Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις On 13/1/2021 at 12:57 ΜΜ, ο/η Dona90 είπε:

Κρεμουλα λανολινης βάζεις εμένα με βοήθησε πάρα πολύ.οταν με πονούσε έβγαζα λίγο γαλατάκι κ μετά έβαζα κρέμα κ πέρασε.στην αρχή πονούσε πολύ τώρα αρχίζω να μην νιώθω.

Να σε ρωτήσω .έδινες κ τα 2 τα στηθοι σε κάθε γεύμα το σταματουσες η σταματούσε μόνο τ??γιατί ενώ το ξεκίνησα έτσι τώρα κάποιες φορές την περνει ο ύπνος στο ένα κ δεν την βάζω κ από το άλλο.

Η θα φάει από το ένα μισή ώρα η κ από τα 2 κάνα δεκάλεπτο το καθένα.δεν ξέρω αν πρέπει να την σταματάω έχω μπερδευτεί.

Τις πρώτες μέρες το άλλαζα στήθος εναλλάξ γιατί δεν είχα κ τόσο γάλα έβλεπα που το άδειαζε κ το άλλαζα εκτός εάν το έπαιρνε ο ύπνος.κ όταν πέρασαν οι μέρες κ είχα γάλα κ στα δύο καλό τον άλλαζα σε κάθε τάισμα δλδ έτρωγε απ' το αριστερό κοοτανβκ μετά απ' το δεξι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, 9 παρα  μου έσπασαν τα νερά και είμαι στο μαιευτήριο, περιμένω τη μπουμπού μου❣

Αγαπημενη μου πόσο χάρηκα!!! Εύχομαι με το καλό να έρθει η μικρούλα σου!! Με ένα πόνο!!! Περιμένουμε νέα σου!! 💕💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Αγαπημενη μου πόσο χάρηκα!!! Εύχομαι με το καλό να έρθει η μικρούλα σου!! Με ένα πόνο!!! Περιμένουμε νέα σου!! 💕💕💕💕💕

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου να σαι καλά!! Τώρα κάνω σιγά σιγά πιο δυνατές συσπάσεις, και περιμενουμε🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου να σαι καλά!! Τώρα κάνω σιγά σιγά πιο δυνατές συσπάσεις, και περιμενουμε🙏

Τελεια!!! Οποτε προχωράει!! Εύχομαι να την υποδεχτείς γρήγορα και όσο πιο ανώδυνα γίνεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Τελεια!!! Οποτε προχωράει!! Εύχομαι να την υποδεχτείς γρήγορα και όσο πιο ανώδυνα γίνεται!!! 

Αμήν Παναγιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ δόξα το θεό δεν πονάω! Χτες μόνο που έκανε πολλές δουλειές μάζεμενες μ έπιασε κάτι ελαφρύ .,, αλλά τίποτα! Και εγώ αυτό το χαλι έχω . Νυστάζω πολύ και δεν αν κοιμηθώ δεν ξέρω αν θα τον ακούσω ! Ο άντρας μ δεν ξυπνάει με τίποτα όποτε έχω αυτό το μόνιμο άγχος! Ευτυχώς προς το παρόν είναι πάντα η μαμά μ η πεθερά μ εδώ! Πως ήταν η νύχτα σας; Εμας έκανε χαμό! Δεν ξέρω τι τον έπιασε.,, μέχρι τις 4 δεν κοιμήθηκε καθόλου και έκανε σαν τρελό! 

Κατά ένα περίεργο λόγο κοιμηθήκαμε καλά εχθές μπορεί να έφταιγε κ το μπανάκι δεν ξέρω.σφιγγεται όμως πολύ όταν είναι να αεριστει μόνο αυτό με τρομάζει τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Κατά ένα περίεργο λόγο κοιμηθήκαμε καλά εχθές μπορεί να έφταιγε κ το μπανάκι δεν ξέρω.σφιγγεται όμως πολύ όταν είναι να αεριστει μόνο αυτό με τρομάζει τώρα.

Και εμένα το ίδιο! Και ενώ κάνει κακά του πολλές φορές μερικές φορές ζορίζεται τόσο πολύ! Δεν ξέρω γιατί! Άντε με τις μέρες είναι τα μωράκια μας! Ελπίζω σήμερα να είναι ήσυχα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, 9 παρα  μου έσπασαν τα νερά και είμαι στο μαιευτήριο, περιμένω τη μπουμπού μου❣

Με το καλό κορίτσι Μ να έρθει η κορούλα σας.με κανένα πόνο εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Με το καλό κορίτσι Μ να έρθει η κορούλα σας.με κανένα πόνο εύχομαι!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου να σαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Πως πάει κορίτσι μ; 

Καλά είμαστε πολύ χαλαρά, μας ανέβασαν στο δωματιο τελικά, τώρα μου κάνουν καρδιοτοκογραφο κάθε 2 ώρες θα κάνω και θα περιμένουμε μου είπε ο γιατρός!! Δεν θέλει να μου βάλει πόνους να δούμε πως θα εξελιχθεί μονο του κ βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλά είμαστε πολύ χαλαρά, μας ανέβασαν στο δωματιο τελικά, τώρα μου κάνουν καρδιοτοκογραφο κάθε 2 ώρες θα κάνω και θα περιμένουμε μου είπε ο γιατρός!! Δεν θέλει να μου βάλει πόνους να δούμε πως θα εξελιχθεί μονο του κ βλέπουμε!!

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα με καισαρική τελικά η μπουμπού μου είναι τελικά 2.560 λίγο μικρούλα αλλά πολύ καλή έκλαψε αμέσως και μόλις πήγα στην ανάνηψη την θήλασαν κιόλας, τώρα ανέβηκα στο δωματιο και περιμένω να μου την φέρουν παλι❣❣❣ απίστευτο συναίσθημα μοναδικο❣❤❣❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα με καισαρική τελικά η μπουμπού μου είναι τελικά 2.560 λίγο μικρούλα αλλά πολύ καλή έκλαψε αμέσως και μόλις πήγα στην ανάνηψη την θήλασαν κιόλας, τώρα ανέβηκα στο δωματιο και περιμένω να μου την φέρουν παλι❣❣❣ απίστευτο συναίσθημα μοναδικο❣❤❣❤

Να σου ζήσει αγάπη μου! Γερή και τυχερή να είναι και γρήγορη ανάρρωση σ εσένα! Κάθε ευτυχία εύχομαι ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Να σου ζήσει αγάπη μου! Γερή και τυχερή να είναι και γρήγορη ανάρρωση σ εσένα! Κάθε ευτυχία εύχομαι ❣️❣️❣️

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου να είσαι καλα😊❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα με καισαρική τελικά η μπουμπού μου είναι τελικά 2.560 λίγο μικρούλα αλλά πολύ καλή έκλαψε αμέσως και μόλις πήγα στην ανάνηψη την θήλασαν κιόλας, τώρα ανέβηκα στο δωματιο και περιμένω να μου την φέρουν παλι❣❣❣ απίστευτο συναίσθημα μοναδικο❣❤❣❤

Μπραβοο!! Γερή κ δυνατη παντα με χαρα κοριτσι! Ολα να πανε καλα ! Ξεκουρασου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα με καισαρική τελικά η μπουμπού μου είναι τελικά 2.560 λίγο μικρούλα αλλά πολύ καλή έκλαψε αμέσως και μόλις πήγα στην ανάνηψη την θήλασαν κιόλας, τώρα ανέβηκα στο δωματιο και περιμένω να μου την φέρουν παλι❣❣❣ απίστευτο συναίσθημα μοναδικο❣❤❣❤

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!!. Να χαίρεσαι τη κουκλίτσα σου!!! 💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα μου να σου ζήσει η μπουμπού σου.γερη δυνατή και καλότυχη όλα τα καλά του κόσμου στην ζωή σας πάντα.απολαυσε το θαύμα σου❣️👏👑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 5:16 ΜΜ, ο/η Eiffel είπε:

Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες!!!

Πώς πέρασε ο καιρός, μιλούσαμε για τις εγκυμοσύνες μας και τώρα είμαστε με τα μωράκια μας αγκαλιά.

Κορίτσια θηλάζετε; Πώς τα πάτε με αυτό το κομμάτι;

Εμείς θηλάζουμε αλλά όχι αποκλειστικά δίνω συμπλήρωμα. Είναι πολύ μικρούλια κ δε μας παίρνει να χάσουν κι άλλο βάρος. Ειδικά η μικρούλα.

@Κατερίνα!!! Κοριτσάκι μου γλυκό να σου ζήσει!! Γερή δυνατή και φωτισμένη πάντα!!! Καλώς ήρθες στον κόσμο της μητρότητας. Μόλις ξεκινάει ένα υπέροχο ταξίδι!! 
 

Εγω εχθές τα χρειάστηκα κορίτσια μου, πήγαμε πάλι για έλεγχο τη μικρή για τον ικτερο, κ ενώ ταΐζαμε ανα 2 ωρο ξένο κ στο ενδιάμεσο στήθος και έβαλε 60 γραμμάρια ανέβηκε πολύ ο ίκτερος κ μου την κράτησαν στην κλινική για φωτοθεραπεια. Δεν μπορούσα να συνέλθω όλη μέρα με τίποτα. Ο αποχωρισμός ήταν αβάσταχτος. Κ ας ήξερα ότι δε θα πάθει κάτι. Σήμερα όμως είναι πολύ καλύτερα, έπεσε 10 μονάδες ο ίκτερος κ θα πάμε να την πάρουμε!!!😍🥰😍🥰 Ο μικρούλης είναι μια χαρά!! Λαιμαργος πολύ.. Δεν τον προλαβαίνω στο φαγητό μιλάμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θΑ πάνε μην ανχωνεσαι θέλουν αν θυμάμαι τον πρώτο καιρό φως στο σπίτι κ όπου βρεις τα φώτα του σπιτιού στο παράθυρο.εμεις οι μανάδες με το παραμικρό πονάμε έχουμε κ πάντα το ένστικτο για όλα.Αυτο που λένε ο πόνος της μάνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας να είστε όλες καλά να χαίρεστε τα μωράκια σας και με το καλό όσες περιμένετε❣❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα με καισαρική τελικά η μπουμπού μου είναι τελικά 2.560 λίγο μικρούλα αλλά πολύ καλή έκλαψε αμέσως και μόλις πήγα στην ανάνηψη την θήλασαν κιόλας, τώρα ανέβηκα στο δωματιο και περιμένω να μου την φέρουν παλι❣❣❣ απίστευτο συναίσθημα μοναδικο❣❤❣❤

Να σου ζήσει η πριγκίπισσα σ κορίτσι μμ ναναι γερό κ δυνατό.σου εύχομαι ότι καλύτερο κ σύντομα στο σπιτάκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν τα κορίτσια Μ.?εμείς τελικά ξεκινήσαμε κολικούς δυστυχώς κ θα περνούμε προβιοτικες σταγόνες.αυπνη 20 ώρες.ελπιζω να στρώσουμε σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια Μ.?εμείς τελικά ξεκινήσαμε κολικούς δυστυχώς κ θα περνούμε προβιοτικες σταγόνες.αυπνη 20 ώρες.ελπιζω να στρώσουμε σήμερα

Αλήθεια η ψυχούλα ;; Πως είσαι σήμερα; Κοιμηθήκατε καθόλου; Η παιδιατροσ Τι σου είπε; Απορροφητγρα δοκιμασες; Ελπίζω να περάσουν γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...