Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ τις ίδιες παίρνω! Να πω την αλήθεια σήμερα είναι η 4 η μέρα και ήδη βλέπω διαφορά!! Και εγώ τρώω πολλά γαλακτοκομικά λες να τον πειράζουν; Και εμένα έτσι και γριλισματα φουλ ! Γενικά σαλάτες φρούτα τρως; 

Γαλακτοκομικά μου είπε να ο παιδίατρος να τα κόψω αλλά αφού είδες διάφορα μην τα κόψεις.δενβτρωω πολύ ζαρζαβατικά να σ πω την αλήθεια γιατί Μ είπαν να τα προσέχω.να σου πω γουλιτσες βγάζει κ σε εσένα σε κάθε γεύμα?έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Γαλακτοκομικά μου είπε να ο παιδίατρος να τα κόψω αλλά αφού είδες διάφορα μην τα κόψεις.δενβτρωω πολύ ζαρζαβατικά να σ πω την αλήθεια γιατί Μ είπαν να τα προσέχω.να σου πω γουλιτσες βγάζει κ σε εσένα σε κάθε γεύμα?έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Βγάζει σε κάθε γεύμα ναι! Είναι από την λαιμαργία που δεν βάζουν στοπ! Εμένα έβγαζε και από την μυτη! Και μ είπε η παιδίατρος να τον ταΐζω πιο συχνά και να σηκώσω 40 μοίρες το κρεβατακι τ!μιλα και εσυ με την παιδίατρο πιστεύω θα σε καθησυχάσει! ΣχΕδον όλα τα μωρα βγάζουν γουκιεσ.,,Φαντάσου ότι και με το ρέψιμο θα μ βγάλει γουλιά σίγουρα!  Ρε συ δεν ξέρω τ να τρώω! Νομίζω όλα τον πειράζουν! Ποσό υδατάνθρακα πια! Θέλω και λίγο σαλάτα.,, από φρούτα μόνο μπανάνα.,, πορτοκαλι μηλο που δοκίμασα είχαμε δραματα! Και δεν τρώω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Βγάζει σε κάθε γεύμα ναι! Είναι από την λαιμαργία που δεν βάζουν στοπ! Εμένα έβγαζε και από την μυτη! Και μ είπε η παιδίατρος να τον ταΐζω πιο συχνά και να σηκώσω 40 μοίρες το κρεβατακι τ!μιλα και εσυ με την παιδίατρο πιστεύω θα σε καθησυχάσει! ΣχΕδον όλα τα μωρα βγάζουν γουκιεσ.,,Φαντάσου ότι και με το ρέψιμο θα μ βγάλει γουλιά σίγουρα!  Ρε συ δεν ξέρω τ να τρώω! Νομίζω όλα τον πειράζουν! Ποσό υδατάνθρακα πια! Θέλω και λίγο σαλάτα.,, από φρούτα μόνο μπανάνα.,, πορτοκαλι μηλο που δοκίμασα είχαμε δραματα! Και δεν τρώω 

Με ηρεμείς να σ πω την αλήθεια γιατί νόμιζα ότι μόνο σε μένα το κάνει.ασε κ εγώ δεν ξέρω τι να φάω.ειχαμε το διαβήτη προσέχαμε τώρα έχουμε κ αυτό αντί να χάσω κιλά θα πάρω . χιχιχι!

Όταν λες δράματα ?πως καταλαβαίνεις ότι τ πειραζει?

Το βράδυ πάλι μάτι δ ν κλείσαμε.ταιζα κάνα εικοσαλεπτο την έβαζα στον ώμο κάνα τέταρτο κ κοιμόταν μόλις την έβαζα στο λίκνο έκανε γουλια βογκουσε κ ξυπνούσε..όλο το βράδυ αυτό μέχρι που την πείρα αγκαλιά κ κοιμήθηκε 2 ώρες σερί επάνω μ.την βάψαμε.......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ στις 28 θα πάω να με δει και θα μου πει πιστεύω μέχρι 20 Φλεβάρη εκεί περίπου γιατί θα είμαι 38 εβδομάδων.

Με το καλό :). Κοντεύουμε !! 

 

Εμένα θα μου πει σίγουρα την Δευτέρα εάν θα είναι 03/02 ή 04/02 :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Με ηρεμείς να σ πω την αλήθεια γιατί νόμιζα ότι μόνο σε μένα το κάνει.ασε κ εγώ δεν ξέρω τι να φάω.ειχαμε το διαβήτη προσέχαμε τώρα έχουμε κ αυτό αντί να χάσω κιλά θα πάρω . χιχιχι!

Όταν λες δράματα ?πως καταλαβαίνεις ότι τ πειραζει?

Το βράδυ πάλι μάτι δ ν κλείσαμε.ταιζα κάνα εικοσαλεπτο την έβαζα στον ώμο κάνα τέταρτο κ κοιμόταν μόλις την έβαζα στο λίκνο έκανε γουλια βογκουσε κ ξυπνούσε..όλο το βράδυ αυτό μέχρι που την πείρα αγκαλιά κ κοιμήθηκε 2 ώρες σερί επάνω μ.την βάψαμε.......

 

Καλε μην αγχώνεσαι ! Με νεεσ Μανούλες που μίλησα σε όλες έτσι κάνουν! 
Και εγώ αυτό σκέφτομαι! Όταν γύρισα από την κλινική μ είχαν μείνει 6 κιλά τώρα δεν τολμώ να ανέβω... βλέπω μπουτακια 🤣🤣

Μου είπε η παιδίατρος να δοκιμάζω πράγματα 1 κάθε φορά π.χ το πορτοκαλι, 2 μέρες αν έβλεπα πως τον πειράζει και σκούζει και κάνει διαφορά θα το σταματήσω, την επόμενη μέρα πολύ συντηρητικά ! Μετά θα δοκίμαζα κάτι άλλο! π.χ η μπανάνα δεν τον πειράζει! Έτσι καπως πάει . Και να γράφω τι τρώω μ είπε για να αποκλείω πράγματα (δεν το έκανα) αλλά τρώω πολύ λίγα πράγματα!
Δεν περίμενα να το πω μετά την εγκυμοσυνη με τον διαβήτη αλλά μου έλειψε μια σαλάτα! Και τα φρούτα πολύ! 

δοκιμασες πιστολάκι; Εμας έκλαιγε και στο στήθος σήμερα! Δεν ξέρω τι φάση είναι αυτή! Έτρωγε το έβγαζε έσκουζα το ξανά έπαιρνε ! Τον έβαζα να ρευτεί μήπως τίποτα! Βάλαμε πιστολάκι και έφαγε και κοιμήθηκε! 🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες γεννήσατε!!Να είναι γερά και καλοτυχα ❣❣ εγώ είμαι 37 εβδομάδων και τώρα μου είπε ο γιατρός ότι έχει αρχίσει και βλέπει τον πλακούντα να αλλοιώνεται λίγο..Δηλαδή να παρουσιαζει ασπρακια κάπως έτσι μου το εξήγησε κ το μωρό να αρχίζει προς τη λεκάνη το κεφαλάκι τ να πηγαίνει ..από συμπτώματα τ μόνο που παρατηρώ είναι σαν κραμπες και να με πονάνε τα κόκαλα στη λεκάνη από την αριστερή πλευρά κυρίως που είναι τ μωρό και χαμηλά μπροστά Όπως οταν έχουμε περίοδο...εσείς τι συμπτώματα είχατε??και οταν είχαν αρχίσει μετά από ποσό καιρό γεννήσατε??έχω αγχωθεί λίγο και προσπαθώ να προσδιορίσω το πότε θα έρθει το μωράκι μου να έχω μια ιδεα έστω 🤔🤔🤍🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Με το καλό :). Κοντεύουμε !! 

 

Εμένα θα μου πει σίγουρα την Δευτέρα εάν θα είναι 03/02 ή 04/02 :) 

01/02 είναι ο γιος μου κοντά θα είναι υδροχωακι δλδ άστα να πάνε φουλ ανεξαρτησία και εσύ με το καλό.σε δημόσιο θα γεννήσεις?εγώ στο Ελενασ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ιωάννα μου κάτι κράμπες με πιάνουν κ εμένα κ είμαι 34 εβδομάδων αλλά με πιάνουν κατά καιρούς κ κύριος όταν γυρνάω πλευρό σε συγκεκριμένο μέρος στην κοιλιά κάτω χαμηλά δεξιά κ επίσης για τα κόκκαλα αν σε πονάνε στα πόδια ισχυο κ τέτοια το έχω κ εγώ εδώ κ ένα μηνα το βράδυ που κοιμάμαι κάθε μέρα είναι που τραβάει ασβέστιο το μωρό.Στο πρώτο το είχα φαντάσου αυτό το σύμπτωμα απ' τον τρίτο μήνα.ποναω πάρα πολύ στα κόκκαλα αλλά ξέρω ότι είναι αυτό κ δεν μπορώ να το αλλάξω.πιστευω τώρα όταν είναι να έρθει το μωράκι θα το καταλάβεις κ ίσως να μην έχεις κ κανένα σύμπτωμα μπορεί να τύχει να πας στον γιατρό για τον τυπικό έλεγχο κ να σου πει ότι γέννας σε λίγες μέρες η κάθε γυναίκα όπως κ η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική οπότε απόλαυσε την κάθε στιγμή πλησιάζει η ώρα να συναντήσεις το πιο ωραίο δώρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλε μην αγχώνεσαι ! Με νεεσ Μανούλες που μίλησα σε όλες έτσι κάνουν! 
Και εγώ αυτό σκέφτομαι! Όταν γύρισα από την κλινική μ είχαν μείνει 6 κιλά τώρα δεν τολμώ να ανέβω... βλέπω μπουτακια 🤣🤣

Μου είπε η παιδίατρος να δοκιμάζω πράγματα 1 κάθε φορά π.χ το πορτοκαλι, 2 μέρες αν έβλεπα πως τον πειράζει και σκούζει και κάνει διαφορά θα το σταματήσω, την επόμενη μέρα πολύ συντηρητικά ! Μετά θα δοκίμαζα κάτι άλλο! π.χ η μπανάνα δεν τον πειράζει! Έτσι καπως πάει . Και να γράφω τι τρώω μ είπε για να αποκλείω πράγματα (δεν το έκανα) αλλά τρώω πολύ λίγα πράγματα!
Δεν περίμενα να το πω μετά την εγκυμοσυνη με τον διαβήτη αλλά μου έλειψε μια σαλάτα! Και τα φρούτα πολύ! 

δοκιμασες πιστολάκι; Εμας έκλαιγε και στο στήθος σήμερα! Δεν ξέρω τι φάση είναι αυτή! Έτρωγε το έβγαζε έσκουζα το ξανά έπαιρνε ! Τον έβαζα να ρευτεί μήπως τίποτα! Βάλαμε πιστολάκι και έφαγε και κοιμήθηκε! 🧿🧿

Εγώ είπα να περάσουν πρώτα τα πονακια από τους κολικούς κ μετά να αρχίσω να πειραματίζομαι με τα φαγητά γιατί έτσι δεν καταλαβαίνω.ακομα πιστολάκι δεν έβαλα γιατί δεν κλαίει πολύ απλά θέλει αγκαλιά άμα δυσκολέψουν θα το χρησιμοποιήσω σίγουρα.να σου πω καφέ πίνεις?εγώ περιμένω μπας κ ηρεμισει κ μετά θα πιω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Εγώ είπα να περάσουν πρώτα τα πονακια από τους κολικούς κ μετά να αρχίσω να πειραματίζομαι με τα φαγητά γιατί έτσι δεν καταλαβαίνω.ακομα πιστολάκι δεν έβαλα γιατί δεν κλαίει πολύ απλά θέλει αγκαλιά άμα δυσκολέψουν θα το χρησιμοποιήσω σίγουρα.να σου πω καφέ πίνεις?εγώ περιμένω μπας κ ηρεμισει κ μετά θα πιω.

Όχι δεν πίνω! Ήπια ντεκαφεινε αλλά τι να σ κάνει! Και σήμερα ήπια μια γουλιά ελληνικό από τον άντρα μ! Αλλά ξέρω περιπτώσεις που πίνουν και δεν επηρεάζει το μωρό! Φοβάμαι όμως ψέματα να μην πω.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

01/02 είναι ο γιος μου κοντά θα είναι υδροχωακι δλδ άστα να πάνε φουλ ανεξαρτησία και εσύ με το καλό.σε δημόσιο θα γεννήσεις?εγώ στο Ελενασ

Ναι σου ζήσει :)

 

Εγώ στο μητέρα. Ανυπομονώ να έρθει η μέρα που θα τον γνωρίσω . Είναι το πρώτο μας παιδάκι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Dimitra από κατάλαβα και εσύ θα κάνεις καισαρική!!!γιατί?

Ναι καισαρική και εγώ.

Λόγω διαβήτη κύησης που παρουσίας και καθώς κάνω και χρήση ινσουλίνης.

Επίσης το αγοράκι μας μου έδωσε και κατάλαβα και στο νεφρό και δημιουργήθηκε μια αρκετή διάταση με αποτέλεσμα να πονάω πάρα πολύ.

Δόξα τον Θεό τώρα δεν με πονάει παρόλο που υπάρχει ακόμα αλλά όταν με πιάνει δεν μπορώ ούτε να καθίσω. Αλλά η απόφαση της καισαρικής ήταν κυρίως του διαβήτη και όχι του νεφρού.

Εσύ φυσιολογικά ή με καισαρική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Μητέρα είναι η θεία του άντρα μου προϊσταμένη Αντωνία την λένε.Αυτη η αναμονή για τα παιδάκια μας ποτε θα τα συναντήσουμε δεν υπάρχει.Δεν περνάνε ούτε οι ώρες όταν έρχεται η ώρα της γέννας,και εγώ καισαρική όπως κ το πρώτο λόγω κ στις δύο εγκυμοσύνες χαμηλού πλακούντα ο πρώτος επιχειλειος προς επιπωματικος κ τωρα επιπωματικος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Στο Μητέρα είναι η θεία του άντρα μου προϊσταμένη Αντωνία την λένε.Αυτη η αναμονή για τα παιδάκια μας ποτε θα τα συναντήσουμε δεν υπάρχει.Δεν περνάνε ούτε οι ώρες όταν έρχεται η ώρα της γέννας,και εγώ καισαρική όπως κ το πρώτο λόγω κ στις δύο εγκυμοσύνες χαμηλού πλακούντα ο πρώτος επιχειλειος προς επιπωματικος κ τωρα επιπωματικος.

Ας είναι καλά τα παιδάκια μας και ας γεννήσουμε και με καισαρική :)

Αχ ναι δεν περνούν οι ώρες ! Αλλά θα έρθουν ❤️

Έχεις γνωστούς στο μητέρα ε; Τέλεια! Τι έχεις ακούσει για εκεί ; Εμείς τυχαία πάμε εκεί λόγω του γιατρού μας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μητέρα είναι απ' τα καλύτερα νοσοκομεία θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη κ εννοείται ως ιδιωτικό θα έχεις περισσότερη περιποίηση εγώ πήγα στο Έλενας γιατι μου σύστησε η θεία του άντρα μου αυτό τον γιατρό είναι φίλοι κ ήθελα έναν ανθρωπο πάνω από όλα κ μετά γιατρό κ δεν τον αλλάζω με τπτ.και ως νοσηλεύτρια υποστηρίζω και τα ιδιωτικά αλλά κ τα δημόσια το παν είναι ο γιατρός όπου κ αν είναι.Αν συναντήσεις μια ξανθούλα γυρω στα 40 προϊσταμένη Αντωνία Π....από Τρίκαλα είναι η θεία πες της μιλαω στα μνμ με την Γιάννα του ανηψιού σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Το Μητέρα είναι απ' τα καλύτερα νοσοκομεία θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη κ εννοείται ως ιδιωτικό θα έχεις περισσότερη περιποίηση εγώ πήγα στο Έλενας γιατι μου σύστησε η θεία του άντρα μου αυτό τον γιατρό είναι φίλοι κ ήθελα έναν ανθρωπο πάνω από όλα κ μετά γιατρό κ δεν τον αλλάζω με τπτ.και ως νοσηλεύτρια υποστηρίζω και τα ιδιωτικά αλλά κ τα δημόσια το παν είναι ο γιατρός όπου κ αν είναι.Αν συναντήσεις μια ξανθούλα γυρω στα 40 προϊσταμένη Αντωνία Π....από Τρίκαλα είναι η θεία πες της μιλαω στα μνμ με την Γιάννα του ανηψιού σου 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την πληροφορία :)

 

Αν την βρω θα της μιλήσω . Πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά και θα σε ενημερώσω από το μαιευτήριο :)

 

Εννοειται είναι έτσι όπως τα λες για τον γιατρό. Και εγώ θα τον ακολουθούσα σε όποιο μαιευτήριο και αν ήταν. Είναι μαζί μας πολύ καιρό και μας στηρίζει σε όλα . Από την πρώτη ημέρα που γνωριστήκαμε . Αυτός μας βοήθησε να καταφέρουμε αυτή την κύηση και να ανυπομονούμε τώρα να γνωρίσουμε τον πρίγκηπα μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μ τι κάνετε όσες γίνατε μανουλες σας έτυχε να κλαίνε στο ύπνο τους τα μωράκια σάς.το έκανε σήμερα κ δεν ήξερα τι είχε!!από μουγκρητά κ σφιξιματα σε κάθε ύπνο Μ κάνει.. εσάς? κοιμάμαι το πολύ μία ώρα συνεχόμενα ταχω παίξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια Μ τι κάνετε όσες γίνατε μανουλες σας έτυχε να κλαίνε στο ύπνο τους τα μωράκια σάς.το έκανε σήμερα κ δεν ήξερα τι είχε!!από μουγκρητά κ σφιξιματα σε κάθε ύπνο Μ κάνει.. εσάς? κοιμάμαι το πολύ μία ώρα συνεχόμενα ταχω παίξει!!!

Καλημερα κορίτσι! Όταν κλαει και καταλαβαίνω τον αφήνω νανουρίζω λίγο χωρίς να τον ακουμπάω και αυτό!!! Και σε εμένα κάνει! Σήμερα το πρωί ταυτόχρονα έκλαιγε και άρπαζε το μπουκαλι να φάει ! Εκεί που έτρωγε έβγαζε το μπουκαλι και έκλαιγε! Δεν ξέρω τι είχε! Δεν είχε ξυπνήσει μονος τ εγώ τον ξύπνησα να φάει! Αλλά αλήθεια έκανε δεν τρελό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσι! Όταν κλαει και καταλαβαίνω τον αφήνω νανουρίζω λίγο χωρίς να τον ακουμπάω και αυτό!!! Και σε εμένα κάνει! Σήμερα το πρωί ταυτόχρονα έκλαιγε και άρπαζε το μπουκαλι να φάει ! Εκεί που έτρωγε έβγαζε το μπουκαλι και έκλαιγε! Δεν ξέρω τι είχε! Δεν είχε ξυπνήσει μονος τ εγώ τον ξύπνησα να φάει! Αλλά αλήθεια έκανε δεν τρελό! 

Αχχχ το ψυχουλακι !!!! προσαρμόζονται κ αυτά μάλλον τα γλυκουλι α!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 1:26 ΠΜ, ο/η dimitra_ είπε:

Ναι καισαρική και εγώ.

Λόγω διαβήτη κύησης που παρουσίας και καθώς κάνω και χρήση ινσουλίνης.

Επίσης το αγοράκι μας μου έδωσε και κατάλαβα και στο νεφρό και δημιουργήθηκε μια αρκετή διάταση με αποτέλεσμα να πονάω πάρα πολύ.

Δόξα τον Θεό τώρα δεν με πονάει παρόλο που υπάρχει ακόμα αλλά όταν με πιάνει δεν μπορώ ούτε να καθίσω. Αλλά η απόφαση της καισαρικής ήταν κυρίως του διαβήτη και όχι του νεφρού.

Εσύ φυσιολογικά ή με καισαρική ;

Συγνώμη που παιτάγομαι στην συζήτηση. 

Απλά ήθελα να ρωτήσω πόσο ζάχαρο είχες και έκανες ινσουλίνη; Γιατί κι εγώ έχω ζάχαρο εγκυμοσύνης. Και στην 1η εγκυμοσύνη είχα ζάχαρο και γλίτωσα στο τσακ την ινσουλίνη.

Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Συγνώμη που παιτάγομαι στην συζήτηση. 

Απλά ήθελα να ρωτήσω πόσο ζάχαρο είχες και έκανες ινσουλίνη; Γιατί κι εγώ έχω ζάχαρο εγκυμοσύνης. Και στην 1η εγκυμοσύνη είχα ζάχαρο και γλίτωσα στο τσακ την ινσουλίνη.

Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!

Καλησπέρα :)

 

Ευχαριστώ πολύ 😍

Από ένα σημείο και μετά ανέβαζα μόνιμα μόνο το πρωινό της νηστείας . Λίγο μεν αλλά παραπάνω από το φυσιολογικό. Δηλαδή στο 100 μέχρι 105-107.

Τα μεταγευματικά μου ήταν πάντα άψογα γιατί από 6-7 εβδομάδων ο ενδοκρινολόγος μου με είχε βάλει προληπτικά να μετριέμαι στα γεύματα οπότε ήμουν από νωρίς στρατιωτάκι στην διατροφή. Πολύ αυστηρά από μόνη μου.

 

Δεν ήθελε να ξυπνάω με ανεβασμένο.  Μετά την καμπύλη φάνηκε το θέμα ( μέχρι τότε οι μετρήσεις μου ήταν καλές λόγω της αυστηρής διατροφής). Όσο περνούσαν οι μήνες εκεί φάνηκε το αυξημένο πρωινό νηστείας και ξεκινήσαμε κάθε βράδυ μικρή δόση ινσουλίνης μακράς διαρκείας. 
 

Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός γεννάμε και ευτυχώς δείχνει άψογη η ανάπτυξη του μωρού  χωρίς να έχει επηρεαστεί.

Τον ξέρω χρόνια και ήταν αυστηρός μαζί μου στο κομμάτι του πρωινού νηστείας . Σε αυτό έδινε την μεγαλύτερη σημασία.

Προσέχω πάρα πολύ τι τρώω , από την αρχή είναι όλα κομμένα γι ´ αυτο τα υπόλοιπα είναι καλά. Αν πχ κάνω λάθος και φάω οτιδήποτε δεν πρέπει ( ζυμαρικά , πατάτες , αλεύρι , ψωμί, γλυκά κλπ αμέσως ανεβαίνει ).

 

Εσύ αν επιτρέπεται πόσο έχεις και από πότε ;

 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου τα καλύτερα και με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...