να την φιλάει ο μπαμπάς κ μετά συνεχίζοντας τραβοντας του το αυτί τον ξανά γυρνάει στην θέση του.εχουμε Ενα ψεύτικο μωράκι κ όταν ξυπνάει το φιλάει το κάνει νάνι νάνι κμλεει μπουμπού.Απο ότι κατάλαβα όταν είναι μόνος την λατρεύει κ όταν είναι ο μπαμπα του ζηλεύει. Θα δείξει αλλά νομίζω θα την λατρέψει γιατί είναι μωράκι κ αυτός ακόμη αν ήταν μεγαλύτερος πιστεύω θα ήταν χειροτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Έρχεται φιλάει την κοιλιά την χαϊδεύει και λέει μπουμπού νάνι νάνι.οταν έρχεται ο πατέρας του δεν τον αφήνει μόνο αν το επιτρέψει ο ίδιος τον πιάνει απ' το αυτί κ τον βάζει στην κοιλιά να την φιλάει ο μπαμπάς κ μετά συνεχίζοντας τραβοντας του το αυτί τον ξανά γυρνάει στην θέση του.εχουμε Ενα ψεύτικο μωράκι κ όταν ξυπνάει το φιλάει το κάνει νάνι νάνι κμλεει μπουμπού.Απο ότι κατάλαβα όταν είναι μόνος την λατρεύει κ όταν είναι ο μπαμπα του ζηλεύει. Θα δείξει αλλά νομίζω θα την λατρέψει γιατί είναι μωράκι κ αυτός ακόμη αν ήταν μεγαλύτερος πιστεύω θα ήταν χειροτερα

Το γλυκούλι ! Πόσο συγκινητικό :) 

Είναι και μικρούλι όπως λες και δεν θα καταλαβαίνει ακόμα τόσο πολύ από ζήλεια.

Θα το αγαπάει και θα το προσέχει σίγουρα ! Τι όμορφο να έχουν αδερφάκια :)

Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο. Εσένα σε έχει έτσι καθόλου επηρεάσει στο περπάτημα πχ η εγκυμοσύνη ; Εμένα με «μαγκώνουν» τα πόδια αρκετές φορές τώρα τις τελευταίες εβδομάδες  . Έτσι στιγμιαία . Μια το ένα μια το άλλο. Είναι φυσιολογικότατο μου είπαν αλλά έχει πλάκα γιατί εκεί που περπατάω κοκκαλώνω γιατί μαγκώνει το πόδι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το έχω νιώσει αυτό γιατί είμαι ξάπλα 9 μήνες αλλά αν εννοείς πόνο στα ισχύα έντονο το έχω οπότε ίσως είναι κ αυτό σε εσένα κ απλά όταν περπατάς ίσως σε πιάνει ταυτόχρονα κάτι σαν κράμπα.αν έχεις έντονο πόνο στα κόκκαλα είναι που τραβάει το ασβέστιο το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και απ' την στιγμή που είμαστε όλη μέρα στον καναπέ λογικό είναι να μουδιαζουμε κ να μαγκοσουμε σκέψου ότι αν ένας άνθρωπος αν γυμνάζεται δεν παθαίνει κράμπες η όταν είμαστε κρύοι δεν μας πιάνουν οι κράμπες?οπότε φυσιολογικό το βρίσκω κ εγώ για όλους αυτούς τους λόγους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν το έχω νιώσει αυτό γιατί είμαι ξάπλα 9 μήνες αλλά αν εννοείς πόνο στα ισχύα έντονο το έχω οπότε ίσως είναι κ αυτό σε εσένα κ απλά όταν περπατάς ίσως σε πιάνει ταυτόχρονα κάτι σαν κράμπα.αν έχεις έντονο πόνο στα κόκκαλα είναι που τραβάει το ασβέστιο το μωράκι σου

Σαν να μαγκώνει το κόκκαλο στην κλείδωση ψηλά ψηλά . Από τα ισχύα όντως μου είπαν που πιέζει και το μωρό.

 

Ήσουν και τους 9 κάτω ; Μπράβο σου για την δύναμη σου. Και εγώ ήμουν αλλά κάποιους μήνες ναι κάποιους όχι . Με το νεφρό όταν εμφανίστηκε το θέμα υπέφερα πολύ ξάμπλα μόνιμα μόνο σε συγκεκριμένη θέση αλλά δόξα τον Θεό μαγικά μια μέρα σταμάτησε ο πόνος και σηκώθηκα :) από τότε είμαι φουλ ενέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε μην ανυσηχεις.Ναι άσε κ στο πρώτο κ στο δεύτερο μόνο καναπέ κ κρεβάτι.αλλα κ εσύ με τα νεφρά πολύ δύσκολο κομμάτι έχουν πόνο πολύ πέρασα κολικό κάποτε κ φαντάζομαι.τελος καλό όλα καλά για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Οπότε μην ανυσηχεις.Ναι άσε κ στο πρώτο κ στο δεύτερο μόνο καναπέ κ κρεβάτι.αλλα κ εσύ με τα νεφρά πολύ δύσκολο κομμάτι έχουν πόνο πολύ πέρασα κολικό κάποτε κ φαντάζομαι.τελος καλό όλα καλά για όλες μας.

Και στα 2; Δύσκολο κορίτσι μου. Μπράβο σου. Και παρόλα αυτά βγάζεις κάτι τόσο πολύ θετικό και αισιόδοξο . Ότι και αν πέρασες !

Αυτό ακριβώς όμως που είπες  :) όλα πήγαν καλά !! Αυτό έχει σημασία !

Είμαστε σκληρές οι γυναίκες ότι και αν γίνεται ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι ειδικά κ στο πρώτο κ τι δεν πέρασα κ τι δεν άκουσα τα είδα όλα αλλά πιστεύω πολύ στον θεουλη μας κ στην θετική ενέργεια ότι κ να μας συμβαίνει πάντα δημιουργω θετικότηταωκαι κάνω κάθε μέρα προσευχή.για αυτό οι γυναίκες είμαστε αξίες σεβασμού όλες έχουμε τόση ψυχική κ σωματική δύναμη για αυτό φτιαχτηκαμε για να φέρνουμε ζωουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Αχ ναι ειδικά κ στο πρώτο κ τι δεν πέρασα κ τι δεν άκουσα τα είδα όλα αλλά πιστεύω πολύ στον θεουλη μας κ στην θετική ενέργεια ότι κ να μας συμβαίνει πάντα δημιουργω θετικότηταωκαι κάνω κάθε μέρα προσευχή.για αυτό οι γυναίκες είμαστε αξίες σεβασμού όλες έχουμε τόση ψυχική κ σωματική δύναμη για αυτό φτιαχτηκαμε για να φέρνουμε ζωουλες

Πολύ εκτιμώ αυτό που είπες και χαίρομαι που το άκουσα  ! Και εγώ πιστεύω πολύ στον Θεούλη μας και ξέρω πως ότι και αν περνάμε είναι για να γινόμαστε ακόμα πιο δυνατοί :) . Κάθε δυσκολία μας δυναμώνει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioanna85a είπε:

Εκτιμώ και εγώ που εκτιμάει και εσύ τον θεουλη μας και χάρηκα πολύ που το ειπες

Είναι πάντα δίπλα μας και μας δίνει δύναμη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Θα προλάβεις :) !!

Όλα θα πάνε τέλεια . Άσε που πλέον έχει μεγαλώσει το μωράκι οπότε πλέον δεν προλαβαίνει να επηρεάζεται και τόσο . Εφόσον μετριόσουν όμως μην αγχώνεσαι . Είχες μια εικόνα ότι δεν είχες ξεφύγει . Και φαίνεται και στα κιλά σου πως πρόσεχες και στου μωρού. Ειδική δεν είμαι, δεν θέλω να το παίξω γιατρός και να επηρεάσω κανέναν αλήθεια . Απλά λέω κάποια πράγματα όπως πχ είπε ο γιατρός μου σε εμένα. Πχ από όσο μου είπε φαίνεται και στο βάρος του μωρού αν έχει επηρεαστεί με το ζάχαρο .
 

Μιας και λέμε για το ζάχαρο. Χθες μου έλεγε η μητέρα μου πως μια φίλη της στην εγκυμοσύνη έφτανε 450 !! Και στις 2. Σκέτο γιαουρτάκι έτρωγε και νερό κ ανέβαζε . Δόξα τον Θεό τα μωράκια είναι καλά. Έχουν πολύ δύναμη τα μωρά και ο οργανισμός μιας εγκύου :) 

Ευτυχώς οι μετρήσεις στον υπέρηχο είναι καλές και δε φαίνεται να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο το μωρό. Μα παλιά που η μητέρα μου είχε ζάχαρο σε 1 από τις 4 εγκυμοσύνες της δεν μετριόταν κάθε μέρα. Απλά καθόλου ζάχαρη της είχαν πει. Τώρα σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν ζάχαρο.

Καλά 450 ζάχαρο; Γίνεται τόσο πολύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Δήμητρα μου όχι μην το σκέφτεσαι συνέχεια έτσι αλλά όπως κ να έχει όλα καλά θα πάνε.οσο για τον ενδοκρινολόγο μην το λες ότι έκανες βλακεία.κ εγώ σε καμμία εγκυμοσύνη δεν πήγα κ ας μου έλεγε ο γιατρός.Αν ήταν κάτι σοβαρό που έπρεπε να πας είμαι σίγουρη θα πήγαινες η κάθε εγκυμοσύνη έχει τα δικά της κ η καλύτερη εγκυμοσυνη εγώ την θεωρώ δύσκολη γιατί εμείς οι γυναίκες τα κουβαλάμε 9 μήνες στην κοιλίτσα μας εμείς ανχωνομαστε εμας σκιζουνε για να τα Φερουμε στην ζωή σε εμάς σε πολλές αλλάζει το κορμί μας κ πολλά άλλα.

Είχες κι εσύ ζάχαρο; Οι μετρήσεις μου είναι ίδιες με την προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Κι εγώ ξάπλα είμαι τώρα λόγω κόστους τραχήλου. Αλλά και πιο πριν πρόσεχα γιατί είχα από νωρίς συσπάσεις. Και την προηγούμενη εγκυμοσύνη σχεδόν ξάπλα την έβγαλα. Απλά πριν δεν είχα παιδάκι, ενώ τώρα είναι πιο δύσκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς οι μετρήσεις στον υπέρηχο είναι καλές και δε φαίνεται να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο το μωρό. Μα παλιά που η μητέρα μου είχε ζάχαρο σε 1 από τις 4 εγκυμοσύνες της δεν μετριόταν κάθε μέρα. Απλά καθόλου ζάχαρη της είχαν πει. Τώρα σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν ζάχαρο.

Καλά 450 ζάχαρο; Γίνεται τόσο πολύ; 

Μπράβο πολύ χαίρομαι που δεν έχει επηρεαστεί το ζουζουνακι :) Αυτό είναι το σημαντικό !!

Ισχύει αυτό που λες για το ζάχαρο . Οι περισσότερες πλέον έχουμε. Και βγαίνει έτσι παθολογικά στην κύηση χωρίς ιστορικό. Πχ εγώ δεν είχα κάποιο ιστορικό ή προδιάθεση και σε εξετάσεις που είχα κάνει προ εγκυμοσύνης αρκετές φορές έδειχνε μάλιστα πως απέχω πολύ από διαβήτη/ ζάχαρο κλπ. Κάπως μου είχε πει ο γιατρός έκανε πολύ καλή διαχείριση του σακχάρου κλπ ο οργανισμός μου. Αλλά τώρα στην κύηση μπαμ έσκασε :) ο πάγκρεας τεμπέλιασε!!

 

Για το 450 έπαθα κ εγώ σοκ . Ακούγεται υπερβολικό . Φαντάζομαι εννοούσε μεταγευματικά αλλά και πάλι είναι απίστευτα υψηλό . Έκανε πολλές ινσουλίνες και στην 2η εγκυμοσύνη από την αρχή τελείως. Δύσκολα πολύ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδάκια κ ξάπλα αλλά υπομονή θα γεννήσουμε κ μετά θα τα θυμομαστε όλα με γλυκιά ανάμνηση όχι με ανχος.Οχι δεν εχω σάκχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...